Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Inne systemy dostepne na Maka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#26 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 lipca 2005 - 12:39

Sorry waluigiale żeby używać AmigaOS4.0 trzeba kupić AmigaOne. A co do tego produktu jest on dostępny prawie na całym świecie. Wspominałeś o jakimś Szwedzkim resellerem....to masz link...http://www.gurumeditation.se/ :D
a możesz kupić u nas w Polandi www.efunzine.com
ehhhh coś jeszcze was interesuje?


tak tak - amiga - kiedys swietny komp teraz sprzet hobbystyczny - pegasos rowniez

tylko os4 jeszcze nie wyszedl na amigeone , to co daja to beta natomiast na pegasosa jest morphos jaki jest taki jest ale JEST.
mialem pegasosa (jak i kolega Brodek) z procem g4 1GHZ i to w sumie dzieki niemu stwierdzilem ze MAKA MI TRZA. (na linuxPPC mozna odpalic MacOnLinux i uzywac osx) .Przy czym sprzet hobbystyczny za 1800 (pegasos) jeszcze mozna przezyc ale za 4000 (amigaone)to juz wybacz.
z systemow jest jeszcze AROS - ktory mial powstac rowniez na OSX ale cos sie pokopalo i zima.

#27 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 31 lipca 2005 - 15:23

oj też słyszałem o AROS-ie na Apple, tak samo jak MOS na Apple ale to były tylko plotki. Masz racje Amiga to już (wyłącznie!) sprzęt hobbystyczny! Ehh szkoda, Co do OS 4.0 wypuszczono już ostatnią poprawkę i czekają już tylko na ostateczną wersję OS 4.0 Ale prawdziwy Amigowiec nigdy nie przestanie być Amigowcem!

#28 libertarian

libertarian
  • 42 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 11 grudnia 2005 - 16:10

Na PC też miałem BeOS'a, ale wszystko było w odcieniach szarości... (brak sterów do GeForce'a) I to ma być system multimedialny...

Na BeBits.com jest coś, co się nazywa "unified nvidia driver" i pozwala używać kart nvidia w kolorze (w trybie svga, co prządnie obciąża proca, ale chodzi całkiem sprawnie). Mam na PC celeron 1300/256MB BeOS R5 Personal Edition, który można zainstalować do plikopartycji w filesystemie Windy (nie trzeba mieć wolnej partycji). Moj egzemplarz pochodzi z kompaktu do jakiegoś pisma linuxowego( nie pamiętam jakiego, bo mi dawno zginęło), ale Personal Edition bodajże jest dostępne w sieci za darmo. Bardzo przyjemny system, zdecydowanie najprostszy w obsłudze ze wszystkich jakie widziałem, skrzyżowanie klasycznych MacOS i AmigaOS-u. Używam całkiem często do uruchamiania gierek linuxowych, bo jest z tym często mniej problemów, niż z ich instalacją w Linuxie. Polecam, jak ktoś ma PC, nie znam wersji BeOS na Maca.
Ale to fakt, że BeOS x86 kiepsko obsługuje sprzęt pc. Nie zdobyłem nigdzie sterownika do karty dżwiekowej, napędy wymienne trzeba za każda zmianą montować ręcznie.

[ Dodano: 2005-12-11, 16:20 ]

tak tak - amiga - kiedys swietny komp teraz sprzet hobbystyczny - pegasos rowniez

Tak, tak Macintosh też będzie hobbystyczny a wszyscy będziemy używać OS X na PC :-(

#29 Movi-e0a09f2c28

Movi-e0a09f2c28
  • 51 postów

Napisano 11 grudnia 2005 - 16:38

Używałem BeOSa R5 swego czasu dosyć długo i namiętnie (czasy kiedy wypłynął Dan0, pierwsze jazdy z Zetą etc.), i żadnych problemów z moim wtedy GF1DDR nie miałem. Prawda, że na początku trzeba było zainstalować driver, no ale kurcze panowie - tak trudno jest zaciągnąć pliczek, potem go kliknąć raz żeby się rozpakował i drugi raz żeby się skopiował do odpowiednich dirów ? Tak zresztą działa większość rzeczy w BeOS. Acha, żeby dodać śmiechu, to jakiśtam pan pisze pod Haiku, jak i pod R5 sterownik z akceleracją sprzętową. Patrzyłem na to już jakiś czas temu (4 miechy) ale pamiętam że miał wtedy już BARDZO dużo wyników (Q2 odpalał). Z kartami muzycznymi nie było też problemu - albo kX Drivers dla kart z emu (wszelkie Live etc), albo AC97 lub i810 dla reszty. Więc proszę mi go tu nie ośmieszać :)

#30 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 12 grudnia 2005 - 09:02

Z serii "czego nie ma na maku": QNX RTOS, system operacyjny czasu rzeczywistego - nieco inne podejście do filozofii pracy systemu operacyjnego, chociaż GUI jak najbardziej standardowe. Niestety tylko i wyłącznie procesory x86. Pożyjemy zobaczymy. Dla pragnących wiedzy: http://www.qnx.com

#31 libertarian

libertarian
  • 42 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 13 grudnia 2005 - 17:58

Niestety tylko i wyłącznie procesory x86.

QXN działa na: (cytat ze strony http://www.qnx.com/products/rtos/)
"MIPS, PowerPC, SH-4, ARM, StrongArm, Intel® XScale™ Microarchitecture, and x86 ".
Ani słowa o Macu co prawda.

#32 ramirez

ramirez
  • 7 postów

Napisano 24 lutego 2006 - 02:29

[url]http://www.calamus.net/us/modules/mmx.php[/url]

wstyd panowie

nie pamietac o atari - to przeciez poczatki systemow okienkowych nawet toczono kiedys spory kto byl pierwszy

#33 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 24 lutego 2006 - 19:35

http://www.calamus.net/us/modules/mmx.php

wstyd panowie

nie pamietac o atari - to przeciez poczatki systemow okienkowych nawet toczono kiedys spory kto byl pierwszy


jasne - to ten sam czas co pierwsze amigi i ich workbench

atari 520/1024 stfm




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych