Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

xcode testowanie aplikacji na urządzeniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 amonk

amonk
  • 2 postów

Napisano 01 kwietnia 2013 - 10:14

Cześć Mam potrzebę potestowania aplikacji na urządzeniu gdyż akurat wykorzystuje połączenie telefoniczne i symulator w xcode jest dla mnie nie wystarczający. Po za tym do tej pory piszę aplikacje na androidy gdzie często muszę wysyłać ją do moich klientów zanim ją opublikuje w sklepie play. Tak się złożyło że klienci moi mają parcie na app. na iphona i ipada. i szczerze mówiąc nie wiem jak podejść do tematu . jedna z opcji to rejestracja konta dla deweloperów w appstore i muszę wyskoczyć z kasy 99$/rok (za samo to powinni powiesić za jaja nie powiem kogo, bez obrazy proszę ) i po tej rejestracji mogę sobie testować apke na moim urządzeniu . Czy istnieje możliwość teraz żeby protestował ją mój klient na swoim? . Przepraszam za takie pytanie ale nie rejestrowalem takiego konta i nie wiem jakie ma możliwości . Druga droga o ile się rozeznalem polega na jailbreakowaniu urządzenia i wtedy ponoć można protestować działanie apki oczywiście tej drogi chciałbym uniknąć . Dodatkowo jeszcze z uwagi na to że konto jest płatne na rok nie bedę chciał go utrzymywać a skończona aplikacja przechodzi na własność klienta i wtedy on oczywiście ponosi koszty jej utrzymywania w apstore Czy ktoś z was mógłby mi doradzić jaką kolejność się stosuje w procesie testowania/publikacji .

#2 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 kwietnia 2013 - 11:22

Tak, jak jesteś developerem to możesz dać komuś bezproblemowo możliwość beta testów swojej aplikacji. Zainstaluje jakiś tam certyfikat czy coś i może zainstalować tę aplikację z pominięciem App Store. A klient nie ma konta dev do którego mógłbyś się podpiąć w takim razie?

#3 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwietnia 2013 - 12:14

Do konta możesz dodać 100 urządzeń do testowania

#4 amonk

amonk
  • 2 postów

Napisano 01 kwietnia 2013 - 17:41

Super właśnie to chciałem wiedzieć, teraz mogę spokojnie klientowi powiedzieć żeby założył konto developerskie. Rozumiem że jako on będąc właścicielem musi dodać moje urządzenie do swojego konta.

#5 majeski6

majeski6
  • 5 postów

Napisano 01 kwietnia 2013 - 23:36

Tak, przy tworzeniu certyfikatu do dystrybucji Ad-Hoc wybiera się urządzenia, na których będzie ta aplikacja dostępna (w trybie testowania oczywiście).

#6 Piotrasss

Piotrasss
  • 5 postów

Napisano 19 kwietnia 2013 - 09:24

Witam, chciałbym się podpiąc pod temat.

Mianowicie, jak udostępnić aplikacje na stronie internetowej? Próbowałem zrobić coś takiego jak tutaj:[URL="http://aaronparecki.com/articles/2011/01/21/1/how-to-distribute-your-ios-apps-over-the-air"]how-to-distribute-your-ios-apps-over-the-air[/URL] , ale jak klikne to to nic się nie dzieje. Certyfikaty porobiłem, testowałem na urządzeniu ale gdy był podpięty pod kompa, chciałbym to teraz udostępnić na swoim serwerze.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych