Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Na czym testować książki z iBooks Author? Jaki sprzętowy debuger za małe pieniądze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 cozmo-6c00b4bd17

cozmo-6c00b4bd17
  • 6 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 września 2013 - 11:23

Witam, W ostatnim czasie zakupiłem pierwszego macbooka ze względu na chęć nauki programowania w Objective-C oraz pod kątem iBooks Author. Szybko okazało się, że warto będzie się zaopatrzyć w iPhone lub iPad. Książki widzę da się "testować" tylko na urządzeniu zewnętrznym, a funkcjonalność typu gps czy inne sprzętowe bajery emulator nie zasymuluje. Wybór padł na iPhone 3gs z polskiej dystrybucji. Teraz mam kilka wątpliwości ;( - czy warto kupić taki telefon? - czy opłaca się kupić telefon z jailbreak i czy nie przeszkodzi to we wstawieniu książki do sklepu? - wersje zagraniczne z simlock np na orange uk czy O2. Czy na takim iPhone będę mógł testować aplikacje i książki zlokalizowane na polskie ustawienia? Te telefony są dużo tańsze. Czy taki telefon da się zarejestrować w iTunes? Na co zwrócić uwagę przy kupnie telefonu pod kątem developowania? Myślałem też o iPad ale cena przy ostatnim wydatku na macbooka trochę boli. Nie wiem czy piszę na dobrym forum, ale wydaje mi się, że chyba to dobre miejsce na zadanie pytania developerom.

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 września 2013 - 12:04

Nie opłaca się kupować obecnie 3GS, dziś zapewne zostanie pokazany iOS7 który oznacza śmierć dla 3GS, w efekcie zostaniesz z urządzeniem na którym wielu rzeczy nie przetestujesz. Niżej iPhone 4S już nie warto inwestować. Moja rada to iPad Mini - będzie najbardziej uniwersalny (oczywiście model Cellular).

#3 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 września 2013 - 16:08

iPhone jeszcze nie ma wsparcia dla podreczników ibooks author - niedawno dopiero zapowiedziano, że będzie je miał Poza tym - mało kto przegląda takie kobylaste podręczniki (rozwijane galerie, video) na telefonie, chyba, że ściągając... :) Kupuj używanego ipada2 lub najlepiej 3 (można już za 700-800zł czasem trafić) , pwoinien dać rade do testów jeszcze, i będziesz miał duży ekran - najcześciej wykorzystywany do czytania podręczników

#4 cozmo-6c00b4bd17

cozmo-6c00b4bd17
  • 6 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 września 2013 - 17:31

Dzięki za odpowiedzi. Niewiele brakowało i bym kupił 3GS ze względu na niską cenę. Popatrzę, co mają na allegro. Może się trafi coś taniego, co pociągnie jeszcze ios7.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych