Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

InD CS3 - gradient


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2007 - 13:03

Czy ktos wie jak zmusic indyka zeby przy exportowaniu eps'a raczyl rasteryzowac gradient na 300dpi a nie na 150? Ze moge sobie go w PS zrasteryzowac to wiem, chodzi mi zebym tego nie musial robic.

#2 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 06:28

W ustawieniach zaawansowanych eksportu do EPS trzeba ustawić na wysoką jakość spłąszczania przezroczystości to powinno pomóc, jeszcze zależy gdzie potem otwierasz tego EPSa

#3 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 14:30

Otwieram w AI z tego samego pakietu. Niestety, to co piszesz nie dziala na gradiendzie.

#4 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 14:33

hm... może AI cos kaszani przy imporcie EPSa? bo przecież jak sie eksportuje te przejścia tonalne do druku to wychodzą ładnie wiec na pewno mają rozdzielczość co najmniej 300 dpi?? Popatrzę jeszcze bo nie próbowałem tego otwierać w AI

#5 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 14:41

Maja 150dpi. Chyba ze wypuszczasz pdf'a - wtedy jest dobrze.

#6 bat

bat
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 15:02

skoro jest dobrze w pdfie, to dlaczego nie otworzysz tego pdfa w InD?

#7 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 15:45

Mam layout w InD, czesc gazet chce PDF a czesc EPSy. I chce tego Eps'a otworzyc w AI zeby sprawdzic czy wszystko jest OK i moc zapisac w nizszej wersji EPS. Niewazne. Wazne ze w EPS z InD gradiend ma 150dpi. I z tad moje pytanie jak i gdzie ustawic indyka zeby rasteryzowal gradiendy na 300dpi. I powtarzam - wiem ze moge gradiend przepuscic przez PS'a ale nie o to chodzi.

#8 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 15:51

Zrobiłem sporo tych EPSow które poszły już dawno do druku, nigdy mi nie przyszło do głowy sprawdzać gradientów w AI i chyba dobrze bo być może miał bym ten sam dylemat ;) a tak wszystko poszło kasa wpłynęła i po sprawie. A jeśli już tak koniecznie chcesz zprawdzić to nie lepiej zrobić przykładowy ozasol lub inny wydruk próbny?


A czy niemozesz zrobić PDF i otworzyć go w AI i zapisać do EPS? I bedziesz mial te 300 dpi, choć uważam że w druku i tak wyszło by dobrze.

---- Dodano 26-10-2007 o godzinie 16:57 ----

zapisać w nizszej wersji EPS.


A jak byś od razu zapisał do ni*ższej wersji eksportując Z ID poco otwierać to w AI zeby zapisać do niższej wersji EPS nie rozumiem tej procedury??

#9 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 16:00

Z gradiendami to roznie w druku bywa. Ale powtarzam po raz kolejny - nie pytam jak to zrobic "na okolo" bo to wiem - pytam czy jest mozliwosc zmuszenia indyka do rasteryzowania gradiendow na 300 dpi. Ech...

#10 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 16:07

Ale moim zdaniem on to rosteryzuje w 300 DPI i nie po ID lezy problem tylko w imporcie do Ilustratora. Po za tym ja zrozumiałem ze otwierasz to po to zeby zapisać w niższej wersji EPS tak napisałeś

Może zamiast EPS wygeneruj PS i też go otworzysz w AI

---- Dodano 26-10-2007 o godzinie 17:15 ----
Poprostu ja nie wiem po co to otwierasz w AI. ID rosteryzuje w 300 dpi i nigdy w druku niemialem prblemu z tym, a co Ci pokazuje AI to juz inna sprawa. Najlepiej będzie chyba zadzwonić do Wimalu i poprosić Pana Chękowskiego na pewno chętnie pomoże.

#11 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 16:18

Czyli mowisz ze InD wypuszcza gradiendy jako powiedzmy vectory a dopiero AI je rasteryzuje? No jakos wydaje mi sie ze jednak tak nie jest ale pewnosci nie mam. No i skoro mowisz ze InD rasteryzuje na 300 to po co AI mialby obnizac rozdzielczosc juz zrasteryzowanego elementu o polowe? BTW Przy tych rozwazaniach nie istotne jest po co otwieram epsy w Ai.

#12 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 16:22

Najważniejszy jest cel, rozumiem ze wydruk tego w gazecie. Nie jest dla mnie istotne co robi ID i Ai istotne dla mnie jest to co widze na papierze a na papierze zawsze mam ok. Inaczej ta dyskusja dla samego 300 DPi tak bo tak niema sensu ;) pozdrawiam wojtgor Mimo wszystko uważam że ID rosteryzuje 300 dpi

#13 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 16:24

Dlatego napisalem juz w pierwszym poscie ze wiem jak to zrobic zeby bylo dobrze. Nadal jednak nie uzyskalem odpowiedzi na zadane pytanie.

#14 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 16:27

Polecam WIMAL - Adobe serwis P. Chełkowski on na pewno coś wymyśli nieraz mi juz pomogł jak zadzwoniłem

#15 madmac

madmac
  • 136 postów

Napisano 23 grudnia 2007 - 12:10

ID napewno nie rasteryzuje gradientu przy eksporcie do eps'a. Ten proces możesz sobie przeprowadzić w Ai. Jeśli byłoby inaczej w świeżo otwartym eps'ie miałbyś osadzoną bitmapę z gradientem (a mniemam że tak nie jest), stąd moje pytanie skąd wiesz że taki gradient ma 150 dpi?

#16 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2007 - 12:27

Bo w swiezo otwartym eps'ie jest osadzona bitmapa 150 dpi.

#17 madmac

madmac
  • 136 postów

Napisano 23 grudnia 2007 - 20:40

Edit/transparency flattener presets. Stwórz sobie nowy preset i zadaj 300 dpi. Przesuń suwak max w prawo na vectors. Jeśli będzie wciąż tworzył bitmapy to napewno z zadaną rozdzielczością. Aha i upewnij się że przy eksporcie wybierzesz stworzony preset. Powodzenia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych