Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

power mac 7200/90


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 funio

funio
  • 2 postów
  • SkądWładysławowo

Napisano 18 grudnia 2005 - 20:48

witam mam kilak pytan niedawno stalem sie wlascicielam takiego sprzetu dostalem za free wiec postanowilem poexperymentowac z macem normalnie zajmuje sie pccikami sieciami itp w malej firmie mam kilka pytan - RAM czy mozna uzywac ramu z PC ? mam na mysli SD ramy ? - soft jaki najnowszy pojdzie na takim sprzecie ? - czy bedzie sie nadawal do czatu i internetu ? - dlaczego nie moga uzystac obrazu na sprzwnym czarnobialym monitorze na MACOS 8.51 ? to prozaiczne pytania ale mam sprzet od 1 dnia napalilem sie i troszke nie mam czasu poszukac w necie za kazda pomoc z gory dziekuje

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 grudnia 2005 - 20:56

- RAM czy mozna uzywac ramu z PC ? mam na mysli SD ramy ?


nie każdy
RAM Type: 168 pin DIMM
Minimum RAM Speed: 70 ns


- soft jaki najnowszy pojdzie na takim sprzecie ?


MacOS 9.1 lub za pomocą pewnego programu 9.2

- czy bedzie sie nadawal do czatu i internetu ?

może i tak, ale nie spodziewaj się rewelacji (przestarzałe przeglądarki i wolny procesor)

więcej inf http://www.apple-his...files/7200.html[/code]

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 grudnia 2005 - 21:59

Do czatu i Internetu nie nada się. O ile komunikatory nie są zbyt wymagające (podobnie jak IRC), o tyle przeglądanie WWW jest zbyt powolne-niewygodne. Mówię to na podstawie doświadczeń z PM 8500 120Mhz.

#4 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 grudnia 2005 - 22:20

Jeśli szukasz oprogramowania to polecam:
www.pure-mac.com - najlepsza stronka z softem i grami pod Mac-a
www.twocows.com - krówki które zamiast mleka dają ... dane :wink:

a jeśli coś szukasz konkretnego to najlepiej www.google.pl :)

#5 funio

funio
  • 2 postów
  • SkądWładysławowo

Napisano 19 grudnia 2005 - 07:40

ok dzieki serdeczne postaram sie w chwili wolnego czasu jednak podpiac go do sieci i zobzczymy :-)

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 19 grudnia 2005 - 09:56

ja miałem 7600 podpinane do sieci przez modem 56k i spokojnie można było coś sobie oglądnąć... wiadomo że nie służył on do szurania po stronach to tu to tam tylko sprawdzić pocztę... bez obrotu załącznikami, zobaczyć coś ze świata foto jakieś newsy tak nie więcej niż 30min do godziny dziennie... Ale jak ja miałem 7600 to jeszcze internet kulał ;)... Na dzień dzisiejszy dopakować ramu do maksimum, dysk o jak najwyższych obrotach i sporej pojemności postawić niewymagający system... coś koło 8.9 zciągnąć Nescapa albo Navigatora i próbować... Prawdopodobnie wejście internetu najlepiej zrobić przez kartę sieciową PCI i udostępnić stałe łącze z rutera albo PieCa bo koszt zabawy na modemie był by straszny :twisted: :evil: Powiem jeszcze że stronki to można też odpalać na LC475... :evil:

#7 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 19 grudnia 2005 - 10:39

Ostatni system jaki miałem na7200/90 to był 9.22 (albo 21), już zbyt dobrze nie pamiętam

#8 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 19 grudnia 2005 - 11:05

Fajnie jest mieć... ale czy to ma sen... móc postawić a w pełni wykorzystać to dwie różne rzeczy. do efektywnej pracy na 9.2 przydało by się już G3 bo to system adresowany do iMaców, iBooków i B&W.. i nowszych sprzętów. Postawienie systemu 8 z maksymalnym rozszerzeniem gwarantuje optymalne wykorzystanie systemu przez komputer i komputera przez system. Z tego powodu ja na swoim G4 nie będę stawiał leoparda :evil: mimo że by poszedł pewnie ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych