Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Karta muzyczna 5.1 na USB firmy i-Tec, czy działa poprawnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 20 grudnia 2005 - 22:15

Znalazłem na Allegro taką kartę muzyczną USB:

Karta muzyczna 5.1 na USB firmy i-Tec

http://www.allegro.p...p?item=78158851

Zastanawiam się nad kupnem, cena jest przystępna.

W opisie sprzedający podaje że działa z Mac`iem.

Czy ktoś z forumowiczów miał z nią może styczność?

Ciekawy jestem czy pod Tigerem można ją w pełni wykorzystać.

#2 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 grudnia 2005 - 23:21

Powinna działać bez problemów, kupiłem do swojego Cuba coś takiego i działa póki co... nawet sterownika nie potrzebowała, czy w pełni wykorzystarz w Tigerze, to już nie wiem mam toto pod Panterą, odtwarza dźwięki, a o to mi głównie chodziło

#3 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 21 grudnia 2005 - 06:22

RobertZ, jeszcze zapytam czy działają czy wszystkie wyjścia na głośniki? Pytam, bo co trafię na jakąś kartę USB, to w opisie ma podane "Na Mac`u tylko dźwięk Stereo" :roll:

#4 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 grudnia 2005 - 08:48

nie mam super głośników żeby to sprawdzić, ale to jest napisane więc pewnie nie wszystko będzie tak różowo jak przedstawia to sprzedający: "i-Tec USB 1.1 Audio Channel 5.1 Wymagania systemowe: Kompatybilny z IBM, PC lub Mac Windows 98SE/ME/2K/XP -najwyższa wydajność pod Win XP Mac 10.1 i wyższy - pod systemem Mac klawisze regulacji głośności nie funkcjonuja. Możliwość przegrania zapisu audio tylko w 2-kanałach."

#5 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 21 grudnia 2005 - 09:53

Ajaj, ale wybraliście porę, nie wiem czy będe, powód to będzie mój pierwszy dzień w Polandii, a po drugie mam tam tylko mini, chyba, że iMic'a dokupię. :P No, ale się postaram.

#6 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 21 grudnia 2005 - 17:21

nie mam super głośników żeby to sprawdzić, ale to jest napisane więc pewnie nie wszystko będzie tak różowo jak przedstawia to sprzedający:
"i-Tec USB 1.1 Audio Channel 5.1
Wymagania systemowe:
Kompatybilny z IBM, PC lub Mac
Windows 98SE/ME/2K/XP -najwyższa wydajność pod Win XP
Mac 10.1 i wyższy - pod systemem Mac klawisze regulacji głośności nie funkcjonuja. Możliwość przegrania zapisu audio tylko w 2-kanałach."


Byłem na stronie dystrybutora i znalazłem ten opis.
Niestety nie rozumiem co znaczy "Możliwość przegrania zapisu" :roll:

RobertZ, ale ty masz tą kartę podłączoną do swojego Mac`a?

#7 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 grudnia 2005 - 18:15

mam podłączoną do Cuba, sprawdzałem ją tylko pod kątem tego czy działa dżwięk zasadniczo do niczego innego nie była mi nigdy potrzebna więc reszta parametrów mnie nie interesowała. Działa, ale z ograniczeniami jak z tego wynika.

#8 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 21 grudnia 2005 - 18:35

[ Dodano: 2005-12-21, 18:38 ]

mam podłączoną do Cuba, sprawdzałem ją tylko pod kątem tego czy działa dżwięk zasadniczo do niczego innego nie była mi nigdy potrzebna więc reszta parametrów mnie nie interesowała.
Działa, ale z ograniczeniami jak z tego wynika.


Może się nieprecyzyjnie wyraziłem..

Czy działa każde z trzech wyjść audio?
Czyli Front, Center i Rear?

W większości tanich kart USB pod OSX`em działa tylko wyjście Front

Mam głośniki 5.1 i w tej chwili nie mogę odpalić Centra z iMic`iem.
Front i Rear podłączyłem równolegle do wyjscia audio i jest całkiem dobrze.

Wolałbym jednak mieć działające wszystkie pięć głośników :wink:

#9 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 grudnia 2005 - 20:51

Tak jak napisałem wcześniej moje głośniki to nędza jakaś nie żadne 5.1 zwykłe takie jakieś więc na to pytanie nie mogę udzielić sensownej odpowiedzi, tylko tyle niestety, że karta działa natomiast czy w pełnym zakresie tego stwierdzić z przyczyn technicznych (kiepskie głośniki) nie mogę

#10 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 21 grudnia 2005 - 21:02

Ale mi chodzi o to czy jak podłączysz wtyczkę od głośników do gniazda Rear albo Center to głośniki grają? Bo rozumiem że masz głośniki podłączone do gniazda Front? Przepraszam że tak Cię męczę, ale jesteś jak na razie moim jedynym wiarygodnym żródłem informacji :mrgreen:

#11 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 grudnia 2005 - 23:21

Powinna działać bez problemów, kupiłem do swojego Cuba coś takiego i działa póki co... nawet sterownika nie potrzebowała, czy w pełni wykorzystarz w Tigerze, to już nie wiem mam toto pod Panterą, odtwarza dźwięki, a o to mi głównie chodziło


Ja przed WorldMM też do swojego CUBE też to chciałem kupić... i kto wie czy nie kupie jeszcze :( bo coś mikrofon w BW działa ale nie w iChat :evil:

#12 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudnia 2005 - 00:16

nie no nie ma problemu... działa front, rear też choć u mnie jakoś dziwnie, center nic się nie dzieje, ale zaznzczam, że to może być kwestaia moich głośników, klawisze głośności nie funkcjonują czyli coś się zgadza z opisem

#13 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 22 grudnia 2005 - 00:31

Dzięki za pomoc :D

Skoro Center nie działa, to niestety nie kupię raczej tej karty :roll:

RobertZ, tak z ciekawości jak masz chwilkę to zobacz jak te kartę widać w Audio Midi Setup.app

W tigerze jest w applications->utilities, nie wiem czy jest też w panterze.

#14 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudnia 2005 - 08:22

Widać ją w audio midi setup i owszem, ale żadnych rewelacji, nie ma nazwy, nic o tym że to 5.1 poprostu jakaś karta...

#15 biszopmichal

biszopmichal
  • 1 postów

Napisano 15 marca 2009 - 16:11

witam wszystkich, mam taki problem, otóż zakupiłem wyżej wymienioną kartę dźwiękowa na złączu USB, niestety w opakowaniu nie było płyty ze sterownikami. Czy ktoś z was ma ma może te sterowniki i chciał by się z nimi podzielić. Dodam jeszcze że szukałem w necie, na stronie producenta.... I nie ma ich nigdzie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych