Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

WIFI - iphone przestał wykrywać sieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pomibora

Pomibora
  • 4 postów

Napisano 15 kwietnia 2013 - 16:01

Witajcie, piszę z prośbą o pomoc. Otóż od 4 miesięcy jestem posiadaczką Iphone 4s - jak wiadomo Iphone bez Internetu nie ma prawa bytu. Najczęściej korzystam z WIFI, codziennie, czy to na uczelni, czy w domu, Wykrywał wszystkie możliwe sieci i śmigał. 3 dni temu wifi przestało wykrywać sieci. Ładuje, wyszukuje i nie znajduje nic. Właśnie podeszłam z Iphonem do routera i cóż moje oczy ujrzały - wyszukał sieć domową, ale gdy wyszłam z pokoju od razu brak. Wychodzi na to, że wykrywa sieć internetową znajdując się tylko max 1 metr od routera. Co radzicie zrobić? Rozkręcać czy od razu serwis? Orientuje się ktoś, ile może kosztować taka usługa naprawy anteny wifi, bo domyślam się, że to z nią jest coś na rzeczy :( :?: pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

#2 iPhone 4th

iPhone 4th
  • 540 postów

Napisano 15 kwietnia 2013 - 17:06

Restore. Tylko pomoże

#3 MrJames

MrJames
  • 367 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 kwietnia 2013 - 17:12

Zrób kopie zapasową na iTunes lub iCloud, następnie wyzeruj telefon i wgraj z powrotem. Jak nie zadziała to zrób to samo tylko nie wgrywaj z powrotem tylko zacznij wgrywac wszystko ®eczie. Jeżeli to nie zadziała, to musisz iść do serwisu.

#4 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 15 kwietnia 2013 - 18:34

Restore bez kopii zapasowej, jak nie pomoże to znaczy, że albo przeskoczyła antena albo po prostu jest do wymiany, tak czy siak najpierw restore bez kopii zapasowej.

#5 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 15 kwietnia 2013 - 19:11

Witam, na początku spróbuj wyzerować ustawienia sieciowe(ustawienia, ogólne, wyzeruj, ustawienia sieciowe), jak to nie pomoże to zrobiłbym reset (przyciski, home i power trzymane razem ponad 15s aż zniknie jabłko...i włączyć iphona), jak to nie pomoże to dopiero restore....

#6 Pomibora

Pomibora
  • 4 postów

Napisano 20 kwietnia 2013 - 00:42

wciąż nic

:cry:
po napisaniu tego posta, Iphone i jego WIFI wróciły do normy - bez potrzeby totalnego restartowania telefonu. Ale niestety - dzisiaj WIFI przeszedł w stan SZAROŚCI i w ogóle nie jestem w stanie uruchomić wifi, bo nie jest to możliwe. Poczytałam na [url]https://discussions.apple.com/thread/4909703?start=150&tstart=0[/url] - i widzę, że większość użytkowników straciła WIFI po aktualizacji Iphone'a na 6.1.3 - nie jestem więc sama z moim problemem.
Rady dotyczące resetów wykonałam wszystkie, zrobiłam nawet totalny reset i wciąż wifi się nie uruchamia - napis jest szary i nie da się włączyć. Poza położeniem telefonu na 30 minut na lodówkę ... zrobiłam już wszystko.

Telefon nigdy mi nie upadł, nie był też rozkręcany ma dopiero 4 miesiące :(

Rozumiem, że serwis i wymiana modułu WIFI :( orientujecie się, ile to może kosztować?
A może lepiej oczekiwać aktualizacji Apple i liczyć na to, że ona nie będzie miała tego robala?

Co radzicie ... ?

Dziękuję za pomoc

#7 Alex145

Alex145
  • 132 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 20 kwietnia 2013 - 01:11

Przeinstalować oprogramowanie bez przywracania BackUpu z iTunes.

#8 Pomibora

Pomibora
  • 4 postów

Napisano 20 kwietnia 2013 - 01:27

Zrobiłam tak, przeinstalowałam, sprawdziłam, czy WIFI da się uruchomić - wciąż nie da się nic zrobić :(

#9 Alex145

Alex145
  • 132 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 20 kwietnia 2013 - 01:36

No to nie masz wyboru: -wymiana (jeśli tel jest na gwarancji) lub serwis.

#10 szymusbanan

szymusbanan
  • 83 postów
  • SkądMiast, kod państwa w którym Warszawa, np. mieszkasz, PL

Napisano 20 kwietnia 2013 - 22:04

Lub jeśli chcesz naprawić go w domu to wygrzej płytę główną hot airem.

#11 VanRave

VanRave
  • 380 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 kwietnia 2013 - 22:28

Lub jeśli chcesz naprawić go w domu to wygrzej płytę główną hot airem.


Yhy,mów tak do dziewczyny...Jak masz koleżanko gwarancje to skorzystaj,a jak nie to idź normalnie do serwisu.Naprawa nie powinna raczej być zbyt kosztowna.

#12 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 23 kwietnia 2013 - 21:40

Yhy,mów tak do dziewczyny...Jak masz koleżanko gwarancje to skorzystaj,a jak nie to idź normalnie do serwisu.Naprawa nie powinna raczej być zbyt kosztowna.


Wymiana modułu wifi w 4s to koszt około 350zł skacząca nawet do 500zł. Ceny są porównywalne do wymiany BB.

Oddaj na gwarancję skoro ma dopiero 4 miesiące.

#13 Pomibora

Pomibora
  • 4 postów

Napisano 26 kwietnia 2013 - 20:03

Nie pisalam nic bo WIFI ZACZĘŁO DZIAŁAĆ. Z szarego nagle działało, ale nie wykrywało. Potem wykrywało i działało super... i tak pół dnia tak, pół dnia nie. Dziś znowu nie działa :) ... tracę cierpliwość :D

#14 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 26 kwietnia 2013 - 21:40

Nie pisalam nic bo WIFI ZACZĘŁO DZIAŁAĆ.
Z szarego nagle działało, ale nie wykrywało. Potem wykrywało i działało super... i tak pół dnia tak, pół dnia nie.
Dziś znowu nie działa :)
... tracę cierpliwość :D

Oddaj na gwarancję..

#15 adasieniek

adasieniek
  • 26 postów

Napisano 04 czerwca 2013 - 17:55

Miałem ten sam problem. Znikające wifi, aktualizacja do 6.1.3 i nieaktywny przycisk wifi. Iphone ma ponad rok ale zgodnie z prawem konsumenckim przysluguje naprawa bądź wymiana na nowy więc telefon wysłałem do serwisu. Co będzie dalej - zobaczymy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych