Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Office 2011 - odzyskanie nadpisanego pliku Word


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomit

tomit
  • 140 postów
  • SkądCzęstochowa / Kraków

Napisano 27 stycznia 2013 - 18:00

Witam, posiadam Office for Mac (2011) i dzisiaj popełniłem gafę przez którą straciłem ważny dokument. Przypadkowo nadpisałem tekst innym, zapisałem i wyłączyłem plik (cmd+A, cmd+V, zapisz, wyjdź). Po chwili zorientowałem się że pomyliłem okna worda i nadpisałem nie ten plik co potrzeba. Czy istnieje możliwość odzyskania pliku w stanie sprzed godziny? Albo w stanie sprzed kilku godzin, wczoraj? Bardzo mi na tym zależy. Co prawda plik miał jedynie 5 stron ale ich odzyskanie jest dla mnie niezwykle ważne. Niestety nie korzystałem z Time Machine od dłuższego czasu (czego teraz bardzo żałuje). Znalazłem kilka programów do odzyskiwania plików, ale wszystkie są na Windowsa którego nie posiadam. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

#2 lewele

lewele
  • 25 postów

Napisano 01 lutego 2013 - 12:37

Witam,
posiadam Office for Mac (2011) i dzisiaj popełniłem gafę przez którą straciłem ważny dokument. Przypadkowo nadpisałem tekst innym, zapisałem i wyłączyłem plik (cmd+A, cmd+V, zapisz, wyjdź). Po chwili zorientowałem się że pomyliłem okna worda i nadpisałem nie tam gdzie potrzeba. Czy istnieje możliwość odzyskania pliku w stanie sprzed godziny? Albo w stanie sprzed kilku godzin, wczoraj? Bardzo mi na tym zależy. Co prawda plik miał jedynie 5 stron ale ich odzyskanie jest dla mnie niezwykle ważne.
Niestety nie korzystałem z Time Machine od dłuższego czasu (czego teraz bardzo żałuje). Znalazłem kilka programów do odzyskiwania plików, ale wszystkie są na Windowsa którego nie posiadam.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.


Niestety, nadpisałeś treść pliku a tego nie da się odzyskać... o ile istnieje jeszcze opcja "wstecz" w wordzie to można tego dokonać, jednakże po wyjściu i zapisaniu tego nadpisanego pliku i ponownym uruchomieniu nie mozna użyć opcji "wstecz". Także nic tutaj nie zdziałasz.

gdybyś skasował plik i chciał go odzyskać to tak, ale nie poprzez nadpisanie.

#3 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 lutego 2013 - 13:19

Obejrzyj plik w jakimś programie do txt - na przykład simultron czy coś z PC. Tak by nie czytał formatu worda tylko pokazał Ci "śmieci" cyfrowe. Gdzieś pod koniec pokaże się tekst zrozumiały i możesz wyłowić wersję sprzed nadpisania (bo office gromadzi dużo śmieci w plikach). Niestety nie jest to gwarantowane i kupa roboty z tym.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych