Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Ładny mac na allegro - okazja! Czy na pewno?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1154 odpowiedzi w tym temacie

#1151 App4

App4
  • 108 postów

Napisano 17 listopada 2019 - 15:53

To są kradzione maki, wyciągają z nich oryginalne baterie i zamieniają na tanie zamienniki czy o co chodzi że są takie tanie i z gwarancją, która jak się domyślam jest nieważna, w dodatku bez pudełek - https://allegro.pl/o...are-8690017058 

Szukam MBP Pro 15' z i9 + 512 SSD i podejrzanie wyglądają aukcje na allegro. Jak można sprawdzić czy nie jest kradziony? Autoryzowane serwisy przeprowadzają takie sprawdzenie czy wszystko jest w porządku?

#1152 ftpd

ftpd

Nie.

• 19 578 postów

Napisano 22 marca 2020 - 20:59

1) W tym wątku nie doradzamy sprzętu pod potrzeby, tylko sprawdzamy autentyczność aukcji.

2) W tym dziale nie pytamy o konkretne funkcjonalności.

Post wyżej łamał i 1) i 2). Ukryłem.

---
Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

#1153 Wonsz

Wonsz
  • 4 postów

Napisano 26 marca 2020 - 03:40

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem maca 15 z racji dużo niższej ceny w stosunku do 16. Problem w tym że moja wiedza o MacBook Pro jest b. Niska i obawiam się wtopy. Kupując 15 narażam się na brak gwarancji co jest następstwem odpłatnych napraw wad z którymi może borykać się model z przed 2 lat.

Mam pewną ofertę od sprzedawcy raczej pewnego?
Zobacz ofertę: MacBook Pro 15" TB (MR932ZE/A) 2018 - VAT 23% https://allegro.pl/oferta/macbook-pro-15-tb-mr932ze-a-2018-vat-23-9081414890?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Pytanie czy to jest warte uwagi i bezpieczne? Nie ukrywam że jeszcze chwile temu byłem zdecydowany na 16 nową.

#1154 kristof461

kristof461
  • 2 337 postów

Napisano 26 marca 2020 - 08:57

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem maca 15 z racji dużo niższej ceny w stosunku do 16. Problem w tym że moja wiedza o MacBook Pro jest b. Niska i obawiam się wtopy. Kupując 15 narażam się na brak gwarancji co jest następstwem odpłatnych napraw wad z którymi może borykać się model z przed 2 lat.

Mam pewną ofertę od sprzedawcy raczej pewnego?
Zobacz ofertę: MacBook Pro 15" TB (MR932ZE/A) 2018 - VAT 23% https://allegro.pl/o...source=facebook

Pytanie czy to jest warte uwagi i bezpieczne? Nie ukrywam że jeszcze chwile temu byłem zdecydowany na 16 nową.

Gwoli ścisłości na samą klawiaturę która bywała tutaj najbardziej wadliwa masz znacznie dłuższą gwarancję (na podstawie programu naprawczego) liczoną od daty sprzedaży. 

Co do samej oferty. Nigdy nie kupiłbym nic tak drogiego używanego na odległość. Zwłaszcza że jest to egzemplarz poekspozycyjny. Jak już bardzo byś się na niego uparł to lepiej kupić go od autoryzowanego sklepu w którym stał niż od kolejnego sprzedawcy.

Ze względu na to że klawiatura już była wymieniana przydałby się też do tego dokument a nie jedynie słowne zapewnienie. 

Moja propozycja jest taka żebyś coś dołożył i kupił taką 15-tkę ale nową. 

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods

#1155 Wonsz

Wonsz
  • 4 postów

Napisano 26 marca 2020 - 15:16

Dlatego właśnie wole zapytać. Bardzo dziękuje za info. Ogólnie nie mam ciśnienia na 15 czy 16, oczywiście wolałbym większy ale nie mam ciśnienia na matryce ponieważ w biurze i w domu mam monitory 27” i 32”. Ukierunkowałem się na większy z racji możliwości jakie mi daje. Ja wiem że to nie dział na spytki lecz jeśli mi uciągnie płynnie odczyt dużych rysunków cad i PDF bez czkawki oraz przy tym kilka kart na przeglądarce to wezmę 13 tylko z jaką konfiguracją?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych