Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Kto używa Makówek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
213 odpowiedzi w tym temacie

#101 leju

leju
  • 150 postów
  • Skądwrocław

Napisano 02 marca 2007 - 16:01

w gazetce reklamowej sklepu "Piotr i Paweł" zauważyłem białego MacBooka (w sumie tylko jego klawiaturę) tak, jestem pewny

#102 zioper

zioper
  • 261 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 02 marca 2007 - 16:13

III Lo w Wałbrzychu :) ( http://wch3lo.webd.pl) Obecnie iMac G3(chyba... te duze z kineskopem) a obecnie czekamy na nowe G5 :)

#103 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 02 marca 2007 - 16:15

dredziarz używa... ;)

#104 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 02 marca 2007 - 17:07

Depeche Mode używa :D

Od kiedy tylko pamiętam wszystko zaczynało się od Logic Audio, gdzie przygotowuje wszystko, więc miałem sprzęt gotowy do drogi i kilka laptopów do pokoju hotelowego. Przenośny stojak stanowi źródło dla jednej z cyfrowych nagrywarek Radara, której używamy by odpalać podkład linii basowej, sample, itp. Kolejną mam w zapasie by przełączyć się na nią, gdyby coś zawiodło w trakcie koncertu. Podczas występu zestaw Logic na moim G5 staje się systemem sterującym perkusją Christiana, a także przesyła wstawki midi do kontrolera gitary Martina. System Logic łącze ze sprzętem Radara przez MTC. Przy okazji przesyłane są dzięki temu znaczniki czasu do ekipy odpowiedzialnej za video i w ten sposób ich oprogramowanie odpala projekcje w odpowiednim momencie. Na przedniej klawiaturze mam podpięty zestaw Macintosh'owych Mini, na których odpalone jest Logic Audio jako sterownik dla syntezatorów z rodziny Logica albo jakiejś innej firmy, np. ImpOscar i fortepianowa wtyczka Ivory. To wszystko po kolei jest podłączone do MOTU 828MKII by scalić dźwięki z midi. Rządzi tym sterownik na scenie. Jedyne syntezatory jakie są na scenie to modele Virus TI.

Cytat ze strony: http://depechemode.p...iady.html?id=31

Co ciekawe, podczas tej trasy koncertowej zespół za kulisami miał podłączonego laptopa firmy Apple jakim był Apple PowerBook G4. Ów laptop był podłączony sieciowo jeszcze ze stacjonarnym blaszakiem. Z tak scalonego sprzętu były puszczane kolejne sekwencje oraz co ciekawe - graficzne projekcje (tu z pomocą przychodził cyfrowy projektor) które na wcześniejszych trasach były widoczne poprzez rzutniki.

A to z tej stroneczki: http://devotees.pl/i...=sprzet#exciter

:D

#105 Popmarek

Popmarek
  • 35 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 marca 2007 - 19:35

a słyszeliśta o ,,Gazecie Ostródzkiej"? Nie życzą sobie tekstów w formacie .doc.
Jak byłem tam ostatnio, to widziałem OS 9 :P


Wow, ja jestem z Ostródy :P Aż muszę przy okazji jak będę zerknąć co oni tam mają teraz :cool:

P.S. Heh cytat wypowiedzi sprzed 2 lat mi wyszedł :P

EDIT: W reklamach TP są Maki :) - banery, ulotki, kartony od ich urządzeń (np. tuner od Videostrady, modem SpeedTouch 330 -> chyba to jest jakiś PowerBook)

Pozdr,

#106 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 marca 2007 - 20:08

EDIT: W reklamach TP są Maki :) - banery, ulotki, kartony od ich urządzeń (np. tuner od Videostrady, modem SpeedTouch 330 -> chyba to jest jakiś PowerBook),


Lol, niedawno przyuważyłem w pomarańczowej reklamie PB i dziwnie zmodyfikowanego K750i :E
Dołączona grafika

#107 Jeremiah

Jeremiah
  • 50 postów
  • Skądtajna baza CIA w Starych Kiejkutach

Napisano 09 marca 2007 - 23:48

Panowie z Millencolin też używają Maków ;-) ->foto<-

#108 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 10 marca 2007 - 10:00

mitch and mitch używają mac'a do sterowania klawiaturą midi m-audio.

#109 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 10 marca 2007 - 10:10

dredziaz słuchasz mitch & mitch ? gdzie był ich koncert ostatnio raz byłem na ich koncercie w tychahc w knajpie świetni są :D

#110 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 10 marca 2007 - 10:12

Od dwóch miesięcy pracuje w profesjonalnym studiu fotograficznym... u żadnego z fotografów nie widziałem PC- popularne są przenośne maki: PB G4, MBP 15" i iMac'i przenośne Pawer Mac G5 z ACD 30" (w skrzyni peli) nazwisk nie będę wymieniał bo po co... pracują na zlecenie największych wydawnictw. Również podczas kręcenia reklamówek w ekipach filmowych często spotyka się makszkodników. W zeszłym tygodniu do Muzeum Pałacu w Wilanowie zawiozłem QS do obsługi przystawki cyfrowej- niestety pracuje pod 9.2.2 muzeum na razie skąpi na system X'owy- kupili peceta do przystawki, a producent nie przewidział że w fotografii ktoś używa windowsa...

#111 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 10 marca 2007 - 10:15

dredziaz słuchasz
mitch & mitch ?
gdzie był ich koncert ostatnio
raz byłem na ich koncercie w tychahc w knajpie świetni są :D


słucham, uwielbiam, kocham, miłuję, wspieram, lubię itd.
ostatnio koncert w czwartek w cogitaturze był.

ta kapela to mi(s)czowie świata!!! no i zdjęcie mam z nimi ;)

#112 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 10 marca 2007 - 18:08

Hmmm.. boisz sie kryptoreklamy (to mozliwe na forum??? ;)) czy przyznac, gdzie pracujesz? ;)
pozdrawiam z Wroclawia ;)


Ani jedno ani drugie :) Lubie to co robie i gdzie robie, a po takich informacjach i tak wiadomo co to za firma ;)
Pozdro z ATMu ;)

#113 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 11 marca 2007 - 22:26

W cyklu kto uzywa Makow...
Tydzien temu, zarabista impreza we Wroclawiu, gdzie pewna role odegraly dwa Maki :) Miejsce akcji to wroclawski klub Liverpool na Swidnickiej.
Impreza dla fanow elektro, "Mordfabrik. Electro terror Breslau", a przed party koncert D'archangela, polskiej gwiazdy dark popu. D'Archangel gra swietna muze naprawde na wysokim poziomie, otwierali koncerty m.in Apoptygmy Berzerk, grali na najwiekszym tego typu koncercie w Europie, na WaveGotikTreffen itd. Obecnie nagrywaja plyte w studiu w Niemczech. Zabawa byla przednia. Zdjecia ponizej.

Juz na wejsciu przybylych witaly dwa laptopy Apple:

Dołączona grafika

Zespol od frontu:

Dołączona grafika

DJ Einar z Makiem w akcji:

Dołączona grafika

Znowu DJ Einar:

Dołączona grafika

Publika szalala:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#114 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 13 marca 2007 - 14:33

Bjork tez jedzie na makach :)

Dołączona grafika

[OT], slyszeliscie juz o nowej plycie i koncercie w PL? [/OT]

#115 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 18 marca 2007 - 09:10

dzisiaj z okazji relacji z przygotowań do otwarcia portalu TVN24 zauważyłem że cała ekipa odpowiedzialna za portal używa MACÓW :D

#116 pmG4

pmG4
  • 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 marca 2007 - 09:49

No pewnie, SAD się tym strasznie chwalił, że to stacja 24/7 chodzi na XServie i na macintoshach z G5. Nawet o ile dobrze pamietam nakrecili wywiad z dyrkiem tvn'u. Przyjemnie by było obejrzeć, ale nie mogę znaleźc linka, jak coś to podrzzuce :D

#117 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 18 marca 2007 - 12:41

lider lombardu ma mac'a g4 i stację digi 002

#118 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 02 kwietnia 2007 - 21:57

A był ktoś na targach foto video film w Łodzi?
Echhhh ile tam było maków na stoiskach....



No dobra... był jeden mój.... ;)
Dołączona grafika
stał pod tą dość sporą parasolką( 2,1m średnicy)

#119 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 27 kwietnia 2007 - 13:08

Lipa z lipali, illusion ma powermaca g4. nawet nalepkę mac'a sobie przykleił na swojego dean'a wczoraj na koncercie sobie o mac'ach pogadaliśmy hehe.

Dołączona grafika

#120 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 27 kwietnia 2007 - 14:49

Maków używamy do projektu StacjaArt, którego jestem koordynatorem :)

Tu jest trochę zdjeć:
- http://www.zasina.la...16_2/index.html
- http://www.zasina.la...16_1/index.html

ten w szarej koszuli to ja :D


więcej o projekcie tu: www.stacjaart.4.pl ;)

#121 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 27 kwietnia 2007 - 18:08

To Lipa jednak ma Maka? Bo dopiero na zdjęciach z imprezy w Zawierciu, gdzie też grali, zauważyłem, że ma japko na gitarze. A ojciec, który wcześniej z Lipą rozmawiał jakoś nie zauważył ;)

#122 doniek

doniek
  • 58 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 27 kwietnia 2007 - 20:30

Z tego co widziałem, to muzycy z grupy Miloopa używają przynajmniej jednego MacBooka, ale do czego to nie wiem. No i w prawdzie to nie w PL, ale mogę powiedzieć, że w University of Herdfordshire używają sporo mac-ów (na wydziale sztuki - prawie wszyscy, ale też np. w laboratoriach farmakologicznych zbierają dane i zarządzają sprzętem do doświadczeń - przez przystawkę MacLab). A wracając w rodzime strony - zamierzam uskuteczniać na swoim MacBooku obliczenia finansowe (wyceny firm, cash-flow-y, itp) plus różne inne rzeczy które się robi po/na/dla Akademii Ekonomicznej ;-)

#123 BatMan

BatMan
  • 414 postów
  • SkądKościerzyna

Napisano 27 kwietnia 2007 - 21:55

Moja parafia dziala na Mac'ach :)

#124 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 28 kwietnia 2007 - 09:53

To Lipa jednak ma Maka?


ma, jak już pisałem wcześniej powermaca 2 x g4. Jak to sam powiedział: stary ale jary ;)

#125 Markus

Markus
  • 70 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 maja 2007 - 13:49

Z całą pewnością używają Macówek twórcy strony poświęconej czeskiemu serialowi "Sąsiedzi":

http://www.patandmat.net/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych