Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki skaner do B&W?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 13 grudnia 2005 - 06:51

Witam, Temat był poruszany kilkakrotnie w różnych miejscach i po "łebkach". Interesuje mnie zakup skanera do maczka, który spełniałby następujące wymagania: - bezkonfliktowa współpraca z B&W po złączu USB; - obszar skanowania A4; - skanowanie raczej amatorskie (co nie znaczy, że wykluczam dobrą jakość uzyskiwanych efektów); - niska cena; - dobra jakość sprzętu (zamierzam kupić z tzw. "drugiej ręki", więc dobrze by było, gdyby skaner wytrzymał humory poprzedniego właściciela); Czytałem, że SnapScan 1212u AGFY nadaje się do współpracy z Makiem, może ktoś ma inne modele i chciałby podzielić się refleksjami? Dzięki.

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2005 - 07:50

System!, system! Wbrew pozorom to istotne, bo sporo skanerów z epoki SnapScana przestało działać z OS X.
A ja, osobiście, poleciłbym Ci tanie i nowe skanery Canona. A w ogólności to właśnie zakup, mimo wszystko, nowego skanera. Dlaczego? Bo w skanerach istotnym dla jakości elementem jest nie tylko układ mechaniczno-optyczny, ale również taki element jak świetlówka. A świetlówka zużywa się z upływem czasu, niezależnie od tego, czy poprzedni właściciel dbał o skaner czy nie. W efekcie, w starszym skanerze, może zaistnieć konieczność jej wymiany, co w sumie może wyjść podobnie, lub nawet drożej, co kupienie nowego skanera.
A taki, na przykład Canon LIDE 25 kosztuje 205 zł i będziesz miał na niego gwarancję - czy warto więc bawić się w sprzęt używany?

#3 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 13 grudnia 2005 - 16:26

Dzięki za radę Heidi, wbrew pozorom (vide avatar ;)), wiem, że świetlówka się zużywa. No ale skoro Canon, który poleciłeś jest aż tak tani, to chyba się nie będę długo zastanawiał (do czasu przypływu gotówki). A system mam jedyny słuszny, czyli OSX. Może ktoś ma jeszcze inne propozycje, co do wyboru modelu?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych