Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprawdzenie czy telefon nowy=nie aktywowany


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 mmaciek

mmaciek
  • 22 postów

Napisano 04 grudnia 2013 - 01:25

Witam
Oświadczam iż nigdy nie miałem nic z ios więc z góry przepraszam za głupie pytania ale sie nie znam :roll:
Zamówiłem iphona 5 za 2tyś zł
Tutaj link:
Iphone 5 nowy !!! (3766729339) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Sprzedawczyni twierdzi iż nigdy ten telefon nie był używany i nie aktywowany. Kupiony w czerwcu-lipcu Odpakowany w celu tylko sprawdzenia czy działa i wszystko jest. Uruchomiony na chwile bez karty sim w celu zobaczenia czy się włącza.

Zamówiłem pobraniem paczkę z możliwością otwarcia.
1.Po czym sprawdzić przed zapłatą że faktycznie telefon nie został aktywowany??
2.Co powinienem ujrzeć po uruchomieniu?? Jeśli nie aktywowany, a co jak aktywowany??
3.Czy telefon bez aktywacji i bez karty sim uruchomi się??(chodzi mi o uruchomienie sie telefonu bez sima tz jest menu i wszystko, tylko brak dzwonienia)


Pozdrawiam

#2 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 04 grudnia 2013 - 07:21

Wejdź na


https://selfsolve.ap...rantyDynamic.do

Wyskoczy Ci stronka gdzie wpisujesz numer seryjny z pudełka iPhona. Jesli był aktywowany bedzie tam data pierwszego uruchomienia i czas do kiedy jest gwarancja. Mozesz uruchomić bez sim, powinno sie pokazać okienko HELLO i proces wstępnej konfiguracji. Bedzie potrzebna sieć wifi jesli nie wlozysz sim do procesu aktywacji. Nie podoba mi sie na tej aukcji ze ładowarka wygląda na używaną. Po co jej używał skoro tylko na chwile włączał ?

#3 GG.

GG.
  • 41 postów

Napisano 04 grudnia 2013 - 07:33

Mam nadzieję iż zauważyłeś w opisie informację o simlocku na orange?

#4 buldoggg

buldoggg
  • 544 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 grudnia 2013 - 07:47

I wiesz o tym ze on nie jest w pelni nowy ? Ponieważ kabel do ladowania jest koloru szarego-brudnego kolory a nie bialego....na pierwszy raz mogę stwierdzic że lekki wałek,albo tele aktywowany,albo gościu podmienił kabel,powinienes napisać do niego żeby podał ci imei i po sprawie,potem sprawdzasz czy ten imei zgadza sie z pudełkiem i telefonem i tyle,folia z przodu telefony została sciągnieta a z tylu przycięta,moim Daniem gościu aktywował go i tyle.

#5 pendolino

pendolino
  • 373 postów

Napisano 04 grudnia 2013 - 08:21

Coś tu nie gra. Po pierwsze, w opisie jakby sprzedający ukrywał, że telefon ma (lub nie ma) simlocka. Jeśli Orange to wysokie prawdopodobieństwo, że simlock jest. Po drugie, folia z tyłu jest, ok, ale z przodu już jej nie ma - to tym bardziej wskazuje na to, że urządzenie było używane i jeśli nawet nie aktywowane to ktoś go włączył. Po trzecie, kabel jest używany, oryginalnie jest sztywno zwinięty i widać niechlujowi sprzedawcy nie chciało się go nawet z powrotem zwinąć jak należy, to też sygnał, że coś tu nie gra. Ogólnie szacuneczek, że się zdecydowałeś, bo za +100/200zł można kupić nówkę, nówkę zafoliowaną. Fakt też jest taki, że lepiej w przypadku iPhone 5 kupować je nowe ale rozfoliowane pudełka aby obejrzeć obudowę (często zdarzają sie buble w postaci odprysków/latających power buttonów/volume, itd.), ale to w przypadku odbioru osobistego, tak najlepiej i najpewniej. Możliwe jest, że sprzedawca wziął telefon dla siebie, zaktywował ale dostrzegł jakiejś wady i dlatego sprzedaje, kłamiąc, że nowy. Tak jak wyżej napisano - JAK NAJSZYBCIEJ uzyskaj i sprawdź po imei na stronie apple czy telefon nie był aktywowany. Jeśli okaże się, że jest już termin końca gwarancji to olej cwaniaka i nie odbieraj paczki pobraniowej - nauczy się, że nie wolno kłamać, bo zapłaci prowizję dla allegro + za paczkę w dwie strony, a przy okazji wystaw mu negatywa :).

#6 mmaciek

mmaciek
  • 22 postów

Napisano 04 grudnia 2013 - 10:19

Dzięki bardzo za podpowiedzi. Generalnie strasznie trudno kupić iphona. Dużo wałków tz na temat gwarancji, pochodzenia i oszustów przelej kase potem nic nie masz... Chciałem nowego z gwarancją przynajmniej rok apple. Zdecydowałem się bo jest pobranie i umówiłem się że z możliwością otwarcia paczki. Ostatnio kupiłem też niby okazje:
Apple iphone 5 64GB Nowy Bez Simloka Pilne !!biały (3753770066) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Gościu napalony chciał w 30min pieniądze, napisałem mu że dam więcej o 200zł jeśli mi zrobi pobranie, powiedziałem że nie mam kasy na koncie i dopiero jutro przeleje.
Odpisał że dostane negatywa i bedzie walczył o zwrot prowizji. Potem zauważyłem że inne opakowanie jak opis, do tego niechciał podać mi nr imei, faktury albo nic co by świadczyło że ma taki telefon. Ponownie wystawił po tych 30min za 2100 i ktos kupił, tylko napisał w opisie że tylko możliwa dzisiaj wpłata przez pay-u. Jestem ciekaw co dojdzie/doszło nowemu nabywcy :D

Jak będzie coś nie tak, data aktywacji inna jak sprzedający mówił to telefonu nie przyjmę, trudno wole dostać negatywa jak kupić coś niezgodnego z opisem.
Sprzedająca na temat simlocka powiedziała że nie będzie działać póki karty sim nie zmienie na nano bo nie pasuje zwykła. Generalnie telefon mam w play więc następne nie do końca sprecyzowane info. Można wszystko dwuznacznie rozumieć.
Powiedziałem ze sie nie znam ale chciałem jakieś informacje uzyskać więc lali mi wodę. Teraz tą wodę badam


Maila napisałem z zapytaniem o imei ale bez odzewu. Generalnie spoko że kasy jeszcze nie utopiłem. Listonosza zaprosze na kawe to tam postaram się obadać porządnie telefon.

Napewno ta stronka pokaże czy telefon był aktywowany?? Bez aktywacji nie działa?? Np mógł gościu pół roku muzyki słuchać lub zdjęcia robić bez aktywacji??

1. Kabel używany
2. Simlock?
3. Brak folii z przodu nie zauważyłem(jak byłby nowy to po co sciągali)
4. Przycięta folia z tyłu
5. Zobaczymy kiedy aktywowany?
6. Zobaczę uszkodzenia na obudowie?


Moim zdaniem za dużo informacji zatajonych lub umyślnie źle przekazanych.

#7 pendolino

pendolino
  • 373 postów

Napisano 04 grudnia 2013 - 10:30

Ale co ma sim-lock do rodzaju karty? iPhone 5 obsługuje karty Nano Sim, to po prostu rozmiar karty, typ, a nie "funkcjonalność" wpływająca na istnienie sim-lock'a lub nie. Moim zdaniem, jeśli w opisie nic nie ma napisane o sim-lock'u to można zakładać, że jest. A jak jest to pojawia się dodatkowy wydatek, chyba 77zł w Orange kosztuje jego ściągnięcie (i to tylko gdy posiadasz fakturę, dowód zakupu). Z listonoszem to nie jest tak, że zaprosisz go na kawę i sobie sprawdzisz sprzęt. W przypadku paczki pobraniowej ze sprawdzeniem zawartości musisz ją odebrać na poczcie, nie dostarcza jej listonosz, on zostawia tylko awizo. Na poczcie nie licz, że dostaniesz pół godziny na to, żeby przetestować sprzęt. Te sprawdzenie polega bardziej na tym, że otwierasz pakę przy okienku i sprawdzasz czy w środku nie ma ziemniaka ;). Żadna pracownica poczty nie da ci szansy odejść od okienka i go sobie na spokojnie sprawdzić, bo po prostu to rodzi ryzyko dla niej, dla wysyłającego (ryzyko, że coś zniknie z paczki, a ty ją odeślesz, nie przyjmiesz). Napisz wprost do sprzedającego - proszę o IMEI w celu SPRAWDZENIA czy telefon jest NOWY i nieaktywowany. Jeśli sprzedający to oleje i wyśle paczkę i tak to nie odbieraj, szkoda czasu i kłopotów, bo może okazać się, że zostaniesz z używanym iPhone'm, cholera wie czy nie z jakąś wadą (w sumie z jakiegoś powodu musi go sprzedawać), także uważaj kolego :).

#8 buldoggg

buldoggg
  • 544 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 grudnia 2013 - 10:46

Zadzwon do tego gościa i powiedz mu o folii z przodu,z tylu,używany kabelku itp,i że ma ci podać nr seryjny ponieważ npw innym wypadku paczki nie odbierzesz,moim zdaniem kup od pewnego sprzedawcy zafoliowany iphone (srebrny kolor bedzie bez wad) z czarnymi roznie ale przynajmniej nędziesz miał pewnosc ze nowy.

#9 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 04 grudnia 2013 - 16:23

Nie mógł gość nic robić bez aktywacji. Ani słuchać muzyki, ani grać w gry. Zeby w ogóle pojawił sie ekran główny z ikonami musi byc aktywowany.

#10 mmaciek

mmaciek
  • 22 postów

Napisano 06 grudnia 2013 - 15:43

Dzięki wszystkim za wszystkie uwagi bardzo mi pomogły :D Dzisiaj dostałem imei i telefon faktycznie aktywowany w czerwcu;/ Otrzymalem imei przed wysyłką, po sprawdzeniu zrezygnowałem z zakupu. Nie wiem po co robić takie zamieszanie pisać że telefon jest nowy, gwarancja full itd. Dopiero wszystko w praniu wychodzi i to nie jest pierwsza osoba co tak robi. Wiele maili napisałem i wiele razy dzwoniłem do ludzi. Ale wszyscy myślą że jak telefon zadbany to mogą sprzedać jako nowy... To tak jak by panienka raz wyruchana mówiła że jest dziewicą bo nie do końca doszła. Wa ciemna masa hahaha Teraz inna kwestia 2300 za iphona 5s 16gb czarny, bez simlocka, z pl orange 2 tygodnie używany to dobra oferta??:D Okazja czy znowu jakiś wałek?? Macie zdjęcia jak w realu wygląda czujnik wilgoci aktywowany i nie aktywowany w ip5?? Imei sprawdziłem i był aktywowany fatycznie 21 listopada. Pozdro

#11 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2013 - 16:14


Teraz inna kwestia 2300 za iphona 5s 16gb czarny, bez simlocka, z pl orange 2 tygodnie używany to dobra oferta??:D
Okazja czy znowu jakiś wałek?? Macie zdjęcia jak w realu wygląda czujnik wilgoci aktywowany i nie aktywowany w ip5??
Imei sprawdziłem i był aktywowany fatycznie 21 listopada.

Pozdro


A o to już zapytaj we właściwym dziale.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych