Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina 13" Late 2013 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

#326 mateusxzz

mateusxzz
  • 242 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 września 2014 - 09:39

Kupiona 13" :) Wyjmując z pudełka pociły mi się ręce, jakobym wyjmował coś innego, niż do tej pory posiadałem. Uruchomiłem, działa. Jest cichy, wiatraki nie włączyły się ani razu tak, aby były słyszalne. Przy moim ProBooku, to jest perełka. Cichy, smukły, piękny i ten ekran…. Matowa 13" w HP wygląda przy nim po prostu śmiesznie. Na głośniki nie narzekam, może nie jestem jakimś znawcą, ale przy Pro starszej generacji mojej koleżanki i moim HP, jest niebo a ziemia. Jedynie skok klawiszy wolałem ze starszego modelu, tutaj są jakby strasznie nisko osadzone i płytko się je wciska. Ale wrażenia na +, przygodę zacząłem dużo wcześniej, a teraz jestem przekonany że tak już zostanie. Obróbka zdjęć też idzie mi na nim cudownie, nie mam zastrzeżeń.

#327 R2oor

R2oor
  • 48 postów

Napisano 14 października 2014 - 00:49

Podpinam się pod zachwyty. Najlepszy komputer jaki miałem. Jakość wykonania, wygląd, cisza, szybkość, rewelacyjny TOUCHPAD z gestami, Retina. Mistrzostwo warte tych pieniędzy :)

#328 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 14 października 2014 - 07:11

owszem mógłby być tańszy ale jak porównamy z konkurencją cenową to nie jest aż tak źle, za dobrego PC też zapłacimy

#329 prissin

prissin
  • 261 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2014 - 19:06

Nie będę pisał o zaletach tego komputera - wystarczająco dużo powiedziano wcześniej; chciałbym natomiast powiedzieć o rzeczy, która mnie denerwuje - nowy port MagSafe. Starsza wersja sama doczepiała się do komputera już z odległości ok. 0,5 cm - nową wtyczkę trzeba samemu precyzyjnie usadowić w gnieździe, niczym USB.

#330 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 października 2014 - 06:01

U mnie doczepia się z około 0,5 cm i nie muszę nic precyzyjnie usadawiać. Rewelacyjna opcja po latach z innymi producentami :-)

#331 cichy70

cichy70
  • 8 postów

Napisano 15 października 2014 - 14:40

Podpinam się pod zachwyty. Najlepszy komputer jaki miałem. Jakość wykonania, wygląd, cisza, szybkość, rewelacyjny TOUCHPAD z gestami, Retina. Mistrzostwo warte tych pieniędzy :)


dokładnie tak.

#332 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 15 października 2014 - 16:26

Dokładnie... nie docenia się tej ciszy, tego jak fajnie jest ten komputer zrobiony i ile daje radości podczas jego używania do chwili kiedy trzeba się przesiąść na inną maszynę. Wtedy nagle się okazuje, że coś się długo wczytuje a nie uruchamia niemal "od razu". Sprzęt na pewno premium, gdyby jeszcze Microsoft zechciał wypuścić w 100% kompatybilnego Office'a z Officem na Windowsa to byłoby cudownie :) Obecna wersja 2011 to jakiś koszmar i nawet do tak prostych czynności trzeba używać bootcampa.

#333 Sławek

Sławek
  • 159 postów
  • Skądfrom Poland

Napisano 16 października 2014 - 16:15

Kupiłem podstawową konfigurację 2.6 i5/128GB/8GB RAM ponad dwa tygodnie temu. Ogólnie żadnych problemów, mega cichy. Dostał nieźle w skórę, bo trafił na gorący okres. Postanowiłem go solidnie przetestować. Podpięty pod ACD pracował przy całej serii banerów, a największy z plików miał prawie 3,5GB. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie wydajność tego sprzętu. Bez problemu wyrabiał ze wszystkimi zadaniami i co najważniejsze temperatura nie skakała tak jak w moim starym MBP 15''. Jedno co zaobserwowałem, to przy próbie aktualizacji FF podczas uaktualniania Javy temperatura poszła ostro w górę, a obroty wentylatora skoczyły do prawie 4000. Przerwałem aktualizację i zaraz po wyjściu z FF wszystko wróciło do normy i tak jest do tej pory. Sprzęt rewelacyjnie współpracuje z ACD i TC.

#334 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 17 października 2014 - 09:23

Obecna wersja 2011 to jakiś koszmar i nawet do tak prostych czynności trzeba używać bootcampa.


w czym Ci tak dopiekł MS Office na maca bo ja używam go codziennie i jakoś nie widzę problemów?

#335 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 listopada 2014 - 09:23

Mam pytanie dotyczące obciążenia Ramu w MBPr. Kupiłem jakiś czas temu wersję 4 GB Ramu ( to chyba wyszło tylko na USA) I coś mi się wydaje, że jest to dużo za mało jak na taki sprzęt. Zainstalowałem sobie memory clean i on na bieżąco pokazuje ile pozostaje wolnej pamięci. I te wskaźniki mnie trochę przerażają. W tej chwili mam otwartą tylko przeglądarkę oraz maila a wolnej pamięci pokazuje mi 56 MB. Czy te aplikacje na prawdę aż tak bardzo obciążają RAM? Po wyłączeniu Safari i Mail Ram wraca do poziomu 860MB. Strasznie mało:( Dopiero po kliknięciu Clean Memory udaje mi się uzyskać 1,5GB a gdzie pozostałe 2,5? Z tego co się orientowałem nie ma szans rozszerzyć ram do 8GB??

#336 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 11 listopada 2014 - 13:56

@up Zauważasz spadki wydajności czy kierujesz się programami...? Jeżeli wszystko działa ok nie zwracaj na nic uwagi tylko używaj. PS. 4GB to mało, ale do safari / mail / iTunes zupełnie wystarczająco.

#337 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 11 listopada 2014 - 15:20

Ja mam MBP z 8 GB RAM i też u mnie niewiele miejsca pokazuje. Systemy typu UNIX/LINUX tak już działają. Zachowują zamknięte programy w pamięci, a kiedy zaczyna brakować miejsca to je zwalniają.

#338 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 listopada 2014 - 15:55

@up

Zauważasz spadki wydajności czy kierujesz się programami...?
Jeżeli wszystko działa ok nie zwracaj na nic uwagi tylko używaj.

PS. 4GB to mało, ale do safari / mail / iTunes zupełnie wystarczająco.


Spadków wydajności jakiś wielkich nie widzę ale czasem coś przytnie albo się przywiesi. Ale to bardzo rzadko. Czyli może faktycznie jest tak,że jak się coś uruchamia to używa całej dostępnej pamięci a jak potrzeba więcej dla innych to zwalnia to czego już nie używa.


#339 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 11 listopada 2014 - 17:02


w czym Ci tak dopiekł MS Office na maca bo ja używam go codziennie i jakoś nie widzę problemów?


Najbardziej z miernym excelem oraz brakiem 100% kompatybilności w PowerPoint. W szczegółowych prezentacjach często zdarza się, że są przesunięcia pomiędzy wersjami. W Excelu z kolei wydajność jest mega słaba, w dodatku niestandardowe skróty klawiszowe, często plączące palce. Słaby edytor makr, wydajność makr! woła o pomstę do nieba. Często robię dashboardy raportowe, zarządcze dość zaawansowane na excelu (po obróbce wychodzi PDF) i tutaj office mac daje ciała na całej linii. Jasne do prostych kalkukacji nadaje się, ale do tego nadaje się również numbers, tyle, że bez sensownego wsparcia dla Excela na Windows.

#340 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 11 listopada 2014 - 19:29

dlatego ja uzupelnilem konfig o Parallels 10 i teraz mam juz idealnie, na 16GB RAM to calkowicie nie boli

#341 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 11 listopada 2014 - 20:08

nic to nie daje bo klawiatura maca zostaje :) CTRL + strzałki, CTRL + spacja. Dla osoby potrafiącej "nieco" więcej w Excelu to podstawowe skróty. Parallels odpada. Trzeba korzystać z bootcampa i pełnym mapowaniem klawiszy i jest ok. Szkoda, że bootcamp nie działa jako pełna wirtualna maszyna odpalana z poziomu OS X. To byłoby cool.

#342 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 11 listopada 2014 - 20:13

Jak odpalisz w parallels to chyba wszystko działa tak jak normalnie? Ja mam BootCampa ale od czasu jak zainstalowałem Parallels to ani razu nie uruchomiłem. Poza tym czegoś nie zrozumiałem: przecież Parallels to jest wirtualna maszyna?

#343 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 13 listopada 2014 - 20:10

Parallels jest wirtualną maszyną, ale OSX ma pełną kontrolę nad nim. Odpal excela i użyj skrótów klawiszowych podanych ;) w tym celu konieczny jest bootcamp, ale to nie jest jakieś wielkie utrudnienie. Może MS zrobi porządek ze swoim pakietem na osx w 2015.

#344 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 13 listopada 2014 - 22:09

No ok niech będzie że się nie znam ale ja na tej wirtualnej maszynie często odpalam soft do MESu jeżeli potrzebuję na szybko coś sprawdzić albo mieć dostęp do policzonych już modeli więc aż takiej tragedii nie ma. A ja trzeba to BootCamp i jazda;)

#345 F22

F22
  • 4 postów

Napisano 14 listopada 2014 - 17:14

Ja uzywam VMware Fusion i skroty klawiszowe normalnie dzialaja bez najmniejszego problemu.

#346 jablonskimichal

jablonskimichal
  • 15 postów

Napisano 10 grudnia 2014 - 16:23

Ostatnio kupiłem mojego pierwszego Macbooka Pro 13", podstawową wersję z 8GB ramu. Niestety przy baterii naładowanej na poziomie 5% zauważam ogromne spadki wydajności, zaczyna klatkować i animacje spowalniają. Czym to może być spowodowane? Po podłączeniu zasilania znowu działa idealnie..



#347 maciek1422

maciek1422
  • 170 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 grudnia 2014 - 16:59

To normalne, u mnie też przy 3% spada wydajność. Jest tak zapewne dlatego, żeby jak najdłużej wytrzymał na tych 3% i żeby zdążyć podłączyć go do ładowania, nie sądziłem że dla kogoś może to być problemem :) 



#348 matt.one

matt.one
  • 37 postów

Napisano 29 grudnia 2014 - 17:45

Od sierpnia jestem szczesliwym posiadaczem! Jest to moj pierwszy Mac i tak juz zostanie !



#349 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 21 stycznia 2015 - 14:00

Powiedz jak będzie działał yosemite na tym intelu 4000. Nie wróżę nic dobrego z tą kartą...


 Macbook Pro Retina 13 

 iPhone X 


#350 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 24 stycznia 2015 - 22:17

Ja kupiłem tę retinę zaraz po premierze (w sierpniu) w iSpocie za 5,5k - 10%. A teraz po pół roku widzę, że u nich i na apple.pl cena nie drgnęła ani o złotówkę. 


Użytkownik imn edytował ten post 24 stycznia 2015 - 22:17

 Macbook Pro Retina 13 

 iPhone X 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych