Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

PowerBook G4 12"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 24 grudnia 2005 - 11:49

Witam... dokonalem zmiany mojego QuickSilvera na PowerBooka G4 12" Obecna moja konfiguracaj to Matryca 12" G4/867 640MB RAM GeForce 420 Go AirPortExtreme BlueTooth Combo Jako ze sprzet uzywany ale w idelanym wrecz stanie co juz jeden z forumowiczow zdazyl potwierdzic poniewaz nie tylko ja jestem posiadaczem takiej konfiguracji. Sprzet z Wrocka przyszedl super zapakowany i naprawde na pierwszy rzut oka jak nowy. Jako ze to moj pierwszy przenosny komputer mam kilka pytań: 1. Co z bateria. nie wiem ile trzyma jeszcze ale na pocztek widze ze ok 2h lib wiecej. Oczywiscie wskaznik pokazuje ze jeszcze czas ale jak wlozylme plyte DVD to na dzien dobry zrobil sleep Wiec powstaje pytanie. Jesli pracuje w domu to caly czas na zasilaczu? czy ladowac do pelna i rozladowywac? Czy jesli w plenerze rozladowalem bateria do polowy to ja wyladowywac do konca czy odrazu mozna podlaczyc ladowarke. 2. Niech ktos wreszcie napisze jasno o co chodzi z AirTunes? Slyszalem ze nie mozna uzywac jednoczesnie AirTunes i Miec net przez AirPort. 3. Jak z trwaloscia jest w tych modelach? Czy czeste zamykanie moze uszkodzic zawiasy? to chyba tyle. jak narazie Serdecznie pozdrawiam i Wesloych Swiat dla wszystkich forumowiczow. :) Oraz Szczesliwego Nowego Roku :)

#2 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 grudnia 2005 - 12:38

Re: PowerBook G4 12"

1. Co z bateria. nie wiem ile trzyma jeszcze ale na pocztek widze ze ok 2h lib wiecej.
Oczywiscie wskaznik pokazuje ze jeszcze czas ale jak wlozylme plyte DVD to na dzien dobry zrobil sleep
Wiec powstaje pytanie. Jesli pracuje w domu to caly czas na zasilaczu? czy ladowac do pelna i rozladowywac? Czy jesli w plenerze rozladowalem bateria do polowy to ja wyladowywac do konca czy odrazu mozna podlaczyc ladowarke.


Bateria musi pracować. Nie trzymaj jej cały czas na zasilaczu, bo skrócisz jej żywotność. To czy rozładujesz do końca nie ma już takiego znaczenia, ważne, żeby pracowała. Wykonaj w terminalu polecenie:
ioreg -w0 -l | grep Capacity
Zwróć uwagę na parametr Cycle Count - dobra bateria mieści się w przedziale 300-500.

2. Niech ktos wreszcie napisze jasno o co chodzi z AirTunes? Slyszalem ze nie mozna uzywac jednoczesnie AirTunes i Miec net przez AirPort.

Żeby w ogóle korzystać z AirTunes musisz mieć applowski Airport Express . I oczywiście można mieć naraz airtunes i internet, byłoby to bez sensu inaczej :) Dodatkowo możesz wtedy nawet drukować bezprzewodowo.

3. Jak z trwaloscia jest w tych modelach? Czy czeste zamykanie moze uszkodzic zawiasy? to chyba tyle. jak narazie Serdecznie pozdrawiam i Wesloych Swiat dla wszystkich forumowiczow. :) Oraz Szczesliwego Nowego Roku :)

Zdaje się, że w tych modelach był jakiś problem z zawiasem... ale tu nie jestem pewny. W niektórych modelach ibooków częste zamykanie pokrywy doprowadzało do przetarcia kabla od podświetlenia matrycy... Ale może w tym modelu tak się nie dzieje.

#3 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 24 grudnia 2005 - 12:43

dzieki za info u mnie jest Cycle Count"=106 chyba troche za malo... ale 2h sprzet chodzil :) A bateryjka bedzie pracowac czesto jak sie do robir za tydzien AP w domu.

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 grudnia 2005 - 12:51

Jesli pracuje w domu to caly czas na zasilaczu? czy ladowac do pelna i rozladowywac? Czy jesli w plenerze rozladowalem bateria do polowy to ja wyladowywac do konca czy odrazu mozna podlaczyc ladowarke.

Raz na kilka dni odepnij zasilacz i rozładuj do końca.
Po rozładowaniu od razu możesz podłączyć zasilacz.

Jak z trwaloscia jest w tych modelach? Czy czeste zamykanie moze uszkodzic zawiasy?

U mnie po roku intensywnego używania z zawiasami wszystko OK :)

#5 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 24 grudnia 2005 - 12:52

dzieki za info u mnie jest Cycle Count"=106 chyba troche za malo... ale 2h sprzet chodzil :) A bateryjka bedzie pracowac czesto jak sie do robir za tydzien AP w domu.

#6 power15

power15
  • 44 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 grudnia 2005 - 12:52

nie chce sie chwalić... ale też mam takiego PowerBook'a :D u mnie na bateryjce wywala: | | | "IOBatteryInfo" = ({"Capacity"=3686,"Amperage"=0,"Cycle Count"=232,"Current"=3589,"Voltage"=12453,"Flags"=838860805,"AbsoluteMaxCapacity"=4200}) | | | | "IOBatteryInfo" = ({"Capacity"=3686,"Amperage"=0,"Cycle Count"=232,"Current"=3589,"Voltage"=12453,"Flags"=838860805,"AbsoluteMaxCapacity"=4200}) to znaczy że jest dobrze czy nie? bo bateria działa ok 1,5h

#7 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 24 grudnia 2005 - 15:05

brodek, ściągnij sobie program do pomiaru bateri coconutBattery ! świetny program pokazujący żywotność baterii !

co do AirPorta to polecam bo naprawde jest wygoda :)

[ Dodano: 2005-12-24, 15:53 ]
a żeby sprawdzić matryce, czy są bad pixele to polecam - Pixel Cheack V1.2

#8 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 25 grudnia 2005 - 10:55

Jak dbać o baterie w *Bookach

Ile czasu "trzyma" Wam bateria w laptopach??


#9 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 25 grudnia 2005 - 11:56

Cycle Count to wskaźnik pokazujący ile razy bateria byla ładowana. Sądzę, że w tym wypadku raczej im mniej tym lepiej...

W temacie baterii polecam zajrzeć tutaj:

http://www.apple.com.../notebooks.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych