Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4 sie nie wlacza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawidwwy1

dawidwwy1
  • 31 postów

Napisano 07 maja 2013 - 19:34

Witam. Dzis dostalem uszkodzonego iPhone. Jest problem ze sie nie wlacza. Probowalem wejsc w tryb DFU/zresetowac go ale nie wyszlo. Przycisk power bardzo ciezko chodzi i nie wiem czy dziala. Podlaczylem go pod ladowarke narazie nic. Co byscie radzili wymienic lub sprawdzic? Zalezy mi na naprawie tego sprzetu.

#2 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 07 maja 2013 - 19:42

Jeśli nie zaskoczył pod zasilaniem, to ewidentnie uszkodzony układ zasilania.

#3 dawidwwy1

dawidwwy1
  • 31 postów

Napisano 07 maja 2013 - 20:43

Ile kosztowala by wymiana/naprawa calego ukladu na oko?

#4 VanRave

VanRave
  • 380 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 maja 2013 - 21:00

Jaki serwis,taka cena.

#5 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 07 maja 2013 - 21:57

Jeśli nie zaskoczył pod zasilaniem, to ewidentnie uszkodzony układ zasilania.


Od razu układ zasilania.

Paść mógł kabel, złącze dock, odłączyć się taśma (jeśli po upadki).
Możliwe też, że ekran nie działa przez co nie wiesz, czy się włączył. Sprawdź podłączając do komputera. Najlepiej sprawdź płytę główną w innym egzemplarzu.

#6 Sony156

Sony156
  • 390 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 07 maja 2013 - 22:06

Proponuje zacząć od baterii.

#7 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 07 maja 2013 - 23:20

Proponuje zacząć od baterii.


Z uszkodzoną baterią a nawet jej brakiem telefon powinien zacząć się bootować do loga apple po czym nastąpić powinien restart.

#8 Sony156

Sony156
  • 390 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 07 maja 2013 - 23:22

3GS ze spuchniętą baterią nie dawał żadnych oznak życia.

#9 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 08 maja 2013 - 14:56

Z uszkodzoną baterią a nawet jej brakiem telefon powinien zacząć się bootować do loga apple po czym nastąpić powinien restart.


Nie jest to prawdą.

#10 dawidwwy1

dawidwwy1
  • 31 postów

Napisano 08 maja 2013 - 15:39

Jedna srubka przy docku jest uszkodzona, gwint czy jak to sie zwie w srubkach jest calkiem okragly i nie da sie jej odkrecic. Jakies pomysly? I komputer pod usb go nie wykrywa.

#11 Sony156

Sony156
  • 390 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 maja 2013 - 16:51

Spróbuj płaskim, dobrym śrubokrętem. Mocno dociśnij i odkręcaj.

#12 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 08 maja 2013 - 17:01

Dremel - próbować naciąć i wtedy odkręcić.

#13 dawidwwy1

dawidwwy1
  • 31 postów

Napisano 08 maja 2013 - 17:28

Dostalem sie do wnetrza telefonu. Wszystko wyglada w normie, tasmy po podlaczane, bateria na miejscu tylko ta blaszka z trzema dziurkami jest dziwnie porysowana i pokryta w kawalku czyms brazowym. Co powinienem sprawdzic?

#14 Sony156

Sony156
  • 390 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 maja 2013 - 17:48

Miernik w ruch jeżeli masz i zmierz napięcie baterii.

#15 dawidwwy1

dawidwwy1
  • 31 postów

Napisano 08 maja 2013 - 17:58

Nie mam na teraz miernika :/. Sprobuje dorwac jak najszybciej. Jakas inna procedura oprocz tego ? I jezeli ewentualnie to uklad zasilania, ile sam taki uklad kosztuje?

#16 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 08 maja 2013 - 19:14

Nie mam na teraz miernika :/. Sprobuje dorwac jak najszybciej. Jakas inna procedura oprocz tego ? I jezeli ewentualnie to uklad zasilania, ile sam taki uklad kosztuje?


Wymiana układu zasilania wiąże się z użyciem Hot Air'a bądź stacji lutowniczej. Naprawa dużo Cię wyjdzie.

#17 dawidwwy1

dawidwwy1
  • 31 postów

Napisano 08 maja 2013 - 19:44

Nie wiem co zrobic z ta cegielka. Oddac do jakiegos serwisu czy cos?

#18 VanRave

VanRave
  • 380 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 maja 2013 - 20:18

No raczej w domu nic z nim nie zdziałasz.Więc zostaje ci tylko serwis, i bolesna cena dla twego portfela.

#19 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 08 maja 2013 - 20:48

Nie wiem co zrobic z ta cegielka. Oddac do jakiegos serwisu czy cos?


Skąd jesteś ?

#20 dawidwwy1

dawidwwy1
  • 31 postów

Napisano 09 maja 2013 - 00:21

Wyszkow, okolice wawy ;p. Znalazlem aukcje na necie z iphonem na czesci zamienne, spytalem czy typek ma uklad zasilania i powiedzial ze jest w zestawie. Oplaca mi sie to zamawiac?

#21 -=JaMiRo=-

-=JaMiRo=-
  • 178 postów

Napisano 11 stycznia 2016 - 09:59

Witam. Chcialbym odswiezyc temat. Ostatnio wymienilem baterie w iPhonie 4s, ale po wlaczeniu pozniej tel wisi tylko na jabluszku. Probowalem tryb DFU, ale dalej nic. Jakie sa jeszcze mozliwosci na rozwiazanie sytuacji?



#22 kamilulung

kamilulung
  • 1 postów

Napisano 11 lutego 2018 - 19:08

 

Witam. Chcialbym odswiezyc temat. Ostatnio wymienilem baterie w iPhonie 4s, ale po wlaczeniu pozniej tel wisi tylko na jabluszku. Probowalem tryb DFU, ale dalej nic. Jakie sa jeszcze mozliwosci na rozwiazanie sytuacji?

 

Cześć. Na 95% to ferelny układ zasilania...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych