Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

BT i FW - niezły problem :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 30 grudnia 2005 - 17:40

Od jakiegoś czasu posiadam dysk zewnętrzny FW, który sprawuje się dobrze lub czasem nawet bardzo dobrze. Przed kilkoma godzinami dostałem BT na USB, który niewiele myśląc wpiąłem w wolny porcik. Wszystko poszło dobrze: BT działa, telefon się komunikuje itp. Ale w momencie, w którym wysyłam coś z kompa do telefonu lub z telefonu do kompa zaczyna się dziać coś dziwnego - dysk cichutko postukuje, jakby przerywał transmisję(!). I teraz mam problem: Czy sygnał wysyłany przez BT może indukować się w przewodzie (grubym i ekranowanym) FW? Przewód jest krótki, obudowa FW stoi na obudowie kompa, a przewód lekko zwisa za kompem. Raczej nie dam rady zwiększyć odległości między przewodem i BT. Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Niedługo zamierzam kupić hub USB i wtedy przepnę BT z kompa do huba - może to coś pomoże, aczkolwiek na dzień dzisiejszy problem pozostaje nierozwiązany...

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 30 grudnia 2005 - 17:47

a nie masz może przedłużacza USB tak ok .5÷1m :?: może jak odsuniesz BT od dysku to coś zmieni... choć w ogóle nie powinno się tak dziać. A może to telefon oddziałowuje na dysk :?: znaczy nie tyle sam telefon co emitowane w kierunku klucza BT fale :?:

#3 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 30 grudnia 2005 - 18:00

Dysk szaleje przy komunikacji w obie strony: telefon do kompa lub odwrotnie. Telefon kładłem w różnych miejscach: przy kompie, po drugiej stronie pokoju - ten sam efekt. Ale przedłużacz USB, to jest myśl warta sprawdzenia. Dzięki.

#4 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 30 grudnia 2005 - 18:23

Witam! sygnał radiowy BT nie może zakłócać transmisji przez FW, chociażby dlatego że przewód jest ekranowany. Przyczyna zakłóceń pracy dysku może być prozaiczna. Transmisja przez USB, a także przez FW (w mniejszym stopniu, ale zawsze) dosyć mocno obciąźa procesor, więc może to jest problemem

#5 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 30 grudnia 2005 - 18:25

Proponowałbym przejść się z dyskiem, donglem i telefonem do kogoś i sprawdzenie czy wtedy też powstają zakłocenia. Może wina leży w samym komputerze? :roll:

#6 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 30 grudnia 2005 - 19:21

tskisiu, w swoim życiu widziałem indukcję w najlepiej ekranowanych przewodach, więc nie wykluczam tej możliwości. I tak zamierzam kupić hub USB, więc za kilka dni okaże się, czy indukowało, czy nie ;) Co do obciążenia proca - mój proc jest często bardzo obciążony i podobnych objawów nigdy nie okazywał. Dopiero przy użyciu BT, przy niewielkim obciążeniu, dysk świruje.
krzyfar, szczerze mówiąc - nie mam do kogo, wokół same grzybiarstwo, a dysk mam sformatowany na HFS, BT na szczęście jeszcze nie ma applowskiego upgradu, który rzekomo czyni go bezużytecznym przy blaszaku :)

#7 cybermantis

cybermantis
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 grudnia 2005 - 21:45

a moze usb nie wydala ? za dużo mocy idzie na BT w trakcie wysylania i dyskowi brakuje. moze sprobuj sprawdzic z hubem? btw. jakiego bT kupiles bo szukam czegos taniego, co bedzie dzialac z nokia, a nie musi wspierac sluchawek BT :/

#8 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 31 grudnia 2005 - 07:32

Też wpadłem na pomysł, że BT ciągnie dużo mocy, ale co wspólnego ma usb z fw? Anyway, sprawdzę jak tylko będę miał dostęp do huba z zasilatorem. A BT to D-link 120. Dałem za niego 60 zł.

#9 cybermantis

cybermantis
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 grudnia 2005 - 13:57

z tym dlinkiem to byla jakas okazja , bo widzialem tylko po 100:( za 60 to od reki bym lapal (jakies namiary?)

#10 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 31 grudnia 2005 - 14:05

www.wificity.pl 94zł... właśnie musze wymienić bo ten co kupiłem nie zaspokaja wszystkich potrzeb

#11 cybermantis

cybermantis
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 grudnia 2005 - 17:01

dorwalem za 88 z przesylką na allegro. koleś miał jedną sztuke:) we wtoorek wreszcie bede sie cieszył kontaktami w 3230 :)

#12 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 31 grudnia 2005 - 18:47

z tym dlinkiem to byla jakas okazja , bo widzialem tylko po 100:( za 60 to od reki bym lapal (jakies namiary?)

Allegro, ktoś miał 1 sztukę i sprzedawał po normalnej dla BT cenie, czyli okolice 60 zyla. Mnie z przesyłką ta impreza kosztowała coś koło 65 złotych, czyli obiektywnie rzecz ujmując całkiem niedużo.

[ Dodano: 2006-01-17, 08:06 ]
Powracam do tematu:
Na dzień dzisiejszy przeprowadziłem następujące działania:
- aktywny hub usb, daleko od kompa (na ile pozwala przewód połączeniowy), palec BT w hubie - brak poprawy.
- iBook tuż koło PM, w iBooku palec BT, w PM dysk FW, podczas transmisji - 0 problemów(!).

Nie była to indukcja, może to i lepiej, ale problem jest problemem i nim nadal pozostaje. Zaznaczam, że mam myszkę USB i Palma m515 synchronizowanego i ładowanego przez USB i wszystko działa z dyskiem bez problemu... Coś z donglem BT jest nie tak? No ale skoro działa, to chyba jest OK, prawda?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych