Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AutoCad na Macbook'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 maniekzrealu

maniekzrealu
  • 1 postów

Napisano 05 września 2013 - 14:44

Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Zaczynam studia techniczne, na których będzie mi potrzebny program AutoCad. Mam w planach kupno Macbook'a 13" (4GB RAM). Jestem w roztercę, ponieważ mam też na oku innego laptopa innej marki. Głównie kieruję pytanie do tych, którzy korzystają z tego programu i czy polecają pracę na Macbook'u w tym programie. Dodam, że parametry tego drugiego urządzenia są zdecydowanie lepsze, ale miałem już iPhone'a i jestem bardzo przekonany do marki Apple. Wiem, że AutoCad lubi pochłaniać pamięć RAM, a także bardzo użytecznym, uzupełniającym i wspomagającym atutem pracy byłby większy ekran. Czy byłby np. problem z instalacją Windowsa 8? Czy Macbook w ogóle nadaje się do pracy w AutoCad'dzie i czy Macbook kolektywnie, pomimo słabszych gabarytów, oddawałby przyzwoitą jakość pracy jak laptop z lepszymi parametrami? Traktuję markę Apple jako bardzo porządną firmę i wg mnie jakość wykonywanych produktów przez tę firmę jest świetna, ale w istocie ceny są bardzo wysokie i de facto czy urządzenie posłuży mi w najbliższej przyszłości. Mam fundusz liczący 4000zł. Proszę o pomoc, z góry bardzo dziękuję :) PS. Czytałem podobne posty dot. AutoCad'a, ale te nie rozwiały moich wątpliwości.

#2 mastyn

mastyn
  • 39 postów
  • SkądHelsingborg, SE/ Kraków/Gdynia, PL

Napisano 17 listopada 2013 - 11:06

AutoCad w wersji dla maca działa bardzo dobrze jednak brakuje mu nieco do wersji na windows. Ja bawiłem się tym programem na mb 13 z konca '11 i chodził przyzwoicie. Szukam jednak alternatywy ze względu na cenę tego programu. W pracy mam zwcada na win i da się na tym robić projekty więc podejrzewam, że iCADMac lub coś takiego też da radę ale jeszcze nie sprawdzałem. Autocad na tym macbooku przez bootcampa to raczej nie jest dobre rozwiązanie, przynajmniej u mnie. Może ktoś by opisał kilka alternatywnych programów, które pracują pod maczkiem?

#3 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2013 - 11:26

Mac w pracach inżynierskich? Daruj sobie. Chyba, że planujesz być architektem i możesz na studiach skorzystać ze studenckiej wersji Archicada. Praca z branżami, nie ma sensu, wszyscy bujają się na Windowsie.

#4 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 17 listopada 2013 - 21:16

Jak CAD to Windows. Tu nie chodzi o to jak działa, bo na Macu działa bardzo przyzwoicie. Chodzi o to że reszta świata już zadecydowała że ma być Windows, i narobisz sobie niepotrzebnej pracy jak zaczniesz od OSXa. Interface w wersji mac wygląda inaczej, nie doinstalujesz nakładek, jak w przyszłości przyjdzie Ci pracować w cudzej firmie to na 99.9% trafisz na Windows. Zakupu MacBooka to jeszcze nie przekreśla, ponieważ możesz na nim doinstalować Windowsa, z tym że chyba lepiej 7 niż 8 (a już najwygodniej 7 przez Parallels ale do tego musisz kupić wersję z większą ilością ramu). Co do ekranu - nie tyle przekątna jest istotna co rozdzielczość. Jeżeli wybierzesz lapka z Windowsem uważaj żeby nie wpakować się w obecny hicior czyli wysokie podzespoły - gówniana matryca 15.6" 1366x768. Jeżeli wybierzesz MacBooka to najlepiej 15" i dobrze jakby był z HiRes 1680x1050. To jest rozdzielczość przy której mobilnie można już coś działać. Około 4k powinieneś znaleźć jakiś MBP 15" i7 Quad 8GB ram 2011-2012. To rzecz jasna używany. Pozdrawiam, L.

#5 Wuj

Wuj
  • 55 postów

Napisano 24 września 2014 - 21:09

jak ktoś pisze, że cad działa na macu bardzo dobrze to chyba nigdy nie siedział w cadzie na Windowsie od 3 lat pon-piatek po 9h siedze w cadzie, jako sluzbowy laptop wybrałem maca, (a co firma stawia) jedno wielkie nieporozumienie... poczynajac od cada konczac na tym ze nie ma wiekszosci rozszerzen ect, MAC do starbucksa i dla filologów, inż tylko windows




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych