Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Instalacja RAM] iMac G5 (z iSight'em)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 grudnia 2005 - 21:11

Dziś dotarła do mnie przesyłka z 1GB ramu do nowego iMaka.
Zainstalowałem ją od razu po tym jak przyszła, ale kiedy wrócił do domu aparat zrobiłem wszystko jeszcze raz. Zdjęcia są linkami do dużych wersji - bardzo dużych :)

Co jest potrzebne:
- iMak z serii iSight
- kość ram o podanej przez Apple specyfikacji, czyli PC2-4200 (533 MHz) DDR2 SDRAM - ja kupiłem 1GB w internetowym sklepie w cenie 340zt. Nazwa sklepu dla zainteresowanych.
- śrubokręt krzyżykowy - mały,
- koc, albo ręcznik

Instalacja zajmuje ok. 3 minut (:)) i jest dziecinnie prosta.

Na stole rozkładamy koc, kładziemy na nim naszego maka nogą w naszą stronę a ekranem w dół.
Przed przystąpieniem to tego oczywiście odpinamy od maka wszysko, jego samego od prądu a siebie przytulamy do kaloryfera, względnie baterii w łazience w celu uziemienia ew. ładunków elektrycznych.


Dołączona grafika
Dołączona grafika

Intersuje nas środkowa część spodniej płaszczyzny iMaka. Jest przymocowana do komputera dwoma śrubkami krzyżykowymi. Na lewno i prawo znajdują się pozostałe części obudowy i inne śrubki, ale to Torxy i ich nie ruszamy (zresztą chyba nie mamy przy sobie pasującego klucza, bo akurat został w buldożerze ;)).

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Uwaga: panelik który będziemy zdejmować ma w sobie jeszcze jeden otwór, ale jest to dida światłoczuła badająca natężenie światła na około iMaka, więc pod żadnym pozorem nie wkładajcie tam śrubokręta!

Odkręcamy dwie skrajne śrubki i zdejmujemy klapkę.

Dołączona grafika

W środku znajdują się dwie zawleczki, należy je deliktnie unieść (są oparte o wnętrze obudowy) i wyciągnąć na zewnątrz. Odchylają one zabezpieczające ząbki na naszą kość pamięci.

Dołączona grafika

Pamięć RAM ma wcięcie w stuku, znajduje się ono lekko w lewo od środka dłuższej krawędzi. Musicie zaglądnąć do środka maka, żeby nie wciskać pamięci odwrotnie. U mnei pamięć miała się znaleźć wcięciem z lewej strony. W jedyne możliwe miejsce wkładamy pamięć i delikatnie dociskamy, do momentu wyczucia oporu (równocześnie z tym zawleczki same zaczną się chować - tak ma być :)).

Dołączona grafika

Teraz kiedy zawleczki prawie się schowały i jest już wyrażny opór pamięci, delikatnie pchamy do momentu pełnego wejścia do slotu. Pamięć wchodzi z bardzo wyrażnym oporem, ale miękko.

Dołączona grafika

Zawleczki ponownie chowamy do środka, ab oparły się o wnętrze obudowy, zakładamy "kratownice" naszej maszyny. maka stawiamy i...

Dołączona grafika

#2 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2005 - 21:16

tematy przeniesiony z działu Hardware do Know-How
zmieniona nazwa z [miniPoradnik] iMac G5 - dodanie pamięci RAM (z iSight'em) na iMac G5 (z iSight'em)- instalacja pamięci RAM

#3 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 grudnia 2005 - 21:17

dzięki, właśnie miałem pisać PM do któregoś z was, bo w Know-How pisać nie mogę :)

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2005 - 21:20

Musi tak być, aby do Know-How trafiały tylko tematy tej klasy.

#5 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 grudnia 2005 - 21:22

dzięki :)

jeszcze zrobiłem klika fotek, jak skończe grać w quaka z przyjaciółmi to zmniejsze te na serwerze do normalnego rozmiaru :)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 14 grudnia 2005 - 00:35

njet, bosheeee, nie lubię cię.... nie no żartuje, zadroszczę nowego iMac'a :D ( a najbardziej 20")

Super maszynka :D :twisted: :twisted: :twisted:

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 grudnia 2005 - 01:23

ale porządeczek :)

#8 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 grudnia 2005 - 06:13

ale porządeczek


widzisz papiery w prawym dolnym rogu przedostatniego zdjęcia? zbieram takie stosy do pół metra i jak już się przewracają, to segreguje.
ps. jest jeszcze beczka po oleju do popkornu na lewo od biurka, nie chcesz wiedzieć co się tam dzieje ;)

#9 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 grudnia 2005 - 01:01

pytanie to wkoncu jak to jest z nowymi G5 (bo moja siostra planuje dokupienie ramu albo do 1GB lub kosc 1GB) to one w środkumają jedną kość i dodatkową mozemy sobie włożyć od tak?? bo jak sie dowiadywała w wrocu to jej powiedzieli ze nowy G5 ma tylko jeden slot ;/ to jak to jest??

#10 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 grudnia 2005 - 01:03

Nowe iMaki z serii iSight mają "wlutowaną" jedną kość 512MB i jeden wolny slot na max 2GB. Czyli maksymalnie 2.5GB pamięci :) Pozdrawiam.

#11 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 grudnia 2005 - 01:06

uff jak fajnie czyli siostra bedzie miała 1gb lub 1.5 gb ramu :D (mysle ze do konca grudnia) nie chce sadu ponizac ale wyszkolili by lepiej swoje kadry

#12 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 grudnia 2005 - 01:08

uff jak fajnie czyli siostra bedzie miała 1gb lub 1.5 gb ramu :D (mysle ze do konca grudnia)
nie chce sadu ponizac ale wyszkolili by lepiej swoje kadry


Nie do końca rozumiem, co myśleli przez "jeden slot", ale w sumie jest jeden (wolny) slot.
W każdym razie Twoja siostra będzie bardzo zadowolona jak dołoży pamięci.

#13 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 grudnia 2005 - 01:12

powiedzieli jej ze nowy g5 ma tylko 1 slot na ram i on jest zajęty przez te 512 i tzeba wymieniac kosc

#14 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 08 maja 2006 - 16:36

Wlasnie kupilem 2 gB ram, zmontowalm wg. instrukcji i kicha - po restarcie pokazuje empty. Co robic?

#15 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2006 - 17:07

Jaką kupiłeś pamięć?

#16 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 08 maja 2006 - 17:09

Transcend - w tym sklepie do ktorego podales mi link - bylem osobiscie u nich ;) Notabene - bardzo sympatyczna obsluga itd. tylko, ze komp nie widzi ramu.

#17 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2006 - 17:43

Ok. ale chodzi mi o to czy na pewno masz dobrą kość - PC2-4200 (533 MHz) DDR2 SDRAM I ile kosztowała kość 2GB?

#18 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 08 maja 2006 - 17:50

1525 zlotych. Sprowadzili specjalnie bo nie bylo w sklepie - 2GB ram do iMac G5 iSight. Musze teraz leciec, bede wieczorem pewnie. No nic, zadzwonie rano i pojade z Maciem do sklepu i zobaczyy jakas inna kosc. Moze zamienie po prostu na 1GB i juz.

#19 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2006 - 18:20

Niezła cena, jak pytałem o tą kość kiedy sam kupowałem, kosztowała grubo ponad 2k, więc zrezygnowałem.

Daj znać jak poszło, bo nie za bardzo mam pomysł co dalej :|

[ Dodano: 2006-05-08, 19:35 ]
Tutaj http://docs.info.app...l?artnum=302505
jest dokładna specyfikacja jaki to ma być RAM, możesz porównać, może Twoja kość nie spełnia któregoś z koniecznych warunków.

#20 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 08 maja 2006 - 22:09

Ok, jestem. Dalej nie widzi ramu, moze cos robie nie tak, ale co: - odkrecilem srodkowa czesc obudowy - wyciagnalem koleczka na zewnatrz - wlozylem kosc do srodka naklejkami do gory - inaczej sie nie dalo ze wzgledu na wcieice w kosci, ktore pasuje tylko w jeden sposob - dopchnalem kosc az do momentu schowania sie zawleczek i bardzo duzego oporu - dalej sie juz nie da - przykrecilem obudowe. Czyli wszystko tak jak ma byc - sprobuje jeszcze raz dzisiaj, choc raczej nie mam nadziei na zmiane.

#21 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2006 - 22:23

Wiesz, co? Jak masz pod ręką inną kość, lub możesz od kogoś pożyczyć (może ludzie ze sklepu Ci pomogą), to spróbuj z nią. Nawet 512 czy 1GB, żeby po prostu sprawdzić czy ze slotem jest wszystko ok.

#22 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 09 maja 2006 - 12:20

Bylem w sklepie, slot w porzadku, wadliwa kosc. Najprawdopodobniej z tej firmy 2GB nie dzialaja z Mac'iem G5 iSight, bo to juz ktoras kosc z kolei 2 GB ktora nie dziala. Wymienilem na 1GB - kosztuje 380 zlotych, wiec zwrocilo mi sie 1120 - ide zaraz po JBL Creatures i sluchawki Senheiser HD 202, ktore mialem kupic w przyszlym miesiacu ;) Jak powiadaja - nie ma tego zlego ;) Musze dodac, ze panowie ze sklepu sa mega sympatyczni i na pewno jesli cos jeszcze bede zamawiac to tylko przez nich. Gdyby taka obsluga byla w SADzie to bylby to raj ;) Dzieki za pomoc - lece po glosniczki - zapodam pozniej fotki ;)

#23 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 maja 2006 - 12:21

No nie ma tego złego, faktycznie :)

[ Dodano: 2006-05-09, 13:22 ]
Btw. 380pln to o 40 więcej niż ja dałem za moją (identyczna).

#24 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 09 maja 2006 - 17:55

Hm, czyli, ze 2GB potaniala, a 1GB zdrozala. No trudno, wole wydac te 40 zeta wiecej niz sie bujac miesiacami z wymienianiem kolejnych niedzialajacych kosci 2GB ;) Prawde powiedziawszy nie widze teraz potrzeby upgrade'u do 2 GB - po dolozeniu 1GB naprawde wszystko smiga jak zloto. I dysk przestal szmerac :D

#25 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 08 czerwca 2006 - 00:29

post removed




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych