Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[10.5] Zamienione znaki w klawiaturze ź<>ż


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#26 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 listopada 2007 - 10:48

Łał! To szczyt wygody. Literkę "Ł" można uzyskać po naduszeniu zaledwie czterech klawiszy.

#27 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 03 listopada 2007 - 12:09

Łał! To szczyt wygody. Literkę "Ł" można uzyskać po naduszeniu zaledwie czterech klawiszy.


Przypominają mi się pradawne czasy i radosna twórczość która powodowała że polskie literki uzyskiwało się wpisując kody ASCII albo np. z Esc :lol:

Swoją drogą człowiek nauczy się wszystkiego. Pozbawiony przez Leo prawego Alta (DoubleCommand nie działa) zostałem zmuszony do używania lewego. Mylę się*coraz rzadziej ;)

#28 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 03 listopada 2007 - 13:24

Kurczę, u nich nawet maszynistka jest niezgodna ze standardem, to czego oczekujesz?


Flame alert!!!


OK, źartowałem ;)

#29 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2007 - 02:12

źartowałem ;)

Jestem pewny, że tak, bo po pisowni widać od razu, iż nie należysz do grupy zadowolonych z tej zmiany.

#30 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 04 listopada 2007 - 02:32

Jestem pewny, że tak, bo po pisowni widać od razu, iż nie należysz do grupy zadowolonych z tej zmiany.


Ta literówka to też był źart ;) Nie jestem chyba standardowym Macuserem, spędzam sporo czasu zarówno przy Windowsie jak i OSX. Nie będę ukrywać, że ta zmiana bardzo mnie cieszy. Klawiatury i tak różnią się znacznie, teraz będzie trochę łatwiej poruszać się w różnych systemach.
Dodam, że używam OSX z klawiaturą Dell, przeprogramowaną przy pomocy DoubleCommand tak, by przełączanie systemów było jak najmniej uciążliwe. Klawiatura Apple leży ciśnięta głęboko w szafie..

#31 MAJo

MAJo
  • 2 postów

Napisano 09 lutego 2008 - 16:09

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj. Ja z klawiaturą w Leopardzie mam następujący problem: w Eclipse (środowisko programistyczne) jak piszę jakiś kod to spokojnie mogę wpisywać w edytorze polskie znaki. Natomiast kiedy używam tak skrótów klawiszowych (np. Cmd+Z dla Undo) to przestawia się na klawiaturę niemiecką (w edycji skrótów klawiszowychm jak wcisnę Cmd+Z pojawia się Cmd+Y). W każdym innym miejscu programu układ klawiatury jest taki jaki powinien być, jednak przy skrótach zmienia się na Niemiecki - tak jakby Cmd coś przełączało. Problem nie występuje jak ustawię np. układ klawiatury US, wtedy Cmd+Z działa normalnie.

#32 newkind

newkind
  • 74 postów

Napisano 19 maja 2008 - 13:32

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj.
Ja z klawiaturą w Leopardzie mam następujący problem: w Eclipse (środowisko programistyczne) jak piszę jakiś kod to spokojnie mogę wpisywać w edytorze polskie znaki. Natomiast kiedy używam tak skrótów klawiszowych (np. Cmd+Z dla Undo) to przestawia się na klawiaturę niemiecką (w edycji skrótów klawiszowychm jak wcisnę Cmd+Z pojawia się Cmd+Y). W każdym innym miejscu programu układ klawiatury jest taki jaki powinien być, jednak przy skrótach zmienia się na Niemiecki - tak jakby Cmd coś przełączało. Problem nie występuje jak ustawię np. układ klawiatury US, wtedy Cmd+Z działa normalnie.


Mam niestety to samo :( Jakies rozwiazanie ? A w dodatku klawiatury umieszczoen w tym temacie jako zalaczniki mi nie dzialaja :( wybieram je z listy i ustawiam jako te kotrych uzywam ale nadal ź i ż mam tak jak bylo ... ;/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych