Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Google Nexus 5 vs Apple iPhone 5S


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
529 odpowiedzi w tym temacie

#1 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 listopada 2013 - 03:02

Mysle, ze czas najwyzszy rozpoczac watek dotyczacy tych dwoch smartfonow.

Na poczatek film porownujacy predkosc dzialania:

http://m.youtube.com...h?v=aAqJty3eGhE

Porownanie specyfikacji:

Google Nexus 5 vs Apple iPhone 5s - Phone specs comparison


Moim zdaniem Google drugi raz z rzedu pokazuje, ze chce miec telefon rowny iPhone'owi i nie odpuszcza juz na zadnym polu, jak to bywalo z wczesniejszymi Nexusami tworzonymi przy wspolpracy z samsungiem. A to wszystko za blisko polowe ceny, dzieki polityce firmy zakladajacej czerpanie zyskow wylacznie z gwarantowania uzytkownikom dostepu do serwisu Google Play. Czy topowy smartfon w rewelacyjnej cenie znajdzie tylu milosnikow co iPhone 5S? Podstawowa wersja zostala wyprzedana w USA w niespelna godzine a na wersje z wieksza pamiecia wydluzony zostal czas dostawy. Byc moze to rewelacyjny wynik, byc moze Google po raz kolejny nie przygotowalo odpowiedniej liczby egzemplarzy na dzien premiery. Piszcie co myslicie o obu smartfonach i ktory przekonuje Was bardziej do zakupu.

Dołączona grafika

#2 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2013 - 04:46

A szukałem dziś nawet takiego tematu. :) Ja właśnie biję się z myślami czy by nie zdradzić iPhone'a na jakiś czas. Mam czwórkę już niedługo 3 lata, od iOS7 staję się trochę denerwująca, ale na nowego iPhone'a 5S szkoda mi wydać tyle kasy. Miałem już sprowadzać 5sa z USA ale wykupili za szybko. :( Chciałbym mieć większy ekran, nie boję się 5 cali (choć więcej to już nie...) Jedyne moje obawy to: 1 - wykonanie telefonu, bo tył jest z plastiku co w porównaniu nawet do iPhone'a 4 jest słabe. 2 - bateria z tego co wyczytałem nie robi szału w tym nexusie, 3 - jak to ustrojstwo TERAZ u nas zakupić? Są aukcje na allegro, ale bez gwarancji te telefony i nie wiadomo czy w ogóle dostanę. Tak czy siak cena, parametry i czysty soft zabija konkurentów nexusa.

#3 buldoggg

buldoggg
  • 544 postów
  • SkądKatowice

Napisano 03 listopada 2013 - 07:13

Nexusa 5 16 z niemiec na allegro kupisz za 1850 zł(czyli z gwarancja) wolałbym już kupić iphone 5(nowego).

#4 robart76

robart76
  • 177 postów

Napisano 03 listopada 2013 - 08:05

Kupiłem Nexusa 5 jak telefon dodatkowy (używam dwóch numerów). Na pewno nie zastąpi mi iPhone'a jako telefonu podstawowego, ze względu na gabaryty i parę usług typu iMessage, z których na co dzień korzystam, ale po bardzo dobrych wrażeniach z użytkowania Nexus 4, jestem jak najbardziej na tak. Powinien być dostarczony 5 listopada, napiszę wtedy coś więcej.

#5 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 listopada 2013 - 21:50

1 - wykonanie telefonu, bo tył jest z plastiku co w porównaniu nawet do iPhone'a 4 jest słabe.


I tak i nie. Plasitk jest gumowany jak N7, jest to czesty widok w wysokiej klasy lustrzankach. Nie rysuje sie, nie palcuje a na dodatek to nadal unibody, czyli nic nie skrzypi. Poprzedni Nexus, również od LG, nie miał żadnych problemów z jakością wykonania, wszystko było precyzyjnie przycięte, spasowane i skręcone na 2 mocne śruby jak w każdym iPhone. Innymi słowy to najmniej plastkowy telefon z plastikowych telefonów. Wolałbym go z pewnoscia zamiast plastiku w iPhone 5C.

#6 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 listopada 2013 - 22:35

Seria Nexus to chyba najlepszy Android na rynku i jakbym miał wymienić iPhone na inną markę to właśnie na Nexus 5. Jak będę miał okazję go dostać na kilka dni w Szczecinie, to na pewno przetestuje. Ciekaw jestem nowej zabawki od LG/Google :)

#7 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 listopada 2013 - 01:33

Wyglada na to, ze z plynnoscia grafiki nie ma problemow, przynajmniej na obecnych grach:

Google Nexus 5 - Real Racing 3 Gameplay - YouTube

Google Nexus 5 - Dead Trigger 1 & 2 Gameplay - YouTube

Google Nexus 5 - Asphalt 8 Gameplay - YouTube

Google Nexus 5 - Most Wanted - Gameplay - YouTube

Max detale, wysokie i stabilne fps. To co tygryski lubia najbardziej ;)

#8 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 04 listopada 2013 - 08:05

Na Nintendo DS jest wiele ciekawszych gier mimo gorszej grafiki ;-) Zapowiada się ciekawie, szkoda tylko że wsparcie dla Nexusów nie jest już tak legendarne, zwłaszcza jak ktoś kupuje używane lub starsze ale tańsze modele. Jak za połowę ceny iPhone 5S to nawet bym się nie zastanawiał. Telefon o wiele ciekawszy niż średniak Nexus 4.

#9 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 04 listopada 2013 - 08:26

Oba telefony, znam tylko ze zdjęć i z artykułów, więc moja opinia jest g.warta :) ... Androida nigdy nie miałem, no ale parę razy korzystałem, iOs-a mam... Biorąc pod uwagę ww. "bagaż doświadczeń" z wyglądu bardziej mi się podoba od tego Nexus-a iPhone i to każdy model od 4 w górę. iOS7 mi pasuje, i nie przebije jak dla mnie go żaden Android (choć nie wiele z nimi miałem styczności). To taka opinia wzrokowca, więc traktujcie mnie pobłażliwie proszę :) Pozdrawiam

#10 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 04 listopada 2013 - 09:37

Jedynym plusem jakim widze to to ze Android w tym smarcie jest czysty i to tyle, ekran za duzy jesli potrzeba cos wiecej wole w schowku w aucie wozic iPada Mini od picu. Co do iP5s mam uzywam jest ok nie wiem co tutaj pisac kazdy zna sprzzet od Jabola wiec nie ma co sie spu*** w firanke zony z zachwytu. Nawet najwiernisi fanatycy mercedesa przesiadaja sie na bmw... :)

#11 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 listopada 2013 - 13:33

Na Nintendo DS jest wiele ciekawszych gier mimo gorszej grafiki ;-)


Niektorzy mowia, ze na Wii jest wiecej ciekawych gier niz na PS czy Xklocka, ale nie o tym temat ;)

- - - Połączono posty - - -

Telefon o wiele ciekawszy niż średniak Nexus 4.


Dzisiaj to juz sredniak, w koncu ma juz rok na karku. Porownujemy do 5S'a.

- - - Połączono posty - - -

Jedynym plusem jakim widze to to ze Android w tym smarcie jest czysty i to tyle, ekran za duzy jesli potrzeba cos wiecej wole w schowku w aucie wozic iPada Mini od picu.


Fakt, jest wielki jak dla Apple'owca, ale uwierz mi sa tacy co zawiedli sie, bo liczyli na 5,2. Nie mowie to akurat o sobie, bo dla mnie spory byl juz poprzednik a zawsze nosze telefon w bumperze co jeszcze go powieksza w obwodzie. Teoretycznie w N5 obudowa nie bedzie sie rysowac, mozna sobie darowac etui, ale bede mial okazje przekonac sie o tym najwczesniej w polowie listopada, gdy moje 3 sztuki przyleca ze stanow.

#12 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2013 - 15:48

Chyba N5 będzie moim kolejnym telefonem, czekam tylko na opinie na temat jakości obudowy. Na The Verge jest recenzja, kamera słabiutko wypada...

#13 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 listopada 2013 - 19:20

Akurat na the Verge tylko iPhone nie wypadaja slabiutko, wiec trzeba czekac na bardziej niezalezne testy np. na gsmarena. Aczkolwiek rewelacji pewnie nie bedzie, fajnie ze przynajmniej optyczna stabilizacja jest.

#14 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2013 - 19:45

Fakt, że tam wielbią Apple ale po L920 nie chciałbym mieć gorszego aparatu w nowym telefonie.

#15 kubbach

kubbach
  • 80 postów

Napisano 04 listopada 2013 - 22:32

Przepraszam za odbiegniecie od tematu. Panie Homer- mógłbyś mi tak w przybliżeniu podać kwotę, jaka musiałbym dołożyć do N5 po sprzedaży iP5 16 GB ? Z gory dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam

#16 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 listopada 2013 - 23:32

200-250 zl.

#17 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 05 listopada 2013 - 15:26

Teraz cena na Allegro oscyluje pomiędzy 1800-2100zł za wersje 32gb. Czy kiedy telefony bedą już dostępne w Polsce wg Was cena wzrośnie czy spadnie? Czy może pozostanie na obecnym poziomie. Szczerze zastanawiam sie nad tym telefonem. Mam ip4s i myśle nad wymianą telefonu. Właśnie pojawił sie ten nexus w cenie 2.000zł na 32gb. A nowy iphone 5s 32gb to wydatek 3.400zł.... Różnica jest ogromna, biorąc pod uwagę to co oba telefony oferuja..

#18 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2013 - 15:46

Ja bym brał teraz, za 1900zł mieć takiego flagowca po premierze? Lepiej być nie może. Myślę, że na kolejne 2lata spokojnie starczy.

#19 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 05 listopada 2013 - 16:17

Zastanawiam sie właśnie :-) Szukam jakiś zamienników programów jakie używam na iphone. Najbardziej boli 1password :-(

#20 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 05 listopada 2013 - 19:32

1Password jest. Tylko nie możesz nowych haseł tworzyć.

#21 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 listopada 2013 - 20:11

Kolejne ciekawe porownanie szybkosci i plynnosci obu telefonow:

Google Nexus 5 vs. Apple iPhone 5S - Performance - YouTube

Ciezko wyłonic lidera. Jeszcze nigdy iOS i Android nie szly tak łeb w łeb.

#22 robart76

robart76
  • 177 postów

Napisano 05 listopada 2013 - 20:19

Po dwóch dniach z Nexusem stwierdzam: system świetnie działa, szybko, żadnych zawieszeń, telefon bardzo dobrze wykonany, bardzo fajny jest oryginalny pokrowiec, który wygasza telefon po zamknięciu klapki. Ekran bardzo dobry, urządzenie jest ergonomiczne, bardzo dobrze leży w ręce. Jedyny problem, to taka sobie jakość dźwięku w słuchawkach (nie jest źle, po prostu mogło być lepiej). Dla mnie to telefon dodatkowy do drugiego numeru (podstawowy to iPhone) i jako taki sprawdza się doskonale. Z ręką na sercu mogę polecić

#23 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 05 listopada 2013 - 20:48

Ja także jak miałbym wybrać telefon oprócz iPhone'a, to wybrałbym Nexusa 5. Patrzyłem ostatnio Samsunga Galaxy s IV i na pewno bym go nie kupił.

#24 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 listopada 2013 - 20:56

Nexus otrzymał od serwisu iFixit 8/10 punktow za łatwosc naprawy telefonu.

Nexus 5 gets torn down by iFixit, walks away with a high repairability score - GSMArena Blog

iPhone 5S, otrzymal tych punktow 6.

No to jeszcze droptest, battery test, camera test i bedziemy wiedziec wszystko ;)

#25 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 05 listopada 2013 - 21:14

Akurat ta łatwość chyba nie jest taka ważna, bo i tak sam być raczej nie naprawił, a jak by się coś zepsuło, to idziesz i Ci wymieniają telefon.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych