Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 nie włącza się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Flliko

Flliko
  • 13 postów

Napisano 22 kwietnia 2013 - 20:28

Cześć, Jak w tytule, mam problem z moim iPhone'em 5. Wczoraj zaobserwowałem, że podczas używania sam się wyłączał. Można było go wtedy bez problemu włączyć ponownie, dopóki nie wyłączył się ponownie (czasami po 5 minutach, czasami po 10 sekundach). Kiedy podłączyłem go do ładowania (miał 7% baterii) pokazywał mi się kabelek na baterii, zamiast charakterystycznego piorunka oznaczającego ładowanie. Był podłączony na całą noc do kabla, rano ciągle pokazywał 7% i brak ładowania. Po restarcie nagle magicznie pokazał 100%, ciągle wyłączając się co kilka minut. Dzisiaj po południu wyłączył się i nie byłem go już w stanie więcej włączyć (brak nawet komunikatu o niskim poziomie energii). Kiedy podłączam go gniazdka, pojawia się logo apple'a po czym tel. się resetuje i tak bez końca. Żadne DFU itd. nie działają. Martwię się, że to problem z hardware, jakieś pomysły?

#2 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 22 kwietnia 2013 - 20:29

Oddaj go na gwarancje, restore raczej nic nie da.

#3 Flliko

Flliko
  • 13 postów

Napisano 22 kwietnia 2013 - 20:38

Telefon kupiony na allegro, jako nowy, ale dostałem samo pudełko i rachunek. Tzn., że nie mam gwarancji?

#4 VanRave

VanRave
  • 380 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 kwietnia 2013 - 20:53

No to już nie co problem.

#5 madizal

madizal
  • 248 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 kwietnia 2013 - 21:02

Sprawdź tutaj po numerze IMEI czy masz gwarancję

#6 Flliko

Flliko
  • 13 postów

Napisano 22 kwietnia 2013 - 21:45

"We're sorry, but this is a serial number for a product that has been replaced. " Zna ktoś jakiś dobry serwis, najlepiej w Poznaniu?

#7 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 kwietnia 2013 - 22:02

To chyba refurb. Ten rachunek co masz to chociaż jest na ten konkretny telefon czy za bułki w lidlu? :P

#8 Flliko

Flliko
  • 13 postów

Napisano 22 kwietnia 2013 - 22:26

Gnojek wystawił na "telefon używany" ._. Rozumiem już, że takim rachunkiem mogę sobie co najwyżej tyłek podetrzeć... Jest jakaś szansa, że sobie ten tel. naprawię na własną rękę w jakimś nieautoryzowanym serwisie za normalne pieniądze?

#9 VanRave

VanRave
  • 380 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 kwietnia 2013 - 22:49

Pewnie,nawet już rączki zacierają na myśl że przyjdzie do nich ajfon 5 do naprawy.Pewnie trochę zostawisz na ladzie,ale za to tel będzie działać.

#10 Alex145

Alex145
  • 132 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 22 kwietnia 2013 - 22:53

A próbowałeś odtworzyć oprogramowanie?

#11 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 23 kwietnia 2013 - 09:30

A próbowałeś odtworzyć oprogramowanie?


TO NIE WINA SYSTEMU! Restore nic nie pomoże.

Na 90% padła bateria, możliwe że z przegrzania się (np granie w wymagające gry 3d na podpiętym pod ładowarkę).

#12 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 kwietnia 2013 - 09:50

Ile dni temu telefon kupiony? Są przepisy na zakupy w internecie. Skontaktuj się z Allegro.

#13 swiatek94

swiatek94
  • 450 postów

Napisano 23 kwietnia 2013 - 18:22

Moim zdaniem to na 100% bateria, miałem ten sam przypadek w 3GS'ie dziewczyny, po zmianie baterii jak ręką odjął. Tak jak napisał grzes__l spróbuj coś wskórać na allegro, jak się nie uda, to niestety czeka cię wydatek 130-150zł za nową baterię.

#14 Flliko

Flliko
  • 13 postów

Napisano 23 kwietnia 2013 - 20:01

Dzięki wszystkim za wypowiedzi w temacie, kontaktu ze sprzedającym nie ma, a komentarz już wystawiłem. Poszukam jakiegoś serwisu w Poznaniu i po wymianie baterii dam wam znać, czy pomogło, może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem.

#15 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 23 kwietnia 2013 - 21:14

Dzięki wszystkim za wypowiedzi w temacie, kontaktu ze sprzedającym nie ma, a komentarz już wystawiłem.
Poszukam jakiegoś serwisu w Poznaniu i po wymianie baterii dam wam znać, czy pomogło, może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem.

Serwisy boją się robić takie rzeczy, bo wiedzą jak to jest z chińczykami w ajfonach :).
Poszukaj po forum jakiegoś członka, który zna się na rzeczy i by CI zrobił. Taniej i pewniejsza ręka. Baterię kupisz za 50zł

#16 Flliko

Flliko
  • 13 postów

Napisano 23 kwietnia 2013 - 21:38

Tylko ile potrzyma bateria za 50zł? W temacie o autoryzowanych przez myapple serwisach w P-niu jest jeden. Tam będzie drogo?

#17 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 23 kwietnia 2013 - 22:07

Tylko ile potrzyma bateria za 50zł?
W temacie o autoryzowanych przez myapple serwisach w P-niu jest jeden.
Tam będzie drogo?

Zadzwoń zapytaj... Trochę samodzielności...

#18 Flliko

Flliko
  • 13 postów

Napisano 24 kwietnia 2013 - 15:31

Paf ja już spytałem o cenę (200zł z wymianą), nie jestem aż tak tępy ;) Chodzi mi o to, że nie mam porównania, czy to drogo, czy tanio, dlatego pytam :)

#19 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 24 kwietnia 2013 - 21:01

Paf ja już spytałem o cenę (200zł z wymianą), nie jestem aż tak tępy ;)
Chodzi mi o to, że nie mam porównania, czy to drogo, czy tanio, dlatego pytam :)


Nie jest źle, cortland liczy sobie 300 albo 350, już nie pamiętam. Za 200 to wymieniają w 4/4s :)

#20 Flliko

Flliko
  • 13 postów

Napisano 25 kwietnia 2013 - 22:13

Ok, to będę do nich jechał i zobaczę, czy to pomoże :)

#21 jubaba

jubaba
  • 33 postów

Napisano 24 marca 2014 - 10:17

Jak zakończyła się twoja sprawa? Mam podobny przypadek z iphone5. Jeden miesiąc po gwarancji wyłączył się i już się nie włącza. Ale tak naprawdę to jest to mój 3 ip5, który 2 razy wymienili w serwisie na nowy (ostatnio 13.09.2013) w styczniu popsuł się ponownie (ale już po roku od zakupu pierwszego ip5). W tej chwili mam półrocznego (od wymiany) iphone 5 niedziałającego. Czy mogę go reklamować jako produkt wadliwy lub "niezgodny towar z umową"?

#22 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 24 marca 2014 - 12:41

Ludzie, 150- 200 zł za baterię z wymianą??? Ja kupiłem za 40 zł z wysyłką zamiennik blue star i wymieniłem w 10 minut. To naprawdę proste i nie wymaga wielkich umiejętności. A bateria - bajka, lepiej trzyma niż oryginał. 6-7 h w użyciu to standard.

#23 kondzioro

kondzioro
  • 62 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 24 marca 2014 - 14:00

Ludzie, 150- 200 zł za baterię z wymianą??? Ja kupiłem za 40 zł z wysyłką zamiennik blue star i wymieniłem w 10 minut. To naprawdę proste i nie wymaga wielkich umiejętności. A bateria - bajka, lepiej trzyma niż oryginał. 6-7 h w użyciu to standard.


Z tego co się orientuję to baterie bluestar to największy syf, sam kiedyś miałem i nie polecam. Ale kolega ma rację, lepiej kupić samemu baterie i wymienić. To nawet nie jest 10 minut, jeśli się wie co się robi to maks 3 minuty.. ;)

#24 eSpares24_com

eSpares24_com

  • 200 postów
  • SkądFieldorfa 5a/d, Warszawa

Napisano 24 marca 2014 - 15:02

@koliberek - czy Ty masz jakiś interes w tym, że w co drugim swoim poście polecasz te kiepskie baterie firmy blue star? To już zaczyna być naprawdę nudne… Oryginalna bateria z roczną gwarancją, czyli taka, jakie fabrycznie były montowane do iPhone'a 5, to koszt 89zł brutto. Czy przy takiej cenie, warto się bawić w niewiadomego pochodzenia tańsze zamienniki z Allegro, na które sprzedawca boi się dać dłuższą gwarancję niż 3 m-ce? Chyba nie.

#25 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 24 marca 2014 - 15:23

@koliberek - czy Ty masz jakiś interes w tym, że w co drugim swoim poście polecasz te kiepskie baterie firmy blue star? To już zaczyna być naprawdę nudne…

Oryginalna bateria z roczną gwarancją, czyli taka, jakie fabrycznie były montowane do iPhone'a 5, to koszt 89zł brutto. Czy przy takiej cenie, warto się bawić w niewiadomego pochodzenia tańsze zamienniki z Allegro, na które sprzedawca boi się dać dłuższą gwarancję niż 3 m-ce? Chyba nie.


Nie mam żadnego interesu, po prostu się dobrze sprawuje (u kolegi również) więc polecam ludziom, żeby nie przepłacali za "oryginalne" baterie za 89 zł, które nawet nie leżały koło takowych. I również mam rok gwarancji na tą baterię.

- - - Połączono posty - - -

Oryginalne baterie, są tylko z demontaży. Pozostałe to chińskie podróbki, któe tylko wyglądają jak oryginalne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych