Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 11" 2013- opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#176 Rafus106

Rafus106
  • 4 postów

Napisano 08 marca 2014 - 16:21

"Po 1000 cyklów ładowań czy innej liczby przewidzianej dla żywotności baterii, co się dzieje z baterią ? Do wymiany ? Zmniejsza się pojemność - jeśli tak to o ile ?" Baterie mają to do siebie, że po czasie tak czy inaczej tracą swoją pojemność. Jest to rzecz nieunikniona. Te wskazówki wyżej mówią, jak korzystać z baterii, aby nie zniszczyć jej szybciej, niż te 1000 cyklów naładowania. W praktyce ma to się tak, że po tej liczbie bateria może szybko stracić swoją pojemność. Nie oznacza to jednak stuprocentowej pojemności po 999 cyklu naładowania. Zwykle takie baterie są wydajne w 85-90% wartości początkowej( nawet Apple ma to uwzględnione, chyba w warunkach gwarancji urządzenia). "A jak z postulatem rozładowania do zera baterii raz z miesiącu ? Takie głosy też się pojawią." Pojawiają i będą pojawiać. Takie rozładowywanie nie ma najmniejszego sensu. Baterie litowo-jonowe i litowo-polimerowe nie posiadają efektu pamięci, a każde rozładowanie do zera skróci jej żywotność. " A co jeśli komputer jest rzadko używany i np po roku ma 50 cyklów ładowań, czy zmniejszy się żywotność baterii ?" Jeśli rzadko używasz komputera, podczas nieużywania staraj się utrzymać baterię na poziomie 50-70% naładowania. Nie ładuj jej do 100%, jeśli zamierzasz nie korzystać z komputera przez dłuższy czas. Nie zostawiaj także komputera podpiętego do sieci z naładowaną baterią. Tylko taki zabieg pozwoli utrzymać sprawność baterii. Jednak nie sugeruj sobie, że po 4 latach używania i 200 cyklach ładowania bateria wytrzyma jeszcze 800. Innym 1000 cyklów wystarczy też na 4 lata. "Innymi słowy czy żywotność jest tylko uzależniona do cyklów ładowań czy też również od upływu czasu ?" 1000 cyklów powinno wystarczyć na 4 lata. Akumulatory z natury na tyle czasu wystarczają. 1000 cyklów ma zapewnić maksymalnie możliwą sprawność baterii. Jeśli chodzi o to, co stanie się z akumulatorami po tym czasie, nie mogę się wypowiedzieć jednoznacznie. Jedna partia baterii może być lepsza od drugiej. Są przypadki, że prawidłowo używane urządzenie wytrzyma dłużej niż 4 lata, albo padnie w okresie gwarancji. Widziałem na YT filmik, jak w 4-letnim MBA bateria spuchła i podniosła klawiaturę.

#177 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 15 marca 2014 - 09:10

A ja się a klnt zgodzę. Jak się uprzesz to nadal możesz strony przeglądać w lynx jednak z wygodą nie będzie to miało nic wspólnego. Podobnie jak Air z 4MB - będzie działał i da się używać ale wygoda raczej pod znakiem zapytania.


Wtedy kupuje się nowego maca. Mozna zmieniać co dwa lata.

#178 Berike

Berike
  • 256 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 15 marca 2014 - 21:29

jak się mieszka w Danii ;)

#179 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 15 marca 2014 - 21:54

jak się mieszka w Danii ;)


Tu tez trzeba pracować;)

#180 Berike

Berike
  • 256 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 15 marca 2014 - 22:26

u nas też się pracuje jednakże jak pewnie doskonale wiesz, tam pracodawca bardziej docenia materialnie swojego pracownika.

#181 anko21

anko21
  • 142 postów
  • SkądPłock,PL

Napisano 16 marca 2014 - 12:16

Od wczoraj mam swojego pierwszego Macbooka Air 11" w podstawowej konfiguracji. Wczoraj jak dowiozlem go do domu bateria byla padnieta, nie chcial sie w ogole wlaczyc. Po podlaczeniu do kabla wszystko ruszylo z miejsca :) Natomiast martwi mnie jedna rzecz, komputer nowy, raz go naladowalem a w cyklach ladowania baterii sa 3 cykle. To moj pierwszy Mac i troche mnie to zdziwilo. Czy moze tak ma byc ?:)

#182 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 16 marca 2014 - 12:23

Zależy gdzie kupiłeś. Jeśli plomby na folii w którą był zawinięty komputer nie były naruszone to wygląda na to, że twój egzemplarz przeszedł proces quality control w fabryce.

#183 anko21

anko21
  • 142 postów
  • SkądPłock,PL

Napisano 16 marca 2014 - 12:27

Nic nie było naruszone. Komputer kupiłem w Saturnie w Złotych Tarasach. Wszystko zaplombowane, zamkniete w kartonie z isource. A możesz mi coś więcej o tym procesie powiedzieć? Mam się martwic? :P

#184 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 marca 2014 - 12:30

Nic nie było naruszone. Komputer kupiłem w Saturnie w Złotych Tarasach. Wszystko zaplombowane, zamkniete w kartonie z isource. A możesz mi coś więcej o tym procesie powiedzieć? Mam się martwic? :P


W/g mnie nie masz :-). Ciesz się zakupem...

#185 anko21

anko21
  • 142 postów
  • SkądPłock,PL

Napisano 16 marca 2014 - 12:32

Oj cieszę się jak dziecko, dzięki za odpowiedzi :)

#186 Berike

Berike
  • 256 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 16 marca 2014 - 17:19

No to owocnego użytkowania!

#187 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 16 marca 2014 - 21:35

Nie wiesz co to quality control? Na prawdę trzeba tu takie rzeczy omawiać? Pewien % produkcji serii przechodzi wyrywkowo ręczną weryfikację czy wszystko jest OK. Jak się to robi? Prosto: włącza się i się testuje...

#188 brokenmusic

brokenmusic
  • 228 postów

Napisano 05 kwietnia 2014 - 11:44

Chciałbym kupić Maca. Znalazłem sklep, który oferuję podstawową konfigurację z tym, że ma tylko 2 gb ramu. Czy to wystarczy do wygodnego użytkowania. Jedyne co mnie interesuję to prace biurowe, przeglądanie www, czasami jakiś film. Nieplanuję uruchamiać ŻADNYCH, czasami drobna edycja zdjęc w iphoto. Da radę czy odpuścić, mogę go mieć za 2600

#189 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2014 - 22:14

2 GB to obecnie za mało, w MBA pamięć jest nierozbudowywalna, więc raczej odpuść sobie.

#190 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 05 kwietnia 2014 - 23:20

Dokładnie, nie warto pakować się w sprzęt który ma 2GB pamięci RAM, pamięć jest wlutowana na stałe także nie rozbudujesz jej w przyszłości. Poszukaj wersji Mid 2013 którą na allegro można kupić za niewiele ponad 3000zł ( i5 1.3/4GB/128SSD ).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych