Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Find my iPhone a poprzedni wlasciciel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 psilos1

psilos1
  • 18 postów
  • SkądAthens GR

Napisano 01 grudnia 2013 - 19:00

Jestem nowym uzytkownikiem forum więc proszę o wyrozumiałość Kupiłem iPhone 4 -aktywowałem Find my iPhone w iCloud i teraz pytanie -czy aktywujac nowe (swoje)konto w Find.... ewentualne konto poprzedniego właściciela zostaje dezaktywowane oraz czy podczas aktualizacji nie będzie wymagane-skoro założone jest nowe.

#2 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 grudnia 2013 - 19:05

Jestem nowym uzytkownikiem forum więc proszę o wyrozumiałość
Kupiłem iPhone 4 -aktywowałem Find my iPhone w iCloud i teraz pytanie -czy aktywujac nowe (swoje)konto w Find.... ewentualne konto poprzedniego właściciela zostaje dezaktywowane oraz czy podczas aktualizacji nie będzie wymagane-skoro założone jest nowe.


Jakoś podejrzanie brzmi to pytanie...

#3 psilos1

psilos1
  • 18 postów
  • SkądAthens GR

Napisano 01 grudnia 2013 - 19:14

Dlaczego podejrzanie,telefon kupiony na eBay-u ,jest bez sim locka -działa idealnie ale nie wiem czy mogę go aktualizować tzn czy nie zapyta mnie o hasło do konta iCloud poprzedniego właściciela -którego nie znam.

#4 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 grudnia 2013 - 19:17

Jaki soft ?Wgraj na nowo system i zrób pod siebie :)

#5 psilos1

psilos1
  • 18 postów
  • SkądAthens GR

Napisano 01 grudnia 2013 - 19:28

Dziękuje za zainteresowanie, Aktualny soft 6.1.3 .Telefon kupiłem wyczyszczony do zera bez locka.Czy po uruchomieniu "mojego" Find my iPhone nie będę miał problemu po aktualizacji softu jeżeli poprzedni właściciel zapomniał go wymazać z iCloud(nawet nie wiem czy miał tam konto)

#6 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 grudnia 2013 - 20:37

Chwila namysłu, jeśli możesz uruchomić swój Find my iPhone, to czy to nie oznacza czegoś?

#7 Pluto27887

Pluto27887
  • 263 postów

Napisano 01 grudnia 2013 - 20:39

Wyzeruj iphona nie aktualizujac w ios6 ustaw wszystko pod siebie i dopiero jak jest chęć to aktualizacja do ios7

#8 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 grudnia 2013 - 20:40

Tylko po co?

#9 psilos1

psilos1
  • 18 postów
  • SkądAthens GR

Napisano 01 grudnia 2013 - 22:06

Chwila namysłu, jeśli możesz uruchomić swój Find my iPhone, to czy to nie oznacza czegoś?

zapewne że konto poprzedniego właściciela zostało dezaktywowane-boję się że po aktualizacji softu telefon zażąda aktywacji danymi z nie mojego konta.

#10 psilos1

psilos1
  • 18 postów
  • SkądAthens GR

Napisano 02 grudnia 2013 - 22:39

Nikt nie jest w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi ?

#11 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 02 grudnia 2013 - 23:17

Jeśli jesteś zalogowany na swoje konto apple to mozesz aktualizować, telefon nie ma już nic wspólnego z poprzednim włascicielem, od razu po upgrade do ios7 zapyta o login i haslo jesli je znasz to sie logujesz i uzywasz, jeśli nie to masz przycisk do papieru.

#12 psilos1

psilos1
  • 18 postów
  • SkądAthens GR

Napisano 03 grudnia 2013 - 04:30

Jeśli jesteś zalogowany na swoje konto apple to mozesz aktualizować, telefon nie ma już nic wspólnego z poprzednim włascicielem, od razu po upgrade do ios7 zapyta o login i haslo jesli je znasz to sie logujesz i uzywasz, jeśli nie to masz przycisk do papieru.

Chodzi mi o to że podobno na każdym telefonie można założyć kilka kont -jeżeli poprzedni właściciel takowego nie usunął przed sprzedażą(czego niestety nie mogę zweryfikować)Po aktualizacji telefon zarząda ostatniego założonego(mojego)kodu?

#13 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 03 grudnia 2013 - 09:09

Jeśli w polu icloud->Konto jest Twój mail i jesteś na niego zalogowany, to nie masz się czego obawiać.

#14 psilos1

psilos1
  • 18 postów
  • SkądAthens GR

Napisano 03 grudnia 2013 - 16:45

Jeśli w polu icloud->Konto jest Twój mail i jesteś na niego zalogowany, to nie masz się czego obawiać.

Witam,w wyżej podanym polu jest mój mail,nurtuje mnie jednak- co jeżeli poprzedni właściciel miał utwożone konto w iCloud i go nie wykasował ...telefon po aktualizacji zażąda danych tego właśnie konta(utwożonego wcześniej).

#15 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 03 grudnia 2013 - 22:53

Kilka kont można mieć w AppStore i w iTunes. Urządzenie może być zarejestrowane tylko pod jednym kontem. Jeśli potrafisz zsynchronizowac swoj telefon z iCloud na www i pokazuje Ci pozycję tego telefonu w Find my Phone to znaczy, że znasz password do konta do którego jest przypisany ten telefon.
Jest jeszcze kwestia rejestracji telefonu na stronie
https://supportprofile.apple.com
Jeśli urządzenie jest tam zrejestrowane przez poprzedniego właściciela na inne ID niż Twoje obecna w iCloud nie będziesz mogł sprawdzić statusu gwarancyjnego, napraw, ew. wymiany itd. Lepiej wtedy poprosić poprzedniego właściciela o wyrejestrowanie produktu i dokonać powtórenej rejestracji.

#16 psilos1

psilos1
  • 18 postów
  • SkądAthens GR

Napisano 04 grudnia 2013 - 00:02

Kilka kont można mieć w AppStore i w iTunes. Urządzenie może być zarejestrowane tylko pod jednym kontem. Jeśli potrafisz zsynchronizowac swoj telefon z iCloud na www i pokazuje Ci pozycję tego telefonu w Find my Phone to znaczy, że znasz password do konta do którego jest przypisany ten telefon.
Jest jeszcze kwestia rejestracji telefonu na stronie
[url]https://supportprofile.apple.com[/url]
Jeśli urządzenie jest tam zrejestrowane przez poprzedniego właściciela na inne ID niż Twoje obecna w iCloud nie będziesz mogł sprawdzić statusu gwarancyjnego, napraw, ew. wymiany itd. Lepiej wtedy poprosić poprzedniego właściciela o wyrejestrowanie produktu i dokonać powtórenej rejestracji.


Dziękuje za konkretną odpowiedz !
Jeżeli chodzi o iCloud to wszystko odbywa sie dokładnie jak piszesz(poprawna synchronizacja konta).Co do support profile to wychodzą moje dane ale po wypełnieniu numerem seryjnym pola "add product"wyskakuje że produkt jest przepisamy do innego Apple ID-którego zdobycie jest niemożliwe (tel kupiony na eBay-u).Jezeli chodzi o informacje w support o tym juz starym telefonie(iPhone 4)to nie mają dla mnie większego znaczenia.
Chciałbym po prostu zauktalizować IOS do 7.xx

#17 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 04 grudnia 2013 - 09:23

Dziękuje za konkretną odpowiedz !/.../



Bi maj gest :-)

#18 psilos1

psilos1
  • 18 postów
  • SkądAthens GR

Napisano 05 grudnia 2013 - 20:54

Telefon zaktualizowany-wszystko OK! Dziękuje wszystkim za pomoc!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych