Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mavericks na starszych (obsługiwanych) komputerach


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
97 odpowiedzi w tym temacie

#51 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 15 listopada 2013 - 23:40

MacBook 5.1, Core 2 Duo 2.0Ghz, 4GB 800 Mhz, Geforce 9400M. Po przesiadce na Mavericks strasznie szybko mi pada bateria. Ponad 2xszybciej niż na Mountain Lion. Co może być przyczyną?

Robiłeś reset smc?

#52 lioned

lioned
  • 3 postów

Napisano 16 listopada 2013 - 22:02

Dzięki, zrobiłem i jest lepiej:)

#53 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 16 listopada 2013 - 22:06

Dzięki, zrobiłem i jest lepiej:)


Zazwyczaj warto poszukać na forum,ponieważ jest tam mnóstwo porad :)

#54 lioned

lioned
  • 3 postów

Napisano 17 listopada 2013 - 23:18

Zazwyczaj warto poszukać na forum,ponieważ jest tam mnóstwo porad :)


Zawsze to robie i tak bylo tym razem ale nie znalazłem nikogo z podobnym problemem więc postanowiłem zapytać a robię to niezwykle rzadko:) Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

#55 mia_mia

mia_mia
  • 34 postów

Napisano 18 listopada 2013 - 10:13

ja żałuje przesiadki na nowy system - muli mi niemiłosiernie wszystko - Safari i Mail to jest jakaś kpina.. trzeba będzie zorganizować chwilę żeby to od zera postawić :roll:

#56 iThomas

iThomas
  • 172 postów

Napisano 18 listopada 2013 - 18:20

Jak sprawdzic czy moj model jest 2009+?

#57 NoneZ

NoneZ
  • 247 postów
  • Płeć:

Napisano 18 listopada 2013 - 18:32

Jak sprawdzic czy moj model jest 2009+?

Po numerze seryjnym. Wpisz tutaj: Apple Serial Number Info // Decode your Mac's serial number!
i dowiesz się wszystkiego.

#58 MSzablik

MSzablik
  • 3 postów

Napisano 19 listopada 2013 - 09:39

Potrzebuje PILNIE POMOCY!!!!!!!!!!! Generalnie ze wszystkim sobie radziłem ale teraz zgłupiałem a mianowicie: Mam starego MacBook Pro 15" A1226 jedyne zmiany to dodałem 2GB RAM (teraz 4GB) Przez wiele lat wszystko było jak należy ale po zmianie systemu na (beznadziejny OS X Mavericks) mój MAC zaczoł się dziwnie zachowywać spowalniał z dnia na dzień aż od 3 dni kiedy go uruchamiam trwa to dłużej niż zwykle chodzi mi o białe tło z jabłuszkiem po czym przechodzi do logowania iiii… strasznie (czasem 5godz.) długo ładuje biurko, nie ma mowy o wykonaniu jakiejś czynności muszę czekać ale po 5-8 godzinach jakby na nowo ożył. Diagnostycznie nie wygląda żeby robił coś wielkiego wszystkie wskaźniki CPU, PAMIĘĆ, DYSK są ok MacKeeper też niepokazuje błędów sprawdzałem dysk i uprawnienia oraz też naprawiałem jest tylko taki plik SUID,SIUD coś w tym stylu którego nie może naprawić DODAM TAKIE ciekawostki które raczej nie mają znaczenia: MAC pracuje bez baterii i na większym zasilaczu 85W oraz bez DVD całkowicie wypięta stacja po prostu puste miejsce. Nigdy te ciekawostki nie miały znaczenia. Wydaje mi się że mój Mac jest po prostu za słaby na Maverick. Z płytki wgrywałem z jekieś 3 lata temu OS X Snow Leopard na sformatowany cały dysk …. po czy upgrade na OS X LION no i teraz od 5listopada nieszczęsny Maverick aha po aktualizacji itunes nie chce się uruchomić

#59 chester121

chester121
  • 24 postów
  • SkądWroclaw, PL

Napisano 19 listopada 2013 - 10:06

ja mam takiego maca jak twój tyle ze ma 4GB ram i SSD i chodzi jak szczała a podobnie mój stary komputer toshiby zaczął się zachowywać jak tobie i okazało się ze po miesiącu czy dwóch dysk powiedział PA PA po za tym macbook jeśli pracuje bez baterii to jest o około 30-40% wolniejszy dlatego nawet jak masz zepsuta baterie to włóż ładnie to widać podczas testu w xBench'u z baterią mam około 170-177 pkt. a bez baterii 110-120pkt. PS jaki wiekszy zasilacz??? 85W to oryginalna moc w naszych maczkach Pzdr

#60 NoneZ

NoneZ
  • 247 postów
  • Płeć:

Napisano 19 listopada 2013 - 15:12

Potrzebuje PILNIE POMOCY!!!!!!!!!!!
Przez wiele lat wszystko było jak należy ale po zmianie systemu na (beznadziejny OS X Mavericks) mój MAC zaczoł się dziwnie zachowywać spowalniał z dnia na dzień aż od 3 dni kiedy go uruchamiam trwa to dłużej niż zwykle chodzi mi o białe tło z jabłuszkiem po czym przechodzi do logowania iiii… strasznie (czasem 5godz.) długo ładuje biurko, nie ma mowy o wykonaniu jakiejś czynności muszę czekać ale po 5-8 godzinach jakby na nowo ożył.


Sprawdź SMART dysku. Tu masz narzędzie: Volitans Software- Makers of SMART Utility for the Mac Wynik wklej na forum. Aktywni tutaj serwisanci z pewnościa pomogą w diagnozie.

#61 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2013 - 15:22

W ilu wątkach jeszcze to napiszesz?

#62 nazghul

nazghul
  • 63 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 20 listopada 2013 - 00:31

Potrzebuje PILNIE POMOCY!!!!!!!!!!!
Generalnie ze wszystkim sobie radziłem ale teraz zgłupiałem a mianowicie:
Mam starego MacBook Pro 15" A1226 jedyne zmiany to dodałem 2GB RAM (teraz 4GB)
Przez wiele lat wszystko było jak należy ale po zmianie systemu na (beznadziejny OS X Mavericks) mój MAC zaczoł się dziwnie zachowywać spowalniał z dnia na dzień aż od 3 dni kiedy go uruchamiam trwa to dłużej niż zwykle chodzi mi o białe tło z jabłuszkiem po czym przechodzi do logowania iiii… strasznie (czasem 5godz.) długo ładuje biurko, nie ma mowy o wykonaniu jakiejś czynności muszę czekać ale po 5-8 godzinach jakby na nowo ożył. Diagnostycznie nie wygląda żeby robił coś wielkiego wszystkie wskaźniki CPU, PAMIĘĆ, DYSK są ok MacKeeper też niepokazuje błędów sprawdzałem dysk i uprawnienia oraz też naprawiałem jest tylko taki plik SUID,SIUD coś w tym stylu którego nie może naprawić DODAM TAKIE ciekawostki które raczej nie mają znaczenia: MAC pracuje bez baterii i na większym zasilaczu 85W oraz bez DVD całkowicie wypięta stacja po prostu puste miejsce. Nigdy te ciekawostki nie miały znaczenia.
Wydaje mi się że mój Mac jest po prostu za słaby na Maverick.
Z płytki wgrywałem z jekieś 3 lata temu OS X Snow Leopard na sformatowany cały dysk ….
po czy upgrade na OS X LION no i teraz od 5listopada nieszczęsny Maverick
aha po aktualizacji itunes nie chce się uruchomić


Mam dokładnie tego samego MBP (mid2007). Też 4GB, c2d 2,2. Pierwsza instalka byla "nałożona" na SL - działał całkiem znośnie (zdecydowanie lepiej niż SL, przycinek i "chwil zastanowienia" nie zarejestrowałem). Jedyny problem jaki napotkałem, to Word (rozwiązanie znalezione tutaj zadziałało koncertowo).
Kolejna, instalacja "na czysto" była już na SSD. Nie tnie, nie muli, czas pracy na baterii nieznacznie się wydłużył (3:30 - 3:50, poprzednio nie dociągał do 3 godzin). "Ogryzek" daje sobie z MV naprawdę świetnie radę. Jedynym używanym przeze mnie programem (na chwilę obecną), a który ma prawo zmusić MBP do cięższej pracy jest ProTools - według mnie działa dużo sprawniej niż pod SL.

#63 MSzablik

MSzablik
  • 3 postów

Napisano 22 listopada 2013 - 20:56

Jednak to DYSK: Błędy EFI ; nie mogę dodać partycji ani usunąć aktualnej zawsze błąd wyskakuje przy odmontowaniu, przy boot safe "disk0s2 I/O error". Ok mam takie pytanko czy ktoś wie czy można postawić system na nowym HDD bez dvd drive ani przelotki usb?

#64 taudrop

taudrop
  • 2 postów

Napisano 25 listopada 2013 - 12:17

Witajcie, w moim debiutanckim poście podzielę się spostrzeżeniami na temat pracy Mavericksa na Mac mini (early 2009) C2D 3G RAM-u. Po upgradzie chodzi bardzo stabilnie, ale po jakimś czasie zauważyłem dziwną przypadłość. W iTunes i na Twitterze teksty nie mieszczą się w swoich liniach, są ucięte od góry. W iTunes w widoku okładek, nazwy autorów są zupełnie niewidoczne, weszły "pod okładki". Ciekawi mnie, co jest tego przyczyną. Ktoś z Was miał podobny problem? pozdrawiam

#65 Mirea

Mirea
  • 150 postów
  • SkądNadarzyn, PL

Napisano 08 grudnia 2013 - 07:11

A ja na moim zauważyłem: 1. częstsze grzanie (wentylatory chodzą jak szalone, nawet tylko przy Safari - co wcześniej zaobserwowałem tylko przy FCP+kilka innych programów razem otwartych)) - czy Wy też tak macie? 2. Dłużej (ok 1:30) włącza się system. Ale to nie jest problem, bo najczęściej się usypia 3. Długo usypia; jeszcze kilkadziesiąt sekund po zamknięciu pokrywy pracuje MBP 15 Late 2008 C2D 2.4 4GB - instalacja nakładkowa i już teraz nie wiem, czy pomoże instalacja na czysto.

#66 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 08 grudnia 2013 - 09:49

A ja na moim zauważyłem:
1. częstsze grzanie (wentylatory chodzą jak szalone, nawet tylko przy Safari - co wcześniej zaobserwowałem tylko przy FCP+kilka innych programów razem otwartych)) - czy Wy też tak macie?
2. Dłużej (ok 1:30) włącza się system. Ale to nie jest problem, bo najczęściej się usypia
3. Długo usypia; jeszcze kilkadziesiąt sekund po zamknięciu pokrywy pracuje

MBP 15 Late 2008 C2D 2.4 4GB - instalacja nakładkowa i już teraz nie wiem, czy pomoże instalacja na czysto.


Co do temp to zobacz w monitorze aktywności w zakładce cpu czy czasem Safari Web Content nie pracuje na ok +/- 100%.
U mnie na białasie czsem dochodzi do 84 stopni ponieważ SWC ma bardzo wysoki poziom użycia cpu.Zabijam ten proces i wraca do normy :) + też warto przeczyścić wiatraczki.
Co do usypiania to mam podobnie ale tylko wtedy kiedy mam podpięty zewnętrzny monitor (trwa jakies 30 sek)

#67 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 grudnia 2013 - 20:36

Mój MBP z 2007 4GB RAM C2D 2,4 ghz działa dobrze, nie grzeje się zbytnio. Jestem zaskoczony, że leciwy już komputer może swobodnie radzić sobie z najnowszym systemem i aplikacjami. Chętnie kupiłbym nowy, jak widzę jak pięknie śmiga MV na najnowszych modelach, ale bardzo lubię swojego maka a działa jeszcze dziarsko. Gdy kupowałem swojego maka moi kumple pokupowali sobie laptopy DELL, lenovo i coś tam jeszcze. Cenowo było to prawie to samo, parametrami nawet ich były lepsze. Oni już dawno wywalili swoje komputery do utylizacji a mój jeszcze śmiga :mrgreen:

#68 oper-11

oper-11
  • 14 postów

Napisano 29 grudnia 2013 - 03:44

Macbook Pro 17", początek 2008, C2D 2,5 3GB Ram, GF 8600 GT. Aktualizacja 10.9.1 zrobiona na Snow Leopardzie 1. Powolne uruchamianie się komputera [1min. 48sek.] 2. Powolne wyłączanie 3. Brak wyświetlanego czasu pracy baterii [ wyświetla tylko procenty ] 4. Nie da się na pasku menu wstawić ikony monitora 5. Po wybudzeniu z uśpienia Skype działa tylko w jedną stronę [ jestem słyszalny ale nie słyszę rozmówcy ] Zamknięcie i ponowne otwarcie Skypa przywraca łączność. Mam najnowszą wersję Skypa 6.12.431 6. Niektóre gry pobrane z App Store za free nie chcą działać. Na razie tylko takie anomalia zauważyłem.

#69 ppu

ppu
  • 20 postów

Napisano 01 stycznia 2014 - 10:27

witam mam macbooka pro 15" połowa 2010r procek 2,66 GHz Intel Core i7 4GB ramu DDR3 ( w planach 8GB) i HDD 750gb ( w planach dołożenie 128 SSD) i 2 karty graficzne intela i nvidia 512 ram kompa mam od 2 tygodni i jestem nim zachwycony - pracuje na ML i zastanawiam się na MV ale nie wiem jak to będzie śmigać, bo jeśli chodzi o same zmiany w aplikacjach to raczej kosmetyka. Opinie widzę są różne jedni piszą że przyspieszył inni że zmulił ;-/ .w tej chwili dział wszystko dość szybko i sprawnie, zwiechy praktycznie nie występują- wstaje i zasypia momentalnie, jedynie co, to potrafi się mocno grzać na początku w ogóle wiatraki nie przyspieszały i zaczynał się przycinać, ale zainstalowałem fan control i wszystko jest ok, niemniej jednak wiem że i7 potrafi się mocno grzać) . Czytając powyższe posty martwię się czy po przesiadce na MV nie będzie się znacznie bardziej grzał i czy nie zwolni ( jakoś dmucham na zimne mając na uwadze doświadczenia z aktualizacji iPhona 4 do iOS7 ;-/ który owszem zyskał na funkcjonalności ale bardzo stracił na płynności …)

#70 chester121

chester121
  • 24 postów
  • SkądWroclaw, PL

Napisano 01 stycznia 2014 - 11:10

i chcesz żebyśmy za ciebie podjęli decyzje czy robić update czy nie ???? bo nie rozumiem twojego posta, maverick to nie IOS7 jak ci nie podpasuje to wgrasz ML i będzie po staremu! proste???

#71 ppu

ppu
  • 20 postów

Napisano 01 stycznia 2014 - 14:21

oczywiście że masz rację tylko zastanawiam się czy warto robić rewolucję bo jednak troszkę zabawy + zabezpieczanie danych … sprawa nr 2 kupiłem macbooka pro po leasengowego i miał wgrany ML , w razie czego nie bardzo wiem skąd wziąć instalkę ( poza pociągnięciem z torrenta),

#72 Marlon123

Marlon123
  • 29 postów
  • SkądSochaczew

Napisano 01 stycznia 2014 - 14:50

Na moim MiniMacu z 2009 roku z 4GB ramu chodzi dużo lepiej niż Lion. Mając Liona nosiłem się z zamiarem zakupu w pierwszej połowie 2014 nowego MiniMaca (QuadCore) ale chyba chwilowo przesunę plany zakupu na drugą połowę 2014 albo może nawet na 2015.

#73 ppu

ppu
  • 20 postów

Napisano 01 stycznia 2014 - 18:05

Skorki za OT. Ale jako nowy użytkownik maca ma masę wątpliwości a wiem ze na forum są bardzo rozgarnieci ludzie :-) Wiec zadam ponownie pytanko :czy jest możliwość legalnie pozyskać instalki systemu ?

#74 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 stycznia 2014 - 18:11

Skorki za OT. Ale jako nowy użytkownik maca ma masę wątpliwości a wiem ze na forum są bardzo rozgarnieci ludzie :-) Wiec zadam ponownie pytanko :czy jest możliwość legalnie pozyskać instalki systemu ?


OS X Mountain Lion - Apple Store (Polska)

#75 ppu

ppu
  • 20 postów

Napisano 01 stycznia 2014 - 20:12

no tak tego się spodziewałem ;-) - po prostu nie lubię płacić za coś 2 razy bo w końcu już go mam i kupując sprzęt poniekąd poniosłem również koszt oprogramowania ;-) no ale nic kończę aby nie robić spamu - dzięki za informację




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych