Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oryginalny iPhone z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anarchy99

Anarchy99
  • 36 postów

Napisano 27 lipca 2013 - 11:04

Niedługo wyjeżdżam do Chin. Zastanawia mnie, czy warto kupić tam nowego, oryginalnego smartfona, najlepiej z Apple, choć topowe modele innych firm też wchodzą w grę. W końcu tam je składają, jest więc spora oszczędność na pośrednikach. No i kraj biedny (przesadzam, wiem - ale nie tak bogaty, jak zachodni nabywcy), ciężko coś z niego wywieźć, więc i ceny nie powinny być tak wygórowane. Podróbę od oryginała odróżnię, z tym nie ma problemu. Pytanie jest, czy warto nad tym myśleć, czy jest to po prostu głupi pomysł? Będę w prowincji Guangdong (koło Hong-Kongu), jeśli ma to jakieś znaczenie. edit: nie miałem pojęcia, w jakim dziale umieścić wątek. Jeśli źle wybrałem, proszę o przeniesienie.

#2 iPhone 4th

iPhone 4th
  • 540 postów

Napisano 27 lipca 2013 - 11:47

Z tego co wiadomo to narzucane są ograniczenia na softa

#3 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 27 lipca 2013 - 11:50

Z tego co wiadomo to narzucane są ograniczenia na softa


Tzn ?

#4 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 27 lipca 2013 - 12:10

Tutaj masz coś na ten temat - http://myapple.pl/ip...e-4-z-chin.html

#5 Anarchy99

Anarchy99
  • 36 postów

Napisano 27 lipca 2013 - 12:24

Tego się nie spodziewałem. Spróbuję w poniedziałek zadzwonić do Apple Poland i dopytać się, czy byłaby możliwość pełnego odblokowania takiego telefonu. A jak sprawa się ma z ceną? Orientuje się ktoś? Google na ten temat milczy, na forum też nic nie ma.

#6 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2013 - 12:27

No jak milczy, jak gada pełną gębą iPhone 5 - iPhone 4S - iPhone 4 - 直接从 Apple 购买 - Apple Store(中国) RMB renminbi to Yuan, więc cenę w przybliżeniu podziel przez dwa i będziesz miał w złotówkach. Orientacyjnie, bo nie sprawdzałem teraz kursów.

#7 Anarchy99

Anarchy99
  • 36 postów

Napisano 27 lipca 2013 - 12:37

To są ceny w abonamencie z China Telecom. Co ciekawe, z kartą tej samej sieci, a bez abonamentu, ceny są identyczne (tak przynajmniej zrozumiałem). Natomiast na stronie Becarefull when buying iPhones from China - Page 2 wyczytałem, że w Hong-Kongu ceny są minimalnie niższe, a telefony są niezablokowane. Można spróbować tam.

#8 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 27 lipca 2013 - 12:45

Powiedz mi jaki jest w tym sens, żeby za cenę minimalnie niższą tak kombinować? Przecież istnieje prawdopodobieństwo oclenia na lotnisku i nie wiem czy w Polsce będzie honorowana gwarancja na takiego iPhone.

#9 Anarchy99

Anarchy99
  • 36 postów

Napisano 27 lipca 2013 - 12:52

Może taki sens, że oszczędność na iPhone 4, 4s, 5 jest kolejno: 200zł, 400zł, 600zł? Mowa o najmniejszych pojemnościach, większe mnie nie interesują. Co do gwarancji, to na wszelki wypadek zadzwonię do Apple i dopytam się, co i jak.

#10 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 27 lipca 2013 - 13:07

Z tego co pamiętam mają tam gniazdka typu G, więc będziesz musiał kupić ładowarkę i już twój zysk topnieje. No i nadal nieśmiertelna możliwość oclenia, no chyba, że wywalisz pudełko, ale wtedy nie widzę już kompletnie sensu takiego zakupu.

#11 Anarchy99

Anarchy99
  • 36 postów

Napisano 27 lipca 2013 - 13:21

Woltaż jest ten sam, ładowarkę europejską posiadam, wystarczy więc zwykła przejściówka. Natomiast z tego, co się orientuję, cło na elektronikę wynosi 0%, jedynie za VAT się mogą przyczepić, pod warunkiem, że mnie przeszukają.

#12 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 lipca 2013 - 13:45

Na elektronikę z Chin jest cło i VAT. Zaoszczędzasz 500 zł W tej cenie masz zablokowane połowę funkcji i innych pierdoł, bez możliwości ich odblokowania. Apple Polska nic Ci nie pomoże, bo kupujesz poza dystrybucją, więc nawet odpuść sobie dzwonienie do nich, no i jeszcze nie zapomnij, że zupełnie nie masz gwarancji wtedy na ten telefon. Jak Ci klęknie za miesiąc to będziesz klął na swoje skąpstwo...

#13 Anarchy99

Anarchy99
  • 36 postów

Napisano 27 lipca 2013 - 13:58

Odblokowane. Sprzęt z Hong Kongu nie podlega obostrzeniom prawa reszty Chin i jest w pełni odblokowany.

#14 0perator

0perator
  • 110 postów
  • Skądobywatel świata

Napisano 27 lipca 2013 - 16:36

Na elektronikę z Chin jest cło i VAT. Zaoszczędzasz 500 zł W tej cenie masz zablokowane połowę funkcji i innych pierdoł, bez możliwości ich odblokowania. Apple Polska nic Ci nie pomoże, bo kupujesz poza dystrybucją, więc nawet odpuść sobie dzwonienie do nich, no i jeszcze nie zapomnij, że zupełnie nie masz gwarancji wtedy na ten telefon. Jak Ci klęknie za miesiąc to będziesz klął na swoje skąpstwo...


Popieram!

- - - Połączono posty - - -

Odblokowane. Sprzęt z Hong Kongu nie podlega obostrzeniom prawa reszty Chin i jest w pełni odblokowany.


Na pewno? nie mylisz się? a Hong Kong do jakiego państwa teraz należy?

#15 Anarchy99

Anarchy99
  • 36 postów

Napisano 27 lipca 2013 - 18:45

Hong Kong, obok Macau od 1999 roku należą do Chin (wcześniej do Wielkiej Brytanii i Portugalii należały). Są specjalnymi okręgami administracyjnymi, z własnym prawem. Wjazd do miasta wymaga nawet innych wiz, niż do reszty kraju (dla Polaków ta wiza nie jest wymagana). W dodatku, jeśli tam będę, mogę przecież zapytać w sklepie o to. Zwłaszcza, że nie muszę gadać po mandaryńsku, język angielski po stu latach urzędowania anglików jest jednym z dwóch powszechnie używanych języków. Boję się jedynie o tę gwarancję. Jeśli dobrze wyczytałem, Apple Care jest gwarancją międzynarodową, więc skoro już zaoszczędzam 600zł, mogę sobie ją dokupić. Musze jednak to doczytać.

#16 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 lipca 2013 - 21:33

Boję się jedynie o tę gwarancję. Jeśli dobrze wyczytałem, Apple Care jest gwarancją międzynarodową, więc skoro już zaoszczędzam 600zł, mogę sobie ją dokupić. Musze jednak to doczytać.


AppleCare rozszerza gwarancję z roku do dwóch lat nie zmieniając jej warunków. iPhone i iPady Cellular mają gwarancję kontynentalną. Nawet z AppleCare nie naprawisz tego w Europie.

#17 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 lipca 2013 - 21:46

Kup tego iPhone'a w Polsce i nie kombinuj by zaoszczędzić jakieś groszaki.

#18 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 lipca 2013 - 23:18

W Hongkongu akurat opłaca się kupić, ale pod warunkiem że tam się wraca co jakiś czas albo kogoś się ma (w razie czego właśnie). W Chinach iPhony są znacznie droższe (ceny z VATem praktycznie takie jak u nas) i do tego są niepełnosprawne.

#19 folharth

folharth
  • 436 postów
  • Skądfolharth_ca

Napisano 28 lipca 2013 - 04:36

.... no chyba, że wywalisz pudełko, ale wtedy nie widzę już kompletnie sensu takiego zakupu.


A co ty pudelka puste zbierasz w domu ???? Pudelkiem do nikogo nie zadzwonisz ! Znalazl sie kolekcjoner od opakowan :D

#20 0perator

0perator
  • 110 postów
  • Skądobywatel świata

Napisano 28 lipca 2013 - 09:37

A co ty pudelka puste zbierasz w domu ???? Pudelkiem do nikogo nie zadzwonisz ! Znalazl sie kolekcjoner od opakowan :D

Wiesz, to jest dość istotne przy odsprzedaży.

- - - Połączono posty - - -

AppleCare rozszerza gwarancję z roku do dwóch lat nie zmieniając jej warunków. iPhone i iPady Cellular mają gwarancję kontynentalną. Nawet z AppleCare nie naprawisz tego w Europie.

Racja!

- - - Połączono posty - - -

Kup tego iPhone'a w Polsce i nie kombinuj by zaoszczędzić jakieś groszaki.


Kolega mądrze gada!

- - - Połączono posty - - -

Hong Kong, obok Macau od 1999 roku należą do Chin (wcześniej do Wielkiej Brytanii i Portugalii należały). Są specjalnymi okręgami administracyjnymi, z własnym prawem. Wjazd do miasta wymaga nawet innych wiz, niż do reszty kraju (dla Polaków ta wiza nie jest wymagana). W dodatku, jeśli tam będę, mogę przecież zapytać w sklepie o to. Zwłaszcza, że nie muszę gadać po mandaryńsku, język angielski po stu latach urzędowania anglików jest jednym z dwóch powszechnie używanych języków.

Boję się jedynie o tę gwarancję. Jeśli dobrze wyczytałem, Apple Care jest gwarancją międzynarodową, więc skoro już zaoszczędzam 600zł, mogę sobie ją dokupić. Musze jednak to doczytać.

Bardzo dobrze znam historię tego okręgu! ale jeśli masz ochotę i pieniądze to kupuj! I nie pytaj innych o zdanie bo widzę że i tak dobre rady do ciebie nie docierają , więc powodzenia!

- - - Połączono posty - - -

W Hongkongu akurat opłaca się kupić, ale pod warunkiem że tam się wraca co jakiś czas albo kogoś się ma (w razie czego właśnie). W Chinach iPhony są znacznie droższe (ceny z VATem praktycznie takie jak u nas) i do tego są niepełnosprawne.


Też racja

#21 Hawken12

Hawken12
  • 250 postów
  • SkądGorzów Wlkp. Polska

Napisano 28 lipca 2013 - 19:15

Kup tego iPhone'a w Polsce i nie kombinuj by zaoszczędzić jakieś groszaki.

Tym to już dogrzałeś... 600zł groszaki??? Pewnie jeszcze się dolarami podcierasz? :ppp

#22 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 lipca 2013 - 20:10

Tym to już dogrzałeś... 600zł groszaki??? Pewnie jeszcze się dolarami podcierasz? :ppp


Jeśli iPhone byłby tańszy o 600zł np w Niemczech kilka km od Polski, gdzie nie trzeba się wyginać i kombinować, to różnica w kasie spora. Jeśli jednak chodzi o Chiny i tego typu kombinacje, o których piszą tu w wątku, to ja bym podziękował i wolałbym właśnie dołożyć te 600zł, bo bogaty nie jestem i wole mieć pewniaka, niż później płakać bo mi się iPhone rozsypie i nikt mi go na gwarancji nie naprawi. Chytry dwa razy traci.

#23 ciekawski

ciekawski
  • 1 100 postów

Napisano 28 lipca 2013 - 20:42

Tym to już dogrzałeś... 600zł groszaki??? Pewnie jeszcze się dolarami podcierasz? :ppp

Sam dogrzales...typowy polaczek, aby taniej...jakby gosc byl normalny to by kupil w polsce od kogos o te 500-600zl taniej niz normalna cena, wiadomo, trzeba miec fart ale ludzie tak sprzedaja, a ten woli z chin, pewnie jeszcze kupi w podrabianym sklepie co o nich teraz glosno, no to juz calkiem wyjdzie na tym...i potem bedzie placz i kolejny temat czy to oryginalny iphone czy nie...
Zreszta to mnie to c*** obchodzi i nie widze sensu tego tematu, bo nawet jakby ten iphone w chinach byl atrapa to ten gosc i tak kupi bo 600zl taniej...

#24 Anarchy99

Anarchy99
  • 36 postów

Napisano 28 lipca 2013 - 21:33

Typowy polaczek, nienormalny gość zgłosił post, za obrazę. Nie rozumiem, czemu niektórym piana z pyska leci, kiedy ktoś wykazuje choć odrobinę sprytu. Zazdrość, że ktoś może kupić taniej, czy jak? Strasznie nie lubię osób takiego pokroju.

#25 _iPatryk_

_iPatryk_
  • 205 postów
  • SkądCzęstochowa, Poland

Napisano 28 lipca 2013 - 22:57

kup w polsce tak jak koledzy ci DOBRZE radzą:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych