Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie głośniki do Maca?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 02 czerwca 2013 - 18:34

Po konsultacji z jednym z szanownych moderatorow forum, postanowilem zalozyc zbiorczy temat na temat glosnikow komputerowych. Chce by obejmowal on dyskusje na temat glosnikow wszelkich typow poczawszy od zestawow 2.0 za 50 zl konczac na monitorach odsluchowych za kilka tysiecy. Wszystko dopasowane do potrzeb pytajacych.

Chce by ten temat mial ksztalt podobny do tematu http://myapple.pl/ja...ore-wybrac.html ?

Jako, ze zakladam temat to wypadaloby tez zapytac o porade dotyczaca glosnikow do Maca. Szukam glosnikow 2.1 lub 2.0 o mozliwie najlepszej jakosci dzwieku. Gorna granica cenowa to 400 zl. Mialem JBL Spot ale ostatecznie po kilku latach odmowily posluszenstwa a gwarancji brak.

#2 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 02 czerwca 2013 - 18:45

Ja kupiłem niedawno używane Sound Stick II i jestem bardzo zadowolony. Polecam.
Dołączona grafika
Nie wiem jak gra nowsza 3 wersja. Na YouTube jest pełno porównań i testów.

#3 traju

traju
  • 48 postów

Napisano 02 czerwca 2013 - 18:53

Modecom SHF-56U. Jeśli głównie interesuje Cię muzyka i filmy, a priorytetem jest jakość to będziesz naprawdę z nich zadowolony.

#4 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 02 czerwca 2013 - 18:59

Hmmm, no tak, oczywiscie zapomnialem napisac o tym do czego beda potrzbne :D Muzyka(trance, elektroniczna troche popu i rocka ale bardzo rzadko oraz przede wszystkim - symfoniczna i relaksacyjna - obu typow bardzo duzo), filmy bardzo rzadko i dosc sporo grania(Wiedzmin 2 czeka na przjescie i League of Legends).

#5 Gregory2

Gregory2
  • 506 postów
  • SkądPruszcz Gdański, PL

Napisano 02 czerwca 2013 - 18:59

Te Harmany Kardony to swego rodzaju ewenement w branży. Ciekawe jak gra szkło? Chętnie bym ich posluchał, bo nie miałem nigdy z nimi przyjemności ;) Ale za firmę jako taką mogę poręczyć, mają świetne słuchawki. Głośniki znam tylko z opinii, ale H/K wyrósł na firmę-legendę właśnie na sprzęcie Hi-Fi, wiec źle nie jest napewno :)

#6 traju

traju
  • 48 postów

Napisano 02 czerwca 2013 - 19:05

Hmmm, no tak, oczywiscie zapomnialem napisac o tym do czego beda potrzbne :D

Muzyka(trance, elektroniczna troche popu i rocka ale bardzo rzadko oraz przede wszystkim - symfoniczna i relaksacyjna - obu typow bardzo duzo), filmy bardzo rzadko i dosc sporo grania(Wiedzmin 2 czeka na przjescie i League of Legends).


No jak do gier to 2.0 bym odrzucił bo chyba się nieco zawiedziesz. Tzn. dźwięk dalej jest dobry, ale brakuje nieco sceny i pozycjonowania.
Chociaż jeżeli lubisz czysty dźwięk to 2.0 będzie dobrym wyborem. Basu raczej Ci nie braknie no i nie będzie zakrywać innych pasm jak to ma miejsce w 2.1.
Jeżeli jednak wolisz 2.1 to ja zainteresowałbym się Modecomami MHF-60U.

Co do powyższych HK to są przyzwoite, ale w tej cenie nie powalają. Oczywiście, zgodzę się, że to bardzo dobra firma, ale nie w tym przedziale cenowym ;)

#7 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 czerwca 2013 - 19:06

Ja kupiłem niedawno używane Sound Stick II i jestem bardzo zadowolony. Polecam.
Dołączona grafika
Nie wiem jak gra nowsza 3 wersja. Na YouTube jest pełno porównań i testów.


Myślę, że wersja III gra podobnie jeśli nie tak samo jak II

Potwierdzam zdanie kolegi - są świetne - używam ich od dwóch lat.

Jedyne co mi się w nich stało to rozkleiły mi sie satelitki i obecnie są sklejone taśmą przezroczystą, bez uszczerbku dla dźwięku :)

#8 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 02 czerwca 2013 - 19:08

Nie mam problemow z ukladem 2.0. Od glosnikow 2.0 życzę sobie jakosci porownywalnej z A-Jays Four czyli bardzo, bardzo czysty dzwiek o dobrej ekspozycji.

#9 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 02 czerwca 2013 - 19:08

Te Harmany Kardony to swego rodzaju ewenement w branży. Ciekawe jak gra szkło? Chętnie bym ich posluchał, bo nie miałem nigdy z nimi przyjemności ;) Ale za firmę jako taką mogę poręczyć, mają świetne słuchawki. Głośniki znam tylko z opinii, ale H/K wyrósł na firmę-legendę właśnie na sprzęcie Hi-Fi, wiec źle nie jest napewno :)


Nie jest to szklo a plastik, jak za cene 699zl za wersje z BT bo za tyle mozna juz je kupic nowe w wersji III graja przyzwoicie ale jak wiadomo sa lepsze sprzety. Polecam tansze: Edifier Prisma E3350 2.1 sa w wersji z BT i kosztuja niecale 500zl z wysylka juz. Jesli chodzi o design to firma EDIFIER ma naprawde super produkty.

Jesli ktos potrzebuje monitorw bliskiego pola: Nearfield to polecam KRK VXT 8, Adam Audio A8X - ale maja wade fabryczna ocierajacy kabelek od membrany co przy 46Hz slychac strasznie. Geneleck 8040 i 8050 te ostatnie bede nabywal bo naprawde graja super jak za ta cene.

Wracajac do Harmana to niedawno byl jeszcze OK, teraz sie niestety popsuli chociazby z zestawami glosnikow 5.1 i nie tylko, Satelitarne glosniki sa jeszcze ok ale subwofery popsuli na maxa wsadzajac glosnik 20cm ktory srednio sobie radzi z przeneisiem glebszego basu, moze i jest szybszy ale poprzednie 25cm woofery w 2 x wiekszej pojemnosciowo obudowie sprawdzaja sie super bo mam jeden, ktory sobie zostawilem bo kupilem caly zestaw dla samego subwofera.

#10 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 02 czerwca 2013 - 19:12

Edifier Prisma 3350 mozna kupic za 300 zl nie za 500 ;).

#11 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 02 czerwca 2013 - 20:55

Nie jest to szklo a plastik, jak za cene 699zl za wersje z BT bo za tyle mozna juz je kupic nowe w wersji III graja przyzwoicie ale jak wiadomo sa lepsze sprzety. Polecam tansze: Edifier Prisma E3350 2.1 sa w wersji z BT i kosztuja niecale 500zl z wysylka juz. Jesli chodzi o design to firma EDIFIER ma naprawde super produkty.

Jesli ktos potrzebuje monitorw bliskiego pola: Nearfield to polecam KRK VXT 8, Adam Audio A8X - ale maja wade fabryczna ocierajacy kabelek od membrany co przy 46Hz slychac strasznie. Geneleck 8040 i 8050 te ostatnie bede nabywal bo naprawde graja super jak za ta cene.

Wracajac do Harmana to niedawno byl jeszcze OK, teraz sie niestety popsuli chociazby z zestawami glosnikow 5.1 i nie tylko, Satelitarne glosniki sa jeszcze ok ale subwofery popsuli na maxa wsadzajac glosnik 20cm ktory srednio sobie radzi z przeneisiem glebszego basu, moze i jest szybszy ale poprzednie 25cm woofery w 2 x wiekszej pojemnosciowo obudowie sprawdzaja sie super bo mam jeden, ktory sobie zostawilem bo kupilem caly zestaw dla samego subwofera.


Ja kupiłem używane za 300zł. Dźwięk przez bluetooth mogę puszczać przez adapter Logitech, który kiedyś kupiłem. 600zł to dla mnie za dużo jak na głośniki.

Soud Stick 2 grają lepiej niż się spodziewałem no i fajnie wyglądają.

- - - Połączono posty - - -

Te Harmany Kardony to swego rodzaju ewenement w branży. Ciekawe jak gra szkło? Chętnie bym ich posluchał, bo nie miałem nigdy z nimi przyjemności ;) Ale za firmę jako taką mogę poręczyć, mają świetne słuchawki. Głośniki znam tylko z opinii, ale H/K wyrósł na firmę-legendę właśnie na sprzęcie Hi-Fi, wiec źle nie jest napewno :)


To plastki/pleksa czy jakieś inne tworzywo sztuczne. Kiedyś często w iSpotach je widywałem.

#12 cd4493c8f2

cd4493c8f2
  • 32 postów

Napisano 03 czerwca 2013 - 11:24

A czy ktoś mógłby polecić jakiś dobry (i w miarę tani) głośnik działający bezprzewodowo? Może ktoś posiada jakąś kolumnę, do której można dopiąć iPhona i jednocześnie przesłać muzykę bezprzewodowo z Macbooka?

#13 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 03 czerwca 2013 - 13:11

"...Adam Audio A8X - ale maja wade fabryczna ocierajacy kabelek od membrany co przy 46Hz slychac strasznie..." - ponoć w najnowszych wydaniach zostało to poprawione (i nie są do 600 pln). pozdrowerowe, aa

#14 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 03 czerwca 2013 - 17:40

Edifier Prisma 3350 mozna kupic za 300 zl nie za 500 ;).


Tak ale jakbys zauwazyl napisalem w wersji BT czyli Bluetoot i ich nie kupisz za 300zl :

Edifier PrismaBT system 2.1 czarny (SPK-EF-E3350BT) Por

500zl z wysylka wychodza a nawet drozej:

http://www.alsen.pl/...rny,p64302.html

- - - Połączono posty - - -

"...Adam Audio A8X - ale maja wade fabryczna ocierajacy kabelek od membrany co przy 46Hz slychac strasznie..." - ponoć w najnowszych wydaniach zostało to poprawione (i nie są do 600 pln).

pozdrowerowe, aa


Podobno wlasnie, nie mialem ostatnich serii wiec nie potwierdze tego bo wole kupic Genelecki 8040B ciut drozsze lub dolozyc do 8050B

#15 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 13 czerwca 2013 - 20:50

Polecaja do sluchania muzyki Edifier C2. Co o tych glosnikach mozecie powiedziec? Uzywa ich ktos?

#16 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 16 czerwca 2013 - 09:08

Co sądzicie o tych głośnikach Logitech Z553?
Głośniki Logitech 2.1 Z553 40W złącze RCA, 2x3,5mm (3298371242) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Mają raczej pozytywne opinie i cena wydaje się być rozsądna w stosunku do możliwości. Czy ktoś z Was może coś o nich powiedzieć?

#17 adam-borowcowy

adam-borowcowy
  • 1 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lipca 2013 - 08:31

Polecam te co rybak-17 też korzystam od roku i są świetne. Barwa dzwięku rewelacyjna.

#18 Aleks0194

Aleks0194
  • 22 postów
  • SkądSt.Petersburg, RU

Napisano 31 lipca 2013 - 21:36

Siemka :)
Postanowilem wymienic swoje stare glosniki Logitech LS11 2.0 na nowe jednak mam ograniczony budżet do 350zl-400zl. Znalazlem w internecie khttp://allegro.pl/edifier-prisma-e3350-2-1-pc-mac-iphone-rev-2-k1-i3435574307.html oraz PROMOCJA Głośniki 2.1 JBL Spyro CZARNE Zd- Wola (3401720310) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. zastanawiam sie teraz ktore beda lepiej grac i wygladac przy moim macu ;) Moze ktos z was mial stycznosc z tymi glosnikami i wie jak sie sprawuja :)
Cheers

#19 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 lipca 2013 - 21:46

dozbieraj "stówkę" do soundsticksów - nie pożałujesz. Jestem dość wybredny jeśli chodzi o jakość muzyki (i nie tylko) a uważam, że są genialne,

#20 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 292 postów
  • Skądtowni?

Napisano 31 lipca 2013 - 23:06

dozbieraj "stówkę" do soundsticksów - nie pożałujesz. Jestem dość wybredny jeśli chodzi o jakość muzyki (i nie tylko) a uważam, że są genialne,


Potwierdzam, miałem i polecam, dźwięk rewelacyjny i ciekawy wygląd.

#21 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 31 lipca 2013 - 23:57

Potwierdzam, miałem i polecam, dźwięk rewelacyjny i ciekawy wygląd.

Wygląd na + :)

#22 franio94

franio94
  • 48 postów

Napisano 01 sierpnia 2013 - 00:46

Jeśli kogoś by interesowało cos droższego to polecam BOSE Companion 5 - niesamowity dźwięk i wygląd również przyjemny. Można ich posłuchać w MediaMarkt lub Saturn.

Kino domowe, głośniki, słuchawki, systemy nagłośnień, wzmacniacze

#23 Aleks0194

Aleks0194
  • 22 postów
  • SkądSt.Petersburg, RU

Napisano 02 sierpnia 2013 - 11:02

Bose sa za drogie ;( jakoś nie moge sie zdecydowac na wydanie 550zl na glosniki do Mac'a :/ glosniki bede używał w domu do filmow i muzyki. Nadal zastanawiam sie nad Edifier E3350, Edifier E3300 oraz HK SoundStick III które maja fajne podświetlenie ;)

#24 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 sierpnia 2013 - 15:34

Bose sa za drogie ;( jakoś nie moge sie zdecydowac na wydanie 550zl na glosniki do Mac'a :/ glosniki bede używał w domu do filmow i muzyki. Nadal zastanawiam sie nad Edifier E3350, Edifier E3300 oraz HK SoundStick III które maja fajne podświetlenie ;)


Pieprzyć podświetlenie - podczas oglądania filmów bardziej przeszkadza niż pomaga. Na szczęście III ma białe (moja II niebieskie). Ważne jak grają.

#25 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 02 sierpnia 2013 - 15:42

Ja szczerze polecam Logitech Z623 - głośniki rewelacyjne, odkąd je kupiłem, już kilku znajomych kupiło takie same, po tym jak zobaczyli, a w sumie usłyszeli je u mnie ;) Dodatkowo polecam każdemu do jakichkolwiek głośników Logitech Bluetooth Adapter, warto zapłacić tą +/- stówkę, żeby uwolnić się od kabla ;) Można wtedy dowolne głośniki połączyć bezprzewodowo z iPadem, iPhonem, Macbookiem itp ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych