Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Znaleziono IPhona 4 S 16 GB Warszawa centrum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kapsel1963

kapsel1963
  • 6 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 maja 2013 - 15:04

Znalazłem wczoraj IPhona 4s czarny 16 GB w centrum Warszawy, telefon bez karty sim. Próbowałem ze swoją kartą T-Mobile ale okazało się że jest z sieci Orange. Kupiłem starter za 5 zł by odczytać IMEI: 01 307100 004927 6, numer seryjny telefonu to DNVHQ41ZDTC0 telefon bez znaków charakterystycznych, zadbany. Zapraszam do odbioru z pudełkiem od tego telefonu. Zaznaczam że telefon miał przywrócone ustawienia fabryczne, więc żadnych kontaktów nie znalazłem. Więc zwrot tylko na podstawie pudełka lub dowodu zakupu z numerem seryjnym telefonu Kontakt do mnie 606191710

#2 kapsel1963

kapsel1963
  • 6 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipca 2013 - 08:49

IPhon Panowie co w takim razie mogę zrobić z tym telefonem, czy nie będzie problemu jak zdejmę sima. Skoro nikt sie nie zgłosił to może będę go sam używał, co wy na to ?

#3 MC_

MC_
  • 6 833 postów

Napisano 06 lipca 2013 - 09:01

Ja bym nie ryzykował i poszedł na policję.

#4 ZlyPL

ZlyPL
  • 229 postów

Napisano 06 lipca 2013 - 10:19

Może być zarejestrowany jako skradziony, przywłaszczony - sprawdzenie na policji, możesz poprosić pierwszy napotkany patrol o sprawdzenie telefonu imei *#06#

#5 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 06 lipca 2013 - 11:03

Jesli chcesz miec czyste sumienie, to oddaj iP na Policje. Juz dawno powinienes byl to zrobic.

#6 buldoggg

buldoggg
  • 544 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 lipca 2013 - 15:04

Spokojnie potem taki telefon po uplywie czasu policjanci biora sobie je,moim zdaniem daj jeszcze gdzies to ogloszenie na jakies portale aukcyjne itp,moim zdaniem telefon zostaw w takim stanie jakim zostal znaleziony dzieki temu nic ci nie zrobia bo dales ogloszenie ze znalazlem i chcesz go oddac wlascicielowi moim zdaniem zrob tak ze wlacz go wlacz find my iphone i moze ktos napisze ci wiadomosc z nr telefonu.

#7 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 08 lipca 2013 - 16:15

Spokojnie potem taki telefon po uplywie czasu policjanci biora sobie je,moim zdaniem daj jeszcze gdzies to ogloszenie na jakies portale aukcyjne itp,moim zdaniem telefon zostaw w takim stanie jakim zostal znaleziony dzieki temu nic ci nie zrobia bo dales ogloszenie ze znalazlem i chcesz go oddac wlascicielowi moim zdaniem zrob tak ze wlacz go wlacz find my iphone i moze ktos napisze ci wiadomosc z nr telefonu.


Przecinek(,)
Kropka(.)
Interpunkcja?

Oddaj iPhone na Policje i przestan szukac. Niech zajma sie tym sluzby, odpowiedzialne za takowe operacje.

#8 MC_

MC_
  • 6 833 postów

Napisano 08 lipca 2013 - 18:35

Bzdury wypisujesz. Wszystko jest ewidencjonowane. Kilka razy sprawdzałem to w praktyce.

#9 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 08 lipca 2013 - 18:39

Bzdury wypisujesz. Wszystko jest ewidencjonowane. Kilka razy sprawdzałem to w praktyce.


Bo kazdy mysli iz Policja to taka zorganizowana (legalna i zarazem panstwowa) grupa przestepcza.

#10 ulong

ulong
  • 30 postów

Napisano 08 lipca 2013 - 20:45

Bzdury piszecie obydwoje. Próbowałem oddać swego czasu iphone na policję. Policja to nie jest biuro rzeczy znalezionych, albo musisz się przyznać, że go ukradłeś i wtedy przyjmą telefon oraz Ciebie, albo... powinieneś udać się do biura rzeczy znalezionych i wtedy policja nie ma nic do gadania. Pozdrawiam.

#11 MC_

MC_
  • 6 833 postów

Napisano 08 lipca 2013 - 20:54

To trzeba było skargę do komendanta napisać. Mają obowiązek co najmniej notatkę sporządzić, żeby w razie czego było wiadomo kto telefon znalazł. A jeśli nie potrafiłeś z nimi rozmawiać to wiń samego siebie.

#12 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 08 lipca 2013 - 21:00

Bzdury piszecie obydwoje.
Próbowałem oddać swego czasu iphone na policję.
Policja to nie jest biuro rzeczy znalezionych, albo musisz się przyznać, że go ukradłeś i wtedy przyjmą telefon oraz Ciebie, albo... powinieneś udać się do biura rzeczy znalezionych i wtedy policja nie ma nic do gadania.

Pozdrawiam.


Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.


Art. 183. § 1. Kto znalazł rzecz zgubioną, powinien niezwłocznie zawiadomić o tym osobę uprawnioną do odbioru rzeczy. Jeżeli znalazca nie wie, kto jest uprawniony do odbioru rzeczy, albo jeżeli nie zna miejsca zamieszkania osoby uprawnionej, powinien niezwłocznie zawiadomić o znalezieniu właściwy organ państwowy.

"Oczywiście jak oddasz Policji, do biura rzeczy znalezionych czy do SM to nic się nie stanie."

Policja ma OBOWIAZEK przyjac zgloszenie o znalezieniu przedmiotu. Wiec najpierw troche poczytaj, potem pisz.

#13 kapsel1963

kapsel1963
  • 6 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2013 - 06:10

Panowie po co to całe zamieszanie, szkoda telefonu. A może właściciel nie jest zainteresowany odzyskaniem urządzenia tego nikt nie brał pod uwagę, jeśli tak to nie trzeba uszczęśliwiać nikogo na siłę. Telefon jest włączony działa i jakoś nikt nie puka do moich drzwi ma włączoną funkcję find my IPhone niczego nie próbuję ukryć, a biegać z telefonem po komendach nie mam zamiaru. Paragrafy są i będą a rzeczywistość to inna bajka.

#14 MC_

MC_
  • 6 833 postów

Napisano 09 lipca 2013 - 06:49

Gorzej jak kiedyś ktoś sprawdzi Twój telefon i wyjdzie, że został zgłoszony jako skradziony/zgubiony. Wtedy możesz się mocno zdziwić, ale oczywiście każdy odpowiada za siebie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych