Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

instalacja ubuntu na dysku zewnętrznym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sleepless

sleepless
  • 314 postów
  • SkądGliwice

Napisano 23 września 2007 - 11:56

Chciałbym zainstalować na dysku zewnętrznym (Firewire) Ubuntu PowerPC w celach edukacyjno-rozrywkowych. Mam jednak pewne obawy przy wyborze opcji formatowania

Dołączona grafika

Dysk Maka to Hitachi 160GB

Dysk zewnętrzny 80GB

Jeżeli zaznaczę tak jak na zdjęciu to rozumiem, że sformatuje tylko dysk 80GB. Wydaje się to logiczne, mimo to chciałbym poznać opinie kogoś kto tak już robił, żeby nie obudzić się potem z ręką w nocniku :wink:

#2 Denver

Denver
  • 53 postów
  • SkądGiżycko / Wrocław

Napisano 23 września 2007 - 12:29

Tak.

#3 sleepless

sleepless
  • 314 postów
  • SkądGliwice

Napisano 25 września 2007 - 09:54

Niestety instalacja kończy się niepowodzeniem przed samym końcem. Pojawia się error, że nie może zainstalować yaboot'a przez co system się nie uruchamia. Na forum ubuntu znalazłem kilka wątków na ten temat, jednak są one cholernie zagmatwane i dają jasnej odpowiedzi.
Może jest na forum ktoś obeznany z tematem? Spodał mi się ubuntu i chciałbym go lepiej poznać, nie musząc po to każdorazowo odpalać PieCa

---- Dodano 25-09-2007 o godzinie 13:05 ----

Niestety instalacja kończy się niepowodzeniem przed samym końcem. Pojawia się error, że nie może zainstalować yaboot'a przez co system się nie uruchamia. Na forum ubuntu znalazłem kilka wątków na ten temat, jednak są one cholernie zagmatwane i nie dają jasnej odpowiedzi.
Może jest na forum ktoś obeznany z tematem? Spodał mi się ubuntu i chciałbym go lepiej poznać, nie musząc po to każdorazowo odpalać PieCa






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych