Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Obniżka cen Macbook Air i Macbook Pro Retina, nowe procesory.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#76 mikson

mikson
  • 290 postów

Napisano 18 lutego 2013 - 14:49

osobiście wolę mały enter, jest bardziej elegancki ;)

#77 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 lutego 2013 - 15:09

Też uważam, że jest ładniejszy, ale niestety mniej praktyczny przy przesiadce z PC

#78 mikson

mikson
  • 290 postów

Napisano 18 lutego 2013 - 15:43

Też uważam, że jest ładniejszy, ale niestety mniej praktyczny przy przesiadce z PC

to prawda , kwestia przyzwyczajenia jest ważna przy wyborze "entera" choć można i tę barierę pokonać :)

#79 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 lutego 2013 - 16:57

no OK i tu jest w porządku, jest całe 400 PLN taniej od ASO. Tak samo na allegro są macbooki retina 13" z fakturą VAT za 6200 PLN (ASO 6500 PLN). Pytanie tylko czy warto oszczędzić te 300-400 PLN przy sprzęcie z PL vs. USA (może decyduje klawiatura?). Ja tam wolę dopłacić kilka stówek i kupić bezpośrednio od Apple.
Mi chodzi o sprzęt z USA, który jest co najmniej 1000-2000-3000 PLN tańszy niż ASO i sprzedawany bez faktury. A zatem sprowadzany i sprzedawany na lewo. Oby się kiedyś sprzedawcy (a i nabywcy - mogą być wzywani przez US w razie kontroli na przesłuchanie) nie przejechali.....

Niektórzy nie pamiętają sprawy, ale taka sprzedaż już raz na tym forum zakończyła się przesłuchaniami i rekwirowaniem komputerów na czas rozprawy, jako dowody rzeczowe. Starsi użytkownicy pamiętają pewnie:)

#80 anarti

anarti
  • 150 postów
  • SkądAberdeen, UK

Napisano 21 lutego 2013 - 08:12

Retiny nie sa sie kupic taniej ponizej pewnego pulapu, po prostu sie nie da, chocby nie wiem jak czlowiek kombinowal. Duzy enter jest mega fajny. Klawiatura macbooka w UK np jest to ciagle praktycznie klawiatura miedzynarodowa, pare znakow ma inaczej ale nie wyobrazam sobie np uzywania tej amerykanckiej z plaskim enterem, enter ma byc duzy i basta!:)

#81 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 22 lutego 2013 - 09:14

Powierzchnia entera jest w sumie taka sama ( może ten pionowy jest minimalnie większy ) jedynie w USA jest płaski a w "EU" pionowy.... jedyna różnica to pionowy vs poziomy

http://static.paulbo...differences.jpg


pzdr. Łukasz

#82 mikson

mikson
  • 290 postów

Napisano 22 lutego 2013 - 19:09

Powierzchnia entera jest w sumie taka sama ( może ten pionowy jest minimalnie większy ) jedynie w USA jest płaski a w "EU" pionowy.... jedyna różnica to pionowy vs poziomy

http://static.paulbo...differences.jpg


pzdr. Łukasz


Ja obecnie mam poziomy , dramatu absolutnie nie ma, i lepiej wyglada :)

#83 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 22 lutego 2013 - 22:40

Ma ktoś tego nowego ? Przeszukałem cały internet i nigdzie nie ma ani słowa na temat tego jakie teraz matryce i dyski SSD się trafiają.

#84 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 23 lutego 2013 - 13:13

Ja obecnie mam poziomy , dramatu absolutnie nie ma, i lepiej wyglada :)



też mam USA i nie mam problemu z niczym mimo, iż wcześniej miałem EU, różnica kompletnie dla mnie nie odczuwalna, za to dla portfela BARDZO xD

ps. Gdzie sprawdzić jakiej firmy mam dysk i matrycę ?? w spisie widnieje tylko "APPLE SSD SD256E" oraz Kolor LCD:
Typ monitora: LCD
Rozdzielczość: 2880 X 1800
Retina: Tak
Głębia kolorów: Kolor 32 bitowy (ARGB8888)
Monitor główny: Tak
Odbicie lustrzane: Wył.
Aktywny: Tak
Wbudowany: Tak
Typ połączenia: DisplayPort

Ale co to czego to bez rozkręcania chyba się nie sprawdzi.

pzdr. Łukasz

#85 mikson

mikson
  • 290 postów

Napisano 23 lutego 2013 - 22:45

też mam USA i nie mam problemu z niczym mimo, iż wcześniej miałem EU, różnica kompletnie dla mnie nie odczuwalna, za to dla portfela BARDZO xD

ps. Gdzie sprawdzić jakiej firmy mam dysk i matrycę ?? w spisie widnieje tylko "APPLE SSD SD256E" oraz Kolor LCD:
Typ monitora: LCD
Rozdzielczość: 2880 X 1800
Retina: Tak
Głębia kolorów: Kolor 32 bitowy (ARGB8888)
Monitor główny: Tak
Odbicie lustrzane: Wył.
Aktywny: Tak
Wbudowany: Tak
Typ połączenia: DisplayPort

Ale co to czego to bez rozkręcania chyba się nie sprawdzi.

pzdr. Łukasz


Może jakimś programem testujacym sprawdź ssd ale na 99procent to samsung,
Matrycę można sprawdzić komenda z konsoli, na necie są instrukcje
Zawsze możesz odkręcić kilka śrubek
http://www.ifixit.co...Teardown/9462/1

#86 mikson

mikson
  • 290 postów

Napisano 24 lutego 2013 - 12:35

Apple MacBook Pro Retina 15" i-Sklep.com.pl - iPhone, iPad, MacBook, iMac i inne
to naprawiany sprzęt?

#87 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 24 lutego 2013 - 13:46

Ja u nich kupiłem NÓWKĘ zafoliowaną fabrycznie za 8149zł to podejrzewam wersja po wystawowa, w której coś się stało zapewne przy włączeniu i jest po serwisie a serwis = sie wymiana części albo sprzętu na nowe, ale jak piszą, że zasilacz nie używany więc pewnie też nie ma 100 cykli bateria i wada musiała być fabryczna. ale za 7600 z groszami za MBPr to why not :). ja bym pewnie brał zawsze 500zł w kieszeni :), FV też wystawiają. pzdr. Łukasz

#88 dabrowskipawel

dabrowskipawel
  • 24 postów

Napisano 24 lutego 2013 - 16:00

Apple MacBook Pro Retina 15" i-Sklep.com.pl - iPhone, iPad, MacBook, iMac i inne
to naprawiany sprzęt?


Opisywałem już to na forum. Wydaje mi się że to są te 2 retiny co u nich ostatnio kupowałem i były wadliwe. Matryce były LG i był na nich ghosting. W sklepie je otwieraliśmy i testowaliśmy i pewnie od razu po tym oddali je do serwisu. Po swoich doświadczeniach z kupowaniem retiny, dochodzę do wniosku, że opcja nowej retiny z wymienioną już matrycą i jeszcze sporo tańsza to jest dobra oferta.

#89 mikson

mikson
  • 290 postów

Napisano 04 marca 2013 - 17:06

Nie ciekawie to wygląda , jeżeli intel wypuści niedopracowane usb 3.0 w nowych czipsetach będzie niechętnie przyjęty haswell również i w macbookach w których zapewne w tym roku się pojawi.
Czekasz na nową generację procesorów Core? Spodziewaj się problemów z USB 3.0 :: PCLab.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych