Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

odtwarzanie zdjęć RTG i MRI na Mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michu71

Michu71
  • 5 postów

Napisano 01 czerwca 2013 - 16:22

Witajcie. Jestem tu nowy. Posiadam MacBooka Pro 15 od nastu dni. Mam wielki problem, bo kupiłem go do swego gabinetu gdzie chciałem odtwarzać zdjęcia rentgenowskie (RTG) i badania rezonansu magnetycznego(MRI), tomografii komputerowej(TK), jednak jest to niemożliwe, bo wszystkie takie badania są przystosowane do środowiska windowsowskiego...:-(. Podobno można zainstalować Windowsa na Mac i będzie to grało, ale to trzeba przełączać między systemami, co mi bardzo nie pasuje. Po drugie kolejny wydatek na licencje Windowsa i kolejna,rzecz ile zajmuje miejsca na dysku SSD...:-(. Proszę powiedzcie mi czy jest jakiś sposób, jakiś program, który pomoże mi odtwarzać takie badania na moim nowym nabytku? To jest poważny minus tej maszyny lub moja nieświadomość jej możliwości. Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi. Michał

#2 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 czerwca 2013 - 16:46

Wydaje mi się, że nie badania są przstosowane tylko specjalistyczny soft jest do tego typu badań jest głównie na pc. To nie możliwości maka tylko podejście firm robiących software. Poszukaj w google softu na mac do takiej pracy i go kup jeśli jest

#3 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 01 czerwca 2013 - 16:49

WineSkin?

#4 Michu71

Michu71
  • 5 postów

Napisano 01 czerwca 2013 - 16:58

dziękuje za zajęcie stanowiska.Może się źle wyraziłem, tak soft jest przystosowany do PC, ale czy jest jakiś soft, który przełoży to na `Mac i pozwoli mi odtwarzać płytki z badaniami na Mac? pozdrawiam

#5 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 01 czerwca 2013 - 17:36

OsiriX - DICOM Viewer
Z góry uprzedzam, że jestem w tym temacie laikiem :)

#6 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 01 czerwca 2013 - 21:25

Osirix jak najbardziej! Jest powszechnie używany do analiz obrazów MRI, PET oraz klasycznych urządzeń tomograficznych zarówno przez zaprzyjaźnionych lekarzy jak i wetów. Dzięki czemu mogłem zobaczyć co ma wewnątrz mój kot, że o sobie nie wspomnę.

#7 Michu71

Michu71
  • 5 postów

Napisano 02 czerwca 2013 - 19:36

dziękuje ślicznie, za podpowiedź, czy jednak nie ma jakiegoś prostszego sposobu, czyli jakiejś przeglądarki graficznej, która by radziła sobie z obsługą płyt z badaniami dla środowiska windowsowskiego? Osirix jest cholernie drogi... 390- 500 USD na rok...:-(

#8 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2013 - 21:28

1500 zł to nie jest dużo za program specjalistyczny IMHO

#9 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 02 czerwca 2013 - 23:36

O ile mnie pamięć nie myli to była chyba dostępna wtyczka do Quicklook-a, dzięki której można było przeglądać serie skanów. Oczywiście bez całej funkcjonalności Osirixa.

#10 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 03 czerwca 2013 - 07:44

Moze lepiej daj sobie spokoj z poszukiwaniem alternatywy. Najlepszym, w twoim przypadku rozwiazaniem, bedzie instalacja Windows obok Mac OS X. Skoro posiadasz licencje na software pod Win, to nie ma co doplacac 1500 zl. itd. Prywatnie i dla rozrywki Mac OS X, a do pracy Windows;)

#11 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 03 czerwca 2013 - 17:34

Lepiej via Parallels Tools - na pierwszym biurku bedziesz mial OS X a na drugim Windows. Gestem touchpada mozesz sie przemieszczac miedzy systemami, ktore dzialaja NARAZ!

#12 Michu71

Michu71
  • 5 postów

Napisano 04 czerwca 2013 - 12:15

:-) jasne... Mac dla zabawy... 12tys to zabawka..? to powinno latać, recytować, dawać d... i gotować... Powiem szczere, że jestem zawiedziony takim problemikiem bardzo. Choć jestem generalnie co raz bardziej przekonany do Maca, bo jest dużo lepszy od Windowsowskich rozwiązań... Nie mam niestety licencji na Winowsa, bo jak pisałem wcześniej szkoda mi też zabierać miejsca na dysku na instalowania drugiego oprogramowania i przełączanie miedzy dwoma systemami mnie nie bawi.. za dużo czasu to zajmuje. Oglądanie na jednym systemie, zapisywanie pacjentów na drugim itd... nie ważne... Jak ktoś zna jakieś proste i w miarę nie podrażające kosztów rozwiązanie do przeglądanie badań to się serdecznie polecam...

#13 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 czerwca 2013 - 12:26

:-) jasne... Mac dla zabawy... 12tys to zabawka..? to powinno latać, recytować, dawać d... i gotować... Powiem szczere, że jestem zawiedziony takim problemikiem bardzo. Choć jestem generalnie co raz bardziej przekonany do Maca, bo jest dużo lepszy od Windowsowskich rozwiązań...
Nie mam niestety licencji na Winowsa, bo jak pisałem wcześniej szkoda mi też zabierać miejsca na dysku na instalowania drugiego oprogramowania i przełączanie miedzy dwoma systemami mnie nie bawi.. za dużo czasu to zajmuje. Oglądanie na jednym systemie, zapisywanie pacjentów na drugim itd... nie ważne...
Jak ktoś zna jakieś proste i w miarę nie podrażające kosztów rozwiązanie do przeglądanie badań to się serdecznie polecam...


Mak w firmie równa się nieadekwatnie wysokie koszty.
Przerabiałem to tysiące razy.
Niedziałające przejściówki, brak odpowiedniego oprogramowania, niekompatybilność, a po gwarancji kosmiczne koszty napraw.
Za 2500,- kupisz laptopa z windowsem, który będzie działał szybciej, będzie bardziej przyszłościowy w firmie.
Prywatnie jak chcesz używaj maków.

#14 knera

knera
  • 138 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 czerwca 2013 - 20:25

Za 2500,- kupisz laptopa z windowsem, który będzie działał szybciej, będzie bardziej przyszłościowy w firmie.
Prywatnie jak chcesz używaj maków.

Teraz to Iro pojechałeś po bandzie.

#15 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 czerwca 2013 - 08:29

Teraz to Iro pojechałeś po bandzie.


Mówię jak jest.
Tylko w tym temacie jest kilka wpisów, które wykazują koszty w przypadku maka.
Dolicz Parallels, programu za 1500,-, napędu i Windows.
Oczywiście potem trzeba się jeszcze zmagać z przełączanie pomiędzy oknami. A jak ktoś zrzuci naszego maczka, lub przez przypadek zaleje, to straty idą dziesiątki tysięcy.

#16 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 05 czerwca 2013 - 09:05

@ Michu71
W App Store jest apka MRIcro Viewer. Testowałeś?

OsiriX wydaje się być jedynym sensownym rozwiązaniem. Pobrałem to OsiriX i otworzył mi bez problemu cd z rezonansem.

#17 knera

knera
  • 138 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 czerwca 2013 - 15:58

@Iro Nie chodziło mi o koszty, bo to sprawa jasna, ale o ten fragment, że "Windows będzie działał szybciej". Jak widzisz z mojej stopki, działam i w Windowsie i w OSX - od lat równolegle, i mam odmienne doświadczenia. Szlag mnie trafia, jak na moim sprzęcie, który nie jest za 2500zł, Windows przymula, a przykładowo na głupim MBA 11'', aż przyjemnie jest pracować. A w temacie, sam kiedyś musiałem obejrzeć i wydrukować wyniki badań mojej mamy, i niestety, tylko w Windowsie się udało. Przy wydawaniu takich pieniędzy na komputer, warto zasięgnąć porady kogoś biegłego. Koledze Michu71 polecam poszukać gdzieś taniej Parallels, dobre i sensowne rozwiązanie.

#18 macjihad

macjihad
  • 35 postów

Napisano 05 czerwca 2013 - 16:12

OsiriX. Występuje w wersji "darmowej" - oczywiście ma drobne ograniczenia. Głównie dotyczą obsługi pamięci (adresuje tylko 32-bity), co może w szczególnych przypadkach uniemożliwić obsługę bardzo dużej ilości obrazów w serii. Mniejsza jest też wydajność przy tworzeniu modeli 3D (rendering wolumetryczny), ale tego nie robi się przy każdym badaniu. Pod każdym innym wzlędem jest tożsamy z płatnymi wersjami. PS. Płaci się za licencję i roczny "abonament" na nowsze wersje. Po upływie roku licencja nie wygasa - nie mamy tylko możliwości instalacji nowszych wersji. PS 2. Przedłużenie "abonamentu" to ok. 50% pierwotnej opłaty.

#19 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 czerwca 2013 - 19:08

@Iro
Nie chodziło mi o koszty, bo to sprawa jasna, ale o ten fragment, że "Windows będzie działał szybciej".
Jak widzisz z mojej stopki, działam i w Windowsie i w OSX - od lat równolegle, i mam odmienne doświadczenia. Szlag mnie trafia, jak na moim sprzęcie, który nie jest za 2500zł, Windows przymula, a przykładowo na głupim MBA 11'', aż przyjemnie jest pracować...


Też mam MB AIR 11 na i5 i wkurza mnie, jak przy zwykłym kopiowaniu dużej ilości plików rozgrzewa się do 80 stopni, a wiatrak wyje.
Może za bardzo przywykłem do bezgłośnego, stacjonarnego PC.
Windows 7 u mnie działał szybciej, niż OSX 10.7 na AIR. A teraz jak mam Windows 8, nigdy nie wróciłbym do innego systemu. Sporo czynności związanych z OSX robię już pod Windowsem, a tylko niezbędne rzeczy, których się nie da robię na AIR.
Pisząc o tym, że na PC z windows będzie szybciej, miałem też na myśli to, że wkładam płytę do lapka i już.
Nie potrzebuję niczego więcej.
Maki mogą się podobać, OSX też, ale nie są w stanie w pełni zastąpić PC.
Applowy system ma zbyt małe udziały w rynku, żeby ktoś poważnie się nim przejął.
W Polsce nigdy nie osiągnął poziomu 2%, a w skali globalnej nigdy nie było więcej niż 8%.

#20 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwca 2013 - 09:39

Weź iro te swoje mądrości zanieś do wątku "nienawidzę maków". Nie dość, że mieszasz tak jak Ci wygodnie to po prostu nie piszesz prawdy. Nie musisz mi odpowiadać bo to oleję i nie skomentuję- na jakieś sorry banialuki nie odpisuję. Co do "robienia kawy" przez komputer za 12 tyś- mac to tylko komputer który oferuje inną ergonomię pracy, system i parę innych rzeczy niż PC. Mam PC za 35tyś i też kawy nie robi. Na PC tak samo jak na Mac musisz za specjalistyczny soft płacić- na macu jest dużo darmowych rozwiązań tak jak na PC; na PC może łatwiej ściągnąć coś z torrentów nielegalnie ale tak na prawdę na mac masz wszystko i można zrezygnować z PC. Najwyżej jak np. w przypadku Maxa przesiadasz się na inny soft ale w PC też tak jest (nie ma Final Cut, Logic, Aperture i kilku innych). Jak się na komputerze pracuje to można jednorazowo wyłożyć jakąś kwotę (tak trzeba zarówno na PC jak i Mac)- to się zwróci

#21 Michu71

Michu71
  • 5 postów

Napisano 28 czerwca 2013 - 08:00

Wtajcie. Dziękuję, ze pomoc. Osirix jest super programem do przeglądania i odtwarzania zdjęć RTG,MRI itp. powiem szczerze,że jako nowy użytkownik Mac byłem troszkę wystraszony jak i co ściągnąć i skąd, ale powoli jak się wszystko poznaje, to staje się to co raz prostsze. Powiem więcej, kolega który mi doradzał kupienie Mac-a, mówił, jak zaczniesz pracować na Mac-u, to nie zechcesz już pracować na Windowsie.... ja bym tylko do tego dodał... Amen ( święte słowa) . podsumowując jestem b zadowolony. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc

#22 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2013 - 10:51

Ściągnąć znaczy kupić i ściągnąć oczywiście bo wiadomo, że o piractwie się nawet nie mówi;) Cieszę się bardzo z zadowolonego użytkownika bo powszechna jest moda na malkontenctwo i narzekanie i plucie dosłownie na wszystko bez żadnej prawdziwie merytorycznej dyskusji i bez żadnych podstaw w postaci jakiejkolwiek wiedzy. Pozdrawiam T

#23 makaruk

makaruk
  • 1 postów

Napisano 26 października 2013 - 10:10

Osirix w wersji 32 bit jest darmowy i do zciągnięcia pod tym linkiem:

[url]https://www.macupdate.com/app/mac/14362/osirix[/url]

Działa bez problemu, eksportuje do JPG i innych formatów.

#24 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2013 - 04:07

Osirix w wersji 32 bit jest darmowy i do zciągnięcia pod tym linkiem:

https://www.macupdat...ac/14362/osirix

Działa bez problemu, eksportuje do JPG i innych formatów.





Aleś kolego odkopał...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych