Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

adapter USB->RS232 na PL2303, czy ktoś ma doświadczenie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 26 grudnia 2005 - 08:39

Wiem, że do takich adapterków są sterowniki do OSX, ale interesują mnie praktyczne doświadczenia związane z używaniem tego sprzętu. Tak się składa, że mam Palma IIIe, do którego fabrycznie dołączana jest stacja bazowa z przewodem RS. Chciałbym używać go z BW, który RSa niestety nie posiada. Oprogramowanie synchronizujące ma możliwość transferu danych przez USB, a producent palma, gdzieś za kałużą sprzedaje firmowe przejściówki USB->RS, które niestety są poza moim zasięgiem. Czy taki standardowy adapter będzie mógł działać jako zamiennik firmowego? Z innej beczki: czy mając tego typu adapter mogę używać dowolnego sprzętu pracującego w standardzie RS?

#2 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 26 grudnia 2005 - 08:45

moim zdaniem raczej nie.... a dlateg ze chocby SE P800 przez kabel USB sie nie synchronizuje... pozostaje tylko Bluetooth ktory dziala tak jak potrzeba....

#3 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 26 grudnia 2005 - 09:25

Ja bym spróbował :wink:

iSync potrzebuje do synchronizacji Palma oprogramowania producenta:

To sync your Palm device, you must first have Palm Desktop 4.2.1 (or later) installed.


Tiger wykrywa poprawnie kable USB do telefonów, widać je jako adaptery RS-USB, z ciekawości podłączałem.

Moim zdaniem, jeśli da radę zrobić synchro Palma z Palm Desktop poprzez adapter to i iSync pewnie da radę 8)

Jak gdzieś pożyczę adapter RS-USB to sprawdzę, małżowinka posiada Palma IIIe.

#4 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 26 grudnia 2005 - 09:45

Dzięki krzyfar, jak będziesz coś wiedział, to daj znać. Ja mam Panterę, ale to chyba nie robi większej różnicy. I też podłączałem przewód USB<->Sony Ericsson do Maka, przewód wykryło, ale o transferze jakimkolwiek nie ma mowy...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych