Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Język Forum - Agresja vs. Spokój


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Język Forum - Agresja vs. Spokój (0 użytkowników oddało głos)

  1. Tak (48 głosów [69.57%])

    Procent z głosów: 69.57%

  2. Nie (21 głosów [30.43%])

    Procent z głosów: 30.43%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 27 września 2007 - 15:24

Raczej przeglądam to forum niż piszę, ale ostatnimi czasu zauważyłem iż język na forum ulega pogorszeniu. Jest w nim coraz więcej agresji oraz prób poniżani innych. Zwłaszcza mocno było to widoczne w wątku "Jaki pc dla OSXa?" w dziale " Mac OS X / Mac OS 9".
Może być oczywiście to być tylko i wyłącznie moja opinie aczkolwiek uważam iż w takich przypadkach nie powinno się dopuszczać do powstawania na forum takiej agresji i powinno się zamknąć ten wątek wcześniej i nawet nie z tego powodu iż narusza on moim zdaniem regulamin ( 4 e ), ale dlatego iż chyba nikt nie chce aby poziom rozmowy zamienił się na poziom forum. Moim zdaniem zaczepki personalne, jawna agresja oraz przemoc słowna powinna być nagradzana przynajmniej ostrzeżeniem gdyż osoba taka jeżeli nie dostanie ostrzeżenia, następnym razem użyje podobnego poziomu języka, a prawdopodobnie będzie się on jeszcze bardzie pogarszał. Moim zdaniem nic nie usprawiedliwia np. "Jesteś żałosny" w wykonaniu hybridx( http://www.myapple.p...8&postcount=168 ). W dodatku nie "nagrodzenie" tego ostrzeżeniem to jawne pozwolenie na prowadzenie rozmowy na takim poziomie.

Hm. Trochę się rozpisałem, a chodzi mi o proste pytanie. Czy jesteście za większym zwracaniem przez moderatorów uwagi na jakość słownictwa? ( Jest to topic bardziej dla pokazania za czym są użytkownicy tego forum, moim zdaniem powinniśmy się szanować nawet jeżeli występują pomiędzy nami różnice w poglądach).

PS. W sumie to ostatnio w Polsce ogólnie język stał się jakiś taki agresywny. ( Miałem dzisiaj dziwny przykład w kolejce do okulisty, chyba pierwszy raz słyszałem aby "babcie" używały tak wulgarnego języka) I chyba ta cała agresja przechodzi powoli na to Forum :( (Mam nadzieje że wybrałem dobry dział ) [szkoda że przy edycji nie można włączyć sondy. Za późno to zauważyłem :(]
  • Heidi lubi to

#2 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 27 września 2007 - 16:07

Czy jesteście za większym zwracaniem przez moderatorów uwagi na jakość słownictwa? ( Jest to topic bardziej dla pokazania za czym są użytkownicy tego forum, moim zdaniem powinniśmy się szanować nawet jeżeli występują pomiędzy nami różnice w poglądach).

PS. W sumie to ostatnio w Polsce ogólnie język stał się jakiś taki agresywny. ( Miałem dzisiaj dziwny przykład w kolejce do okulisty, chyba pierwszy raz słyszałem aby "babcie" używały tak wulgarnego języka) I chyba ta cała agresja przechodzi powoli na to Forum :( (Mam nadzieje że wybrałem dobry dział )


To nie jest przypadłość tego tylko forum, tylko internetu generalnie. Zawsze tak będzie, jeżeli można zachować anonimowość. Zapewne nieco inaczej by to wyglądało, gdyby każdy miał w avatarze własne zdjęcie i podpisywał się imieniem i nazwiskiem.

Czy moderatorzy powinni zwracać uwagę? Chyba tak, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chętnie prowadził dalszą awanturę. Idealnie byłoby, gdyby takiego pieniacza ludzie dodawali do ignorowanych i nie odpowiadali na jego posty, szybko by się znudził. Oczywiście w praktyce niemożliwe. Z drugiej strony nadmierna cenzura też nie służy za dobrze.

#3 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 27 września 2007 - 16:15

To nie jest przypadłość tego tylko forum, tylko internetu generalnie. Zawsze tak będzie, jeżeli można zachować anonimowość. Zapewne nieco inaczej by to wyglądało, gdyby każdy miał w avatarze własne zdjęcie i podpisywał się imieniem i nazwiskiem.

Po prostu w profilu brakuje możliwości wpisania Imienia i Nazwiska.

Czy moderatorzy powinni zwracać uwagę? Chyba tak, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chętnie prowadził dalszą awanturę. Idealnie byłoby, gdyby takiego pieniacza ludzie dodawali do ignorowanych i nie odpowiadali na jego posty, szybko by się znudził. Oczywiście w praktyce niemożliwe. Z drugiej strony nadmierna cenzura też nie służy za dobrze.

Nadmierna oczywiście że tak. mówię że za takie słownictwo powinno się dostawać ostrzeżenie. Moim zdaniem studziło by to część rozpalonych głów. W wypadku innych na których to by nie podziałało nie ma za bardzo innego jak usunięcie. Ale czy masz ochotę czytać obelgi pod swoim adresem ? Będzie Ci bardzo brakowało tego ?

#4 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2007 - 16:22

Moim zdaniem nic nie usprawiedliwia np. "Jesteś żałosny" w wykonaniu hybridx( http://www.myapple.p...8&postcount=168 ). W dodatku nie "nagrodzenie" tego ostrzeżeniem to jawne pozwolenie na prowadzenie rozmowy na takim poziomie.


Została mu publicznie zwrócona uwaga, specjalnie, by takie zachowanie napiętnować w sposób czytelny. Potem ostrzeżenie już dostał , za inną wypowiedź oczywiście :>

#5 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 27 września 2007 - 16:31

Po prostu w profilu brakuje możliwości wpisania Imienia i Nazwiska.

Nie chodzi nawet o to, czy się da, tylko teoretycznie założyłem, że pod własnym nazwiskiem wiele osób by tego nie robiło.


Nadmierna oczywiście że tak. mówię że za takie słownictwo powinno się dostawać ostrzeżenie. Moim zdaniem studziło by to część rozpalonych głów. W wypadku innych na których to by nie podziałało nie ma za bardzo innego jak usunięcie. Ale czy masz ochotę czytać obelgi pod swoim adresem ? Będzie Ci bardzo brakowało tego ?

Wiesz, najpierw będzie tak, że będą ostrzeżenia faktycznie uzasadnione, potem zastanawianie się, czy "jesteś żałosny" niesie większy emocjonalny ładunek niż "ta małpa w czerwonym" i bezsensowne dyskusje, czy ktoś się obraził czy nie. Co do zasady to ja się z Tobą zgadzam, ale wydaje mi się, że w internetowej praktyce to nie zdaje egzaminu. Nie ma lepszej metody na trolle niż ignorowanie ich. Jeżeli gość się nakręca tym, że kogoś obraża, to nic go tak nie schłodzi, jak totalne zignorowanie.

Ale czy masz ochotę czytać obelgi pod swoim adresem ? Będzie Ci bardzo brakowało tego ?

Nie mam ochoty, ale szczerze mówiąc obelgi rzucane w internecie ani mnie ziębią, ani grzeją. Staram się unikać dyskusji, a fora traktuję głównie jako źródła porad i informacji.
Swoją drogą myapple i tak pod względem kultury wypowiedzi użytkowników stoi wysoko. Pomijam tu różne onety, ale poczytaj sobie np. fora o polityce na gazeta.pl.

#6 eazyone

eazyone
  • 447 postów

Napisano 27 września 2007 - 16:40

Pomijam tu różne onety, ale poczytaj sobie np. fora o polityce na gazeta.pl.


Przyczyną jest pewnie wiek forumowiczów, w większości to chyba ludzie dojrzali... (mam na myśli myapple)

Po drugie, są moderatorzy którzy robią jednak coś aby jakiś poziom kultury na forum zachować.

#7 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 27 września 2007 - 16:43

Została mu publicznie zwrócona uwaga, specjalnie, by takie zachowanie napiętnować w sposób czytelny. Potem ostrzeżenie już dostał , za inną wypowiedź oczywiście :>


Fajnie że staracie się trzymać rękę na pulsie. Nie zmienia to jednak za bardzo mojego odczucia iż pozwalacie traktować regulamin trochę za elastycznie, niby nie jest to złe, ale jak coś się za bardzo powygina na wszystkie strony to nie za bardzo chce wrócić do pierwotnego kształtu.

PS. A może to ja już po prostu staruszek jestem :) i teraz właśnie to jest fresh and cool :(

#8 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2007 - 16:46

Fajnie że staracie się trzymać rękę na pulsie. Nie zmienia to jednak za bardzo mojego odczucia iż pozwalacie traktować regulamin trochę za elastycznie


Za każdym razerm gdy pilnujemy regulaminu bardziej "nieelastycznie", spotykamy się*z niewybrednymi aluzjami do stalinowców, ludzi ograniczonych umysłowo, betonów itp. O głosach, że forum zamienia się w państwo policyjne, nie wspominając.

#9 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 27 września 2007 - 16:48

Nie chodzi nawet o to, czy się da, tylko teoretycznie założyłem, że pod własnym nazwiskiem wiele osób by tego nie robiło.

Tutaj sądzę iż masz całkowitą rację.

Pomijam tu różne onety, ale poczytaj sobie np. fora o polityce na gazeta.pl.

Daj spokój język polityki jest ostatnio tak wulgarny iż tragedie. A mamy jeszcze ponad 3 tygodnie kampanii wyborczej, myślę iż będzie coraz wulgarniej

#10 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 27 września 2007 - 16:55

Ale to wasze forum i tyle. Administracja powinna rządzić po swojemu utrzymując porządek . Np. Pank ... wiem wiem to ciężka historia . Niedawno go polubiłem , bo wiedziałem co powie , jak kogo pojedzie , że zapoda żart , ale to było po ponad pół roku słuchania jego . Pank jest spoko , ale jak się go pozna , poczyta , natomiast pierwsze wrażenie to to jest rozwydżony małolat i proponuję , żeby naprawdę restrykcyjnie traktować wszelki przejaw agresji tollingu bo potem wyrasta na trooola .... Ach gdzie te czasy kiedy dostawało się warna , za wzmianke mimochodem o polityce ;p teraz to już coś innego nie Insider ? ;p

#11 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2007 - 16:56

teraz to już coś innego nie Insider ? ;p


Tzn. co? Bo nie złapałem aluzji. :(

#12 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 27 września 2007 - 16:57

Za każdym razerm gdy pilnujemy regulaminu bardziej "nieelastycznie", spotykamy się*z niewybrednymi aluzjami do stalinowców, ludzi ograniczonych umysłowo, betonów itp. O głosach, że forum zamienia się w państwo policyjne, nie wspominając.

Odpowiedz jest prosta. Regulamin jest Prawem na forum. Prawa się nie łamie. Osoby łamiące prawo są karane.

PS. Regulamin ma tylko 26 linijek. To nie KK czy KPC które są grube i się w nich można pogubić. Czy tak trudno jest przestrzegać prawa zapisanego w 26 linijkach ?

#13 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2007 - 16:59

Odpowiedz jest prosta. Regulamin jest Prawem na forum. Prawa się nie łamie. Osoby łamiące prawo są karane.

PS. Regulamin ma tylko 26 linijek. To nie KK czy KPC które są grube i się w nich można pogubić. Czy tak trudno jest przestrzegać prawa zapisanego w 26 linijkach ?


A myślisz. że łatwo co chwilę czytać coś takiego lub takiego?
  • midalist lubi to

#14 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 27 września 2007 - 17:03

A myślisz. że łatwo co chwilę czytać coś takiego?


Na pewno trochę przykre. Myślę iż sędziemu też jest przykro kiedy wsadza kogoś do więzienia, ale to nie powód żeby tego nie robić.

PS. Przy okazji jak kiedyś ja złamie regulamin to pamiętaj o moich dzisiejszych postach -------------------> I tym bardzie kopnij z buta :)
  • Ka lubi to

#15 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 27 września 2007 - 17:06

A myślisz. że łatwo co chwilę czytać coś[URL="http://www.myapple.pl/showthread.php?p=379137#post379137"] takiego[/URL]?


To był mój post. Wcale się go nie wyrzekam. Tylko agresji w nim nie widzę.

#16 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2007 - 17:10

To był mój post.


Nie, nie Twój. Spójrz lekko powyżej.

#17 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 27 września 2007 - 17:12

@insider sorry moja wina ;p Widzisz starość nie radość i jeszcze tyle spraw , że pomyliłem ciebie z codem za co przepraszam . Głupio no więc No nie code ? ;p

#18 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 27 września 2007 - 17:40

***Abstrachując...***

Pytanie w ankiecie "Czy jesteś za ostrym reagowaniem na łamaniem Regulaminu" jest moim zdaniem troche źle postawione.
No bo co to znaczy "ostro"? To znaczy, że moderatorzy będą teraz biegali z nożem do każdego kto złamał regulamin?

Troszkę to nieprecyzyjne - jestem za reagowaniem na łamanie regulaminu ale nie wiem czy za ostrym, bo nie wiem jak ostre to ostre ma być ;)

***Przechodząc do sedna...***

Proponowałbym bardziej taką ankietę:

Czy jesteś za reagowaniem na łamanie regulaminu?
- Tak, bananem za występek!
- Tak, jakieś warnik czasem by się przydał...
- W sumie to nie - lubię bałagan...
- Tak, to ja jestem autorem ankiety i nie przeczytałem regulaminu, gdzie jest dokładnie zapisane jakie kary można otrzymać za złamanie konkretnego punktu regulaminu ;).

***Abstrachując raz jeszcze...***

Skoro za konkretne przewinienia można otrzymać konkretne kary i jest to zapisane w regulaminie to moderatorzy odstępując od wykonania "wyroku" łamią regulamin :D.

#19 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 27 września 2007 - 17:48

- Tak, to ja jestem autorem ankiety i nie przeczytałem regulaminu, gdzie jest dokładnie zapisane jakie kary można otrzymać za złamanie konkretnego punktu regulaminu ;).

Trafiony Zatopiony. :roll: A przy okazji masz racje źle postawione pytanie. W sumie to miało być bardziej o wulgarności i chyba przedobrzyłem. A nie mogę tego teraz zmienić. Tak to właśnie bywa jak się nie przemyśli czegoś jeszcze raz, tak na wszelki wypadek :(
"5. Świadome naruszanie punktu 4. regulaminu forum może spowodować (oprócz sankcji przewidzianych przepisami prawa w RP) natychmiastowe wykluczenie z forum."
Nie ma tu mowy o ostrzeżeniach tylko o natychmiastowym wykluczeniu z forum. Czyli ja proponuje łagodniejsze rozwiązanie ------------> "A łyżka na to, Niemożliwe"

Skoro za konkretne przewinienia można otrzymać konkretne kary i jest to zapisane w regulaminie to moderatorzy odstępując od wykonania "wyroku" łamią regulamin :D.

Dobre, dobre. Było t skierowane do postu Insidera o komentarzy na temat jego pracy.

PS. "Czy jesteś za ostrym reagowaniu na łamanie Regulaminu" - Ale mi potworek wyszedł, najgorsze że nie mogę tego wyedytować :(

#20 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2007 - 17:56

Inaczej: zakładamy coś takiego jak "czynnik ludzki" : pomyłka, roztargnienie, emocje itp. Dlatego najpierw, zanim przysolimy ostrzeżeniem, zwracamy uwagę. Podobna sytuacja jest gdy policjant złapie nas na drodze: ma prawo nie dać nam mandatu a tylko udzielić napomnienia, z reguły jednak od razu wypisuje mandat. Niemniej jednak , może się zdarzyć, że ma dobry dzień i po prostu jedynie zrobi pogadankę. ( zdarzyło mi się kilka razy). Z nami jest podobnie. :)

#21 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 27 września 2007 - 18:00

Skoro za konkretne przewinienia można otrzymać konkretne kary i jest to zapisane w regulaminie to moderatorzy odstępując od wykonania "wyroku" łamią regulamin :D.


Błąd myślowy: w regulaminie jest napisane, że moderatorzy mogą wymierzyć karę - co znaczy, że nie muszą.

Się zagmatwałem :D

#22 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2007 - 18:09

Błąd myślowy: w regulaminie jest napisane, że moderatorzy mogą wymierzyć karę.

Się zagmatwałem :D


Co znaczy, że nie muszą. I to właśnie robimy :)

#23 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 27 września 2007 - 18:12

Co znaczy, że nie muszą. I to właśnie robimy :)


Myślę iż trzeba w waszych sercach zasiać ziarno ZŁA :lol:

PS. Powinno być tak iż gdy moderator zaloguje się na forum powinna włączać się kontrolka. I wtedy słychać by było przerażony głos krzyczący "Ratujcie najpierw kobiety i dzieci". HEHEHEHE.

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2007 - 18:13

Jeszcze jedno? :) Już myślałem, że po osttanim zbanowaniu jednego z forumowiczów jesteśmy zło absolutne :>

#25 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 27 września 2007 - 18:16

Jeszcze jedno? :) Już myślałem, że po osttanim zbanowaniu jednego z forumowiczów jesteśmy zło absolutne :>


OK masz racje. Całe kilogramy ziarna :) I módlmy się aby dały obfite zbiory.

PS. A tam zło absolutne. "Zbanowanie człowieka to tragedia. Zbanowanie milionów to statystyka" ----> Parafrazując klasyków w temacie Zła Absolutnego :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych