Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Kto używa Makówek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
213 odpowiedzi w tym temacie

#51 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 31 lipca 2006 - 08:32

Odbiegam troche od tematu gdyz mowie o Ameryce gdzie Apple jest bardziej dostepny no ale tutaj tez nie jest baaardzo popularnie. Np. na mojej uczelni siedze na jakichs mpc by microsoft z IP4 w srodku, a chodza jak 100 letnie krowy. Znowu moja mala siostrzenica, ktora chodzi do podstawowki pracuje na Macach. Bylem w tej szkole i powiem, ze bardzo mily klimat jesli chodzi o komputery wszyscy maja maci, a i wszystko jest tez bezprzewodowo przez AirPort i AirTunes. Jakkolwiek osoby, ktore zajmuja sie rzeczami do maca stworzonymi tam nie ma zgadywania. Zawsze mac. Moj kumpel Mike Holloway robi muzyke i ma nieoficjalny zespol no i jego komputer to PM G5 ACD 20" i jakies oprogramowanie za $800 (prawdopodobnie Logic Pro i jakies inne ustrojstwo, ktorego ja niezbyt rozumiem ;))

#52 Adams78

Adams78
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 lipca 2006 - 23:58

Fremantle Media - Wszystko od G3 po G5

#53 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 09 sierpnia 2006 - 15:57

Alessandra Ambrosio i Gisele Bundchen

Dołączona grafikaDołączona grafika

http://www.pixelbomb...-like-macs.html

#54 mediumformat

mediumformat
  • 73 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 sierpnia 2006 - 12:02

http://www.malyszdruk.pl - i tu maja komputery Apple Mac :cool:
oraz doskonala kadre grafikow i operatorow DTP!
...

#55 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 23 września 2006 - 16:30

Wczoraj podczas prezentacji nowej platformy cyfrowej "n" użyto prezentacji, która była według mnie zrobiona w iWork ;)

#56 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 23 września 2006 - 16:47

Jeden z szefów drukarni, której nazwy nie wspomnę z powodów osobistych, stwierdził, że nie ma sensu pracy na makach, bo są drogie. Argumentowanie do niego, że właśnie to jest cena za stabilność i wygodę pracy stwierdził, że jak chce to sobie mogę sam kupić i pracować.... Ostatnio jak słyszałem kupili sobie mini, do testowania własnej strony, bo ponoć na makach nie działa... Jedyne 3 maki były przy naświetlarce oraz przy skanerach. Reszta to Corelowcy więc jak tu na stabilnym i porządnym sprzęcie pracować na g**wnianym sofcie, który jest do niczego. (nie chcę wywoływać flame, ale dla mnie Corel to po prostu tragedia, żeby nie być gołosłownym pracowałem od Corela 6 do 12 przez jakieś 6 lat) A wracając do tematu, to niemal wszystkie SZANUJĄCE się agencje reklamowe pracują na makach. Mak przy relacji z zawodnością pecetów to naprawdę duża różnica. Nie wyobrażam sobie pracy (ostatnia praca moja na Cube, gdzie plik ważył w psd roboczo prawie 13GB) na PC. Weżmy komputer PC z tamtej epoki i każmy mu to chociaż otworzyć. :P (wiem, wiem wredny jestem) ;)

#57 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 września 2006 - 17:10

Jeden z szefów drukarni, której nazwy nie wspomnę z powodów osobistych, stwierdził, że nie ma sensu pracy na makach, bo są drogie.

Argumentowanie do niego, że właśnie to jest cena za stabilność i wygodę pracy stwierdził, że jak chce to sobie mogę sam kupić i pracować....

Ostatnio jak słyszałem kupili sobie mini, do testowania własnej strony, bo ponoć na makach nie działa...

Jedyne 3 maki były przy naświetlarce oraz przy skanerach. Reszta to Corelowcy więc jak tu na stabilnym i porządnym sprzęcie pracować na g**wnianym sofcie, który jest do niczego. (nie chcę wywoływać flame, ale dla mnie Corel to po prostu tragedia, żeby nie być gołosłownym pracowałem od Corela 6 do 12 przez jakieś 6 lat)

A wracając do tematu, to niemal wszystkie SZANUJĄCE się agencje reklamowe pracują na makach. Mak przy relacji z zawodnością pecetów to naprawdę duża różnica. Nie wyobrażam sobie pracy (ostatnia praca moja na Cube, gdzie plik ważył w psd roboczo prawie 13GB) na PC.

Weżmy komputer PC z tamtej epoki i każmy mu to chociaż otworzyć. :P

(wiem, wiem wredny jestem) ;)


Amen.

#58 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 24 września 2006 - 08:49

Jeden z naszych forumowych kolegów pracyjący jako DTPowiec we Wrocławiu opowiadał jak reklamy pecetów dla dość powszechnie znanej sieci sprzedającej komputery składał na macu. Teraz ma propozycje pracy pracy od firmy handlującej głównie corelem i oczywiście zapowiedział że przyprowadza się z maciem i pracuje w Adobe- firma przytakneła ze zrozumieniem. Trzeci przypadek innego z forumowiczów: pojechaliśmy oglądać PM G4 u handlaża -skąd one są? - z pracowni DTP z Media Markt, tam same G5 zostały a te pracowały przy skanerach. Więc ogólnie to nawet peecetowy rynek bez maców by się nie kręcił* *Żartuje wyolbrzymiam ale coś w tym jest

#59 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 24 września 2006 - 14:30

Byłem wczoraj na Livebox Generation Show, podczas koncertu Duran Duran obok Keyboard'u stał Powerbook.

#60 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 24 września 2006 - 18:53

LooL również miałem wspomnieć o jabłuszku na koncercie Duran Duran :D

#61 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 24 września 2006 - 19:00

galeria entropia we Wroclawiu
http://entropia.art.pl/
teraz imac g5 i jakis pecet, ale moj przyjaciel (to jego rodzicow galeria) mówi żę od początku istnienia byly maci, jeszcze na os 7.1 podobno pracowal.
a wkrótce dwa Macbooki i jeden macbook pro 17"

#62 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 25 września 2006 - 08:19

przez przypadek przelaczajac kanaly zauwazylem ze w tvn w programie niania - uzywa mac book pro [tak mi sie wydaje]

#63 db

db
  • 771 postów

Napisano 25 września 2006 - 10:01

Potwierdzam, niania ma MBP :) Jadąc do rodziny ogląda na nim nagranie z domu.

#64 Trith

Trith
  • 24 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 26 września 2006 - 16:29

Adam Sztaba też używa Maca. Tylko nie jestem pewien, jaki to. Taki srebrny z niebieskim jabłuszkiem. Był w Tańcu z Gwiazdami już nie raz i na Sopot Festival 2006.

#65 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 września 2006 - 17:34

Potwierdzam, niania ma MBP :) Jadąc do rodziny ogląda na nim nagranie z domu.


MacBook Pro ALBO PowerBook- w każdym razie 17 cali (poznać po odległości włącznika od klawiatury i brzegu lapa- w 15" jest pośrodku, w 17" znacnzie bliżej klawiatury)
W wielu programach telewizyjnych używają Mac'ów- odważyłbym się nawet powiedzieć, że w większości.

#66 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 26 września 2006 - 17:38

A co tu się dziwić jak cały TVN na Makach stoi... :) To i do seriali też się kilka znajdzie ;)

#67 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 26 września 2006 - 18:10

Agencja reklamowa Lothar Boehm- cała armia powermaców , aż miło popatrzeć :)

#68 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 26 września 2006 - 21:53

wicius nikt nie skasował Waszych postów -> http://myapple.pl/sh...ead.php?t=18086

ten post zostanie skasowany za godzinę

#69 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 27 września 2006 - 14:57

kto używa widać: targi photokina stoisko Hasselblada http://www.fotopolis...pk06hassel1.jpg

#70 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 28 września 2006 - 17:21

Jacek Borusiński (MUMIO) -> ten od Deprecjacji miałem w rekach jego PowerBooka G4 15"

#71 blrunner

blrunner
  • 3 postów

Napisano 28 września 2006 - 22:19

moja firma 9x powermac g5, pb 17" szefa, moj pb 15" i cala masa starszych walajacych sie po katach oraz wykupionych do domu przez pracownikow g3 i g4, do tego np 30" apple cinema display, a tak poza tym uzywacie moze barco?

#72 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 06 października 2006 - 20:15

Tomasz Wróblewski - do niedawna redaktor naczelny Newsweek Polska - na zdjeciu na str. 2 nr. 40/2006 jest chyba razem z czarnym MacBookiem - chyba ;)

#73 mixau

mixau
  • 9 postów

Napisano 06 października 2006 - 23:12

Czesław Miłosz pisał na Mac'u. Nie wiem na jakim.

#74 Mix

Mix
  • 7 postów
  • SkądSopot

Napisano 08 października 2006 - 20:05

.., a tak poza tym uzywacie moze barco?


Tak. Parę szklanych baniek Barco i Radius. ...i wolę to tysiąckrotnie od LCD. Natomiast wracając do tematu to Macintoshe są obecne głównie w byłych miejscach zarobkowania lub stażowania mego. Oprócz wspomnianych przez przedpiśców miejsc, dodam, że do dziś stoją między innymi w:

RMF FM - głównie w studiach ScenyFM, w Newsroomie i lokalnych redakcjach też występują. Na emisji część wyslużonych Maczków zastąpiły już niestety pecetyczne blaszki.
Niedobitki w TVP3 Gdańsk i TVP3 Kraków (może jest więcej ale chyba dobrze pochowane)
w Gazecie Bankowej - trzy sztuki: G5 Duo + 2 razy iMac G5 20"
w Dzienniku Bałtyckim - razem z odziałami terenowymi kilkaset sztuk było. Obecnie wypierane częściowo przez PC ale wciąż dostępny pełen wachlarz - zaczynając od sprawnych IIcx a kończąc na G5 i MacPro.

Przerożnego gatunku jabłka występują także w większej ilości w:
Studio Spartan w Gdyni, Gazecie Krakowskiej, Expressie Bydgoskim/Nowościach, Gaziecie Olsztyńskiej, Głosie Wielkopolskim/Gazecie Poznańskiej

aha... czasami w znacznych ilościach u mnie w domu ;)

#75 scythe

scythe
  • 39 postów
  • SkądDzialdowo

Napisano 08 października 2006 - 21:16

reklama Kinder Bueno - mamusia z coreczka glaszcze chyba Macbooka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych