Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 - LTE Play


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
399 odpowiedzi w tym temacie

#51 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 15 listopada 2013 - 23:16

Trochę odchodzimy o tematu- LTE w Play, czekam na doświadczenia kolegów z forum. Kolego OleYek, czy w innych sieciach nie ma technicznych problemów ????, z mojego doświadczenia, mogę stwierdzić, że również występują.....zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, skoro w Play jest tak źle to skąd Oni wzięli tak szybko 10 milionów abonentów ????. Czekamy na LTE....

#52 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 15 listopada 2013 - 23:48

Trochę odchodzimy o tematu- LTE w Play, czekam na doświadczenia kolegów z forum. Kolego OleYek, czy w innych sieciach nie ma technicznych problemów ????, z mojego doświadczenia, mogę stwierdzić, że również występują.....zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, skoro w Play jest tak źle to skąd Oni wzięli tak szybko 10 milionów abonentów ????. Czekamy na LTE....


Nie wazne skad wzieli i ile maja bo nie liczy sie ilosc a jakosc trzeba pamietac o tym. Wole miec 4 miliony abo a w tym ceny normalne oraz w pelni dzialajacy BOK i zeby szybko rozwizaywali problemy oraz dwali to co jest ze stanem faktycznym a nie pisaniem ze cos jest czego nie ma.

Klientow sciagneli niskimi abo proste co tu duzo czarowac, mieli swoje 5min i im sie udalo teraz tez nie jest zle bo maja nizsze ceny telefonow w abo a to ludzi przyciaga najbardziej

#53 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 listopada 2013 - 02:56

Trochę odchodzimy o tematu- LTE w Play, czekam na doświadczenia kolegów z forum. Kolego OleYek, czy w innych sieciach nie ma technicznych problemów ????, z mojego doświadczenia, mogę stwierdzić, że również występują....


Oczywiście, że są i o czywiście, że też nie jest tak różowo, ale różnica polega na tym, że w innych sieciach się zdarzają problemy a w Play zdarzały się dni, że było dobrze.

zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, skoro w Play jest tak źle to skąd Oni wzięli tak szybko 10 milionów abonentów ????. Czekamy na LTE....


Tu nie ma się co zastanawiać, bo Play jako jedyna sieć ładuje pieniądze nie w budowe infrastruktury, tylko w marketing i dofinansowywanie telefonów, żeby były tanie, a później płaczą, że mają ARPU na poziomie 1/2 czy nawet 1/3 tego co cała reszta.

#54 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 16 listopada 2013 - 08:33

Ludzie chcą płacić MAŁE pieniądze za usługi (np. abonament 6zł ,9zł)...i stąd ARPU na niskim poziomie, wszyscy znamy inne sieci z innej branży, gdzie ceny mają relatywnie niższe, klientów mają dużo i ekonomicznie mają się dobrze. Jeśli działanie Playa będzie ekonomicznie słabe, mogą mieć kłopoty......

#55 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 listopada 2013 - 10:56

Ludzie chcą płacić MAŁE pieniądze za usługi (np. abonament 6zł ,9zł)...i stąd ARPU na niskim poziomie, wszyscy znamy inne sieci z innej branży, gdzie ceny mają relatywnie niższe, klientów mają dużo i ekonomicznie mają się dobrze. Jeśli działanie Playa będzie ekonomicznie słabe, mogą mieć kłopoty......


Jeżeli z ceną będzie szła jakość to jestem za, ale w tej chwili jest tak, że tej jakości nie ma. Play z klientów typu gimbaza i nastolatkowie za 5 zł na prepaidzie na miesiąc nie wyżyje za długo. A jak nie poprawi jakości to biznes mu szybko ucieknie.

#56 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 16 listopada 2013 - 11:19

Czyli Apple chce dobrze i dlatego LTE póki co nie ma. Tylko podziękować za starania.

#57 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 listopada 2013 - 11:53

Czyli Apple chce dobrze i dlatego LTE póki co nie ma. Tylko podziękować za starania.


Z jednej strony jest to głupota, z drugiej strony rozumiem firmę, której życie zależy od jakości i zadowolenia klienta. Wydaje mi się, że taka polityka wyjdzie wszystkim klientom na dobre, bo jeżeli LTE nie przejdzie certyfikacji Apple, znaczy, że nie jest skonfigurowane zgodnie ze standardami GSMA, i jeżeli Apple na operatorze jest w stanie wymusić poprawne działanie usługi, to ja jestem za.

#58 Palladinum

Palladinum
  • 20 postów

Napisano 16 listopada 2013 - 16:13

Tak czytam ten wątek i się zastanawiam, czy jak kupiłem iPhone 5 w T-Mobile Polska, ale używam karty Play, to zadziała mi LTE, jak Apple udostępni Playowi taką możliwość?

#59 JaN008

JaN008
  • 284 postów

Napisano 16 listopada 2013 - 16:14

A czemu miałoby nie zadziałać ?

#60 Palladinum

Palladinum
  • 20 postów

Napisano 16 listopada 2013 - 16:18

Bo jeśli apple blokuje sieci dostęp do LTE, to może też blokować urządzeniom, a ja mam z sieci, która nie ma LTE w ofercie. Biorąc pod uwagę politykę apple, to nie jest to takie głupie pytanie ;)

#61 JaN008

JaN008
  • 284 postów

Napisano 16 listopada 2013 - 16:22

Nie ma różnic między iphonami od operatora lub nie ( pomijając serwis i simlocka). Więc jak dadzą uaktualnienie ustawień to nie ma prawa nie działać. Oczywiście jeszcze zależy od taryfy.

#62 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 listopada 2013 - 06:50

Aby uciąć tysiące postów o niczym:Nowa oferta Play Online z LTE - szczegóły - TELEPOLIS.PL

"W grudniu użytkownicy iPhone'ów 5 i 5S otrzymają aktualizację oprogramowania, która umożliwi logowanie się tym smartfonom do sieci LTE. "

#63 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 18 listopada 2013 - 13:37

Tak czytam ten wątek i się zastanawiam, czy jak kupiłem iPhone 5 w T-Mobile Polska, ale używam karty Play, to zadziała mi LTE, jak Apple udostępni Playowi taką możliwość?


Tylko w jakim celu? Wczoraj zrobiłem SpeedTest w Arkadii w Warszawie czyli wewnątrz budynku - prędkość transferu: 27,15Mb/s pobieranie i 1,79Mb/s wysyłanie - czyli na poziomie maksymalnych osiągów TEORETYCZNYCH w Play LTE.
Same określenia 4G czy LTE nie są jeszcze gwarancją jakości - implementacja dopiero ważna jest oraz zasięg.
Kilka miesięcy temu zastanawiałem się nad ofertą Play ale odrzuciłem - jakoś nie bawi mnie 4G z maksymalną prędkością 6Mb/s (tyle oferują w HSPA).

#64 Policjant

Policjant
  • 101 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 listopada 2013 - 18:42

A tak z innej beczki :) Nie wiecie kiedy T-mobile uruchomi LTE? Dziękuję i przepraszam jeżeli nie ten wątek :)

#65 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 24 listopada 2013 - 11:43

czym się różni 4G LTE od LTE? bo na stonie jest mapka i jest LTE i osobno 4G LTE a w tv reklamują się tylko 4G LTE... coś mi się wydaje że niezła ściema :( ja czekam na LTE tylko ze względu na baterie, nie na prędkości...

#66 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 24 listopada 2013 - 18:09

Niczym się nie różni - to chwyt marketingowy. Podobnie jak 4G to nie jest coś lepiej niż 3G tylko technologia równoległa.

#67 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 24 listopada 2013 - 18:22

czyli 4G LTE = 3G?

#68 adam1976

adam1976
  • 81 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 grudnia 2013 - 16:33

mam wielka prośbę namieszałem w katalogu "Play_pl.bundle" na podstawie filmu How To Enable LTE on iPhone 5 Sweden - YouTube
mógłby mi ktoś podesłać Katalog Play_pl.bundle niemodyfikowany ios 6.1.2

#69 adam1976

adam1976
  • 81 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 grudnia 2013 - 13:08

pomoże ktoś ??

#70 modlin

modlin
  • 538 postów
  • SkądLynchburg, TN

Napisano 02 grudnia 2013 - 13:21

pomoże ktoś ??


Czekaj ktoś ci pewnie wyśle. Chciałem to już zrobić ale sobie darowałem bo to LTE to kłamstwo.

U mnie na 3g wyciągałem coś koło 40mb (może mniej nie pamiętam). Wątpię żeby na LTE poszło szybciej. Wiem że tam jest max 100mb i w ogóle kosmos ale ustalmy że żaden bts lte na to nie pozwoli. Potrzeba czasu na rozwój implementację i może się uda wykorzystać potencjał tego LTE.

Szkoda że mało ludzi wie że poza samą "prędkością" jest jeszcze coś takiego jak Ping, Jitter i procent utraconych pakietów. Możecie mieć 20000mbps ale jak macie lipny ping w którym nawet co 500 pakiet ucieka to nigdy nie będzie to działać poprawnie.

W komórkach nawiększą innowacją będzie niski stabilny ping.

#71 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 02 grudnia 2013 - 13:38

Technologia LTE myślę, że to przyszłość internetu mobilnego....użytkuję ipada mini z LTE w Plusie(od pierwszych dni wprowadzenia) i szybkości jakie uzyskuję to od 30 do 80 mb, to mało? taka jest rzeczywistość. W Play uzyskałem 6-8 mb, myślę, że to tymczasowa możliwość Playa. Przy okazji, mam internet w innych sieciach komórkowych w Polsce i NIGDY na 3G nie uzyskałem więcej niż 10mb(H+), a ty 40 gdzie, kiedy ?(Szczęściarz).Pozdrawiam.

#72 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 02 grudnia 2013 - 13:41

po co mi prędkość 80mb skoro pakiet wykożystam w 10 min albo i krócej? dla mnie w LTE chodzi o to żeby bateria w iPhone nie leciała łeb na szyję w dół...

#73 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 02 grudnia 2013 - 14:00

Jak narazie, to iPhone nie ma możliwości korzystanie z LTE (podobno w grudniu Play ), przy 3g to bateria nie "leci"????. Zawsze masz wybór jak nie chcesz, możesz wyłączyć (przymusu nie ma...), lub powięszyć pakiet danych.....

#74 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 02 grudnia 2013 - 14:06

czyli 4G LTE = 3G?


Nie. 4G LTE = LTE
Technicznie LTE może oferować wyższe parametry natomiast nie w wersji Play. Oni otwarcie mówią, że prędkość maksymalna będzie zależna od abonamentu i nie większa niż 30Mb/s.
DC-HSPA czyli formalnie 3G (a dokładniej to 3,5G) oferuje maks. 42Mb/s i osobiście zdarzało mi się uzyskać ponad 30Mb/s.
By być uczciwym, to dodam, że zdarzyło mi się w Cyfrowym Polsacie uzyskać 60Mb/s pobierania i 30Mb/s wysyłania.
Stosunek prędkości pobierania do wysyłania to też problem telekomów.

#75 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 02 grudnia 2013 - 14:11

3G żre baterie LTE podobno nie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych