Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słuchawki Apple - porównanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1260 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Słuchawki Apple - porównanie (0 użytkowników oddało głos)

  1. Standardowe Apple (563 głosów [45.29%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 45.29%

  2. Apple In Earphones (52 głosów [4.18%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.18%

  3. Innych producentów (628 głosów [50.52%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.52%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Macminik

Macminik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 grudnia 2005 - 15:58

Mając iPoda, prędzej czy później stajemy przed koniecznościa zakupu słuchawek. Są osoby, które nie przejmując się niczym, idą do sklepu i kupują coś, na co akurat je stać. Ja jednak postanowiłem kupic oryginalny produkt Apple. Do wyboru dostałem:

1 - Standardowo sprzedawane z każdym iPodem słuchawki
Dołączona grafika

2 - Apple In Ear headphones
Dołączona grafika

Zdecydowałem sie na te drugie. Mając w domu nowego iPoda Shuffl, postanowiłem dokonać porównania tych dwóch zestawów.

Apple Headphones

Produkt który każdy dostaje na starcie. Sprzedawane są w cenie od 172 zł do 180 zł, w zestawie najczęściej otrzymujemy także pilota do iPoda. Rzecz przydatna dla tych. którzy mogą z niego korzystać. Sluchawki majaw mojej ocenie (zwykłego słuchacza a nie melomana) dobry, klarowny dźwięk z dobrymi basami (przynajmniej patrząc na produkty dołączane do rozmaitych discmanów, odtwarzaczy mp3 innych, renomowanych firm). Ich wadą są niewątpliwie gąbki, które czasem się zgubią, czasem się naciągną i dosyć często płowieją, przyjmując nieciekawy, brunatny kolor zupełnie odstający od stylistyki. Na szczęście Apple daje nam na start dwa komplety gąbek. Klasyczny wygląd słuchawek umożliwia ich niekłopotliwe zakładanie, nie mają one też tendencji do wypadanie. Jednak ich zdolności tłumienia odgłosów "z zewnątrz" są niewielkie. Często jadąc tramwajem, zmuszony jestem podkręcić iPoda głośniej aby hałas zewnętrzny nie przeszkadzał w słuchaniu. Cóż więcej można dodać...

Apple In Ear Headphone

Ich cena jest dokładnie taka sama, jednak nie dostajemy pilota. A szkoda, można by jednak przewidzieć taką opcję. W zestawie dostajemy plastikowe pudełeczko (jak zwykle arcydzieło made in Apple), słuchawki i 3 komplety gumek o rozmaitej średnicy. Słuchawki te maja za zadanie szczelniej wypełniać ucho i tym samym tłumić odgłosy z zewnątrz. Przyznam, że sprawdzają się pod tym względem doskonale, o ile uda nam się je dokładnie założyć. Zakładanie wymaga nabrania pewnej wprawy i opanowania metody, inaczej po chwili nam wypadną z uszu i zabawa zaczyna się od nowa. Jednkaże właściwie "upchnięte" trzymają sie nie gorzej niż standardowe słuchawki Apple. Własności dźwiękowe moża także docenić po ich dokładnym włożeniu. Wtedy mamy wrażenie, jakbyśmy siedzieli między dwoma, sporymi kolumnami. Żaden odgłos z zewnątrz, nie przeszkadza w delektowaniu się muzyką. Basy maja także zdecydowanie lepsze niż słuchawki standardowe.

Kwestia wyboru które, jest nadal otwarta. Jeśli chcemy mieć słuchawki i pilota, "plug & play" polecam standardowe, które oferują naprawdę dobry dźwięk. Jęźeli pilota mamy, lub nie mamy potrzeby go posiadania, a często przebywamy z iPodem w głośnych miejscach (MPK, ulica), zdecydowanie polecam "In Ear Headphones". Trzeba być tylko bardziej czujnym podczas przechodzenia przez ulicę, bo nie słychać jak samochód jedzie.

Ps: In Ear headphones mają jeszcze jedną zaletę. Otóż dzięki właściwości tłumienia odgłosów z zewnątrz, moża iPoda słuchać ciszej. Porównując. W tym samym miejscu, na zwykłych słuchawkach, iPod szedł na 3/4 głośności. Z In Ear Headphones wystarczyło 1/2. Oszczędność na baterii...
  • KrucaBomba i turszmit lubią to

#2 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 31 grudnia 2005 - 16:08

Za cenę niższą od standardowych można dostać lepszy sprzęt ----> http://www.myapple.p...ghlight=uchawki

#3 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 grudnia 2005 - 16:20

na chwilę obecną nie mam ipoda, stalem się za to posiadaczem słuchawek hi-fi philips SHP805, idealnie sprawdzają się do słuchania muzyki w domu, jakość jest świetna, zadowoli nawet nieprzeciętnego audiofila. jakość słuchania muzyki jest ważna, jeżeli mamy ku temu warunki, po co mieć super jakość idąc ulicą, słysząć szum samochodów... do tego wystarczą zwykłe przeciętne słuchawki, nawet te standardowe od ipoda. powiem tyle, żadne słuchawki douszne nie dorównają jakością słuchawkom hi-fi.

#4 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 02 stycznia 2006 - 09:20

iPod szedł na 3/4 głośności. Z In Ear Headphones wystarczyło 1/2. Oszczędność na baterii...



no i samego narzadu sluchu, a to przeciez wazniejsze od bateryjek.

#5 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 03 stycznia 2006 - 00:10

Otóż nie zgodze się! Apple robi co najwyżej średnie słuchawki! Dźwięk przez nie reprodukowany jest pusty i niesoczysty! Applowskie słuchawki polecam sprzedać i kupić Sennheiser mx500 które od niedawna produkowane są w białym kolorze! Różnica jest kolosalna!

#6 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2006 - 23:41

A ja szczerze powiem, że In Ear Phones jak dla mnie nie sprawdzają się w ogóle (chyba że mam inne uszy...). Wykonałem kilka podejść do tych słuchawek próbując wszystkich 3 rodzajów końcówek i zawsze po kilkunastominutowej walce próby te kończyły się fiaskiem.

#7 Janusz_Mistrz

Janusz_Mistrz
  • 38 postów

Napisano 13 grudnia 2006 - 15:19

ja używam creative 630
-tanie
-fajne basy
-wygluszaja wszystko prócz kieszeni(hehe)
-czarny kolor (nielubie szpanerów z iPodowymi sluchawkami jak jade autobusem to widze w nich samych m******w)

http://www.tomshardw...ative_EP630.jpg
http://images.europe...GB/ep_630_c.jpg

wiem że odświeżyłem posta z przed roku

#8 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 13 grudnia 2006 - 16:18

>>Janusz_Mistrz nie pisz juz nic wiecej bo oczy wypala !! kup sobie slownik

#9 Kavior

Kavior
  • 96 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 grudnia 2006 - 17:10

a ja mam Sennki CX300 i graja bosko. Polecam.

#10 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 grudnia 2006 - 22:18

moze uscislijmy: in ear earphones = inaural earphones = sluchawki dokanalowe apple "bardzo orginalnie" nazwalo swoje sluchawki wiec sa problemy z prawidlowym nazwaniem te dokanalowe od apple to porazka, glownie dlatego ze nijak nie chca sie trzymac, kilka osob ktore je mialy mowilo mi ze wypadaja, kazde inne sluchawki dokanalowe maja wlasnie ta ceche ze trzymaja sie mocno w uchu jakosc dzwieku ze standardowych pchelek apple tez nie jest oszalamiajaca ale do sluchania podcastow, audiobookow i radia w zupelnosci wystarczaja (niestety z muzyka jest juz gorzej) ps naprawde jest jakas oszczednosc na baterii przy sluchaniu ciszej?

#11 iceman

iceman
  • 74 postów

Napisano 13 grudnia 2006 - 22:24

Ja planuje kupić sobie słuchawki douszne Bose.Ktoś o nich słyszał? Czy jakość jest "wyśmienita" jak na Bose przystało?
Dołączona grafika
http://www.bose.com/...eadphones_index

#12 iNicpon

iNicpon
  • 257 postów
  • SkądKRK

Napisano 13 grudnia 2006 - 22:32

Apple Headphones

Sluchawki majaw mojej ocenie (zwykłego słuchacza a nie melomana) dobry, klarowny dźwięk z dobrymi basami (przynajmniej patrząc na produkty dołączane do rozmaitych discmanów, odtwarzaczy mp3 innych, renomowanych firm). Ich wadą są niewątpliwie gąbki, które czasem się zgubią, czasem się naciągną i dosyć często płowieją, przyjmując nieciekawy, brunatny kolor zupełnie odstający od stylistyki.


no coz... ja mam zupełnie inne zdanie co do tych słuchawek.... a co do gąbek.... moje doswiadczenia sa takie ze, z gabkami tzrymaja się w uchu jeszcze gorzej niz bez

chciałbym jeszcze poruszyc inna kwestię, mianowicie koloru słuchawek. wiem... białe słuchawki to znak rozpoznawalny iPod'ów ale dlaczego do czarnego iPoda (with video) [apropo czepiajacych sie nazwy iPod video] dostaje białe słuchawki... bez sensu

#13 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 13 grudnia 2006 - 22:36

no coz... ja mam zupełnie inne zdanie co do tych słuchawek.... a co do gąbek.... moje doswiadczenia sa takie ze, z gabkami tzrymaja się w uchu jeszcze gorzej niz bez

chciałbym jeszcze poruszyc inna kwestię, mianowicie koloru słuchawek. wiem... białe słuchawki to znak rozpoznawalny iPod'ów ale dlaczego do czarnego iPoda (with video) [apropo czepiajacych sie nazwy iPod video] dostaje białe słuchawki... bez sensu


Tak samo biale zasilacze do macbookow czarnych, białe docki, białe ładowarki, białe kable itd...

Kto to wie ;)

#14 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 grudnia 2006 - 22:49

Ja się nie zgodzę z jedną sprawą. słuchawki apple wyglądają, i tylko to. Dużo lepsze są sennheiserki. A ep-630 są przebasowane i zamulają górę.

#15 Janusz_Mistrz

Janusz_Mistrz
  • 38 postów

Napisano 14 grudnia 2006 - 10:31

-czarny kolor (nielubie szpanerów z iPodowymi sluchawkami jak jade autobusem to widze w nich samych m******w)



ale jaja nie wiedzialem ze murzyn (mocno opalony czlowiek) to przeklenstwo.

HAhahahahahhahahahhahahahahahhaha

(nie poprawiac blędów prosze)

#16 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 grudnia 2006 - 13:28

apple to wie napisz do supportu moze ci odpowiedza, osobiscie uwazam ze obawiaja sie, ze jesli zaczeliby produkcje osprzetu w innym kolorze niz bialy to spadla by sprzedaz bialych ipodow a przeciez "ipody powinny byc biale", nie? :) @Janusz_Mistrz przeczytaj regulamin, szczegolnie dokladnie pkt 4c

#17 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 grudnia 2006 - 19:53

Oj tam, fajne są białe iPody, ale już się przejadły ;)

#18 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 14 grudnia 2006 - 20:06

Sony Mdr-V700 graja zaje..... z iPodzikeim uzywam i moge je polecic. Fakt troszke duze ale jak graja :rolleyes:
Dołączona grafika

#19 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 14 grudnia 2006 - 21:33

zanosze sie z zamiarem zakupu tych słuchaweczek ma ktos je, słuchał na nich lub cos o nich słyszał ??
AKG K26 P

o takie:
http://www.guitarcen...awki/akg-k-26-p

#20 Dobiasz

Dobiasz
  • 273 postów
  • SkądBerlin, DE

Napisano 15 grudnia 2006 - 00:40

A ja używam KOSS PORTA PRO. Klasyk gatunku, dizajn oldskulowy (model z 1984 roku - coś komuś mówi ta data? hie hie hie) i dźwięk świetny. Co prawda słabo tłumią, ale ja używam iPoda głównie w pracy i w pociągu. Wtyczek dousznych nie trawię. Nie spotkałem jeszcze takich, które oferowałyby dźwięk przynajmniej akceptowalny. Może mam jakąś krzywą geometrię otworu usznego i żadne się nie mogą wpasować ;) P.S. Pasują kolorem do czarnego iPoda ;)

#21 Dobiasz

Dobiasz
  • 273 postów
  • SkądBerlin, DE

Napisano 15 grudnia 2006 - 00:53

@maslaq Słuchawki, które chcesz kupić to są słuchawki zamknięte. One będą BARDZO MOCNO tłumić tło. To jest bardzo fajne, bo w słuchawkach możesz mieć ciszej, niż otaczające cię tło i jeszcze słuchać muzyki (długi czas używałem zamkniętych Sennheiserów w firmie - ale to było trochę przegięcie bo ludzie musieli do mnie machać, żebym zareagował - zero kontaktu dźwiękowego) ale z drugiej strony ponoć mocniej obciąża bębenki ciśnieniem i uszy się pocą (to pewnie zależy od jakości okładziny, w moich sennkach się nie pociły jakoś specjalnie). Nie wiem, czy to jest dobre rozwiązanie do iPoda jeśli zamierzasz go używać outdoor. Ja bym się bał w czymś takim przejść przez ulicę, nie mówiąc o wsiadaniu np. na rower. Do sprzętu typu walkman to chyba jednak kiepski pomysł.

#22 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 grudnia 2006 - 01:18

zdarza sie ze dokanalowe moga nie pasowac (mi jedna pasuje troche gorzej niz druga hehe) zarowno te kossy jak i akg sa z tego co slyszalem i czytalem sa doskonale (na mp3store mieli chyba ich testy) natomiast ja bym zwrocil uwage na opor, przy 64om sluchawki beda baaardzo ciche i wlasnie w kwestii oporu - mozecie polecic jakies sluchawki monitorowe (takie w ktorych uszy sie "chowaja") do 32om i ponizej 200zl? chociaz najlepiej w cenie tych akg i kossow, uzywane jak najbardziej moga byc :)

#23 Dobiasz

Dobiasz
  • 273 postów
  • SkądBerlin, DE

Napisano 15 grudnia 2006 - 01:32

Moje KOSSy mają 60 Ohm i IMHO jeśli ktoś potrzebuje głośniejszych* słuchawek (na iPodzie nano) to znaczy, że czas udać się do laryngologa :-(

i wlasnie w kwestii oporu - mozecie polecic jakies sluchawki monitorowe (takie w ktorych uszy sie "chowaja") do 32om i ponizej 200zl? chociaz najlepiej w cenie tych akg i kossow, uzywane jak najbardziej moga byc


Ja używam Sennków HD212Pro. Wiadomo, że nie umywają się do droższych modeli, ale mieszczą się (chyba) w kategorii cenowej. IMHO są dość wygodne z zwłaszcza lekkie (jak na tego typ słuchawki). Ale możliwe, że są jakieś lepsze opcje w tym przedziale cenowym.

* - A nadmienię, że słucham głównie powagi, gdzie rozpiętość dynamiczna jest dużo większa niż w popie czy nawet jazzie a w efekcie "średnia głośność utworu" mniejsza.

#24 Janusz_Mistrz

Janusz_Mistrz
  • 38 postów

Napisano 15 grudnia 2006 - 11:30

panie migrena

4c. propagowania nienawiści rasowej,


czyli nie moge powiedziec muzyn, chinczyk, indianin, mulat ani nawet polak ????

przecież jest to takie same okreslenie jak Stefan czy Adam.

(możecie poprawic blędy, ale nie musicie, o ile sa oczywiscie)

#25 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2006 - 11:43

Jesli chodzi o sluchawki do ipoda (tych standardowych) to nie polecam ich w ogole... ja na starcie kupilem sluchawki sennheiser mx450... masakryczna roznica w glosnosci i jakosci dzwieku, ale ze sa dla mnie niewygodne to kupilem zaraz koss spark plug... to sa dokanalowki... bardzo wygodne, troche cichsze od sennheiser'ow mx450 i maja bodaj o 1KHz nizsze pasmo przenoszenia, ale nadal sa o niebo lepsze od standardowych ipod'owek...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych