Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie karty dźwiękowe na USB działają z Mac OS X?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 26 grudnia 2005 - 15:26

Mozecie mi powiedziec czy istnieje lista kart dzwiekowych (najlepiej pod USB) dzialajacych z MacOS-em?

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2005 - 17:07

6, M-Audio, Edirol, Mackie, Griffin, Digidesign, Apogee (high-end), RME - to tylko garść firm produkujących audio interfaces kompatybilnych z macOS X. Generalnie odradzam kupno urządzenia USB do audio - problemy z przepustowością i z ZASILANIEM preampów. Nawet M-Box Digidesign'a siadał przy włączonym phantom power w obydwu preampach.

#3 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 26 grudnia 2005 - 18:44

6,

M-Audio, Edirol, Mackie, Griffin, Digidesign, Apogee (high-end), RME - to tylko garść firm produkujących audio interfaces kompatybilnych z macOS X.

Generalnie odradzam kupno urządzenia USB do audio - problemy z przepustowością i z ZASILANIEM preampów. Nawet M-Box Digidesign'a siadał przy włączonym phantom power w obydwu preampach.


O ile pierwsza czesc posta jest dla mnie zrozumiala to z druga troszke gorzej.

Jak sie objawiaja owe problemy z zasilaniem i przepustowoscia?

Moim zdaniem karta USB to jedyny sposob na podlaczenie zestawu 5.1 do PowerBooka. Chyba, ze jest cos o czym nie wiem.

Nie potrzebuje tez nie wiadomo czego. Ot, chce posluchac mp3 czy obejrzec film w domu. Na zewnatrz oczywiscie nie bede bral jej ze soba.

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 26 grudnia 2005 - 18:48

Generalnie odradzam kupno urządzenia USB do audio - problemy z przepustowością i z ZASILANIEM preampów. Nawet M-Box Digidesign'a siadał przy włączonym phantom power w obydwu preampach.

Nie do końca rozumiem co kokos napisał.. ale ja mam apple speakers i po podłączeniu go do huba zużycie energii wzrasta do tego stopnia że kolega hub zaczyna mrygać...
co opisałem tu Dopiero po podłączeniu pod główne gniazdo usb można pozwolić sobie na słuchanie muzyki... a niestety cube ma tylko dwa usb i ani jednego audio :( dlatego zaczynam myśleć o słuchawce bt... a muzyki jako takiej słucham z BW

#5 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 26 grudnia 2005 - 19:02

PB tez ma 2 USB. W sumie nic wiecej mi nie trzeba, bo w jedno wepne mysz, a w drugie taka karte. Polecacie moze jakis konkretny model? Mile widziana niewygorowana cena.

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 26 grudnia 2005 - 19:22

Moderator powinien cię trochę upomnieć bo nie użyłeś szukaj

ten temat poruszano całkiem niedawno... http://www.myapple.p...opic.php?t=2697

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2005 - 20:36

6,

parę słów wyjaśnienia:

-phantom power to zasilanie mikrofonu +48V . Magistrala USB dostarcza za mało prądu aby zasilić dwa profesjonalne mikrofony kondensorowe. Wtedy np.MBox odłącza się od ProTools'a LE
-przepustowość : jeszcze do niedawna próby nagrywania 24bit 96KHz stereo z równoczesnym odsłuchem z software'u przez USB kończyły się dropami w strumieniu audio. Nie mówiąc już o jednoczesnej obsłudze MIDI.

Oczywiście, ma to tylko znaczenie w pracy kompozytora lub obsługi ProTools LE z MBoxem , z interfejsami M-Audio, z MiniMe Apogee i Logica Pro z interfejsami USB

kokos

[ Dodano: 2005-12-26, 20:50 ]
dotyczy to instalacji BEZ zasilanego zasilaczem huba.

Na szcźęście problem jest niszowy i nie dotyczy większości forumowiczów

#8 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 26 grudnia 2005 - 21:05

dotyczy to instalacji BEZ zasilanego zasilaczem huba.

Na szczęście problem jest niszowy i nie dotyczy większości forumowiczów

Na szczęście...

ale co do huba http://www.myapple.p...opic.php?t=2669 ... jedyne gniazdo usb o wystarczającym zasilaniu to to w komputerze... nawet do bardzo nie wymagających urządzeń audio.
Co do samego zasilania np mikrofonu to chyba lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie wzmacniacza i karty dźwiękowej i dopiero przez mikrofonowy wzmacniacz wejście do karty potem przez usb do komputera ;)

prawdopodobnie

#9 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 grudnia 2005 - 21:22

Moderator powinien cię trochę upomnieć bo nie użyłeś szukaj

ten temat poruszano całkiem niedawno... http://www.myapple.p...opic.php?t=2697


Nie upominalem bo autor postu zwrocil sie z prosba o stworzenie/wskazanie listy wszystkich znanych urzadzen dzialajacych. W tamtym watku mowa byla tylko o jednym konkretnym urzadzeniu.

#10 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 26 grudnia 2005 - 23:51

Moderator powinien cię trochę upomnieć bo nie użyłeś szukaj

ten temat poruszano całkiem niedawno... http://www.myapple.p...opic.php?t=2697


Ten temat czytalem. Jednak karta o ktorej w nim mowa mnie nie satysfakcjonuje, bo nie jest wpelni obslugiwana przez MacOS.

Moze ktos sie podzieli praktycznymi doswiadczeniami z uzywania karty dzwiekowej pod USB?

#11 Dogyy

Dogyy
  • 4 postów

Napisano 11 marca 2010 - 17:50

Hmmm... OK moze teraz cos dla normalnych ludzi ktorzy chcą sobie posluchać muzyki na macu :P Mam glosniki logitecha Z-5500 zostaly mi jeszcze z PCa Podlaczylem je pod MBP no i graja wszystkie 5 i tak dalej no ale ten dzwiek jest taki troche tandetny w porownaniu do tego jak graly na PC. Moze podacie jakas alternatywna karte muzyczna lepsza od tej integry z MBP za rozsadne pieniadze w granicach 200-500zł. (oczywiscie zewnetrzną)

#12 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 11 marca 2010 - 18:09

Comdis - ta sama karta USB jest sprzedawana także jako: Muse Pocket LT - Sound Cards - Hercules Co do ceny - nie wiem kupiłem ją z drugiej ręki za 25 zeta ale widziałem je nawet w cenie 100 zł. Przynajmniej na moim Macu działa bez problemów - nie trzeba nic instalować, tylko podłączyć do USB i już.

#13 Dogyy

Dogyy
  • 4 postów

Napisano 11 marca 2010 - 19:34

Przegladalem sklepy internetowe i znalazlem cos takiego
[url=http://www.komputronik.pl/index.php/product/57470/Podzespo_y_PC/Karty_muzyczne/Creative_Sound_Blaster_X_Fi_Surround_5_1_USB.html]Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy[/url]

[url=http://www.komputronik.pl/index.php/product/81510/Podzespo_y_PC/Karty_muzyczne/ASUS_Xonar_U1_USB_srebrna.html]ASUS Xonar U1 USB srebrna - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy[/url]

[url=http://www.komputronik.pl/index.php/product/64682/Podzespo_y_PC/Karty_muzyczne/Creative_Sound_Blaster_X_Fi_Notebook_Wireless.html]Creative Sound Blaster X-Fi Notebook Wireless - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy[/url]

Ale nigdzie nie jest napisane jak to dziala z maczkiem
Wydac kase na cos co nie bedzie dzialac to tez mi sie nie usmiecha albo wydac na jakies gowno ktore wcale nie bedzie lepsze od mojej zintegrowanej.

Moze ktos z was albo jakis znajomy uzywa dobrej karty muzycznej po USB albo jakims innym magicznym sposobem zeby podlaczyc to do maczka i zeby smigalo jak powinno.

#14 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2010 - 20:37

1. Temat ma 5 lat! 2. Wielokrotnie się powtórzył 3. Proszę wpisać "karta audi" "karta dźwiękowa" w wyszukiwarke forum 4. Dlatego zamykam wątek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych