Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co zrobić jak iPhone wpadnie do wody?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 julliamaciejka

julliamaciejka
  • 20 postów

Napisano 03 marca 2013 - 18:58

2 dni temu (NIE przed chwilą) mój iPhone 3GS wpadł do wody. Nie wyłączył się pod wodą, nadal działał. Dopiero następnego dnia wyjęłam kartę SIM i wysuszyłam go suszarką, włożyłam go też do ryżu na parę godzin (parę źródeł podaje taki sposóB)...Jednak ciągle się resetuje, nie mogę go zsynchronizować z iTunes...Włączyłam Assistive Touch żeby nie powodować żadnych zwarć klikając przyciski, jednak nadal się resetuje w dowolnym momencie (no i podczas synchronizacji) Proszę o pomoc!

#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 marca 2013 - 19:06

Trzeba go rozkręcić, wyczyścić płytę główną i resztę elementów. Nawet jeśli wyschnie i będzie działał to możliwe, że po czasie wystąpi korozja i zniszczy go nieodwracalnie. Najlepiej poszukaj dobrego serwisu w swojej okolicy, nie zabieraj się za to sama, bo w domowych warunkach zrobienie tego dobrze jest niemożliwe.

#3 julliamaciejka

julliamaciejka
  • 20 postów

Napisano 03 marca 2013 - 19:12

Dziękuję :)

#4 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 03 marca 2013 - 20:34

Gdy takie urządzenie wpadnie do wody pierwszą czynnością jest odcięcie zasilania - w przypadku iPhona rozkręcenie go i odłączenie baterii. Następną czynnością jest umieszczenie elementów elektronicznych (przede wszystkim płyty głównej) w alkoholu polipropylenowym w celu *wypchnięcia* wody (woda wyparuje razem ze spirytusem). Każada inna metoda (suszarka. ryż, kaloryfer) powoduje, że resztki minerałów zawartych w wodzie pozostawią ślady w urządzeniu i w efekcie korozję, zwarcia lub przerwania. Powinno się odłączyć baterię, wsadzić do woreczka foliowego (żeby urządzenie nie wyschło) i udać się czym prędzej do kogoś, kto się zajmie kąpielą w spirytusie (i chętnie wanience ultradźwiękowej). Wtedy jest duża (np 90%) szansa, że urządzenie będzie działać a koszty naprawy będą niewielkie. Po wysuszeniu (najczęściej - zwłaszcza w przypadkach całkowitego zamoczenia) koszty naprawy rosną a szanse ożywienia urządzenia maleją. Taki resetujący się iPhone 3GS wskazuje na uszkodzony układ zasilania - może znajdzie się zakład, który wylutuje i wlutuje nowy układ scalony ale obawiam się, że telefon jest już bazą części zamiennych. Radzę kupić nowy - używany 3GS z pewnego źródła, będzie taniej i mniej ryzykownie niż naprawiać ten zalany.

#5 julliamaciejka

julliamaciejka
  • 20 postów

Napisano 03 marca 2013 - 20:50

A jeśli działa? Co jakiś czas po prostu się resetuje... Niestety czekałam 1 dzień i dopiero wtedy wyjęłam SIM (nie potrafię wyjąc baterii i innych części) i wysuszyłam telefon. Chyba po prostu pojadę do serwisu, ale dziękuję za pomoc :)

#6 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 03 marca 2013 - 22:14

Tu: http://myapple.pl/of...emobile_pl.html i tu Serwis iPhone Szczecin: naprawa iPhone po zalaniu. Co robić? | AppleMobile.pl - iPhone, iPod, Mac, serwis iPhone Szczecin

dokładnie opisałem co robić gdy telefon ulegnie zamoczeniu.

@juliamaciejka - jeżeli Twoim telefonie ktoś się szybko nie zajmie, to będziesz musiała się rozglądać za nowym. I żaden ryż i suszenie tego nie zmieni.

#7 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 03 marca 2013 - 22:27

Opis rozebrania telefonu jest w sieci i może tego dokonac każda manualnie zdolna osoba jeśli będzie postępowała zgodnie z opisem.

np tu.

iPhone 3GS Teardown - iFixit

Ja temu telefonowi nie wróżę powodzenia, ale można rozebrać, przemyć polipropylenem (buteleczka kosztuje z 8 zł) i liczyć, że się uspokoi. Jak nie, to sprzedać na części informując o tym, że był zalany.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych