Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Płatność przez iPod?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2005 - 14:55

[center:9fbf0154c5]Dołączona grafika[/center:9fbf0154c5]

Czy wymyślono już wszystkie dodatki i rozszerzenia do iPoda? Wydawałoby się, że tak. Jednak pomysłowość ludzka nadal zaskakuje. Zespół badawczy firmy Ingenico stworzył pierwszy na świecie terminal akceptujący płatności przez iPoda. Zwyczaje konsumentów bardzo się zmieniły od czasu wprowadzenia do sprzedaży przenośnych odtwarzaczy MP3. Znaczna cześć użytkowników internetu kupuje muzykę w sieci i trzyma ją na swoich odtwarzaczych, którymi są najczęściej iPod-y. Komunikacja pomiedzy iPodem a terminalem odbywa się przez Griffin’s iTrip FM transmitter. W chwili obecnej ta technologia jest jeszcze we wczesnej fazie wdrażania jednak nie trudno wyobrazić sobie wykorzystanie tego rozwiązania w przyszłości.

zobacz więcej >>>


#2 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2005 - 17:12

iTrip FM transmitter


a wiesz jak latwo fale FM zakłucic? :) wiec modulacja FM prawdopodobnie sie nie sprawdzi ;) lepiej by wymyslili ipod z BT i mozliwoscia przesylania mp3 miedzy roznymi ipodami :) no i oczywiscie platnościa przez BT :P

#3 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2005 - 17:20

To raczej sa nadal eksperymenty, działające eksperymanty. Jednak pokazują ciekawe możliwości sprzetów użytku domowego jak iPod.

#4 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2005 - 17:31

To raczej sa nadal eksperymenty, działające eksperymanty. Jednak pokazują ciekawe możliwości sprzetów użytku domowego jak iPod.


w sumie racja ale przyznaj ze ipod z BT to by bylo dopiero cos :)

#5 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2005 - 18:22

Oczywiście BT jako dodatek (dodatkowy gadżet) i to mi się nie podoba, ale sama idea ok. Idąc dalej co lepiej zrobić: wpakować obsługę płatności do iPoda czy telefonu? A dalej wpakować telefon do iPoda czy iPoda do telefonu?

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 16 grudnia 2005 - 00:07

UMTS do ipoda Mamy już wszelkiej maści tanie jak barszcz palmptopy może czas na iPoda z dotykowym ekranem i dostępem do sieci komórkowej... dla mnie nie trzeba przez niego gadać... bo i poco ;) byle internet hulał :mrgreen:

#7 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 17 grudnia 2005 - 15:20

Nie trzeba, bo byś gadał na Skype ;) Skoro tak w tą stronę idzie Wasza fantazja, to mi się marzy smartfon od Apple'a z dyskiem typu compact flash od 30 do 60 GB ;) Taki iPod, przez którego możnaby kupować muzykę, zdolny do odtwarzania i nagrywania filmów oraz łapania i wyświetlania fotek oraz z funkcją dyktafonu ;) No i GPRS/UMTS bo jakoś tą muzę musimy ściągać i nie chce nam się czekać wieczność ;)

#8 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 18 grudnia 2005 - 00:40

Heheh :lol: Otush to ;) Ale myślę, że to kwiestia +- 2 lat... Choć dziś wszystko tak pędzi - kto wie? Ja tam czekam (i odkładam) na iPoda Nano-Video 20GB (mnie straczy) - i dyktafon i inne pierdoły by się przydały też ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych