Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wiki-API


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 vikary

vikary
  • 1 postów

Napisano 24 czerwca 2013 - 09:52

Witajcie, jestem nowy, ale forum znam od dawna. Przeszukałem je dosyć dokładnie i niestety nie znalazłem odpowiedzi na takie pytanie: chciałbym napisać albo zlecić zaprogramowanie prostej aplikacji współpracującej z Wiki. 1) czy jest to trudny temat? (wiki API, web services) 2) jak wygląda ochrona własności intelektualnej przy zlecaniu takich rzeczy deweloperom? Tzn. jaką mam gwarancję, że deweloper sam nie wykorzysta zapodanego tematu? 3) jakie są orientacyjne koszty takiego zlecenia? muchas gracias :)

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 czerwca 2013 - 15:38

Ad 1 - to zależy od silnika wiki, jest kilka różniący się znacznie stopniem skomplikowania, możliwościami itd.
Ad 2 - musisz spisać dobrą umowę. Oczywiście jeżeli Ty przejmujesz pełnię praw autorskich to musisz deweloperowi to zrekompensować.
W zleceniach za "tysionc pientset bes faktóry" nie licz, że ktoś będzie się tym przejmował.
Ad 3 - to jest kwestia umowy, deweloperzy mają różne stawki, bez znajomości szczegółów (zwłaszcza silnika i tego co ma robić aplikacja), nikt rozsądny takiej wyceny nie zrobi. We wycenie uwzględnij też fakt wskazany w 2.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych