Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OS X Mavericks - dyskusje przedpremierowe


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
325 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 847 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 czerwca 2013 - 11:25

Nauczeni poprzednimi doświadczeniami wiemy, że mimo informacji, że MyApple oficjalnie nie wspiera nowego systemu aż do jego premiery, nadal będziecie spamować wątkami z pustymi dywagacjami i pytaniami do wróżki ('kiedy będzie?' albo 'za ile?') na jego temat.

Dlatego wrzucimy sobie kilka zasad:
1) Do momentu premiery WSZYSTKIE dyskusje na temat OS X Mavericks proszę zamieszczać w tym wątku. Wszelkie inne wątki o nowym systemie będą bez dyskusji i uprzedzenia wywalane w czeluście Kosza, a uparcie ignorujący tę zasadę zarobią kilka nowych, ślicznych ostrzeżeń.
2) Podawanie linków do developerskich obrazów nowego systemu albo do instrukcji skąd go ukraść będą AUTOMATYCZNIE nagradzane ostrzeżeniem.
3) Wszyscy bez forumowej plakietki 'Developer' są uważani przeze mnie jako nieuprawnieni do posiadania OS X Mavericks przed premierą - tacy użytkownicy chwalący się instalacją także otrzymają ostrzeżenie.
4) Wątek ten służy tylko i wyłącznie do wymiany spostrzeżeń i opinii. Nie zadajemy w nim konkretnych pytań o pomoc z nowym systemem.

Oczywiście oficjalny dział o 10.9 powstanie - w swoim czasie, po premierze.

#2 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 czerwca 2013 - 11:27

Nowy system będzie na jesieni tego roku. Myślę, że spokojnie możesz kupować nowy sprzęt teraz, wydaje mi się, że Apple udostępni darmowo ten system dla nowych klientów ich sprzętu.

#3 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 12 czerwca 2013 - 11:32

Myślisz? Ostatnio chyba było tak, że za free nowy system dostały osoby które kupiły sprzęt do miesiąca wstecz od daty wydania finalnej wersji systemu. hmm? + Jaka będzie cena nowego systemu ?

#4 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 12 czerwca 2013 - 11:25

OS X Mavericks - dyskusje przedpremierowe. Chciałbym kupić nowego MBA 2013, ale zastanawiam się co z nowym systemem. Kiedy on wychodzi oficjalnie na wszystkie hardware ? Nie chcę kupować go teraz, jeśli potem mam zapłacić dodatkowo za nowy system. Myślicie, żeby się wstrzymać do oficjalnego wydania MAC OS X i wtedy kupić MBA?

#5 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 14 czerwca 2013 - 10:20

Pewnie taka sama jak poprzednich.

#6 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 14 czerwca 2013 - 11:24

Nauczeni poprzednimi doświadczeniami wiemy, że mimo informacji, że MyApple oficjalnie nie wspiera nowego systemu aż do jego premiery


Na Macrumors nikt nie robi problemu. Czemu tutaj jest taki wielki problem zrobić dział dla OS X 10.9 i iOS7 skoro jest zapotrzebowanie? Tępienie piractwa rozumiem.
Dla mnie do nie najlepszy pomysł z tworzeniem takiego śmietnika jak ten temat ;-)

Skoro można kopiować newsy to kilaka sprawdzonych rozwiązań też można by było :)
Dołączona grafika

#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 847 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 czerwca 2013 - 11:47

Bo przyleci zaraz milion osób "pomocy !!, ukradłem nowe i mi nie działa to, tamto i owamto". System nie został jeszcze wydany, więc moderacja nie może weryfikować poziomu merytorycznego takich wątków, bo nie mamy jak sprawdzić ;-) Utrzymanie porządku w jednym wątku jest prostsze, do momentu premiery to wszystko i tak będzie - wybaczcie szczerość - pustą gadką i gdybaniem, więc róbmy śmietnik do wydania, potem się go radośnie usunie i zaczniemy sensownie supportować nowe wydanie. Jeśli ktoś jeszcze chciałby mi napisać, że robię źle, a na MacRumours są fajniejsi, to zapraszam na PW - to nie jest miejsce na dyskusje z moderacją.

#8 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 14 czerwca 2013 - 13:44

Poprzednie wątki zostaną zamknięte?

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 847 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 czerwca 2013 - 15:42

Nie widziałem żadnego otwartego Mavericks w 'Systemach'. Jeśli przeoczyłem, zaraportuj.

#10 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 czerwca 2013 - 12:04

nie ma podforum Mavericks :) Jest już beta a niektórzy userzy są dev, więc warto stworzyć.

#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 847 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 czerwca 2013 - 10:39

Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post. Będzie release, będzie podforum. Mam dość, każdy następny post nie na temat, czyli o organizacji tego wątku, a nie samym systemie, będzie nagradzany ostrzeżeniem, czujcie się uprzedzeni.

#12 Diwad

Diwad
  • 182 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 23 czerwca 2013 - 14:15

Do tych, którzy działają już na devprev 10.9. Jaki system ma wplyw na dzialanie na baterii? Czy te wszystkie ulepszenia przenosza sie naprawde na zwiekszony czas pracy? Wiem, ze to bardzo wczesna wersja, ale i tak jestem ciekaw. Druga sprawa to plynnosc i responsywnosc systemu. Czy zauwazyliscie jakies roznice? Czy OPEN GL4 daje "powiew swiezosci"?:) Moje pytania kieruje glownie do posiadaczy rMBP 15", ale inne urzadzenia tez oczywiscie mile widziane. Z gory dzieki za odpowiedzi!

#13 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 24 czerwca 2013 - 11:31

responsywnosc systemu - moim zdaniem jest znacznie wyzsza ! stanowczo plynniej scroluje na safari, w mail takze . temperartu wyzsze non stop okolo 47stopni - 50 stopni nie dziala paralells , nie dziala dropbox prawy klawisz i kopiowanie linka do pliku spod findera system fajny , czekam na druga odslone .

#14 qubuss

qubuss
  • 518 postów
  • SkądKońskie, PL

Napisano 24 czerwca 2013 - 18:34

Intel HD4000 dostaje do dyspozycji 1024 MB pamięci ? Animacje są płynne i Safari (osiągają 30 klatek/s) ?

#15 Diwad

Diwad
  • 182 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 25 czerwca 2013 - 07:52

Up, ktoś wspominał ze tak.

Devprev2 dostępny. Czekamy na uwagi testerów;)

Apple releases OS X Mavericks Developer Preview 2, here’s what’s new | 9to5Mac

#16 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 czerwca 2013 - 13:24

Druga sprawa to plynnosc i responsywnosc systemu.


gdybym miał oceniać od 1 do 10, jest 8, gdzie ML to jakieś 5,
dużo lepiej

#17 qura12

qura12
  • 467 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 28 czerwca 2013 - 14:57

Mówisz o DP1 czy DP2? No i na jakim Maku pracujesz? ;)

#18 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 28 czerwca 2013 - 21:23

Warto podpiąć się pod DEVA i zmienić system na Mavericks'a zamiast ML ostatniego ? Mavericks Beta 2 > ML ?

#19 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 28 czerwca 2013 - 23:31

Żeby zainstalować nie potrzebujesz deva jak ma to miejsce w iOS.Oczywiście nie legalne jest posiadanie 10.9 bez konta dev!!!

#20 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 29 czerwca 2013 - 07:09

A po aktualizacji z ML na 10.9 większość programów Wam działała? Ustawienia się zapisały? Czy warto zrobić czystą instalaję? Pytam profilaktycznie, wiadomo że to beta :)

#21 kosa6

kosa6
  • 675 postów

Napisano 29 czerwca 2013 - 09:00

Warto podpiąć się pod DEVA i zmienić system na Mavericks'a zamiast ML ostatniego ?


Mavericks Beta 2 > ML ?


Co to za pytanie, czy warto. To jest beta, można się pobawić nim, potestować itp, a nie "zmieniać".

#22 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 29 czerwca 2013 - 10:06

Co to za pytanie, czy warto. To jest beta, można się pobawić nim, potestować itp, a nie "zmieniać".

Ludzi używają iOS7 jako systemu na co dzień mimo że to beta, i wiesz co ? Sprawdza się. Tak samo można zrobić z Mavericksem, aktualizować o każdą kolejną bete i cieszyć się systemem, tak więc pytanie jak każde inne. Skierowane do devów którzy testują system, i odpowiedź powinna paść od nich a nie od zakompleksionego trola hejtera którym jesteś. Masz już wakacje? Może czas wyjść na dwór ?

Ponawiam pytanie kolegi dmxzor :
Czy wg. was drodzy Developerzy nowy OSX 10.9 nadaję się do codziennego użytku czy jest jednak za mało stabilny i niedopracowany ?
I lepiej nie przesiadać się z ML ?
Pozdrawiam.

#23 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 29 czerwca 2013 - 11:38

Ludzi używają iOS7 jako systemu na co dzień mimo że to beta, i wiesz co ? Sprawdza się. Tak samo można zrobić z Mavericksem, aktualizować o każdą kolejną bete i cieszyć się systemem, tak więc pytanie jak każde inne. Skierowane do devów którzy testują system, i odpowiedź powinna paść od nich a nie od zakompleksionego trola hejtera którym jesteś. Masz już wakacje? Może czas wyjść na dwór ?

Ponawiam pytanie kolegi dmxzor :
Czy wg. was drodzy Developerzy nowy OSX 10.9 nadaję się do codziennego użytku czy jest jednak za mało stabilny i niedopracowany ?
I lepiej nie przesiadać się z ML ?
Pozdrawiam.


Polecam. Najpierw miałem na innej partycji ale po 2 dniach "wrzuciłem" jako główny system. Powiem tak. Te programy z których korzystam to jest okey.Tylko viber mi nie działał. System jest bardzo stabilny,safari bardzo ładnie chodzi i ogólnie jest okey.

#24 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 29 czerwca 2013 - 11:52

Polecam. Najpierw miałem na innej partycji ale po 2 dniach "wrzuciłem" jako główny system. Powiem tak. Te programy z których korzystam to jest okey.Tylko viber mi nie działał. System jest bardzo stabilny,safari bardzo ładnie chodzi i ogólnie jest okey.

Robiłeś czystą instalację czy aktualizację ?
Jeszcze jedno wczytałem że nie można zainstalować 2 bety od razu tylko trzeba 1 , to prawda ? Tzn. jak Ty robiłeś :)

#25 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 29 czerwca 2013 - 12:12

Robiłeś czystą instalację czy aktualizację ?
Jeszcze jedno wczytałem że nie można zainstalować 2 bety od razu tylko trzeba 1 , to prawda ? Tzn. jak Ty robiłeś :)


Robiłem jako aktualizację oraz na czysto :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych