Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zniknęły kontakty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 webmac

webmac
  • 4 postów

Napisano 08 czerwca 2013 - 17:48

Witam, Wiem, że podobne problemy z kontaktami były już omawiane na forum, ale nie znalazłem w nich odpowiedzi na swój problem. Dziś rano nagle zniknęły mi wszystkie kontakty z telefonu (iPhone 4 - 5.1.1), nie wykonywałem żadnej synchronizacji z iCloud, FB itd. Może macie pomysł, jaki jest tego powód, no i jak uniknąć tego typu problemu w przyszłości? Ale moim główny zmartwieniem jest co się stanie, gdy podłączę teraz iPhone do iTunes na komputerze, na którym robiłem do tej pory synchronizację. Czy w czasie synchronizacji kontakty z komputera wrócą na iP, czy też zostaną skasowane, jak na telefonie? Czy jest może jakieś inne rozwiązanie, żeby przywrócić kontakty z komputera (ale bez przywracania całego backupu, bo niestety jest dość stary)? Będę wdzięczny za pomoc, z góry dzięki! :) Pozdrawiam, Maciek

#2 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 08 czerwca 2013 - 19:17

Przywróć backup, bez synchronizacji po podłączeniu.

#3 pikolo75

pikolo75
  • 341 postów
  • SkądWęgorzewo, Poland

Napisano 08 czerwca 2013 - 19:21

Zaloguj się na https://www.icloud.com/ i sprawdź czy tam ich nie masz .

#4 webmac

webmac
  • 4 postów

Napisano 09 czerwca 2013 - 21:13

Nie mam uruchomionej synchronizacji z iCloud, więc tam nic nie mam. Na stronie supportu Apple znalazłem informację, żeby spróbować wyzerować historię synchronizacji i dla kontaktów ustawić opcję "Zastąp dane w tym iPhonie", spróbuję, może to zadziała. A ktoś może spotkał się już wcześniej z takim przypadkiem samoczynnego znikania kontaktów? Zastanawiam się, jaka może być tego przyczyna.

#5 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 09 czerwca 2013 - 22:05

Czytałem ostatnio post o znikaniu kontaktów. Przyczyną była jakaś aplikacja bankowa, o ile się nie mylę banku Millenium. Poszukaj, było tam też rozwiązanie problemu

#6 webmac

webmac
  • 4 postów

Napisano 09 czerwca 2013 - 22:15

Znalazłem tamten topic już wcześniej, ale tam nie zniknęły wszystkie kontakty, tylko część. Poza tym nie korzystam z aplikacji banku Millenium. W czasie, gdy zniknęły mi kontakty, nie instalowałem, ani nie korzystałem z żadnych nowych aplikacji, niczego nie synchronizowałem itd. Dlatego też jestem bardzo ciekawy, czemu iPhone postanowił pozbyć się wszystkich kontaktów :/

#7 webmac

webmac
  • 4 postów

Napisano 09 czerwca 2013 - 23:16

Udało mi się odzyskać kontakty w taki sposób, jak pisałem wcześniej, tzn. przed synchronizacją zaznaczyłem opcję, aby zastąpić kontakty na telefonie tymi z komputera i przy synchronizacji zostały one wgrane na iP. Zastanawiam się, jakby to wszystko wyglądało, gdybym miał ustawioną synchronizację z iCloud. Czy po tym jak zniknęły mi kontakty z telefonu, zostałyby też skasowane z serwerów iCloud?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych