Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z odczytem plików z dysku zewnętrznego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damian996

Damian996
  • 10 postów

Napisano 03 sierpnia 2013 - 23:32

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum jak również i urządzeń Apple dlatego proszę o wyrozumiałość. Problem mój polega na odczytaniu plików z dysku zewnętrznego. Są to między innymi filmy w różnych formatach, zrzucane z komputera PC z Windows 8. Dziwne wydaje mi się to że folder z filmami jest pusty, a jego sąsiedni z muzyką i zdjęciami czyta w zupełności normalnie. Sprawdzałem dysk podłączając pod TV i tam odtwarza wszystko normalnie, jedynie na Applu jest pusto. Prosiłbym pilnie o jakieś sugestie ponieważ jestem w Londynie zarobkowo i przydałoby się obejrzeć jakiś ciekawy film wieczorami. Szczególnie gdy na dysku jest ich około 320...:(

#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 sierpnia 2013 - 23:37

Dołączę się do tematu. Wielokrotnie tak miewam, że po nagraniu plików pod Windows, nie są widocznie pod OSX. Po włożeniu dysku znów pod windows, pliki są widoczne i czytalne.

#3 montu

montu
  • 310 postów
  • Płeć:

Napisano 04 sierpnia 2013 - 02:07

Dołączę się do tematu. Wielokrotnie tak miewam, że po nagraniu plików pod Windows, nie są widocznie pod OSX. Po włożeniu dysku znów pod windows, pliki są widoczne i czytalne.


Mam tak samo, z tym że odwrotnie. :D :D

#4 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 04 sierpnia 2013 - 02:45

Zamiast mu pomoc-to tylko nabijacie się z człowieka.

#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 sierpnia 2013 - 09:12

Zamiast mu pomoc-to tylko nabijacie się z człowieka.


Jak bym wiedział, jak mu pomóc, to nie dołączał bym się do prośby o rozwiązanie problemu. Jestem ciekaw dlaczego w Najbardziej Zaawansowanym Systemie na Świecie występuje taki problem.

#6 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 04 sierpnia 2013 - 11:34

Jestem ciekaw dlaczego w Najbardziej Zaawansowanym Systemie na Świecie występuje taki problem.


Bo użytkownik dupa.

Może więcej szczegółów? Jaki system plików? Itp.

#7 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 sierpnia 2013 - 11:45

Bo użytkownik dupa.

Może więcej szczegółów? Jaki system plików? Itp.


To raczej nie jest wina użytkownika, tylko OSX.

U mnie system plików to NTFS. I pod windows są widoczne, a pod OSX już nie.

#8 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 04 sierpnia 2013 - 11:47

To raczej nie jest wina użytkownika, tylko OSX.

U mnie system plików to NTFS. I pod windos są widoczne, a pod OSX już nie.


Ciekawe, bo ja nigdy nie miałem problemu. A właściwości folderu w OSX co pokazują?

#9 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 sierpnia 2013 - 12:28

Ciekawe, bo ja nigdy nie miałem problemu. A właściwości folderu w OSX co pokazują?


Dokładnie to, co pisze Damian. Zero plików w folderze.
To że nigdy nie miałeś tego problemu, to nie znaczy, że nie istnieje.

#10 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 04 sierpnia 2013 - 12:30

Pewnie te niewidoczne pliki to jakieś windziane formaty-wynalazki.

#11 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 sierpnia 2013 - 12:33

Pewnie te niewidoczne pliki to jakieś windziane formaty-wynalazki.

Niestety mylisz się. U mnie to pliki zip, rar, dmg, iso. Czyli standard.

#12 Sim1

Sim1
  • 329 postów

Napisano 04 sierpnia 2013 - 13:46

Jakieś bardziej specyficzne informacje? Prawa dostępu do katalogu, znaki specjalne w nazwach, długość nazw plików i samego katalogu? Czy z terminala widać pliki przy listowaniu katalogów, listowanie z sudo daje taki sam efekt? Bez prób znalezienia jakiejś wskazówki mając problem po nosem pozostanie nam tylko szklana kula... NTFS jest przez Appla traktowany jak zbuk, starsze wersje systemu potrafiły zapisywać, w nowszych po wymuszeniu też, ostatnie już tylko czytają. Chyba nie chcą odpowiadać za żadne szkody spowodowane przez dostęp typu zapis. Warto o tym pamiętać jak się myśli o dysku zewnętrznym z którego ma korzystać głównie Mac OS X. Czy otwarcie katalogu z menu (Idź do katalogu / Go to folder) findera coś zmienia?

#13 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 04 sierpnia 2013 - 14:15

Niestety mylisz się. U mnie to pliki zip, rar, dmg, iso. Czyli standard.


Podobno "dobre to są stare skrzypce i wino" :) - u mnie na PPC z Tigerem tego problemu po prostu nie ma :P.

#14 montu

montu
  • 310 postów
  • Płeć:

Napisano 04 sierpnia 2013 - 14:25

Niestety mylisz się. U mnie to pliki zip, rar, dmg, iso. Czyli standard.


A ja myślę, że Ty się mylisz. Głównie.

#15 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 sierpnia 2013 - 14:38

A ja myślę, że Ty się mylisz. Głównie.


A co to?
Wstałeś, kawki nie wypiłeś i nie wiesz co z rękami zrobić?

#16 montu

montu
  • 310 postów
  • Płeć:

Napisano 04 sierpnia 2013 - 14:39

A co to?
Wstałeś, kawki nie wypiłeś i nie wiesz co z rękami zrobić?

Wypiłem, wypiłem :)
Może coś o hamburgerach napiszesz?

#17 Damian996

Damian996
  • 10 postów

Napisano 04 sierpnia 2013 - 15:58

Mój folder nosi nazwę Filmy, jest to zwykły podstawowy folder stwożony w Windowsie. Filmy w nim zawarte są w wielu formatach, avi.,MP4,rmbv itp. Ważą nie więcej niż 1gb i nie są dłuższe niż 3h. Dodatkowo dopowiem że obrazy płyt iso. które ważą po 8gb są widoczne, tak samo instalki innych gier wrzuconych w tym samym czasie co fimy.

#18 Sim1

Sim1
  • 329 postów

Napisano 04 sierpnia 2013 - 18:22

Może w momencie wchodzenia w folder jakieś informacje o problemach lądują w logu systemowym?

#19 Damian996

Damian996
  • 10 postów

Napisano 04 sierpnia 2013 - 21:48

Może w momencie wchodzenia w folder jakieś informacje o problemach lądują w logu systemowym?


Tzn? Wyjaśnij mi jak to sprawdzić bo mało miałem do czynienia z MacBookiem do tej pory.

Byłem przed chwilą u kolegi i zrzuciłem sobie na jego kompie PC kilka filmów z dysku na telefon. Potem telefon pod MacBooka i filmy są widoczne. Jedynie na dysku ich nie ma...;/

#20 Sim1

Sim1
  • 329 postów

Napisano 04 sierpnia 2013 - 22:02

Zależnie od systemu i języka, w aplikacjach / programach masz Utilities lub Narzędzia lub w Lanchpad może być folder Inne. Znajdziesz tam aplikację Konsola, która wyświetla na bieżąco logi systemu. Otwórz ją i spróbuj wejść w folder na dysku sprawdzając czy jakieś nowe komunikaty się nie wyświetlają.

Ew. z teminala (aplikacja Terminal jest w tym samym miejscu co Konsola) spróbować wyświetlić katalog... np. dla dysku widocznego jako USBDisk i katalogu Filmy wykonać polecenie
ls -lah /Volumes/USBDisk/Filmy
ew jeszcze spróbować na prawach administratora czyli z sudo
sudo ls -lah /Volumes/USBDisk/Filmy


#21 bebeto97

bebeto97
  • 41 postów
  • SkądWawa

Napisano 05 sierpnia 2013 - 08:37

ja też miałem taki problem z tym, że nie mogłem dodatkowo z rzucić czegoś z tego dysku na biurko. pomogło format dysku i przerobienie partycji z ntfs na fat

#22 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 sierpnia 2013 - 08:43

ja też miałem taki problem z tym, że nie mogłem dodatkowo z rzucić czegoś z tego dysku na biurko. pomogło format dysku i przerobienie partycji z ntfs na fat


U mnie FAT nie wchodzi w rachubę.
Mam dużo plików powyżej 4GB.
exFAT okazał się zbyt zawodny.
Pozostaje podział dysku na makowy i windowsowy, bo innego rozwiązania nie widzę.

#23 Sim1

Sim1
  • 329 postów

Napisano 05 sierpnia 2013 - 12:02

Ja nie mam żadnych problemów z odczytem czy zapisem NTFS spod 10.8 (ba! nawet formatowaniem i naprawianiem filesystemu) ale ja jestem dziwny i używam płatnego rozwiązania Paragona.

#24 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 sierpnia 2013 - 22:32

Ja nie mam żadnych problemów z odczytem czy zapisem NTFS spod 10.8 (ba! nawet formatowaniem i naprawianiem filesystemu) ale ja jestem dziwny i używam płatnego rozwiązania Paragona.


A ja właśnie nie chcę, żeby OSX miał jakąkolwiek możliwość, modyfikacji, bo zawsze robi to źle, a po za tym spotlightowe indeksy są traktowane przez windows jako pliki uszkodzone lub niezrozumiałe, po których dysk wymaga naprawy.
Dlatego dla mnie lepiej, żeby każdy system miał obce pliki tylko do odczytu.

#25 Damian996

Damian996
  • 10 postów

Napisano 10 sierpnia 2013 - 18:39

Sim1, zrobilem tak jak mówiłeś. Nie wykrywa na konsoli żadnych błędów. Jedynie na terminalu folder jest pusty... :?
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/18/786v.png/]Dołączona grafika[/URL]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych