Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone w O2 [Wielka Brytania]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 18 września 2007 - 12:20

Dołączona grafika


Dziś Steve Jobs w Londynie ogłosił wprowadzenie do sprzedaży iPhone'a w sieci O2. Telefon będzie sprzedawany od 9 listopada w cenie 269 £.

Spodziewanego przez wszystkich "ulepszenia" iPhone'a nie było... To jest dokładnie ten sam model, sprzedawany dotychczas na rynku amerykańskim. Co więc się zmieni? Praktycznie nic.

- iPhone będzie miał już iTunes Wi-Fi Store, czyli niedługo możemy spodziewać się update'u softu
- sposób aktywacji będzie ten sam jak w U.S. czyli przez iTunes
- O2 będzie miał wyłączność na sprzedaż aparatu w W. Brytanii

Jobs swoim zwyczajem oczywiście, pytany przez dziennikarzy, kiedy możemy się spodziewać iPhone'a w innych krajach Europy, odpowiedział, że dziś mówimy jedynie o rynku brytyjskim, a telefon z nadgryzionym jabłuszkiem w kilku innych krajach Europy powinien pojawić się w następnym kwartale tego roku.

Jest też zła wiadomość dla wszystkich, którzy liczą na to, że Apple przestanie uprzykrzać życie tym, którzy pozdejmowali simlocki... Jobs na konferencji powiedział, że "są tacy, którzy próbują obejść zabezpieczenia, a zadaniem Apple jest ich powstrzymać."

#2 Fast128

Fast128
  • 387 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 18 września 2007 - 13:37

Cokolwiek pozatym było powiedziane na konferencji?

#3 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 18 września 2007 - 15:47

Obawiam się że nie za wiele. Podane był jeszcze plany taryfowe, powiedziane zostało u kogo za darmo iPhone będzie się łączył z WiFi w UK i chyba to tyle. Uczestnicy konferencji mogli zadawać pytania, ale według mnie mogli się z tym trochę bardziej postarać.

#4 eragooo

eragooo
  • 120 postów

Napisano 18 września 2007 - 15:51

A mówili coś o nowej generacji iPhonów ? Bo nie wiem czy kupować teraz czy jeszcze trochę poczekać :? .

#5 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 18 września 2007 - 15:53

Gdzieś tam przeczytałem w relacji na żywo, że pracują nad nowym iPhonem... Ale nie pamiętam teraz, czy mówił to Jobs, czy dziennikarze sami sobie dodali... No i nie było żadnej konkretnej daty...

#6 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2007 - 15:58

No Panowie bez przesady, po raptem 3 miechach od wprowadzenia iPhone już chcielibyście nową wersję?

#7 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 18 września 2007 - 16:11

Steve powiedział mniej więcej tak: 3G będzie w iPhonie kiedy technologia pójdzie na tyle do przodu, że nie będzie to tak zżerać baterii. Już pracujemy nad kolejną generacją iPhone'a - co może oznaczać też że np. dopiero zaczynają. Ja bym się szybko next gen iPhone nie spodziewał.

#8 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 września 2007 - 16:27

A ja sądzę, że nowe iPhony będa wychodziły tak często, jak iPody- jestem gotów się założyć, że pod koniec następnych wakacji to forum będzie pełne pytań jak zdjąć simlocka z iPhone 2G :D

#9 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 18 września 2007 - 17:46

Ameryki żeś nie odkrył - każdy sprzęt elektroniczny jest często zastępowany nowym ;).

#10 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 18 września 2007 - 18:10

No to luz - prawie 2 miesiące na zbieranie kasy i transfer numeru, a już się bałem że będą sprzedawać od dziś

#11 zwirek

zwirek
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2007 - 19:19

A mnie to czekanie na iphone'a zaczyna już trochę męczyć prawdę powiedziawszy. Nie zamierzam podpisywać umowy z operatorem, po to, żeby dostać fajny, ale jednak gadżet. Iphone powinien byc tak, jak każdy inny produkt apple - dostepny dla kazdego. Dopóki tak nie będzie, będę zadowolonym i wiernym użytkownikiem nokii e50 :) A tak off topic - to strasznie mnie wkurza brak itunes w Polsce. Niby jestesmy w UE, niby swobodny przeplyw kapitalu, uslug, towarow, etc. a iTunes jakos nie moze do nas dotrzec. Dziadostwo...

#12 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 18 września 2007 - 19:24

Amerykanie dopiero zaczynają się liczyć z Polską. Jest to wkurzające, ale zrozumiałe. Ja tam czekam na oficjalną premierę iPhona w Polszy i zobaczę co w nim piszczy i stuka ;)

#13 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 18 września 2007 - 20:03

A tak off topic - to strasznie mnie wkurza brak itunes w Polsce. Niby jestesmy w UE, niby swobodny przeplyw kapitalu, uslug, towarow, etc. a iTunes jakos nie moze do nas dotrzec. Dziadostwo...


Tytułem uzupełnienia: "Dziadostwo" oficjalnie nazywa się ZAIKS

---- Dodano 18-09-2007 o godzinie 20:09 ----

Amerykanie dopiero zaczynają się liczyć z Polską. Jest to wkurzające, ale zrozumiałe. Ja tam czekam na oficjalną premierę iPhona w Polszy i zobaczę co w nim piszczy i stuka ;)


Jestem przekonany że Apple chce sprzedawać iPhone'a w całej Europie jak najszybciej ale na swoich warunkach, a te dzisiaj mogą udźwignąć tylko najwięksi - mowa m.in. o przygotowaniu infrastruktury - Visual Voicemail wymaga pewnych nakładów. Poza tym wiadomo że zaczynają od największych rynków gdzie jest najwięcej do zgarnięcia.

#14 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 18 września 2007 - 20:11

To ZAIKS jeszcze istnieje?

#15 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 18 września 2007 - 20:14

To ZAIKS jeszcze istnieje?


Ha, i ma się bardzo dobrze!

#16 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 18 września 2007 - 20:16

To ZAIKS jeszcze istnieje?


niestety tak

#17 Fast128

Fast128
  • 387 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 18 września 2007 - 21:49

Oprócz niego istnieje jeszcze zpav i jeszcze jedna organizacja. I każda chce tantiemy za sklepy z mp3. Obecne sklepy dogadują się bezpośrednio z agentami muzyków, co w przypadku sklepu wielkości itunes byłoby chore.

#18 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 września 2007 - 21:54

watpie ze iphone odniesie sukces w Europie...

#19 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 18 września 2007 - 22:38

watpie ze iphone odniesie sukces w Europie...


Następny prorok od siedmiu boleści - takie same bzdury czytałem tutaj przy premierze w USA i co? Sprzedali MILION EGZEMPLARZY w niecałe TRZY MIESIĄCE, i niby dlaczego miałoby być w UK inaczej?! Może dlatego że jest tańszy? (milion sprzedano po 499 i 599 dolarów), a może dlatego że największa sieć HotSpotów za darmo? W końcu może dlatego że premiera w okresie zakupów świątecznych?

Powtarzam więc to samo co wcześniej: iPhone JEST SKAZANY NA SUKCES, i żadne polskie narzekanie tego nie zmieni.

#20 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 19 września 2007 - 00:09

Coż, faktem jest, że Apple potrafi robić dużo szumu wokół swoich produktów, a zwłaszcza przy iPhonie... Na pewno jest inny niż wszystkie telefony... Ale najważniejsze w tym produkcie jest to nadgryzione jabłko z tyłu obudowy... To tłumaczy wszystko... Ale żeby od razu mówić, że jest skazany na sukces? Hmm... Wstrzymałbym się jeszcze z tymi osądami przez jakiś czas... :)

#21 Neuron

Neuron
  • 489 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 19 września 2007 - 12:34

Za najlepszy możliwy telefon uważam swoją starą, częściowo odrapaną Motorolę V3Razr. Ten zawieszający się od czasu do czasu phonik uważam za maszynę z duszą. Nie wiem, czy chciałbym go wymienić na łatwo plamiący łże ipod z szerokim ekranikiem. Nie kręci mnie jakoś posiadanie iPoda w telefonie, Internetu i tapet. Po co. Telefon jest do telefonowania. Nie zrozumcie mnie źle: Apple stworzyło iPoda - i jest to sprzęt namaszczony, z duszą. Codziennie całuję mojego iPoda Video 5.5. Do tej pory wykorzystałem połowę jego pojemności (40giga) na muzykę. Zajęło mi to rok. Poczekam jeszcze rok, dobiję do 80 giga i przesiądę się na 160 (pewnie będzie już wtedy 300tka znając taktykę Apple i ją sobie zakupię J). Chcę powiedzieć, że problem z iPhonem polega na tym, że jest to sprzęt WYMAGAJĄCY szybkiej wymiany na lepszą jego wersję i potem na jeszcze lepszą. Stary iPhone kiedy pojawi się iPhone 2 a potem 3g będzie po prostu STARY, żałośnie wyglądający w dłoni machającego nim posiadacza i nic tego nie zmieni. To nieco paradoksalne biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory są ludzie używający starych generacji iPodów i niemal się z tym afiszujący. Neil Gaiman pisze o swoim odrapanym iPodzie 3g z czułością niemal. iPhone to co innego - on WYMAGA nowszej i wciąż nowszej edycji bo jest przedmiotem do pokazania, żeby koledze z pracy grdyka latała. Bądźmy szczerzy, o to chodzi. Równia pochyła. I na co mi ten Internet? Na co mi WiFi? Mam laptopa. Będę specjalnie łaził z niuniu-iPhonkiem np. do McDonalda, żeby pokazać jakiejś grubej babie obżerającej się cheesburgerem z wpakowanymi w niego środkami przeciwwymiotnymi, że se ściągam pioseneczkę z netu? Żałosne. Starczy już wynurzeń... Ja raczej nie będę go kupował, chociaż - by ubiec komentarze - mógłbym, mam na to kasę. Wolę jednak inwestować w iPodki. Zamierzałem z początku sprzedać swojego Video by kupić Classica, ale szybko mi przeszło :) iPod Touch? Śmiech na sali. Niech to kupują Amerykanie. Oni kupują wszystko. I dużo żrą (tak na marginesie). :lol:

#22 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 września 2007 - 13:24

Może dlatego że jest tańszy? (milion sprzedano po 499 i 599 dolarów),

Niestety ale w UK iPhone kosztuje $541 (w zależności od kursu dolara)
A to jest o około $140 drożej niż w USA ($399) :(

#23 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 19 września 2007 - 17:11

Jest też zła wiadomość dla wszystkich, którzy liczą na to, że Apple przestanie uprzykrzać życie tym, którzy pozdejmowali simlocki... Jobs na konferencji powiedział, że "są tacy, którzy próbują obejść zabezpieczenia, a zadaniem Apple jest ich powstrzymać."


Czy ktoś mógłby rozwinąć tą myśl. Czy oznacza to, że zaczną "BANOWAĆ" iPHONY tak jak to robią przy konsoli X360, gdy ktoś używa przerobionej konsoli zdolnej odpalać gry w "wersji backup'owej" ? :)

#24 zwirek

zwirek
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2007 - 21:16

co do mojego postu stronę wcześniej, to nie chodziło mi o to, że brakuje mi itunes store pl. Nie wyraziłem się precyzyjnie - brakuje mi itunes store UE. Jako obywatel UE chciałbym mieć możliwość zakupów z zakresu itunes store UK i z zakresu itunes store FR. wolny rynek, to wolny rynek. To że mogą być problemy z ZAIKSem, to trudno - jak będziemy mieli w Polsce możliwość robienia zakupów w itunes UK lub np FR, to po jakimś czasie polscy muzycy zaczną się sami dobijać w ZAIKSie, żeby wejść do tego kanału dystrybucji muzyki. może trochę off-topic, ale jakby nie patrzeć, bez dostępu do itunes store w Polsce, nawet jak będziemy mieli u któregoś operatora dostęp do IPHONE'a, to jednak nie będzie on wtedy w pełni funkcjonalny :(

#25 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2007 - 21:22

Za najlepszy możliwy telefon uważam swoją starą, częściowo odrapaną Motorolę V3Razr. Ten zawieszający się od czasu do czasu phonik uważam za maszynę z duszą. Nie wiem, czy chciałbym go wymienić na łatwo plamiący łże ipod z szerokim ekranikiem. Nie kręci mnie jakoś posiadanie iPoda w telefonie, Internetu i tapet. Po co. Telefon jest do telefonowania.


A mnie kreci. Kreci mnie ze moge sobie normalnie poprzegladac internet nie tachajac ze soba laptopa. A tel mam ze soba zawsze. I w tym telefonie potrzebuje wlasnie telefonu, internetu i tapet :) A pockety z windowsem nie dla mnie :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych