Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Magic Mouse problem ,przerywa po艂膮czenie.


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 patryk5bw

patryk5bw
  • 29 post贸w
  • Sk膮dLublin

Napisano 02 marca 2013 - 18:58

Witam , M贸j problem w magic mouse polega na przerywaniu po艂膮czenia.Myszka mam ponad 3mc ,a problem od niedawna.Jak zauwa偶y艂em myszka zrywa po艂膮czenie przy np. ma艂ym rzucie (1cm) z r膮k na podk艂adke.Gdy ni膮 potrz膮sam czuje ,偶e co艣 si臋 w niej rusza ,nie chodzi tu o naderwan膮 cz臋艣膰 lecz ca艂y mechanizm w 艣rodku lub po prostu baterie i oczywi艣cie przy potrz膮saniu wystepuje ten sam efekt(przerwane po艂膮czenie).Moje pytanie do forumowicz贸w to : Jaki efekt po potrz膮艣nieciu myszki zauwa偶acie u siebie?Tylko uw膮偶ajcie bo mysz jest ma艂a i 艣liska.Pro艣i艂bym o jak膮艣 rade.

#2 patryk5bw

patryk5bw
  • 29 post贸w
  • Sk膮dLublin

Napisano 07 marca 2013 - 17:18

Temat do zamkni臋cia. Magic mouse naprawi艂em prostym sposobem znanym ze starych telefon贸w.W艂o偶y艂em kawa艂ek papieru kt贸ry dociska baterie z obudow膮. :) Jest to rozwi膮zanie ,ale jak na firme apple jest to po prostu nie do przyj臋cia.

#3 koh

koh
  • 2聽186 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 07 marca 2013 - 21:18

Jak rzuca艂em myszk膮 z pierwszego pi臋tra te偶 przerywa艂a...jak sam wypad艂em to mia艂em dwu tygodniow膮 przerw臋 w 偶yciorysie ;) A tak pozatym, tez stosowa艂em patent z papierkiem i te偶 z艂o偶eczy艂em na Magika...ale wystarczy t臋 klapk臋 aluminiow膮 od baterii (kt贸ra by艂a delikatnie wypuk艂a na zewn膮trz) leciutko, dos艂ownie na milimetr dwa dogi膮膰 do 艣rodka...wtedy sama dociska baterie...a papierek niestety j膮 wypukla i si臋 od spodu drogie jab艂uszko mizia i rysuje. Pozdrawiam

#4 patryk5bw

patryk5bw
  • 29 post贸w
  • Sk膮dLublin

Napisano 02 kwietnia 2013 - 12:20

Dzi臋kuje za odpowied藕 :) Podgi臋cie klapki pomog艂o.

#5 madizal

madizal
  • 248 post贸w
  • Sk膮dKatowice

Napisano 02 kwietnia 2013 - 12:50

U mnie podobnie przerywa, lecz jak spojrz臋 od spodu to miga dioda aktywno艣ci. Nie jest to tym samym brak zasilania myszy, a ponowne pod艂膮czenie uzyskuj臋 po kilku klikni臋ciach w mysz. Ma kto艣 pomys艂 w tej sprawie ?

#6 grzes_l

grzes_l
  • 3聽397 post贸w
  • Sk膮dGdynia

Napisano 02 kwietnia 2013 - 14:16

Zmie艅 akumulatorki na lepsze. Nie wiem czy to kwestia napi臋cia, ale ze s艂abymi akumulatorkami dzieje si臋 tak jak piszesz.

#7 madizal

madizal
  • 248 post贸w
  • Sk膮dKatowice

Napisano 02 kwietnia 2013 - 14:29

Pracuj臋 na bateriach ca艂o艣膰 sprz臋tu ze stycznia 2013. Baterie profilaktycznie zmieni艂em na nowe i markowe :(

#8 grzes_l

grzes_l
  • 3聽397 post贸w
  • Sk膮dGdynia

Napisano 02 kwietnia 2013 - 14:48

To niedobrze. Zr贸b test ze zwyk艂ymi alkalicznymi (maj膮 pe艂ne 1,5V gdy akumulatorki zwykle w okolicy 1,2V). A masz jak膮艣 nak艂adk臋 do wsp贸艂pracy z myszk膮? Tu mo偶e by膰 k艂opot - MagicPrefs mog膮 by膰 problemem. Polecam Better Touch Tool.

#9 koh

koh
  • 2聽186 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 02 kwietnia 2013 - 14:49

Jaki poziom na艂adowania pokazuje w ustawieniach myszki? Mo偶e s膮 roz艂adowane? A mo偶e masz k艂opot z bluetooth-em? Masz jeszcze co艣 podczepionego do kompa przez BT? Takie objawy jak podajesz mam w 3 przypadkach: 1. Gdy akumulatory si臋 roz艂adowuj膮. 2. Gdy mam myszk臋 kilka metr贸w od komputera. 3. Gdy podczepi臋 pod komputerowego BT wi臋cej urz膮dze艅 naraz.

#10 grzes_l

grzes_l
  • 3聽397 post贸w
  • Sk膮dGdynia

Napisano 02 kwietnia 2013 - 14:52

No u mnie na BT chodzi zwykle 3 do 4 urz膮dzenia i si臋 nie zdarza roz艂膮czanie, wi臋c u Ciebie te偶 nie halo. Taki objaw zwykle przy akumulatorkach, kt贸re nie trzymaj膮 napi臋cia.

#11 koh

koh
  • 2聽186 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 02 kwietnia 2013 - 15:27

No u mnie na BT chodzi zwykle 3 do 4 urz膮dzenia i si臋 nie zdarza roz艂膮czanie, wi臋c u Ciebie te偶 nie halo...


Mam pod BT podczepiony jeszcze przeka藕nik d藕wi臋ku Logitech-a, kt贸ry 艂膮czy si臋 z kinem domowym. Jak puszczam muzyk臋 to czasami gdy naraz mam u偶ywan膮 myszk臋 i itunesa, to potrafi co艣 zaskrzypie膰 w g艂o艣nikach...ale podpi膮艂em to pod problemy z myszk膮 w tym temacie.

#12 madizal

madizal
  • 248 post贸w
  • Sk膮dKatowice

Napisano 03 kwietnia 2013 - 08:09

Ja powracam do tematu. U mnie tylko mysz dzia艂a na BT. U偶ywam baterii alkalicznych a nie akumulatork贸w. Poziom energii nie spada poni偶ej 80% Pracuj臋 na komputerze po 8-10h dziennie a do艣wiadczam oko艂o 3-4 przerw podczas "dni贸wki"

#13 koh

koh
  • 2聽186 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 03 kwietnia 2013 - 09:17

Dobre akumulatorki zapewne pomog膮, acz nie dam 100% gwarancji.

#14 pawelflo

pawelflo
  • 27 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 18 marca 2014 - 08:52

U mnie ten sam problem. Po aktualizacji 10.9.2 wszystko by艂o dobrze przez ... 3 tygodnie!! A偶 tu nagle Dzisiaj rano znowu straci艂em 艂膮czno艣膰 z myszka. Jedynym rozwiazanie by ponownie Nawi膮za膰 po艂膮czenie to wy艂膮czenie komputera i uruchomienie Ponowne. Dzisiaj w艂o偶y艂em kawa艂ek kartki papieru zeby dociskal baterie. Baterie zawsze wymienialem W okolicach 80% i nic to nie dawa艂o. 呕adnych upadk贸w Myszko itd. Komputer ma zaledwie 1,5 miesi膮ca jak I magic mouse. Apple... Co jest?!

#15 RumburMK

RumburMK
  • 613 post贸w

Napisano 22 marca 2014 - 20:47

Niestety u mnie jest podobnie. Dzisiaj pierwszy raz pod艂膮czy艂em myszk臋 do kompa i w czasie 2 godzinnego u偶ytkowania mysz roz艂膮cza艂a si臋 oko艂o 10-15 razy... Przed chwil膮 troszk臋 podgi膮艂em blaszk臋 u do艂y i zobaczymy.

#16 pawelflo

pawelflo
  • 27 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 28 marca 2014 - 11:05

Czyli podsumowuj膮c- ten typ tak ma ?

#17 imrik

imrik
  • 3聽471 post贸w
  • Sk膮dWroc艂aw, Poland

Napisano 29 marca 2014 - 03:48

Wiele lat korzysta艂em i nadal korzystam z tych myszek na wielu makach i na palcach jednej r臋ki mog臋 wyliczy膰 ile razy mnie roz艂膮czy艂o pod OS X. W moim odczuciu jest to bardzo dobra mycha. W 偶yciu nie bawi艂em si臋 w jakie艣 podginanie blaszek. Osobi艣cie jestem daleki od stwierdzenia, 偶e ten typ tak ma. Zastanawia mnie tyle sk膮d ten wysyp takich temat贸w w ostatnim czacie. Mavericks co艣 nar膮ba艂? Na najnowszych MacBookach Pro z Retin膮 cz臋艣膰 os贸b zwraca uwag臋 na ma艂o stabilny bluetooth - raczej w kontek艣cie zak艂贸ce艅 z WiFi (niby jest po艂膮czony do sieci a nie ma internetu, po chwili si臋 odtyka) gdy i Bluetooth i AirPort jest jednocze艣nie za艂膮czony. Mo偶e co艣 w tym by膰. 10.9.3 przypadkiem nie nak艂ada nacisku na testy WiFi/BT?

#18 RumburMK

RumburMK
  • 613 post贸w

Napisano 29 marca 2014 - 11:00

Niestety jak zacz膮艂em szuka膰 informacji czy w艂a艣ciwie "ten typ tak ma" czy mo偶e moja myszka po prostu tak ma, okaza艂o si臋, 偶e z problemem nie jest sam. Oczywi艣cie jest to myszka dedykowana pod OS, nie pod windowsa , ale akurat problem z roz艂膮czaniem wyst臋puje nie zale偶nie od systemu. Mam zamiar przesi膮艣膰 si臋 za jaki艣 czas na macbooka air i troch臋 偶yj臋 nadziej膮 , 偶e jednak myszka przestanie tak "艣wirowa膰". Podoba mi si臋 jej design, obs艂uga jej nie sprawia mi 偶adnych problem贸w (niekt贸rzy mieli problem z u艂o偶eniem d艂oni :) ), mam oczywi艣cie gwarancje itd, ju偶 nawet pisa艂em do sprzedawcy 偶e co艣 jest nie tak i on da艂 mi kilka wskaz贸wek co mog臋 zrobi膰, przeczyta艂em r贸wnie偶 dziesi膮tki temat贸w na r贸偶nych forach, ale niestety nic nie pomaga i roz艂膮czanie magic mouse jest niestety przykr膮 codzieno艣ci膮. Do tej pory nie mia艂em 偶adnych problem贸w z urz膮dzeniami pod艂膮czanymi do bluetooth. Zobaczymy po zakupie mac booka, mo偶e to co艣 da i b臋dzie jak by膰 nale偶y.

#19 klnt

klnt
  • 2聽043 post贸w
  • Sk膮dOpole

Napisano 30 marca 2014 - 09:48

Ja bym nie czeka艂 z gwarancj膮, bo myszka ma dzia艂a膰 na ka偶dym maku a nie tylko wybi贸rczo. Jak sie roz艂膮cza to zwr贸膰 i popro艣 o napraw臋 lub wymian臋 na now膮. Rownie偶 nie wyobra偶am sobie w myszce, kt贸ra ma gwarancje podk艂ada膰 czego艣 czy wygina膰 blaszki itd. Moja magic mouse nie roz艂膮cza艂a si臋 na poprzednim systemie i nie roz艂膮cza si臋 na mavericks wi臋c je偶eli tylko macie tak膮 mo偶liwo艣膰 to reklamujcie swoje myszki do skutku.

#20 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1聽327 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 30 marca 2014 - 11:20

Apple... Co jest?!


Jak to co? Darmowy Mavericks.

- - - Po艂膮czono posty - - -

U mnie te偶 zrywa. Bateria 100%, muszka bez 偶adnych odkszta艂ce艅.

#21 RumburMK

RumburMK
  • 613 post贸w

Napisano 30 marca 2014 - 13:06

Ja bym nie czeka艂 z gwarancj膮, bo myszka ma dzia艂a膰 na ka偶dym maku a nie tylko wybi贸rczo. Jak sie roz艂膮cza to zwr贸膰 i popro艣 o napraw臋 lub wymian臋 na now膮. Rownie偶 nie wyobra偶am sobie w myszce, kt贸ra ma gwarancje podk艂ada膰 czego艣 czy wygina膰 blaszki itd. Moja magic mouse nie roz艂膮cza艂a si臋 na poprzednim systemie i nie roz艂膮cza si臋 na mavericks wi臋c je偶eli tylko macie tak膮 mo偶liwo艣膰 to reklamujcie swoje myszki do skutku.


W sumie masz racj臋 w tym co piszesz.... myszka jest nowa wi臋c ma dzia艂a膰, a przynajmniej powinna. Ja u偶ywam j膮 na systemie Windows 8 i wci膮偶 si臋 zastanawiam czy to jest problem po stronie technicznej myszki, czy mo偶e kwestia sterownik贸w. Nie powiem ,偶e nie, bo jestem troszk臋 zniesmaczony takim zachowaniem si臋 myszki, ale p贸ki co nie widzi mi si臋 odsy艂anie jej i czekanie na now膮 kilka lub kilkana艣cie dni. Ale jak dalej tak b臋dzie si臋 zachowywa膰 to pewnie ja ode艣le. Niestety aktualnie nie mam mo偶liwo艣ci sprawdzenia jej dzia艂ania na systemie apple , wi臋c nie dowiem si臋 czy wina le偶y po stronie myszki, czy te偶 mo偶e sterownik贸w.

#22 pawelflo

pawelflo
  • 27 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 01 kwietnia 2014 - 10:16

Ja ju偶 kontaktowa艂em si臋 z iSpot gdzie naby艂em komputer razem z magic mouse. Powiedzieli mi, 偶ebym przyszed艂 i zobacz膮 czy roz艂膮cza si臋 myszka- w praktyce musia艂bym siedzie膰 ca艂y tydzie艅 albo 2 tygodnie w iSpot. Myszka roz艂膮cza si臋 bowiem 1 raz na tydzie艅 albo jak dobrze p贸jdzie 1 raz na 2 tygodnie. Dodatkowo, co zauwa偶y艂em- nie pojawia si臋 ekran "zerwano po艂膮czenie bluetooth", nie ma 偶adnego komunikatu. Nie mog臋 te偶 nic zrobi膰 innego poza wy艂膮czeniem ca艂ego komputera. Bez wy艂膮czenia- nie mog臋 nawet wy艂膮czy膰 bluetooth'a. Po wy艂膮czeniu wszystko zadziwiaj膮co wraca do normy. Pr贸bowa艂em wszystkiego co pisz膮 ludzie na forum: - wymiana baterii na nowe: zmienia艂em nawet 2 razy w tygodniu 偶eby zawsze by艂o 100% na艂adowania - pod艂o偶enie karteczki papieru (r贸wnie偶 uwa偶am 偶e to 偶enada przy sprz臋cie marki Apple za grube pieni膮dze) - wy艂膮czenie wygaszacza w Mac'u oraz wy艂膮czenie opcji u艣pienia dysk贸w kiedy to mo偶liwe. A mo偶e to modu艂 Wifi i Bluetooth jest 藕le spasowano (za blisko siebie) w Macu Retina? Minimalizacja tutaj odegra艂a kluczow膮 rol臋- nie ma nawet stacji CD/DVD. Pozostaje czeka膰 na 10.9.3 albo odda膰 ca艂y sprz臋t na miesi膮c na gwarancji 偶eby doszli do problemu (ale tego chc臋 unikn膮膰). Zastanawia mnie r贸wnie偶 fakt, 偶e u wielu ludzi (na forach pisz膮) problem pojawia si臋 dopiero po zainstalowaniu Mavericks, co jak dla mnie wskazuje na softwarowy problem a nie hardware'owy. Obecna cz臋stotliwo艣膰 wyst臋powania zerwania po艂膮czenia pozwala na normalne korzystanie ze sprz臋tu, nie mniej jednak denerwuje i irytuje, bo Apple ma dzia艂a膰 lepiej ni偶 PC, zw艂aszcza je偶eli chodzi o BT. Zaznacz臋 偶e nie mam innych 偶adnych urz膮dze艅 BT, mikrofal贸wek, kr贸tkofal贸wek, nadajnik贸w, antek itp. kt贸re mog艂yby zak艂贸ci膰 prace BT i tym samym Magic Mouse.

#23 wojtkow

wojtkow


  • 6聽767 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dPozna艅

Napisano 01 kwietnia 2014 - 19:16

Napisz臋 to po raz setny, g艂贸wn膮 przyczyn膮 problem贸w z Magic Mouse s膮 baterie, a dok艂adnie ca艂kowita nietolerancja MM na spadki napi臋cia tych偶e. Sam mam dwie takie myszki i mia艂em problemy z nimi p贸ki nie zainwestowa艂em w akumulatorki Sanyo Eneloop. Odk膮d je mam to myszka roz艂膮cza si臋 tylko raz a dobrze, mniej wi臋cej po trzech tygodniach. Na cyfrowej 艂adowarce / roz艂adowarce w programie roz艂adowywania okazuje si臋, 偶e akumulatorki s膮 puste (czasami daje si臋 "wyssa膰" kilka mAh). W przypadku innych akumulatork贸w do艣wiadcza艂em takich samych roz艂膮cze艅 jak Wy, a po pod艂膮czeniu do roz艂adowywania nie raz okazywa艂o si臋, 偶e s膮 one pe艂ne lub niemal pe艂ne (i faktycznie system pokazywa艂 na艂adowanie bliskie lub r贸wne 100%). Przy czym u偶ywa艂em teoretycznie niez艂ych akumulatork贸w Energizer czy GP. Te same akumulatorki bez problemu dzia艂aj膮 z klawiatur膮 Apple, jednak MM toleruje tylko eneloopy.

#24 RumburMK

RumburMK
  • 613 post贸w

Napisano 01 kwietnia 2014 - 20:37

Napisz臋 to po raz setny, g艂贸wn膮 przyczyn膮 problem贸w z Magic Mouse s膮 baterie, a dok艂adnie ca艂kowita nietolerancja MM na spadki napi臋cia tych偶e.

Sam mam dwie takie myszki i mia艂em problemy z nimi p贸ki nie zainwestowa艂em w akumulatorki Sanyo Eneloop. Odk膮d je mam to myszka roz艂膮cza si臋 tylko raz a dobrze, mniej wi臋cej po trzech tygodniach. Na cyfrowej 艂adowarce / roz艂adowarce w programie roz艂adowywania okazuje si臋, 偶e akumulatorki s膮 puste (czasami daje si臋 "wyssa膰" kilka mAh).

W przypadku innych akumulatork贸w do艣wiadcza艂em takich samych roz艂膮cze艅 jak Wy, a po pod艂膮czeniu do roz艂adowywania nie raz okazywa艂o si臋, 偶e s膮 one pe艂ne lub niemal pe艂ne (i faktycznie system pokazywa艂 na艂adowanie bliskie lub r贸wne 100%). Przy czym u偶ywa艂em teoretycznie niez艂ych akumulatork贸w Energizer czy GP. Te same akumulatorki bez problemu dzia艂aj膮 z klawiatur膮 Apple, jednak MM toleruje tylko eneloopy.


Tak sie sk艂ada 偶e ja "jade" na razie na bateriach kt贸re dosta艂em z myszk膮, ale tak si臋 sk艂ada 偶e w ubieg艂ym tygodniu dosz艂y do mnie enelop'y egzotiki, wi臋c jak tylko myszka odm贸wi po raz nasty w dniu dzisiejszym pos艂usze艅stwa, wk艂adam 艣wie偶o na艂adowane akumulatorki i potestuje.

#25 pawelflo

pawelflo
  • 27 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 02 kwietnia 2014 - 08:22

Sanyo Eneloop, ale ile mAh? 800, 2000, 2500 ? Kt贸rej 艂adowarki u偶ywacie do nich? Marki Eneloop, czy tej do Magic Mouse marki Apple?




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych