Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Serwisy i kłopot z PB G4 667


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Macminik

Macminik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 grudnia 2005 - 11:41

Mój PowerBook G4 667 postanowił uczcić swięta dokonując radosnego samozapłonu. Komputer mam od nowości. Nigdy w nim nie grzebałem. Pokrywę dolną odkręciłem raz, by odkurzyć wiatrak. Dwa dni temu, komputer nieoczekiwanie się wyłączył i nie chciał włączyć. Dopiero reset guziczkiem mu pomógł. Sprzęt działał bez problemów. Następnego dnia rano, podczas ściągania poczty, zwou się wyłączył, w głośnikach zabrział okropny skrzek, zaleciało spalenizną a z rejonu bateri wydobył się siwiutki dym. Odpiąłem zasilanie, wydłubałem baterię. Plastik na obramówki dolnej płyty, w rejonie miejsc na baterię był wypalony (dziurka ok. 1 mm) przez którą sączył się dym. Odkręciłem obudowę i w okolicy śruby mocującej płytę główną do ramki (lewy, górny róg baterii), zobaczyłem czarne osmalenie. Z sercem na ramieniu, podpiąłem samo zasilanie sieciowe. Komputer się uruchomił. Działa bez problemów, z tym, że owo miejsce nadpalone się dosyć grzeje i dolatuje z niego niemiły smrodek. Na szczęście nie dymi. Z baterii samej, nie uruchamia się wcale. Sieć i bateria powoduje dymienie. I teraz mam pytanie. Czy macie jakieś namiary na serwisy, które mogłyby naprawić zjarany element ? Przypuszczam, że nie jest to scalak (za mało miejsca ale układ jest z drugiej, niewidocznej dla mnie strony płyty), tylko jakiś.. nie wiem, coś co ma tylko 2 nóżki. Wymiana płyty w serwisie odpada, bo kosztuje płyta 450 USD. Myślę o tych nielicznych guru elektroniki, co lutują i naprawiają takie gadżety. Szukam takiego, najchętniej w Krakowie ale cały nasz kraj wchodzi w rachubę.

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 grudnia 2005 - 11:47

Czytamy forum
Używamy funkcji szukaj
Program Wymiany baterii

Sprawdziłeś czy aby Twoja bateria nie kwalifikuje się do wymiany?

#3 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 30 grudnia 2005 - 07:00

CODE ale z tego co wiem to program wymiany baterii dotyczy nowych modeli a nie powerbooka z 2002 roku,ale leba sobie nie dam urwac:-)

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 grudnia 2005 - 14:22

Lepiej sprawdzić numery seryjne dla pewności.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych