Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[HUB usb] zachowuje się jak przy resecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 grudnia 2005 - 16:19

Problem:
Kupiłem jakieś dwa miesiące temu HUB USB 2.0 i od niedawna "chłopakowi" się coś pomieszało w "głowie" i mryga. Mryganie to objawia się zanikiem ruchu kursora myszy, możliwości pisania, dźwięku głośników,połączenia/zasilania modemu oraz innych rzeczy, które podpięte doń są.
Po chwili mrygnięcie ustępuje i wszystko wraca do normy, oprócz głośników które wymagają restartu utworu (iTunes>pauza>play)
. W zasadzie zachowanie urządzeń USB jest analogiczne do przyciśnięcia guzika reset na HUBie.

Próba diagnozy:
pierwsza myśl gniazdo USB komputera... chwila paniki bo to nie przelewki- kontroler jest zintegrowany z płytą główną... ale przepiąłem modem ST330 i "kolegi" nie wywala... ufff znaczy się że to HUB...
Druga myśl kabel... też pudło.
Trzecia sprawa zasilanie... ale jak podpiąłem iPoda to HUB mrygał a iPod się ładował więc zasilanie ok...
Czwarta myśl guzik restartu... zerknę HUBa otworzyłem (niema plomb gwarancyjnych :mrgreen: ) Kurde właśnie mrygnął ,jest guzik... zintegrowany z układem scalonym... jakby nie był na gwarancji to wylutowałbym go i zobaczył co on na to...

-------------------------------------------------------------------

czy ktoś się spotkał z takim problemem i może jest jakiś sposób na rozwiązanie go czy jednak musze po prostu iść do sklepu i reklamować- a jak ja udowodnie, że coś jest nie tak... :?: a jak to z winy Maca :roll: po za tym ja mam USB 1. a on jest 2.0.. czyli pewnie z piecem będzie śmigał i ja się na darmo przejdę...


:idea: w tej sekundzie przyszło mi do głowy że go podepnę do B&W i sprawdzę jeszcze tam ;)

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 grudnia 2005 - 16:51

A sprawdź, czy HUB ma prawidłowe zasilanie/pobór prądu z podłączonych urządzeń. Możliwe, że któreś urządzenie bierze za dużo prądu i go przeciąża. Po prostu wypnij jedno z urządzeń i zobacz, czy nadal będzie występował objaw.

#3 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 19 grudnia 2005 - 10:12

Skończyło się na tym że z huba odpiąłem speakers( głośniki) i podpiąłem je do gniazda nr 1 w komputerze, cała resztę, mniej energożernych urządzeń, do HUBa no i nie zaliczyłem jeszcze od wczoraj wieczorem ani jednego mrygnięcia :mrgreen:

Heidi Dzięki ;)

[ Dodano: 2005-12-19, 10:14 ]
Z trzeciej strony to jest spore nieporozumienie moim zdaniem... żeby aktywny hub gubił prąd przez zbyt duży pobór mocy :evil: a HUB jest nienajgorszy :evil:

#4 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 grudnia 2005 - 21:23

JSG, jeśli porada Heidi'ego okazała się przydatna , kliknij "Pomógł" :) Tylko przypominam o takiej możliwości :)

#5 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 22 grudnia 2005 - 21:44

JSG, jeśli porada Heidi'ego okazała się przydatna , kliknij "Pomógł"

Tylko przypominam o takiej możliwości


Nie wiem skąd taka sugestia ale to była krótka sprawa, Heidi pomógł mi zarówno tym co tu na pisał i podczas krótkiej wymiany zdań w iChat

Wysłany: 2005-12-19, 10:12

W tym mniej więcej momencie kliknąłem "pomógł" i Heidi świeci się od tej pory na żółto :!:

#6 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 grudnia 2005 - 21:54


Nie wiem skąd taka sugestia ale to była krótka sprawa, Heidi pomógł mi zarówno tym co tu na pisał i podczas krótkiej wymiany zdań w iChat


Rutynowo przypominam o takiej mozliwości, głównie dla późniejszych czytelników, którzy zechcą stać się forumowiczami. A i zasiedziałym forumowiczom zdarza się zapomnieć o tej opcji :)

W tym mniej więcej momencie kliknąłem "pomógł" i Heidi świeci się od tej pory na żółto :!:


:) U mnie się nie świeci :)

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 22 grudnia 2005 - 22:17

Rutynowo przypominam o takiej mozliwości, głównie dla późniejszych czytelników, którzy zechcą stać się forumowiczami. A i zasiedziałym forumowiczom zdarza się zapomnieć o tej opcji


Ja nie zapominam czasem żałuje że jak wykorzystam czyjś wątek za nośnik pytania (patrz "BT z Niemiec" to nie moge kliknąć ;) jest to jeden z argumentów za dublowaniem pytań ;)

U mnie się nie świeci

A u mnie żółte... i nie ma już "pomógł" ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych