Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lista gier makowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
192 odpowiedzi w tym temacie

#51 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 10 lipca 2007 - 17:42

Jeśli ktoś z Was grał kiedyś pod DOS'em w grę PRIVATEER ( wspomnienia ;) ) to ten post może Was ucieszyć.

Tytuł: Privateer - Gemini Gold 1.02
Licencja: Freeware
System: Mac OS X, Windows, Linux
Gatunek: kosmiczna strzelanina na bazie silnika VEGASTRIKE
Mój komputer: G5 2GHz/2GB Ram/ Tiger 10.4.10
Link: http://priv.solsector.net/files.htm
Opis: dostajemy w spadku statek kosmiczny, kupujemy i sprzedajemy towary na różnych planetach, ulepszamy statek i broń, odkrywamy kim właściwie jesteśmy.

#52 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 10 lipca 2007 - 18:43

Tytuł: SYNDICATE
Licencja: Freeware
System: Mac OS classic
Gatunek: strategia
Mój komputer: G5 2GHz/2GB Ram/ Tiger 10.4.10
Link: http://mac.the-under....ow=game&id=152
Opis: biegamy czterema gostkami po mapkach i mając do wyboru różne bronie likwidujemy wrogi syndykat. Zarabiamy przy tym na podatkach, opracowujemy nowe mody dla chłopaków, nowe bronie.

Gra z myszką ;)

W tym wątku nie prowadzimy dyskusji tylko opisujemy gry. Posty posprzątałem - krzyfar MF

---- Dodano 10-07-2007 o godzinie 20:31 ----
Serwer z abandonware na OS classic.
http://mac.the-under....php?show=games
  • krzyfar lubi to

#53 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 14 lipca 2007 - 19:07

Tytuł: OpenTTD
Licencja: Freeware (open-source), ale wymaga ok. 6 plików z oryginalnej wersji TTD (nawet na Windows)
System: Mac OS X od 10.3 w górę
Wymagania: znikome
Gatunek: strategia
Mój komputer: Core Duo 2GHz/ 1GB RAM/ Tiger
Link: http://www.openttd.org/
Opis: open-source'owa wersja starej kultowej gry Transport Tycoon. Budujesz koleje, drogi, stacje, lotniska, łączysz miasta sieciami kolei, zapewniasz transport surowców do fabryk, zarabiasz kasę i obserwujesz idiotyczne zachowania AI konkurentów. Hours of fun ;)

#54 Scypin

Scypin
  • 299 postów

Napisano 27 września 2007 - 23:18

Tytuł: Redline
Licencja: demo
System: Mac OS X od 10.2.8 w górę
Wymagania: ppc g4 (1 ghz+),g5, intel
Gatunek: wyścigi
Mój komputer: IBook G4 12" 1.33 GHz radeon 9550 32 mb; 756 mb ram; Tiger
Link: http://www.ambrosias.../games/redline/
Opis: wyścigi w które można sie ścigać przez internet lub z komputerowym przeciwnikiem lub się szkolić grając samemu (wtedy pokazuje ducha pojazdu jak się jechało osiągając najlepszy czas na trasie dzieki temu łatwo porownac swoje wyniki) w wersji demo są 2 trasy dostępne i 1 samochód ale mimo to można grac online z innymi co nają tą sama wersje nie ma również muzyki w tle jednak nie wiem czy to wina gry czy tego że to wersja demo.
Uwagi:ta gra jak wiekrzość gier tego producenta (poza kilkoma co byly portowane na mac przez ta firme lub przez inna na windows) mają swoją wersje tylko na komputery macintosh wiec nie pogra sie przez internet z kolega co ma windowsa lub linuxa

może 2 gra mało ma wspólnego z 1 ale opisze 2 naraz by nie było 2 moich postów pod sobą

Tytuł: Kill Monty
Licencja: demo (10 uruchomień)
System: Mac OS X od 10.2.8 w górę
Wymagania: ppc g3 (500 mhz+),g4,g5, intel
Gatunek: zręcznościowa
Mój komputer: IBook G4 12" 1.33 GHz radeon 9550 32 mb; 756 mb ram; Tiger
Link: http://www.freeverse...s/game/?id=5006
Opis: bardzo prosta strzelanka do wszystkiego co pokazuje sie na planszy steruje się myszką (celownanie i strzelanie z broni i prawy (lub command i lewy dla 1 przyciskowej myszy) granaty oraz klawiatura sie rusza psotacia (a,s,d,w) mimo że nic specjalnego nie widziałem w tej gierce to potrafi ona wciągać.
Uwagi: gra tylko na mac os x
  • krzyfar lubi to

#55 Nekkoru

Nekkoru
  • 9 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 września 2007 - 13:18

Tytuł: NetHack
Licencja: GNU/GPL
System: Mac OS X, Mac OS Classic, Linux, BSD, Windows, AmigaOS (praktycznie kazdy)
Wymagania: Ruszy na każdym sprzęcie
Gatunek: RPG (roguelike)
Mój komputer: Macbook 2ghz Intel, 1gb RAM, Tiger
Link: [URL="http://www.nethack.org"]http://www.nethack.org[/URL]
Opis: Bardzo złożona i trudna gra RPG, niewielu jest ludzi którym udało się ją skończyć. Fabuła przedstawia się tak: zapuszczamy się w podziemia aby znaleźć legendarny amulet Yendoru i osiągnąć status półboga. Nie zrażajcie się dziwnym sterowaniem i słabą grafiką - tę grę musi znać każdy fan Dungeons and Dragons.

Dołączona grafika

#56 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2007 - 20:39

Tutaj macie masę darmowych (niektóre z nich są naprawde fajne) gier na różne systemy, w tym większość również na Mac OS X:
http://zadarmo.voodooguild.com/wpmu/

#57 wilczunio

wilczunio
  • 27 postów

Napisano 05 grudnia 2007 - 21:43

Tytuł: Halo Combat Evolved
Licencja: Demo
System: Mac OS X 10.2.8 or later
Gatunek: FPS
Wymagania:
800 MHz or faster PowerPC G4 or G5 processor. 1 GHz or faster recommended.
Mac OS X 10.2.8 or later. Mac OS X 10.3 “Panther” recommended.
256 Megabytes (MB) of RAM. 512 MB recommended.
32 MB 3D hardware-transform-and-lighting-capable AGP gra
Mój komputer: Mac Mini intel core duo 2 1.83 GHz/1GB Ram/ Leopard 10.5
Link: http://www.macgamefi....php?item=18748
Opis:Wcielamy się w Master Chief'a-zmodyfikowanego genetycznie super żołnierza. Jest rok 2552. Jedna z zamieszkanych przez ludzi planet zostaje zaatakowana przez kosmitów(elite). Naszym zadaniem jest pokonanie kosmitów aby nie dotarli to ziemi. Walka toczy się na przypadkowo odkrytym pierścieniu-z którym później są MAŁE kłopoty.
Uwagi: Gra chodzi płynnie. Nie zawiesza się. Bardzo ciekawa polecam.http://images.google...&tbnw=114&prev=

#58 wilczunio

wilczunio
  • 27 postów

Napisano 08 grudnia 2007 - 20:21

A to są zdjęcia:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#59 oktarynka

oktarynka
  • 5 postów
  • SkądŚląsk :)

Napisano 23 stycznia 2008 - 16:43

Tytuł: Escape Velocity Nova (EV Nova)
Licencja: Shareware (30 użyć, a potem co jakiś czas zabija cię Captain Hector - poza tym nie można wykonywać pełnych misji)
System: Maki->patrz Wymagania i Windows
Gatunek: Space Action/RPG
Wymagania: 128mb RAM, PPC, Mac OS 8.1 or later (Mac OS X native!)
Mój komputer: (czyli mam przepisać "About This Mac" XD? 1.83 GHz Intel Core Duo, Memory 2 GB 667 MHz DDR2 SDRAM :)
Link: [url]http://www.ambrosiasw.com/download/download.php?product=EV+Nova&OS=MacOSX[/url]
Opis: BOSKA GRA!!! Naprawdę, nawet ją kupiłam, bo się opłaca ;)! W ogóle polecam wszystkie gry z Ambrosii, jeśli wcześniej nie były polecane. Gra pozwala ci robić to, co chcesz :) Są misje, pełno różnych ludków, i w ogóle ściągać to ludzie! ; D Ja przeszłam grę jako postać Vell-osa (niezwyciężona hahahahaha) i Polarisów, choć i tak Aurorani są najlepsi ;)
Uwagi: Na PM-a jeśli chcesz jakieś wskazówki :]

Dołączona grafika

#60 sz_blarca

sz_blarca
  • 38 postów

Napisano 27 lutego 2008 - 13:19

Call of dyty 2

Tytuł: Call of Duty 2
Licencja: Commercial
System: OSX)
Gatunek: FPS
Wymagania:
* Mac OS X v10.3.9; OS X v10.4.5 recommended
* 1.8GHz G5 or Intel Core Duo processor; 2.0GHz G5 or Intel Core Duo recommended
* 512MB RAM; 1GB RAM recommended
* 4GB free hard-disk space
* NVIDIA GeForce FX 5200 or ATI Radeon 9600 or higher
* 64MB VRAM; 128MB VRAM recommended
* DVD-ROM drive
* Multiplayer: Internet (TCP/IP) and LAN (TCP/IP) play supported. Internet play requires broadband connection.

Mój komputer: C2D 2,16 / 1gb ddr2 667 / Imac 20' / x1600 128mb
Link: Gra do kupienia na Apple
Uwagi: Ja nie mialem zadnych problemow z odpaleniem gierki, polecam :) Na maku wyglada lepiej niz na piecu :D

#61 sz_blarca

sz_blarca
  • 38 postów

Napisano 27 lutego 2008 - 13:28

HOMM V

Tytuł: HOMM V
Licencja: Commercial
System: OSX
Gatunek: turówka
Wymagania: * Mac OS X v10.4.1 or later
* Intel Core Duo processor
* 512MB RAM
* 2GB free hard-disk space
* DVD-ROM drive
(takie sa na oficjalnej stronie apple, malo dokladne ale co ja moge, moim zdaniem 1gb ram)
Mój komputer: C2D 2,16 / 1gb ddr2 / x1600 128mb
Link: do kupienia na Apple
Opis: Chyba nie ma co pisac kazdy mial stycznosc z ta gra, kilmat inny niz w kochanej HOMM III ale tez jest wporzo pograc mozna
Uwagi: mam 1gb ramu, gram na max resolution, ale przy 2gb bylo by napewno lepiej :) :D Ale nic sie nie tnie zeby nie bylo.


offtopic:niech mi ktos PrivateM przesle z instrukcja jak zalaczac zdjecia zeby byly duze a nie takie miniaturki, z gory dzieki...

#62 wilczunio

wilczunio
  • 27 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 14:42

Tytuł: World of Warcraft(w skrocie WoW) Licencja: Commercial System: OS X kazdy Gatunek: MMORPG Wymagania:PPC/Intel, 1 MB RAM, dobra karta graficzna Link: (Bezpośredni link umożliwiający pobranie gry) Opis: O to o co i zawsze w Warcraft'cie chodzilo xD. Znaczy Ally i Horda walcza ze soba. Jest 8 nras do wyboru(dodatek dodaje jeszcze 2) i rozne klasy. Bijemy lvle expimy i zarabiamy. Uwagi: male problemy poniewasz Blizzard nie zadbal o wygode i program co 3 miesiace wymaga reinstalacji ktora na Windzie odbywa sie za przycisnieciem programiku Repair a w macu trzeba deinstalowac poczym nowo instalowac ze wszystkimi patchami.

#63 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 22 maja 2008 - 20:27

Tytuł: WoW. Opis wyżej Mój komputer: PowerMacG4 400MHz Sawtooth, 576MB RAM(512+64), Radeon 9800 Pro. Osiąga 12/13FPS przy minimalnych ustawieniach, "playable"(jako zapasowy klient, gdy inne komputery zajęte). Jak ktoś ma szybszy procesor(ale wolniejszy od 800MHz) to może śmiało instalować(jak ma dobrą grafikę i 512MB RAMu). Potrzeby reinstalcji nie zauważyłem na PC(Win/Lin).

#64 MaUSeRoSS

MaUSeRoSS
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 09:38

Gry na MAC`a w ofercie Nicolas Games!!! - Nicolas Games proszę :)

#65 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 10 września 2008 - 08:34

GryMix.pl - gry online, flashowe gierki. Tetris, snake, wąż i inne. Stare i nowe gry on-line.

Na prawdę znakomicie wykonane gry online we Flash. Jest ich bardzo dużo. Pewnie bym nie zwrócił uwagi na tę stronę, gdyby nie klasyki, które lubię szczególnie z racji tego, że jestem fanem-hobbystą DOSa.

Dołączona grafika
Dołączona grafika



#66 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 22 września 2008 - 10:50

Tytuł: WoW + dodatek Opis: Był Mini Intel 1.83 (z podpisu). Obawiałem się, że nie pójdzie bo w oficjalnych wymaganiach jest karta ATI lub NVidia (GMA950 na liście brak). Mimo to gra śmiga w rozdziałce 1300 na cośtam (panorama) bez żadnych zacięć.

#67 Quoka84

Quoka84
  • 22 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 listopada 2008 - 02:13

Tytuł: Europa Universalis II
System: OSX
Gatunek: strategiczna
Wymagania: * Mac OS X 10.3.9 or higher
Intel Processor or 500 MHz G3 or faster
256MB Memory

Więcej info
Mój komputer: PB 17 G4 1,33 x1650 2 GB
Opis: Chyba nie ma co pisać każdy miał styczność z ta grą, klasyk w grotece każdego strategiomana.

Zrzuty ekranu
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#68 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 21 grudnia 2008 - 11:10

Wczoraj pierwszy raz na zywo zobaczylem gre na Mac'a i to na moim MBP,zainstalowalem SimCity 4000 Godziny Szczytu! Polecam!

#69 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 21 grudnia 2008 - 16:23

Toribash

Aż się dziwię, że jeszcze nie było...

Tytuł: Toribash
System: OS X/Windows/Linux
Gatunek: bijatyka
Wymagania: W zasadzie żadne :P
Mój komputer: patrz podpis

Opis: Niezwykła bijatyka bazująca jedynie na silniku fizyki. Zabawy co nie miara i to za darmo!

Link: Toribash - Violence Perfected
A zamiast obrazków, lepiej zobaczyć to w akcji:
YouTube - Toribash On Cocaine
YouTube - Toribash 3.07 shaders orgy
YouTube - Toribash Freakfights

#70 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 grudnia 2008 - 20:26

Aż się dziwię, że jeszcze nie było...

Tytuł: Toribash
System: OS X/Windows/Linux
Gatunek: bijatyka
Wymagania: W zasadzie żadne :P
Mój komputer: patrz podpis

Opis: Niezwykła bijatyka bazująca jedynie na silniku fizyki. Zabawy co nie miara i to za darmo!

Link: Toribash - Violence Perfected
A zamiast obrazków, lepiej zobaczyć to w akcji:
YouTube - Toribash On Cocaine
YouTube - Toribash 3.07 shaders orgy
YouTube - Toribash Freakfights


A znaleźć można to tu Toribash - Download for free .

#71 Piotr 2

Piotr 2
  • 13 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 grudnia 2008 - 19:14

Tytuł: Star Wars Battlefront
Licencja: Commercial
System: Mac OS X: 10.3.1
Gatunek: Akcja FPS
Wymagania: CPU: G4 @ 1000 MHz; RAM: 256 MB; HD: 2700MB; DVD-ROM; Grafika: 64 MB VRAM
Mój komputer: iMac 8,1 C2D 2,8 GHz, RAM: 2 GB; ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MB VRAM;

Opis: Star Wars: Battlefront to taktyczna gra akcji, inspirowana popularnymi produktami spod znaku Battlefield 1942 i Operation Flashpoint. Developing programu powierzono ludziom, odpowiedzialnym w przeszłości chociażby za Full Spectrum Warrior i cykl Battlezone. Generalnie zabawa traktuje o zespołowych walkach na wielką skalę w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen, wykreowanego w umyśle słynnego filmowca George'a Lucasa. Użytkownicy biorą zatem udział w dwóch niezależnych rywalizacjach zbrojnych, zaczerpniętych z kinowych epizodów I-III (Separatyści versus Stara Republika) oraz IV-VI (Sojusz kontra Imperium Galaktyczne).
Źródło: [url=http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2683]Star Wars: Battlefront ( PC ) - Encyklopedia Gier | GRY-OnLine[/url]

Uwagi: Jeśli chcemy uruchomić grę pod Intelem musimy zaktualizować Battlefront do wersji 1.2. Jednak podczas instalacji tej aktualizacjii pod Leopardem instalator w pewnym momencie się… zawiesza. Ja tego problemu nie doświadczyłem, gdyż instalowałem update na Tigerze (PPC G4).

Teraz screenshooty :) :

[url]http://www.myapple.pl/attachment.php?attachmentid=3348&stc=1&d=1230401269[/url]

[url]http://www.myapple.pl/attachment.php?attachmentid=3349&stc=1&d=1230401432[/url]

#72 123456

123456
  • 0 postów

Napisano 27 grudnia 2008 - 19:30

Tytuł: MacBomber Licencja: Freeware System: Mac OS X: 10.3.1(nie jestem pewny) Gatunek: (nie znam sie na oznaczeniach gier) Wymagania: CPU: G4 600 MHz; RAM: 128 MB; HD: 40MB; Grafika: 16 MB VRAM Mój komputer: iMac C2D (ten najslabszy); Opis: Odpowiednik gier na konsole typu atari (przepraszam, dane moga nie byc poprawne, jak tylko moj mac sie "naprawi" to wstawie screeny i uzupelnie dane)

#73 izydor86-204bbbae55

izydor86-204bbbae55
  • 90 postów

Napisano 03 lutego 2009 - 23:09

Tytuł: Fable The Lost Chapters
Licencja: Commercial
System: OSX
Gatunek: RPG
Wymagania: Processor: 1.6GHz RAM: 512MB Graphics: 64MB Mac OS: 10.4 Hard Disk: 3GB
Mój komputer: Macbook 2.4GHz, 2GB, Intel x3100, Mac OS X 10.5.5
Link: Lionhead Studios - Fable: The Lost Chapters
Opis: Walczysz mieczem, czarami. Możesz być dobrym lub złym bohaterem. Zobacz screeny! Świetna zabawa!
Uwagi: Nie ustawaiłem grafiki na max, na średnich nie zacina.
Screeny: Fable: Zapomniane Opowieœci (Fable: The Lost Chapters) (PC) - Screens - Galeria - Gry-Online
Dołączona grafika

---- Dodano 04-02-2009 o godzinie 01:41 ----
Tytuł: Neverwinter Nights
Licencja: Commercial
System: OSX
Gatunek: RPG
Wymagania:
Processor: 450MHz G4 or faster processor
Operating System: Mac OS X version 10.2.6 or higher
RAM: 256 MB
Hard Disk Installation: 2.1 GB
Video Card: 32 MB or higher video card
Mój komputer: Macbook 2.4GHz, 2GB, Intel x3100, Mac OS X 10.5.5
Link: Neverwinter Nights: Neverwinter Nights For Mac
Opis: Podobna zabawa jak w Diablo, Dungeon Siege, Icewind Dale.
Uwagi: Działa przyzwoicie na Intel x3100.
Dołączona grafika

#74 Hipolit

Hipolit
  • 3 postów
  • SkądŁask

Napisano 15 maja 2009 - 22:46

Tytuł: Wolfenstein: Enemy Territory
Licencja: Freeware
System: OSX
Gatunek: FPS
Mój komputer: MacBook\OS X 10...\Intel Core 2 Duo\2GB RAM\NVIDIA GF 9400M 256MB
Link: [URL="http://ftp.freenet.de/pub/4players/hosted/et/official/Wolfenstein%20ET.2.60c.dmg"]http://ftp.freenet.de/pub/4players/hosted/et/official/Wolfenstein%20ET.2.60c.dmg[/URL]
Opis: Świetna darmowa strzelanka osadzona w czasach II wojny światowej. Można grać jedynie przez sieć (dlatego jest darmowa), a biorąc pod uwagę dobrą grafikę i system... Można grać po stronie Niemiec lub Aliantów. Gracz może wybrać specjalizację swojej postaci: Medyk, Żołnierz, Snajper, Inżynier, Amunicyjny; którą może w każdej chwili zmienić. Zdobywając doświadczenie postać się rozwija, zwiększa się jej celność, wytrzymałość, zmysł bitewny, itp. Dzięki systemowi poleceń głosowych można szybko się porozumiewać i wydawać polecenia, pytać, meldować, itd. Mamy dostęp do bardzo szerokiego arsenału broni i sposobów na zabicie wroga, m.in. trujący zastrzyk, miny, dynamit, przebranie się za wroga. Na serwerach jest wiele różnorodnych plansz, na każdej obie strony mają cele do osiągnięcia. Gra w razie potrzeby na bieżąco pobiera pliki z mapami. Problemem jest to, że zdobywszy doświadczenie na jednym serwerze, na drugim już go nie mamy. Radzę znaleźć jeden dobry, z "XP SAVE". Osobiście polecam polskie AFRIKAKORPS.PL i Polską Mordownię ;)
Polecam tę grę, nie miałem z nią na razie żadnych problemów.:D

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#75 Babaloo

Babaloo
  • 29 postów

Napisano 17 maja 2009 - 14:03

Gry Win na Maćku

Szalenie wciągnęło mnie kiedyś HERO ONLINE.
Nie można grać na Maćku chyba że zainstaluje się*CrossOver Differentiators - CodeWeavers

Wersja trial działa bez zarzutu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych