Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki router z mocnym sygnałem Wifi?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 29 września 2013 - 12:40

Czy może mi ktoś doradzić w zakupie routera ADSL? W domu mam dwa komputery plus dwa telefony i telewizor, wszystko podpięte do internetu. Obecny router dodawany standardowo od operatora jest kompletnie do niczego. W mieszkaniu mam normalnej grubości ściany, a jednak np. w sypialni sygnał jest bardzo słaby. Bardzo czesto też telefon w ogóle nie łapie sygnału WiFi, a w drugim pokoju, gdzie jest komputer stacjonarny sygnał jest bardzo słaby i często zrywa połączenie. Szukam jakiegoś routera, który będzie dawać mocny sygnał i bez problemu pokryje mieszkanie o powieżchni ok 72m kwadratowych. Co polecacie? jakieś sprawdzone modele?

#2 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 29 września 2013 - 12:43

Airport Express - polecam. Zasięg naprawdę dobry + możliwość podpięcia wieży :). Pozdrawiam

#3 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 29 września 2013 - 13:19

Airport Express - polecam. Zasięg naprawdę dobry + możliwość podpięcia wieży :).

Pozdrawiam


Zgadzam się. Bezproblemowy i ultra łatwy w instalacji router.

#4 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 29 września 2013 - 14:18

Mam i nie spisuje się najlepiej, zrywa połączenia i w ogóle jest do dupy. Za tą kasę mogę z pewnością kupić coś lepszego innego producenta. Pytanie tylko co? Nie chce zabaweczki w stylu Airport tylko coś sensownego. Z resztą jak mam podpiąć linię telefoniczną do Airport?

#5 0perator

0perator
  • 110 postów
  • Skądobywatel świata

Napisano 29 września 2013 - 14:27

Mam i nie spisuje się najlepiej, zrywa połączenia i w ogóle jest do dupy. Za tą kasę mogę z pewnością kupić coś lepszego innego producenta. Pytanie tylko co?

Nie chce zabaweczki w stylu Airport tylko coś sensownego.

Z resztą jak mam podpiąć linię telefoniczną do Airport?


Ja mam coś takiego http://www.amazon.co...werline adapter i coś takiego Netgear WN3000RP Universal Wi-Fi Range Extender: Amazon.co.uk: Computers & Accessories

#6 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 29 września 2013 - 14:50

Dzięki, ale nie szukam żadnego przedłużenia iteniejącej sieci. Szukam routera, dobrego routera, który zapewni mi dobry sygnał i pokrycie w całym mieszkaniu.

#7 0perator

0perator
  • 110 postów
  • Skądobywatel świata

Napisano 29 września 2013 - 14:53

Masz ADSL 2+ ? http://www.amazon.co...s=router adsl2+

#8 AdamDz

AdamDz
  • 376 postów
  • SkądEsbjerg Dania

Napisano 29 września 2013 - 15:11

Proponuję popatrzeć na Netgear WNDR 4300 albo lepiej WNDR 4500 dual band, dobra przepustowość, sieć gość, aplikacja również na Mac-a,
zobacz urządzenie tu: WNDR4500
i recenzja np. tu: Netgear N900 — bezprzewodowy router dla (bardzo) wymagających - dobreprogramy
Mam podpięte 2 x Desktop, Synology Nas, 2 x AppleTv , 2 x iPhone, iPad, Tuner 'N" PS3, itd. mam prawie rok i żadnych zwiech, a skoro posiadasz AirPort Expres to dołączysz go bezprzewodowo do sieci w celu np. podpięcia nawet zwykłej drukarki USB by działała jako sieciowa przez usługę Bonjour.

#9 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 29 września 2013 - 15:50

Bartek, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Kup osobno modem ADSL i osobno router. Cenowo wyjdzie podobnie a jakościowo znacznie lepiej. Ewentualnie w routerze od operatora wyłącz WiFi i podepnij router. Jak tak zrobiłem u mojego operatora, bo też daje beznadziejne routery. Podpiszę się natomiast pod polecanym wyżej Netgearem. Ja mam niższy model, bo 3700 i też jestem bardzo zadowolony.

#10 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 29 września 2013 - 16:24

Ja my ślę, że nikt ci nic nie poleci. Sam wiesz lepiej. Wiesz, że APE jest do dupy, a ja nie wiedziałem. Sam z kolei miałem rozmaite belkiny, d-linki, netgeary itp i zwyczajnie padały. Jak widać każdy ma inne doświadczenia. Poczytaj w necie o routerach, poprzeglądaj testy, rankingi... Na forum jest tak, że każdy chwali to, co aktualnie posiada. I może słusznie, bo wie, że to coś działa.

#11 Remik666

Remik666
  • 105 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 30 września 2013 - 19:35

W rozsądnych pieniądzach i z bardzo dobrym zasięgiem polecam Linksysa WRT-54GL, można do niego wrzucić Tomato i podkręcić standardową moc anten, ew. wykręcić te fabryczne i wkręcić mocniejsze. Zawsze sprzedaje ten router, jak ktoś potrzebuje mocny sprzęt a w miarę przystępnej cenie, jeżeli szukasz czegoś taniego to dobre są TP-LINK'i, za 100-130 zakupisz takiego tp-linka z dwoma antenami i też powinieneś być zadowolony.

#12 damik4

damik4
  • 88 postów

Napisano 01 października 2013 - 09:04

Z właśnego doświadczenia, testowałem w dużym domu Time Capsule, Najwyższy na chwile obecną model Netgear, oba były dość słabe, ciężko było objąc cały dom. Poczytałem troche opini na zagranicznych forach i wybór padł na Asus RT-66NU. Powiem tak - bajka, nie spodziewałem sie. Router stoi pośrodku domu, a mam zasięg poza działka (1000m2). Jeżeli chodzi o siłę i zasięg - to nie znajdziesz lepszego routera niż ten Asus. Jest jeszcze nowsza wersja tego samego, z obsługą AC, ale mnie to nie było potrzebne.
RT-N66U - Networking - ASUS

A tutaj kilka testów tego routerka:
http://www.pcworld.c...ome-office.html
http://reviews.cnet....35110985-2.html
http://thewirecutter...r-asus-rt-n66u/

#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 835 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 października 2013 - 15:40

Ile jeszcze założycie wątków 'jaki router'? Było już ich milion, a do tego @Narmer doskonale opisał ich sens.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych