Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zablokowac w Safari reklamy ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 września 2007 - 14:27

Jak w temacie. Szukalem na forum ale jakos znalezc nie moglem nic konkretnego.

#2 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 20 września 2007 - 14:30

A tu poczytałeś i próbowałes?
http://www.myapple.p...ead.php?t=11640

#3 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 września 2007 - 14:45

A tu poczytałeś i próbowałes?
http://www.myapple.p...ead.php?t=11640


Tak ale to nie jest darmowy program a ja zapomnialem dodac ze chodzi i o jakis darmowy.

#4 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 20 września 2007 - 14:56

Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.macupdate...fo.php/id/19202

#5 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 20 września 2007 - 14:59

SafariBlock jest badziewne, testowałem to może godzinę i wywaliłem. Używam tylko i wyłącznie SafariStand, obecnie wyszła nowa wersja dla Safari 303 goto206 o tym pisał i nie ma już problemu braku działania SiteAlteration.

#6 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 września 2007 - 15:12

Kurcze probowalem oba ale nie wiem czemu robie wszystko wg manuala i nie widze zeby sie zainstalowaly :(

#7 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 20 września 2007 - 15:19

Musisz mieć odpowiednie wersje. Dla Safari 2 i 3 są osobne wersje SafariStand'a. Ja to wrzuciłem po prostu tak:

Dołączona grafika

Po uruchomieniu przeglądarki masz na pasku:

Dołączona grafika

I jak tam klikniesz zaznaczasz sobie "SiteAlteration" a w SafariStand Setting... dodajesz strony w menu "SiteAlteration".
Przykładowe ustawienia dla "dom.gazeta.pl":

Dołączona grafika
  • Hektor lubi to

#8 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 września 2007 - 16:13

Wielkie dzieki Chilon :) masz punkt u mnie !

#9 butthead

butthead
  • 165 postów
  • SkądJózefów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 20 września 2007 - 16:45

a nie wiecie że blokowanie reklam to jak kradzież ?? ktoś stworzył stronę, płaci za transfer pomiędzy serwerem a użytkownikami, zarabia na tym że użytkownikom się wyświetlają reklamy, a tu taki jeden z drugim zablokują i korzystają z serwisu 'bezpłatnie' ? nie ma reklam -> nie ma kasy -> nie ma strony... (nie żebym sam tego nie robił .. po prostu zwracam uwagę na problem :P)

#10 goto206-13305c6036

goto206-13305c6036
  • 605 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 września 2007 - 16:55

a nie wiecie że blokowanie reklam to jak kradzież ??

ktoś stworzył stronę, płaci za transfer pomiędzy serwerem a użytkownikami, zarabia na tym że użytkownikom się wyświetlają reklamy, a tu taki jeden z drugim zablokują i korzystają z serwisu 'bezpłatnie' ?

nie ma reklam -> nie ma kasy -> nie ma strony...


(nie żebym sam tego nie robił .. po prostu zwracam uwagę na problem :P)


Jak dla przykładu reklamy na myapple byłyby tylko po prawej stronie ekranu, a ja bym sobie strzelił szmatę na monitor to bym kradł? Przecież to, że się reklama nie wyświetla na ekranie to jest tylko kwestia przeglądarki na konkretnym komputerze. Reklamodawca nadal płaci, to, że ktoś nie obejrzy reklamy, bo ją zignoruje, czy dlatego, że ją wyłączy nie pozbawia go zysku i jest wliczone w koszty promocji. Co innego, gdy na przykład wyświetlanie reklam w programie (np Windowsowe GG) jest warunkiem używania programu zgodnie z licencją. Wtedy usunięcie jest złamaniem warunków licencji, czyli tak naprawdę piractwem. Natomiast idąc Twoim tokiem myślenia, jak wyłączam telewizor lub zmieniam kanał podczas reklam to też kradnę. Przecież też ktoś zapłacił z jednej strony za reklamę, a z drugiej ktoś inny za możliwość nadawanie sygnału. Ja popieram trend bycia jak najbardziej legalnym, ale nie popadajmy w skrajności.

#11 ak7

ak7
  • 4 postów
  • Skądkraków

Napisano 20 września 2007 - 17:10

Zainstalowałem sobie SafariStand i jeśli ustawię site alteration np. dla filmweb.pl, to jeśli wejdę na stronę jakiegoś filmu która wygląda mniej więcej tak "jakiśfilm.filmweb.pl" to np. javascript nie jest już blokowany. Jest jakieś rozwiązanie, czy po prostu SafariStand nie jest aż tak inteligentny ?

#12 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 września 2007 - 17:31

a nie wiecie że blokowanie reklam to jak kradzież ??

ktoś stworzył stronę, płaci za transfer pomiędzy serwerem a użytkownikami, zarabia na tym że użytkownikom się wyświetlają reklamy, a tu taki jeden z drugim zablokują i korzystają z serwisu 'bezpłatnie' ?

nie ma reklam -> nie ma kasy -> nie ma strony...


(nie żebym sam tego nie robił .. po prostu zwracam uwagę na problem :P)


Bylem dzis na jednym forum z gazeta.pl a tam byla taka reklama ze nic sie nie dalo przeczytac a watkow czytalem ze 40 .... czlowieka strzelala, co chwile jakas plama na caly ekran nic sie nie dalo zrobic, w wypadku np myapple za ktore czlonkostwo zaplacilem mimo tego mam dalej reklamy jest to dosc irytujace ale taki juz jest swiat.

#13 butthead

butthead
  • 165 postów
  • SkądJózefów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 20 września 2007 - 21:54

Reklamodawca nadal płaci, to, że ktoś nie obejrzy reklamy, bo ją zignoruje, czy dlatego, że ją wyłączy nie pozbawia go zysku i jest wliczone w koszty promocji.


a to już zależy od reklamy.. zdarza się że reklama jest na kliknięcia..

#14 kolouker

kolouker
  • 122 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 września 2007 - 01:11

http://appleblog.pl/...reklam-w-safari

#15 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 21 września 2007 - 06:42

Zainstalowałem sobie SafariStand i jeśli ustawię site alteration np. dla filmweb.pl, to jeśli wejdę na stronę jakiegoś filmu która wygląda mniej więcej tak "jakiśfilm.filmweb.pl" to np. javascript nie jest już blokowany. Jest jakieś rozwiązanie, czy po prostu SafariStand nie jest aż tak inteligentny ?


Dokładnie tak jak piszesz. Ale nie nazwał bym tego nie inteligentnym rozwiązaniem. Przypuśćmy, że blokujesz reklamy na "home.pl" subdomeny dla klientów są darmowe więc jednocześnie zablokował byś to samo na ich stronach (a nie zawsze JS czy flash ro teklama).
Zobacz na zrzut z moich ustawień mam tam mnóstwo subdomen dla "gazeta.pl" dodajesz to tylko raz potem zapominasz. Jednak i tak dalej jestem zdania że SafariStand nie może się równać z modyfikatorem zawartości strony jaki jest wbudowany w Operę ;)

#16 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 22 września 2007 - 10:47

Okazuje się, że blokowanie reklam jest nielegalne.
[URL="http://wiadomosci.onet.pl/1610298,18,item.html"]http://wiadomosci.onet.pl/1610298,18,item.html[/URL]

#17 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 22 września 2007 - 11:28

Jak dla przykładu reklamy na myapple byłyby tylko po prawej stronie ekranu, a ja bym sobie strzelił szmatę na monitor to bym kradł? Przecież to, że się reklama nie wyświetla na ekranie to jest tylko kwestia przeglądarki na konkretnym komputerze. Reklamodawca nadal płaci, to, że ktoś nie obejrzy reklamy, bo ją zignoruje, czy dlatego, że ją wyłączy nie pozbawia go zysku i jest wliczone w koszty promocji.

W przypadku reklam Google (a takie są zazwyczaj w różnych serwisach - np. MyApple) jeśli owa nie zostanie wyświetlona serwis traci pieniądze (nie zarabia a koszty ponosi te same).
Tak więc blokując reklamy stajemy się złodziejami - taka nasza mentalność, brać i nic nie dawać (oczywiście nie dotyczy to wszystkich bo jak widać są tacy że oprócz samego klikania w reklamy dodatkowo wpłacają pieniądze)

Okazuje się, że blokowanie reklam jest nielegalne.
http://wiadomosci.on...98,18,item.html

Nie tylko nielegalne ale także nie fair.

#18 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 22 września 2007 - 11:31

...Nie tylko nielegalne ale także nie fair.


W przypadku reklam z rozebranymi paniami też?

#19 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 22 września 2007 - 11:33



Nie tylko nielegalne ale także nie fair.


Hehe. Powiedz to providerom, którzy podmieniają*reklamy w gadu-gadu na swoje.

#20 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 22 września 2007 - 11:33

W przypadku reklam z rozebranymi paniami też?

A w jakich serwisach takie reklamy występują?
Na onet.pl? na myapple.pl? na linux.pl? na samochody.pl?
Nie!
Tego typu reklamy występują w miejscach gdzie jest szansa na znalezienie potencjalnego klienta na takie usługi.

---- Dodano 22-09-2007 o godzinie 12:34 ----

Hehe. Powiedz to providerom, którzy podmieniają*reklamy w gadu-gadu na swoje.

Temat dotyczy użytkowników i blokowania reklam.
Jaki ma to związek z innym rodzajem kradzieży jak podmiana reklam?
Nie róbmy OT.

#21 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 23 września 2007 - 10:24

Okazuje się, że blokowanie reklam jest nielegalne.
http://wiadomosci.on...98,18,item.html


Nic takiego nie wynika z zacytowanego przez Ciebie tekstu (który posiada nieadekwatny do treści tytuł).
Dla czytających bez zrozumienia:
- niektóre amerykańskie serwisy internetowe próbują wprowadzać do swoich regulaminów zapisy zabraniające usuwania z nich reklam
- prawnicy przyznają, że takie zapisy są raczej niezgodne z prawem i raczej nie utrzymają się*w sądzie
- jest to wyłącznie bicie piany

Skala zjawiska blokowania reklam jest marginalna i nie ma wpływu na rynek reklamowy. I nie ma żadnej możliwości zabronienia użytkownikowi modyfikacji zawartości stron internetowych, które pobrał na swój komputer.

#22 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 23 września 2007 - 12:41

Nic takiego nie wynika z zacytowanego przez Ciebie tekstu (który posiada nieadekwatny do treści tytuł).


Według niektórych analityków pojawienie się pierwszego pozwu w niedalekim czasie jest całkiem realne. Podobnie uważa John Palfrey z Harvard Law School: - Jestem pewny, że całkiem niedługo możemy spodziewać się pierwszej sprawy sądowej związanej z wykorzystywaniem takich programów.


Koniec OT (z mojej strony).

#23 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 25 września 2007 - 11:45

tylko ze problem z reklamami jest taki ze, reklamy google jak tutaj na portalu mi nie przeszkadzaja wcale, ba! sa czesto pomocne, i nawet nie zamierzam ich blokowac, nawet bannery ktore mi sie nie rozlewaja na caly ekran nie denerwuja mnie, problem jest wtedy kiedy przez reklame ktora mi sie wrzuci na strone nie moge w nic kliknac a znaczek zamnknij czesto jest trudny do odnalezienia, oraz rownie czesto nieprecyzyjny, wiec takim reklamom mowie stop, pozat tym, u mnie taka reklama ma odworotny skutek od zamierzonego, ale moze badania pokazuja co innego...

#24 GoTTie

GoTTie
  • 147 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 17:58

Mam mala prosbe. Potrzebuje Pithhelmet 2.7 ktora hula pod Safari 3.x

Strona producenta nie bardzo chce sie ladowac: http://culater.net/d...lmet-2.7-78.tbz

Moze ma ktos instalke na dysku i moze wrzucic gdzies na serwer badz podeslac mi mailem?

Z gory dziekuje

#25 oloko

oloko
  • 164 postów
  • SkądLwówek Śl.

Napisano 10 października 2007 - 18:59

U mnie link dziala bez problemu, wrzucilem ci ta instalketutaj




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych