Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Koniec Maca Pro w Europie !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#26 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 01 lutego 2013 - 09:08

Ok. Znika z naszego rynku MacPro to powitajmy legalny iroN.
Irku - Apple zrobiło Tobie prezent... bo nie wyobrażam sobie nie mieć, legalnej alternatywy w segmencie "pro"...


Z jednej strony fajnie.
Ale liczyłem na to, że jednak 'ruszą' platformę 2011, bo ma duży potencjał.
Już nawet wyobrażałem sobie, jak mógłby wyglądać nowy Mac Pro. Jako cienki, rakowy (najwyżej 2U) ze zintegrowaną gariką i 6 wyjściami Thunderbolt na podłączanie peryferii (dodatkowe karty graficzne, akceleratory, itp).
Może ten ruch UE coś komuś uświadomi, podobnie jak spadek kursu akcji.

#27 mikson

mikson
  • 290 postów

Napisano 01 lutego 2013 - 09:12

Wyjdą nowe wydajniejsze proce intela to pojawi się nowy pro, zauważcie że obecne desktopowe modele na obecnej platformie ive mocniej skoczyły procentowo wydajnością niż obecny pro w stosunku do poprzedniego, teraz intel wypuści nową linię proców w tym pewnie xeonów i to umożliwimlepsze zeskalowanie wydajności i wypchnięcie pro do przodu, taka kolej rzecz, swoją drogą skalować wydajność można również przez budowanie klastra z iluś maszyn np mniejszych które mogą pracować jako silnik do renderingu a może to być i 10 Mac mini na i7 które w tym wypadku dadzą większą moc obliczeniową,,

#28 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 01 lutego 2013 - 09:13

W czym ten sprzęt jest tak przestarzały ??!!

Z tego co wiem to nie ma nawet Sata III i Thunderbolt.

#29 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 lutego 2013 - 09:13

W czym ten sprzęt jest tak przestarzały ??!!


Np. w sata2?

#30 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 lutego 2013 - 09:32

Cook gdzieś mówił że będzie nowy Pro. Pytanie tylko kiedy. Na dzień dzisiejszy wiemy tylko, że sprzedawcy odsyłają obecną generację ze wzgl. na unijne regulacje. Poza tym nie wiemy nic. Apdejty kompów zwykle dzieją się bez rozgłosu, bo to nie jest pożywka dla mediów.

#31 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 01 lutego 2013 - 09:38

Z tego co wiem to nie ma nawet Sata III i Thunderbolt.

Thunderbolt nie jest tak istotny, jak SATA III, USB 3.0 i wsparcie dla nowych kart graficznych.

#32 franz84

franz84
  • 238 postów

Napisano 01 lutego 2013 - 10:05

Cook gdzieś mówił że będzie nowy Pro.
Pytanie tylko kiedy. Na dzień dzisiejszy wiemy tylko, że sprzedawcy odsyłają obecną generację ze wzgl. na unijne regulacje. Poza tym nie wiemy nic. Apdejty kompów zwykle dzieją się bez rozgłosu, bo to nie jest pożywka dla mediów.


Nie powiedział że będzie nowy Mac Pro tylko, że będzie w 2013 roku produkt dla segmentu PRO, co może oznaczać cokolwiek np może to być hub TB do połączenia kilku mac mini.... na obecną chwilę nic więcej nie wiadomo. Dla tych co myślą że mac pro jest potrzebny do pisania softu na inne komputery i iOS to się mylicie do tego nie trzeba nie wiadomo czego, a dwa prościej jest pisać pod sprzętem na który będzie to używane, dzięki temu można wtedy robić real-time testy...

#33 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 lutego 2013 - 10:28

Ja mam MP early 2008 komputer pracuje 12 h na dobe 6 dni w tygodniu przez prawie 5 lat... Pracowalem na dellach oryginalnych tych najwyzszych modelach po poltora roku delle trzeszczaly jak 20 letnie auta.. a MP dalej nic...
Jedynie co sie posypalo to ten ''superdrive'' i niestety karta nvidii (ale ten model byl w PC tez wadliwy)
Poki co brakuje mi wlasnie Sata 3 i tu jest pytanie do

IRO
czy ten steroniwk: NewerTech NWTMXPRMS6G1E1I MAXPower PCIe mini-SAS... in stock at OWC
umozliwi mi w pelni korzystanie z np 3 dyskow ssd spietych w raid 0 ale na sata 3 ? (w tej chwili mam 3xssd radi 0 podpiete w normalnym kontrolerze) zalezy mi jednak aby te 3 dyski byly jako systemowe.



p.s. nie wiem jak teraz ale jak kupowalem tego MP nowego to rozwazalem kupno o tych samych parametrach stacji della - wychodzila drozej... a sposob jej wykonania do MP byl tragiczny...

#34 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 lutego 2013 - 11:10

Dla tych co myślą że mac pro jest potrzebny do pisania softu na inne komputery i iOS


Nikt tak nie myśli.
Stacja robocza dziś to grafa (wszelkiego rodzaju, włączając film) i projektowanie.

#35 MarcinPrzybys

MarcinPrzybys
  • 88 postów

Napisano 01 lutego 2013 - 12:52

No i cała branża pracuje na farmach czy render noda'ch. I paradoksalnie jeśli wyrzuci sie rendery na zewnątrz to niewiele potrzeba. Smoke, NUKE, MARI, MAYA czy Hudini smigają pięknie po stronie projektowo-interfejsowej nawet na iMacu. Moim zdaniem brak updatu to problem małych i bardzo małych firm gdzie kupuje sie jeden sprzęt do wszystkiego ale przy dużych firmach buduje sie od zaplecza infrastrukturę. Małym zostają farmy dostępne online. Dlatego ja bardzo liczę że to będzie coś w rodzaju HUB'a TB ... Skalowaln infrastruktura to było by czymś naprawdę rewelacyjnym. Brak SATA III fakt przeoczyłem.

#36 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 01 lutego 2013 - 13:35

I co ten TB ma uciągnąc? Jego przepustowość jest śmieszna w stosunku do potrzebnych obliczeń. Nie wspomnę, że w konfrontacji z GPU i przepustowością GPU, TB wygląda marnie i aż wstyd o tym pisac. Jesli ktoś myśli, że pod TB podepnie GPU i uzyska wydajność na poziomie tej, ze stacji np. HP...to jest smieszny. Takie kombinacjena zasadzie zewnętrzna karta pod TB to tylko substytut. Jestem ciekaw ile czasu stracę na same obliczenia, gdy projekt o wielkości 200GB bedzie musiał zostac przeliczony przez GPU podpięte do TB. To nie jest kopiowanie danych. fajnie się pisze o czyms, o czym sie poczytało. Proponuję popracowac, zrobic sobie z tego chleb powszedni. Wtedy teksty typu "iMac wystarczy" okaża się totalną bzdurą. Zresztą iMac czy MBP nie nadają się do tak cięzkich zadan non stop, bo padają. Do tego Mac Pro był idealną maszyną. Na marginesie mój MP z połowy 2010 /2x6core/ zjada te Wasze iMac'i na sniadanie, gdy one cos tam mielą, ja juz mam 3 projekty do przodu. O tym, że pewnosc o temperatury i kulture pracy jest podstawą, bo w iMac czy MBP mozna zacząc martiwc sie i dzwonic po strażaków. MBP osiąga takie temperatury, a wentyaltory taka prędkosc, że przypomina to silnik F16 Proponuje kilkadzieisat godzin takiego obciazenia dla MBP... A dla zwiekszenia wydajnosci, stawiam kilka maszyn w jedna siec i leca obliczenia na kilku maszynach, gdzie jedna wydajniejsza jest 2 lub 3 krotnie od mac mini lub imac. I tak jak juz pisałem..pewnosc o trwałosc i bezawaryjnosc.

#37 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 lutego 2013 - 13:43

@ar3kb, niektórzy uważają, że procesory i123 robi się tak samo jak xenony, a ram z ECC to bajer. Nie każdy, tak jak powiedziałeś, pracował na tym i używa tego do pracy. Ciekawe, że stacje robocze mają zasilacze 1000W, tak samo jak MP, ale to MP, nie spełnia standardów... Jaki serwer je spełnia? W MP, nie wiesz, czy obciążenie jest pełne, czy nie. W MBP i iMac, jak słyszysz, że komputer odlatuje, to znaczy, że pepperflash z chrome odtwarza flashowe animacje...

#38 franz84

franz84
  • 238 postów

Napisano 01 lutego 2013 - 14:13

I co ten TB ma uciągnąc?
Jego przepustowość jest śmieszna w stosunku do potrzebnych obliczeń. Nie wspomnę, że w konfrontacji z GPU i przepustowością GPU, TB wygląda marnie i aż wstyd o tym pisac.
Jesli ktoś myśli, że pod TB podepnie GPU i uzyska wydajność na poziomie tej, ze stacji np. HP...to jest smieszny.
Takie kombinacjena zasadzie zewnętrzna karta pod TB to tylko substytut.
Jestem ciekaw ile czasu stracę na same obliczenia, gdy projekt o wielkości 200GB bedzie musiał zostac przeliczony przez GPU podpięte do TB.
To nie jest kopiowanie danych.


Oczywiście zakładam że apple dało by kilka może nawet 4 chipsety TB(lub więcej) w tym switchu/hubie - są już płyty pc z 2 chipami TB czyli 2 x 10 Gbps. Co prawda uśmiercili niedawno xgrid (XGrid Officially Dead [Archive] - MacRumors Forums ) który był do tego dedykowany, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby taki hub miał sprzętowe wsparcie do zarządzania klastrami na zasadzie firmware.

#39 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 01 lutego 2013 - 14:17

Szkoda gadać... I kto by się spodziewał, że przedstawienie innowacyjnego iPhone w 2007 roku skończy komputery Mac na dobre. :)

#40 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 01 lutego 2013 - 14:18

Przecież w artykule nie ma nic o końcu MacPro tylko o wstrzymaniu dostaw tego modelu na rynek europejski w związku ze zmianą norm bezpieczeństwa w EU od 1 marca 2013. Nie określono dokładnie terminu wznowienia dostaw tylko powiedziano ogólnikowo (co zrozumiałe) że nastąpi to być może w późniejszym okresie tego roku.

#41 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 01 lutego 2013 - 14:24

madmax332 takie myslenie o jakim piszesz nie ma zadnych realnych podstaw. Mac Pro to specyficzny sprzęt, wymaga innego podejscia niz konferencja i "jest nowy Ma Cpro". To, co jest dobre w przypadku iPhone, czyli show i zaskoczenie nie ma racji bytu w przypadku stacji roboczych. Planowanie, informacja, zapowiedzi, przygotowanie rynku... iPhone tego nie potrzebuje, produkty takie jak Mac Pro wręcz wymagają.

#42 MarcinPrzybys

MarcinPrzybys
  • 88 postów

Napisano 01 lutego 2013 - 15:04

fajnie się pisze o czyms, o czym sie poczytało. Proponuję popracowac, zrobic sobie z tego chleb powszedni.
Wtedy teksty typu "iMac wystarczy" okaża się totalną bzdurą.


Do złych drzwi pukasz... ;)
Reasumując bo mam wrażenie że zostałem źle zrozumiany.
Nawet w szeroko rozumianej branży pro (mówię o mojej działce) duża część prac nie wymaga oszałamiających parametrów. Animatorzy, modelarze, teksturowanie generalnie praca na asetach nie wymaga demonów prędkości w przeciwieństwie do symulacji, renderów itd. Tu jeszcze dużo zależy od softu bo część rendererów bazuje na CPU inne na GPU. Dlatego przy większych firmach bardziej opłacalne jest centralizowanie dużych mocy obliczeniowych, raz że są wtedy wykożystywane efektywniej a przez to tańsze niż wystawienie każdemu klocka z 2x 8C a dwa łatwiej sie taką infrastrukturę serwisuje.

Ten TB to przykład chodzi mi o to że wprowadzenie w tej chwili skalowalnej infrastruktury było by rozwiązaniem najlepszym. Odwrócona renderfarma gdzie poszczególne klocki nie są render nodami a widziane są jako dodatkowy CPU/GPU bezpośrednio w sofcie było by genialne.

iMac nie robi tak samo jak xeony tak samo jak 8GB ramu nie robi tak jak 64GB. MacPro nigdy nie był i nie będzie czyś oszałamiającym jeśli tylko będzie zwiększał parametry do aktualnych standardów. Bedzie to taki sam komputer jak BOXX czy HP tylko w pudełku z jabłkiem. Nowa architektura by tą sytuację poprawiła.

Peace

#43 mpta

mpta
  • 146 postów
  • Skądwroclaw/monachium

Napisano 01 lutego 2013 - 15:06

Mac Pro zużywa za dużo prądu dlatego nie spełnia norm. Apple nie zaprzestanie producji Maca Pro, ale widzę, że plotkarstwo na forum to chleb codzienny. Nie zapominajmy, że w USA eszystko jest tańsze.


Jestes pewny, ze chodzi o zuzycie pradu a nie o niezabezpieczenie wiatrakow i niewystarczajace zabezpieczenia portu zasilania?

#44 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 01 lutego 2013 - 15:16

Marcin tylko, ze Apple zabrakło pomysłu na kazdy z tych elementów o jakich piszesz. Więc pisanie, ze Mac Pro "jeszcze bedzie" to jedynie puste pisanie.

#45 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 01 lutego 2013 - 15:20

madmax332 takie myslenie o jakim piszesz nie ma zadnych realnych podstaw.
Mac Pro to specyficzny sprzęt, wymaga innego podejscia niz konferencja i "jest nowy Ma Cpro".
To, co jest dobre w przypadku iPhone, czyli show i zaskoczenie nie ma racji bytu w przypadku stacji roboczych.
Planowanie, informacja, zapowiedzi, przygotowanie rynku...
iPhone tego nie potrzebuje, produkty takie jak Mac Pro wręcz wymagają.


Piszę tylko o artykule, a nie o Mac'uPro jako takim - niech sobie będzie jaki tam chce. Firma nieraz robiła już przecież "cichy upgrade" więc dostosują go do nowych wymagań i ponownie wprowadzą na rynek EU.

#46 JKoz

JKoz
  • 1 649 postów
  • Płeć:
  • SkądPL

Napisano 01 lutego 2013 - 15:20

Czas zamknąć interes PRO po co to Apple. Wiecej kasy ma z iZabawek i prowizji z aplikacji.

#47 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 01 lutego 2013 - 15:27

JKoz dokładnie tak jest. Apple nie jest to do szczęscia potrzebne.

#48 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 lutego 2013 - 15:39

iZabawek, dorośnijcie.

#49 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 01 lutego 2013 - 15:55

ale z czym Arturze dorosnąć? Gadżety, czy tak jest lepiej? To, że na Apple można zarabiać i pracować zawodowo to fakt, z którym nikt nie polemizuje. Jednak wystarczy spojrzeć na target Apple. Na chociażby AppStore. Co jest numerem jeden co jest wyróżnione i reklamowane? Spójrz na OsX. 10.7 to Twiter 10.8 to Facebook. Naprawdę nie zauważasz, że Apple celuje w komputer rozrywkowy? Ten sprzęt ma bawić, ma zapewniać rozrywkę, ma bawić kolorowymi glossy ikonkami, integracją ze społecznościowymi serwisami, integracją poprzez iTunesMatch/iCloud z iTunesStore a w nim co? Film/muzyka/książki. To jest zabawa. iMac to komputer domowy. W kuchni czy salonie. Ma być chudy, dobrze wyglądać, rozrywka via iTunes/AppStore. Nie był projektowany jako komputer do pracy. Podobnie jak MacMini, któremu wciśnięto i7. One mają być szybkie ale nie muszą pracować po 8-12 godzin z pełnym obciążeniem. Ma być szybko na chwilę. Szybko do mejla/fb/twitera/safari/iTunes. Przeciętny Smith nawet nie zauważy, że mu obcięło rdzenie do 80% mocy. Nie napiszę że to źle. Dla mnie źle dla Apple...myślałem że dobrze, ale czas zweryfikuje to co oferują. Chwilowy hype w dłuższej perspektywie czasu, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Oczywiście mogę się mylić. Ale jako że nie zasiadam w zarządzie Apple i nie mam ani jednej akcji tej firmy to mnie to ani grzeje ani ziębi. Umarł król niech żyje król. Jestem tylko użytkownikiem a konkurencja oferuje dużo równie dobrze a nawet lepszego niż Apple. Więc nie będę się bardzo spinał.

#50 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 01 lutego 2013 - 15:56

Arturze to sa gadzety, zabawki elektroniczne. Ktore maja nam umilic czas, ulatwic zycie, ale nie stanowia o tym, ze bez nich umrzemy. Takie zabawki, izabawki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych